jprst jprst komentáře u knih

Vládce kanceláří Vládce kanceláří Stanislav Vácha

Ve srovnání s dnešním bojem o korýtka ve státní správě byly tehdejší problémy úředníků docela idylické.

24.12.2011 3 z 5

Prohra Prohra Stanislav Vácha

Téma sice nadčasové, ale pro současnou generaci asi nepříliš zajímavé. Přece jenom doba se změnila .

23.12.2011 2 z 5

Vedoucí místo- Mužná léta Vedoucí místo- Mužná léta Stanislav Vácha

Silně poplatné době napsání a vydání. Jediným důvodem, proč to číst, může být zájem udělat si obrázek o celkové tvorbě autora.

23.12.2011 1 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Podle této knihy byl v roce 1985 natočen stejnojmenný film (režisér Jiří Svoboda).

22.12.2011 4 z 5

Špatně časovaný běženec Špatně časovaný běženec Ota Ulč

První kniha z autorovy volné tetralogie o emigrantovi Pravoslavu Komendovi, jakémsi " výluhu " z českých emigrantů, které autor znal více než dobře.

Zašmodrchaný svět Zašmodrchaný svět Ota Ulč

Také způsob, jak podstrčit čtenáři nějaké problémy k přemýšlení. Dobré je, že se o nich dozví, špatné, že je nemůže až tak moc ovlivnit.

21.12.2011 2 z 5

Z Hongkongu na ostrov, který nebyl Z Hongkongu na ostrov, který nebyl Ota Ulč

Kniha napsaná " příliš rychlým perem". Vyskytují se v ní četné faktické chyby, některé údaje si dokonce odporují a řadu údajů bych asi bral s rezervou. Ale přečíst se dá.

21.12.2011 1 z 5

Šťastně navrácený běženec Šťastně navrácený běženec Ota Ulč

Je nepříjemné připustit, že i tací emigranti byli. Ale jinak to není nic mimořádného, takové povahy se vyskytují mezi námi naprosto běžně.

21.12.2011 1 z 5

Slasti plavby od Radbuzy k oceánům Slasti plavby od Radbuzy k oceánům Ota Ulč

Další z Ulčových knih, která asi dokáže zaujmout i čtenáře, pro které není cestopis zrovna to pravé. Ale on to zase není až tak docela cestopis.

21.12.2011 4 z 5

Pacifik Pacifik Ota Ulč

Obsah knihy upřesňuje pokračování jejího názvu: Ostrovní komunikace a lidožroutská tradice.

Návraty nenávraty Návraty nenávraty Ota Ulč

Přes veškerý děj z tohoto příběhu vylézá otázka, která snad musela napadnout všechny emigranty, a to: Kde a co je pro mne "doma" ? Pro mnoho z nich to může být i dnes dost složitá odpověď.

Čech částečným Číňanem Čech částečným Číňanem Ota Ulč

Tato kniha je důkazem, že cestopis se dá napsat s humorem a tak čtivě, že ho s chutí přečte i čtenář, který cestopisy až tak moc nemusí.

Oheň proti ohni Oheň proti ohni Jiří Mucha

Především autorův pohled zblízka a jeho osobní vzpomínky způsobily, že jím popisované historické události pro mě přestaly být jen "suchým" dějepisem.

20.12.2011 4 z 5

Spálená setba Spálená setba Jiří Mucha

Román s autobiografickými prvky - vzpomínky na návrat po válce a první poválečné měsíce doma. K zamyšlení jsou zde názory a válečné zkušenosti lidí z protektorátu a vojáků, keří se aktivně zúčastnili bojů. Je zajímavé, jak výrazně se liší.

20.12.2011 4 z 5

Pravděpodobná tvář Pravděpodobná tvář Jiří Mucha

Prvá část románového cyklu, kerý pokračuje románem Marieta v noci. hlavní postava příběhu je člověk naprosto obyčejný, o to větší a přirozenější jsou jeho pocity a postoje.

19.12.2011

Zlatí hoši Zlatí hoši Martin Nezval

Podle mého názoru nejlepší kniha ze všech autorem dosud napsaných, protože nakonec donutí čtenáře zapřemýšlet, co jsou ty nejdůležitější věci v životě.

19.12.2011 3 z 5

Únos zpěvačky Únos zpěvačky Martin Nezval

Několik knih Martina Nezvala jsem už přečetl, ale tohle dílko je daleko nejhorší.

19.12.2011 odpad!

Sex, prachy a frikulín Sex, prachy a frikulín Martin Nezval

Kniha musí mít takové téma a být napsána tak, aby byla prodejná a zisková, což autor umí a ví, na jakou notu pro své čtenáře zahrát. Ale jinak je to docela slabota a v mé knihovně to místo nemá.

19.12.2011 2 z 5

Premiér a jeho parta Premiér a jeho parta Martin Nezval

Na příběhu je patrná autorova znalost novinářského prostředí - to, že pracoval v redakcích několika známých novin a časopisů. Jinak nic co by nějak víc zaujalo.

19.12.2011 3 z 5

Ve znamení temna Ve znamení temna Jan Beneš

František August je pro mě osoba záhadná, nepodařilo se mi o něm nic moc extra zjistit. Ale Jan Beneš by do nepodložených údajů nešel.

18.12.2011 3 z 5