JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Nic neříkej! Nic neříkej! Karen Rose

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Příběh velmi poutavý, pěkně propracované osoby...Jediné, co mi nesedlo je příliš zdlouhavé popisování romantických, milostných chvilek! Že ji zkoumá každý milimetr v ústech?Kam se opakovaně přesunula ruka? Ne! A rozpitvané na pěti i více stranách!?Ale asi je to spisovatelčin styl.

14.07.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

No, já nevím. Zasmát jsem se zasmála, nad bručounstvím kroutila hlavou i se bavila, ale...za srdce mě to nevzalo. Možná, že jsem příběh nečetla, ale poslouchala?

10.07.2017 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nechtělo se mi věřit, žejsem tentokrát odhalila, jak to asi bude...! U knih Jo Nesba premiéra dobrého odhadu, a že jsem pár knih od něj přečetla. Jako vždy čtivé, výborné s kapkou psycholidí...

09.06.2017 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Ke knize jsem se dostala asi před rokem. Pro mě strhující děj, mimo výpovědi závislého člověka, který nezakryl absolutně nic, pro mě byla i poutavá rovina vztahu syna k rodičům. Výborná kniha a doporučuji!

21.05.2017 5 z 5

Piksla červů Piksla červů James Hadley Chase (p)

Zajímavý příběh. Hlavní hrdina je nechutně hamižný. Krimi je ale ukázková.

12.05.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Mě tedy vůbec kniha nevedla k tomu, abych se zamyslela nad tím, co by bylo kdybych kvůli ztrátě paměti "přišla" o 10let. Ze začátku jsem si říkala, že je ta kniha zvláštní, divná, podivně napsaná, ale už jen to, že jsem ji přečetla není pro mě špatná. Navíc jsem se ke knize každou chvíli vracela, chtěla ji dočíst.... Občas mě pobavily Aliciny děti a hlavně Tom se svým vědeckým pohledem...na vše!
Hlavní hrdinka v té "nepraštěné"verzi byla pro mě silně nesympatická, afektovaná fiflena, její éteričtější já "před desti lety"mi bylo daleko sympatičtější.

02.05.2017 3 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Když jsem šla číst tuto knihu, nečekala jsem nic extra...podle komentářů, knížce jsem dávala šanci do 70.str. Ale opak byl pravdou...kolem 70.str. jsem si říkala, zda mě nepřestane bavit. Zajímavý příběh, postavy také. Kniha je o bestiálním sociopatovi, ale objeví se v knize i okamžiky krásna, úcty. Za mě ano! A pralinky měl rád i můj děda.

16.04.2017 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Knížku jsem četla na sebe dlouho. I když byla zajímavá, já jsem byla malinko zklamaná. Dá se říct, že jsem fanda této autorky, mám od ní dost přečteno. Toto byl ale zatím nejslabší kousek.

01.04.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mě...čtivá knížka. Napínavý děj, hodně zajímavých postav. Něco bylo docela předvídatelné, ale mně to prožitek nezkazilo. Přečtu si jistě další knihu od L.Kepler.

24.03.2017 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Knihy této autorky mám velice ráda. Tato je první, která mě za celou dobu čtení tzv."nebrala"! Prostě jsem ji jen četla.

26.05.2024 3 z 5

Džihád Džihád Anna Erelle

Docela jiný pohled, než který mě doposud jako čtenářka potkal. Vždy to bylo...zamilovala se, odešla, trpěla a chtěla utéct. Nyní je to pohled, vlastně práce, zanícené žurnalistky, které se život "virtuálně vzniklé" Melodie dostane pod kůži.....

10.04.2023 5 z 5

Kouzelná třída v zoo Kouzelná třída v zoo Zuzana Pospíšilová

Kniha opět moc milá. Jen si myslím, že větší kouzlo mají ty klasicné -ze školního prostředí.

08.03.2023 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Blake Pierce

Po velmi dlouhé době jsem četla e knihu, vlastně z nouze.K mému překvapení to bylo velmi příjemné čtení. Už mám staženou další knihu od stejného autora.

06.12.2022 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Tato kniha byla pro mě milé překvapení.

10.09.2022 5 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Tento žánr je pro mě spíš neobvyklostí. Jsem ale ráda za přečtení a občasné zamyšlení nad člověčenstvím. Moc se mi líbily příběhy na úvod každé kapitoly.

26.06.2022 4 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) Jana Eislerová

Moc hezky převyprávěná kniha! Samozřejmě v této verzi je velmi osekaný děj kolem průzkumu ostrova, vytváření obydlí...Oceňuji i ilustrace.Knihu jsem četla se synem a kniha měla úspěch u něj i u mě.

29.03.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Tak příště raději zase přednášku!

09.03.2022 3 z 5

Prastaré povídky Prastaré povídky Eva Večeřová

Kniha provázená hezkými obrázky. Pro děti poutavé. Text není příliš dlouhý. Střídali jsme se ve čtení sedmiletý syn a já.

08.11.2021 4 z 5

Na procházce se psem Na procházce se psem Jeanette Przygoda

Zajímavé a inspirativní čtení pro učenlivého pejskaře.

24.01.2021 5 z 5

Dobrodružství ve velehorách Dobrodružství ve velehorách Bear Grylls (p)

Prima kniha pro kluky i děvčata s dobrodružnou a zvídavou povahou.

24.01.2021 5 z 5