jprst jprst komentáře u knih

Z motýla člověkem Z motýla člověkem Alexandra Antošová

Nevím, kdo tuto knihu v mé knihovně "zapomněl", ale děkovat mu nebudu. Do kvality dobrého historického románu má toto dílo dost daleko, málo poutavé a dost se to vleče.

12.12.2011 1 z 5

Necestou slečny H. a dnešní Afrikou Necestou slečny H. a dnešní Afrikou Eda Kriseová

Tam,kde se autorka skutečně zabývá příběhem slečny Hlaváčkové, příběh působí realisticky a napínavě. Ale mimo tento příběh kniha působí jako nepříliš povedený cestopis z Afriky, ve kterém se opakují dřívější předsudky, mýty a rozčarování bělochů, kterým se v Africe líbí kvůli přírodě a zvířatům. Ale cestování je tam nepohodlné, jídlo špatné a ti černoši....

12.12.2011 2 z 5

Křížová cesta kočárového kočího Křížová cesta kočárového kočího Eda Kriseová

Kniha byla poprvé vydána v nakladatelství 68 Publishers Toronto a byla odměněna ceou Egona Hostovského.

12.12.2011 3 z 5

Vzpomínáte? Tak takoví jsme byli: 70. léta Vzpomínáte? Tak takoví jsme byli: 70. léta Jitka Škápíková

Při čtení této knihy se mi opět potvrdila stará pravda, že člověk si lépe pamatuje to dobré a na to horší snadno zapomíná.Proto je dobré občas zalistovat i v knihách tohoto druhu.

12.12.2011 4 z 5

Deník šíleného čtenáře Deník šíleného čtenáře Pavel Houser

Tudy cesta nevede, asi nejsem naladěný na stejnou vlnu jako autor. Sice jsem to přelouskal, ale přátelům to rozmluvím.

12.12.2011 1 z 5

Dýmka v proměnách času Dýmka v proměnách času Jiří Houser

Asi to nejlepší, co o dýmkách u nás dosud vyšlo.

12.12.2011 4 z 5

Holandská partie Holandská partie Jiří Houser

Nic moc detektivka o padělání obrazů a pašování starožitností.

12.12.2011 2 z 5

Chléb a sůl Chléb a sůl Jan Suchl

I takové knihy se v té době vydávaly. Přečetl jsem ji kvůli autorovi, ale dalo mi to dost námahy a už to rozhodně nikdy neudělám.

09.12.2011 1 z 5

Sázka na lásku Sázka na lásku Jan Suchl

Ačkoliv toto dílko označilo několik recenzí za jednu z nejúspěšnějších próz autora, dodnes jsem nepřišel na to, co je k tomu vedlo. A to jsem přečetl několik dalších autorových děl.

08.12.2011 1 z 5

Pohádky z iglú Pohádky z iglú Jan Suchl

Pozor na tyhle eskymácké pohádky. Pokud je budete předčítat dětem nebo vnoučatům, tak se připravte, že se určitě na něco zeptají. A ne všechno, co souvisí s eskymáky, člověk zná, nebo si taky honem nevzpomene, a už vás mají v koutě.

08.12.2011 3 z 5

Malé krkonošské ticho Malé krkonošské ticho Jan Suchl

Autorem fotografií je Michal Houba a na snímcích je vidět, že Krkonoše zná a má je rád.

08.12.2011 5 z 5

Malé jizerské ticho Malé jizerské ticho Jan Suchl

Malý sourozenec obrazové publikace Jizerské ticho z roku 1978 od stejného autora. Jestlipak se narodí sourozenec ještě menší?

08.12.2011 3 z 5

Jizerské ticho Jizerské ticho Jan Suchl

Zdržím se vyjádření k doprovodným textům, ale fotografie jsou nádherné. I když od jejich pořízení se v Jizerkách ledacos změnilo a ne vždy zrovna k prospěchu jejich vzhledu a stavu.

08.12.2011 4 z 5

Bivak nad propastí Bivak nad propastí Jan Suchl

Pokud nepatří horolezectví mezi vaše záliby, tak vás tato kniha psaná formou reportáže moc nezaujme.

08.12.2011 2 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

Pouze nepříliš kvalitní vývar z původního klasického románu Lva Nikolajeviče Tolstého.

07.12.2011 odpad!

Vy nám taky Vy nám taky Eva Kantůrková

Autobiografické vzpomínky charakterizují především období totality, každý autor z jiného úhlu pohledu a jiného společenského prostředí.

07.12.2011 3 z 5

Alexandre Dumas st. - Tři mušketýři Alexandre Dumas st. - Tři mušketýři Václav Dušek

Podle původního románu převyprávěl V. Dušek, ale vypadá to tak, že si toho moc nepamatoval. Smysl takových " zkrácenin" z děl klasiků jsem nepochopil.

07.12.2011 odpad!

Skleněný Golem Skleněný Golem Václav Dušek

Hodně pravdy, ale je dost učesaná, ve skutečnosti to bývalo i daleko horší. Některá vítězství přišla skutečného hrdinu dost draho.
A jen na okraj: Hrdina románu Matouš Toner je prototypem hrdiny, ale u hrdiny knih z počátku autorovy tvorby-Tadeáš Falka- jsem měl pocit, že jemu podobné postavy znám i s jejich problémy.

07.12.2011 1 z 5

Poslední kovboj Poslední kovboj Václav Dušek

Hlavní hrdina je sympaťák, ačkoliv by mohl dělat i jinou práci, pracuje jako lesní dělník, protože to považuje za mužnou a užitečnou práci, která mu umožňuje i určitou nezávislost. Ale jeho boj s prospěchářským okolím moc úspěchů nepřináší. Na závadu příběhu mi připadá mnohdy zbytečné moralizování a politické připomínky.

06.12.2011 3 z 5

Paví dům Paví dům Václav Dušek

Hlavní hrdina se jako vyhazovač dokáže sice tvrdě, ale ne zase přehnaně, vypořádat v zájmu své šéfové s prostitutkami i jejich zákazníky, kteří nedodržují daná pravidla. Nicméně i tento tvrďas a cynik má své představy o normálním životě, ale z rozjetého vlaku se vystupuje špatně.

06.12.2011 4 z 5