kapllu kapllu komentáře u knih

Staří parťáci Staří parťáci Kingsley Amis

Já nevím, jestli mám ještě něco od Amise číst. Stejně jako v Jimovi, i v parťácích je spoustu vět tak nějak zbytečně, jen aby zaplnily stránku. Také se mi občas míchaly postavy dohromady - moc jmen na jedné kupě. Na druhou stranu autorovi nechybí cynismus -situace, když Alun zemře - což je velmi vítaná součást knihy :)

10.11.2011 2 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Já zkrátka nevím, ten styl života by mi nikdy nesedl. Neuznávám alkohol ani drogy ani volný sex a vztahy, takže bylo takřka nemožné se vcítit do Sala nebo Deana. Na druhou stranu - kdo má takovou odvahu, dělat si, co se mu zlíbí, říkat si, co si myslí? Všichni v životě něco hledáme, něčeho chceme dosáhnout, i kdyby to něco bylo vlastně obyčejné nic.

15.09.2011 2 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

Milá a vtipná knížečka. Několikrát mě ty absurdity tak překvapily, že jsem se opravdu od srdce zasmála :).

24.07.2011 3 z 5

Hodně podobné Zápiskům z mrtvého domu. Ivana jsem četla až potom a přesto mě zaujala.

15.07.2011 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Překvapilo mě takové množství kladných hodnocení. No, holt to není můj šálek čaje.

26.06.2011 odpad!

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Kvalita povídek je velmi rozdílná. První představuje průměr, druhá dle mého propadák a třetí zase skvělou četbu. Třetí povídka mě trochu děsí, protože ničí tu jedinou věc, kterou si byla manželka jistá - lásku svého chotě.

26.06.2011 3 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

První díl jsem nečetla, jen jsem shlédla film. Těšila jsem se na pokračování v podobném duchu a zatím jsem se dočkala až příliš mnoha vulgarismů. Také se mi nelíbilo, že Forrestovi autor nadává, že ho uráží - idiot, debil atd. - a to docela hrubě.

06.06.2011 2 z 5

Zářivý svět Zářivý svět Alexandr Stěpanovič Griněvskij

Hvězdičkové hodnocení mi tady dalo hodně zabrat. Příběh se mi líbil moc, forma dle mého občas klopýtala - nebavily mě občasné delší popisné pasáže, takže jsem i přeskakovala. Jinak filosofie (rozuměj způsob života) Drouda, popř. Tavi, by měla být filosofií světa - radosti není nikdy dost... Opravdu doporučuji přečíst.

06.06.2011 3 z 5

Já se pomstím! Já se pomstím! Pierre Bellemare

Skvělý soubor povídek. Pravda, některé jsou sice trošku slabší, ale velká většina mě uchvátila.

16.05.2011 5 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Líbily se mi skoro všechny povídky, ale místy mi to přišlo nudné. Náměty si autor vybral zajímavé a skvělé jako náměty k přemýšlení, přesto jsem už místy měla chuť přeskakovat odstavce.

30.04.2011 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Super film i knížka, četla jsem ji v originále a za to jsem ráda, poněvadž když jsem pak nahlédla na český překlad, tak jsem se docela zhrozila. Ale chápu, že to je velice těžké na přeložení.

15.04.2011 5 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Lepší než Strakonický dudák, mnohem realističtější a zábavnější.

28.03.2011 5 z 5

Dívka na parníku Dívka na parníku Pelham Grenville Wodehouse

Špatné to není, dobré také ne. Je mi ale moc líto chudáka Sama, se slečnou Vilhelmínou to moc pěkně nechytil... Kdoví, kdy se jí znechutí způsob, jakým si Sam váže kravatu a rozvede se s ním..

17.03.2011 3 z 5

Karla (5 povídek) Karla (5 povídek) Božena Němcová

Mistrně vyprávěný příběh ve kterém nechybí ani humor.

17.03.2011 5 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Klasika. Ani film ani knížka není lepší než to druhé. Svěrák prostě umí, má skvělý humor.

17.03.2011 4 z 5

Přadlenky zločinu Přadlenky zločinu * antologie

Pěkná sbírka, většina povídek měla celkem neobvyklý a zajímavý námět.

21.05.2018 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Pierre Assouline

Na mi tam bylo příliš moc pasáží, v nichž se nic nedělo. Zakončení sice je celkem nečekaného, ale dojem už to nezachrání.

16.09.2015 2 z 5

Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Jiří Švejda

Celkem fajnové sci-fi povídky, z nichž nejvíce se mi líbila asi ta nazvaná Chodidla. Občas si čtenář musí domýšlet, někdy možná až příliš moc.

31.08.2015 3 z 5

Příliš tlustý dobrodruh Příliš tlustý dobrodruh Miloslav Švandrlík

Tlustý dobrodruh je ideální knížka někam k vodě či do vlaku. Ale pozor, hrozí nebezpečí, že vás zastihnou záchvaty smíchu! Škoda, že knížku jsem měla z knihovny, jinak bych si z ilustrací udělala omalovánku :-)

14.08.2015 4 z 5

Příhody venkovského lékaře Příhody venkovského lékaře Michael Sparrow

Příběhů doktorů či zvěrolékařů je celá řada a trochu mi přijde, že M. Sparrow si jen řekl, že když to zvládli ostatní, on teda taky. Knížka se četla docela rychle, ale trochu mám problém s obsahem. Nevadí mi černý humor, sarkasmus, ironie, ... ba naopak, mám je ráda. Ale vadí mi takový ten lajdácký přístup a pití v každé kapitole. Tak jen doufám, že na takového doktora nenatrefím.

12.08.2015 2 z 5