katasokolov katasokolov komentáře u knih

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

‍️‍️‍️‍️

Maas to opět dokázala a naprosto mne vtáhla do jejího magií nabitého světa. Půlměsíční město se svými obyvateli je v jejím podání živoucí entitou, která sálá na míle daleko a sežehne naprosto vše.

Po minulém geniálním díle mi sice chvilkami přišlo, že příběh stagnuje, ale to, co se stalo na konci - “Bože můj”.

Užívala jsem si interakce a dialogy svých oblíbených postav. Jsem také nadšena, že autorka dala více prostoru Ruhnovi, kterého naprosto zbožňuju! Takhle si předstvuji ty pravé a nefalšované knižní postavy, které Vás nutí prožívat s nimi úplně všechny jejich emoce a skutky.

Byť bylo v knize pár vleklejších momentů, autorka to bravurně vykoupila napětím, odkrývanými tajemstvími a v neposlední řadě zvraty, z nichž většinu si opět nechala na posledních pár desítek stran . Trošku mi ten konec připomněl rozečtenou sérii Aurora od Kristoffa (na jejíž poslední díl se v brzké době chystám).

Největší pecku si pro nás autorka připravila v podobě poslední věty poslední kapitoly. To skvostné propojení světů . Miluju to. … Víc nebudu prozrazovat, ale budete nadšeni.

Za perfektní také považuji odkazy autorky na jiné kultury a legendy - krvavý orel, Avalon……

A ty vydry ve žlutých vestičkách.

Jediné, co musím vytknout, je korektura českého textu. Já tohle většinou nehaním, protože se primárně soustředím na děj, ale tohle byla vážně bída.

30.10.2022 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Známe opravdu své přátele a okolí ?!

Jedná se o takovej, řekněme, teenagerovskej odlehčenej horůrek.
Hlavní postavy mi přišly spíše průměrnější- tedy něco mezi tím, kdy Vám jsou postavy úplně jedno a tím, kdy Vás zajímá, jak jejich dějová linka skončí. Samotný děj taky nebyl něco příliš objevného a podobná schémata jsme mohli pozorovat u mnoha knih či nespočetněkrát na filmovém plátně. Konečné vyústění mne bohužel nijak víc nezasáhlo a nebylo ani nijak překvapivé. Avizovanou podobnost s filmem Vřískot jsem zaznamenala a stejně jako tento hororový snímek, byla pro mě kniha takovou nic moc neříkající zábavou na ukrácení dlouhé chvíle.
Klauny nesnáším a jde z nich strach, no a policejní sbor zde byl opět jen do počtu. Nick Dunne by mohl vyprávět ….(milovníci thrillerů vědí)

Je to na takové tři slabé ⭐️⭐️⭐️, a to jen z důvodu, že autorku mám opravdu ráda, musím ale konstatovat, že fantasy jí jde o dost lépe.

31.08.2022 3 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

⭐️⭐️⭐️⭐️

Zajímavá sonda do rodinného života v Afghánistánu.
Autorka si vybírá jednu středostavovskou rodinu a skrze jednotlivé kapitoly popisuje úděl jejích členů v rámci rodinné hierarchie a v jejich úzkém světě.
Sledujeme rozbroje, dohodnuté sňatky, život na pomezí válek a režimů, perzekuce, byznys, zakázanou lásku, vzdělávání, víru a popis tamní společnosti, která je pro našince mnohdy zcela nepochopitelná a na hony vzdálená našemu “normálu”.
Čtenáři v textu naleznou zajímavé berličky. Kupříkladu výukové techniky Tálibánu, toleranci homosexuálních styků v rámci kmenových uskupení či svatební tradice a průběh oslav.
Afghánistán se zde ukazuje ve své rozpolcené verzi sebe sama a čtení je to věru zajímavé. Nejedná se o text, který by byl něčím průlomový, protože o takových věcech jsme už někde vesměs četli nebo jsme je slyšeli, přesto jde o naučný příběh a jako takový ho doporučuji.

20.08.2022 4 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Autorku jsem si zamilovala díky sérii Z krve a popela. Její vykreslení postav a skvěle vystavěné příběhy opírající se zejména o romantické linky prostě a jednoduše žeru. Jiskření mezi hlavními hrdiny bylo i tady naprosto zásadním bodem, proč jsem si knihu zamilovala. Prostředí New Orleansu tomu dodalo ten pravý šmrnc a čtení jsem si díky tomu náramně užila :).
Worldbuilding není v této knize kdovíjak propracovaná, ale jak jsem již zmiňovala autorka vše dohání nesmírnou čtivostí a brilantními postavami.
Do minulého roku jsem ani netušila, že kniha existuje, ale pak jsem natrefila na filmové zpracování, které mě nadchlo. Je to takové nízkorozpočtové dílko, ale já jsem si nijak nestěžovala. Film se vcelku věrně opírá o svou knižní předlohu a prakticky v něm nenajdete ničeho míň ani víc.
Některými momenty a pasážemi mi příběh připomínal Mortal Instruments.
Kniha je součástí trilogie, do češtiny je ale bohužel přeložen jen první díl, což je škoda. Pořídila jsem si ale i další díly v angličtině a myslím, že se k nim v dohledné době propracuji. Doufám, že se také dočkáme i televizního pokračování této fae ságy.
PS: Cink je prostě peckovej ! :)

