Jorgito Jorgito komentáře u knih

Pouta Pouta Delphine de Vigan

hodně depresivní, ale o to více reálné, velmi silná sonda do asociálního chování školáků, vše be obalu, jak to má být, navíc na malém prostoru velmi dobře postavený příběh

17.03.2020 5 z 5

Království Elmet Království Elmet Fiona Mozley

Přesně pro mě, deprese, negativismus, násilí, prostě reálný svět, který nám v pevninské Evropě je velmi vzádelný, ale tento svět staré Anglie je prostě reálný..konec naprosto parádní..více takových knih, kde se musíte obrnit

17.03.2020 4 z 5

Svatba ve městě Chambéry Svatba ve městě Chambéry Klára Notaro

Parádní povídky, krátké a svižné, trošku absurdní a sarkastické, francouzské prostředí s elegancí, rozhodně to neurazí

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Prakticky už o ničem, skoro jak laciná detektivka, poslední část mě zklamala a i když jsem v menšině, toto dílo Murakamiho považuji na jedno z najslabších

17.03.2020 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Silný příběh, hltal jsem to na dovolené, ale trošku se mistr Murakami začíná opakovat a vyčerpávat, už je to takový postmoderní pel-mel všeho ke všemu

17.03.2020 3 z 5

Revolver v kabelce – Životy Vladimira Nabokova Revolver v kabelce – Životy Vladimira Nabokova Monika Zgustová

trošku jinak napsaná autopbiografie autora, kterého si spojujeme hlavně s Lolitou, ale tím asi naše vědomosti končí, krátké a svižně napsané, ale není to pro každého, protože místy to může působit nudně a bez akce

Olga Olga Bernhard Schlink

příběhově možná ještě silnější než proklamovaný Předčítač, německá historie v kostce na pozadí, v popředí trošku standardní román o lásce a nepochopení okolí, ale opět parádně napsané v první osobě, čte se to samo

17.03.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Asi jedna z top knih (film jsem neviděl a ani to nemám v plánu)...autor je silný vypravěč v první osobě, ale hlavně jde o perfektní motiv, jak ukázat vyrovnání se s "německou" otázkou v trošku jiném světle..a co je hlavní, žádný happy end

17.03.2020 4 z 5

Bratr z ledu Bratr z ledu Alicia Kopf

To asi není kniha pro běžného čtenáře, troška dekonstrukce, nejde o klasický román od A do Z, ale pro silnější čtenáře a trošku i nátury ideální forma konceptuálního umění v literatuře...