JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jsem tak trochu v rozpacích, co napsat. Kniha byla drsnější, než bych čekala. Něco na způsob Her o trůny, kde žádná postava není dobrá nebo zlá a není jisté, jak dlouho bude naživu. Styl psaní mi nevadil, poznámky pod čarou mě hodně bavili, ale celkově byl děj nudný. Teda cca prvních 300 stran. Dalších cca 100 už bylo o poznání lepší a posledních 100 stran už to byl dějem nadupaný hukot. Takže za mě lepší trojka, druhý díl si určitě přečtu, jen ne hned.

03.05.2021 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Nemohla jsem se vůbec začíst, trvalo mi dlouho, než jsem knihu přečetla. Podruhé už po této knize nesáhnu a druhý díl si rozmyslím.

26.04.2021 3 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Původně jsem si knížku vybrala jen podle obalu a nic od ní nečekala. Příběh mě ale okouzlil hned od první chvíle a četl se tak lehce, že jsem ho za 1 den dočetla celý. Hlavní postavy byly sympatické, příjemné, vtipné. Škoda jen nezodpovězených otázek, kterých se v knize vyskytlo víc, ale snad se odpovědi dozvím v dalším díle. Styl psaní a komunikace vypravěče se čtenářem byla úžasná změna. Jen mi vadil konec. Asi bych Nautilus úplně vynechala. To "první" rozuzlení příběhu bylo na první knihu dle mého názoru dostačující.

15.04.2021 4 z 5

Vraždy na Ledňáčkově vrchu Vraždy na Ledňáčkově vrchu Sophie Hannah

Tato kniha mě oproti minulým dílům opravdu pohltila. Hned od začátku jsem byla napnutá a vydrželo to do konce. Žádná hluchá místa, vše mělo svůj smysl, některé hádanky jsem dokázala rozluštit, jiné jsem tušila. Některé byly pro mne záhadou až do rozuzlení. A tak to má u správné detektivky být. Za mě zatím nejlepší Hercule Poirot od této autorky.

05.04.2021 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Lehká vtipná detektivka, díky které se přiučíte něco o chemii. Hlavní hrdinka je neotřelá a srší vtipem. Doporučuji nejen pro děti :-)

23.03.2021 3 z 5

Oddechovka s upíří tématikou. Nechybí ani romantická linka a spousta rozervaných těl. Děj je jednodušší, hrdinka má až neskutečné štěstí, ale postavy jsou hezky vykreslené a kniha se četla velmi dobře. Skoky do minulosti mi nevadily, občas byly i zajímavé.

21.03.2021 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Příběh se mi líbil, detektivní zápletka byla výborná, možná jen konec byl moc rychlý. Kniha se četla velmi dobře, styl psaní mi sedl a líbil se mi i popis děje z pohledu různých osob.

14.03.2021 4 z 5

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Zajímavé téma, ale mě vůbec neupoutala. Možná to bylo i způsobem vyprávění a také tím, že jsem hned ze začátku odhadla vraha. Postavy mi byly nesympatické, nemohla jsem se začíst a knihu přečetla jen, abych ji dočetla.

04.03.2021 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Očekávala jsem příběh plný napětí, strachu a trochu historických událostí. Dostalo se mi bohužel jen toho třetího a to ještě v tak velké míře, že to minimum děje se v tom utopilo. Kdyby autorka ubrala těch neustálých zdlouhavých popisů (jak historických, tak i každého místa až s morbidní detailností), byla by to dobrá kniha. Takhle jsem se nutila ji vůbec dočíst.

02.03.2021 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Úsměvná kniha o mladém lékaři, který se stane asistentem venkovského lékaře a seznamuje se se svéráznými obyvateli.

23.02.2021 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Příjemná oddychovka o jedné mladé čerstvě vystudované psycholožce a jejích posledních letních prázdninách. Knížka se čte lehce, za jedno odpoledne hotovo.

21.02.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hezká oddechovka, četla se sama. Děj zasazený do knihovny je bonus pro každého knihomola.

01.02.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Po dlouhé době knížka, u které jsem tajila dech až do konce a po posledním slově si řekla "wau". Prvních cca 100 stran je otravných, popis spousty osob, míst, atd..... Ale pak se to rozjede a až do konce nelze přestat číst. Moje první zkušenost s touto autorkou a vím, že rozhodně nebyla poslední.

27.01.2021 5 z 5

Zmizení Zmizení Amanda Quick (p)

Oddechovka na jedno odpoledne. Nenáročné čtení plné paranormálních stavů hlavních hrdinů. Dřívější autorčiny knihy mi seděly víc než tyto z posledních let.

23.01.2021 2 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Zajímavá kniha, spletitá zápletka. Kniha se četla dobře, na mě to bylo moc smutné a ponuré téma plné násilí, ale současně i naděje, která se velmi často měnila v beznaděj. Na to vše měl děj "dobrý" konec.

20.01.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Příběh mě bavil, byla to taková oddechovka, k bání se tam moc okamžiků nebylo, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu poslouchala na spaní, to vůbec nevadilo. Jediné, co bych knize vytkla, byl Danielův bratranec. Bože, jak ten mi lezl na nervy..

17.01.2021 3 z 5

Loutka a jiné povídky Loutka a jiné povídky Daphne du Maurier

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Autorka nahlíží zajímavým způsobem do myslí lidí a vykresluje je bizarním, ponurým způsobem.

06.01.2021 4 z 5

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Oblíbená kniha synů. Zaujala je víc než jiné krtkovy příběhy.

03.01.2021 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Knihu jsem přečetla během dvou dnů, děj ubíhal velmi rychle, ale na mne tam bylo celkem dost národnostní nenávisti, ne jen německo-francouzské, ale i zmínka o "žlutých" jakožto podřadných osobách.

03.01.2021 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Knihu jsem přečetla, bohužel jsem měla díky reklamní masáži velká očekávání a tak následovalo zklamání. Pokud bych knihu brala jako někdo, kdo nikdy nečetl nic od ACh, byla by to dobrá detektivka. Bohužel pro SH je Hercule Poirot můj oblíbený detektiv, takže za mne opravdu velké zklamání.

01.01.2021 2 z 5