Recenze druhého dílu série Wicked - čteno v Aj:

I druhý díl splnil svůj účel a já si opět přišla na své.
Ivy se musí potýkat se zjištěním o svém původu, které bylo odtajněno v samém závěru prvního dílu. Na scénu nám přichází tajemný princ z Jinosvěta, který chce odvládnout zemi a neštítí se žádných skutků a machinací při cestě za dosažením svých cílů. Ren je opět fajn, i když se zde nevyskytuje tolik jako v předešlé knize a Cink je ještě víc ulítlej a my zjišťujeme, že i on má svá tajemství :D.
Romantiky v druhém díle Wicked trilogie najdeme sice poskrovnu, ale děj i tak odsýpá. Žádnou větší akci zde také nečekejte, přesto však kniha nenudí a jednotlivé dialogy nadále baví. V knize se objeví pár zvratů a v závěrečné knize se evidentně přesuneme i do Jinosvěta, na což jsem celkem zvědavá. Nejvíc jsou ale na knize Cinkovy hlášky, které jsou legendární, tahle postava tomu prostě dodává šmrnc :D. V ději nalezneme zakomponované i nešvary a problémy dnešního světa - kupříkladu korupci nebo environmentální změny.
Obzvláště se mi líbil závěr dvojky, kdy na lavičce pospolu sedí Ren s Ivy a Cinkem :).

Mini spoiler:
Princ je tak trochu úchylnějšího rázu a my můžeme v knize najít i jednu podobnou scénu z 365 dní :D.

Recenze třetího dílu série Wicked - čteno v Aj:

Po druhém, trochu slabším dílu, jsem dostala příběh napěchovaný vášní, zvraty a odvěkým bojem.
Na začátek recenze musím poznamenat, že mi Ivy v první části knihy lehce brnkala na nervíky, následně se ale uklidnila a já si konečně mohla začít užívat tu pravou knižní jízdu.
Co musím opět konstatovat je, že Cink je moje naprosto top postava z celé téhle série. Ty jeho vtípky z popkulturní scény jsou legendární a Cink a jeho trollí panenky a fae tinder - ó la lá .
Co se týká některých výtek ohledně třetího dílu Wicked série - 1. David je tady najednou Daniel - no asi takhle, já si ani nevšimla, že ho autorka přejmenovala :D, 2. Že je Brighton najednou v této knize o několik let starší - tak to mi taky nevadilo, jelikož její věk jsem si z předešlých dílů ani nevybavila :D.
Opět zde máme zásadní ústřední dvojici, na kterou se upínají zraky všech - jak už to u knížek Armentrout je, a já si tedy rozhodně nestěžuji. Její tvorba je hlavně o vztazích mezi postavami a jejich proměnách a vývoji.
Oproti minulému dílu se zde dočkáme taky více intimních scén mezi Ivy a Renem .
Závěrem chci zmínit, že se velmi těším na říjen 2022, kdy se konečně dočkáme filmového zpracování druhého dílu této série a doufám, že třetí na sebe nenechá dlouho čekat :).

26.04.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Zajímavá kniha o rodinných vztazích a hodnotách. Líbil se mi příběh i postavy. Trošku jsem se obávala, protože autorčina hojně vychvalovaná kniha Daisy Jones se mi prostě a jednoduše moc nelíbila, nakonec ale vše dobře dopadlo a já jsem si tuhle novinku vážně užila. Některé postavy - zejména tedy Micka a manžela Niny bych zabila. Až tak je autorka věrohodně popsala. Naopak zase síla a odvaha Niny mi velice imponovala.
Sledujeme zde dvě časové roviny - jedna se zaměřuje na den v přítomnosti (myšleno 80. léta 20. století), kdy se koná u Rivů každoroční proslavená až megalomanská párty - a druhá na dobu, kdy můžeme sledovat vznik a vlastně tak trochu i částečný zánik rodiny Rivů. Moc se mi zamlouvalo prostředí slunné Kalifornie, kde se celý děj odehrával. Emoce tato destinace ještě více umocnila a byla to bomba.!
Ještě bych chtěla zmínit úplný závěr knihy, který byl až poetický a spolu s ohněm postavám přinesl i jakési vykoupení a toliko zaslouženou svobodu.

18.03.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

CoHoo opět nezklamala a naservírovala nám příběh plný sladkobolných emocí. Jsem naprosto unešena a už teď se těším na další autorčiny příběhy.
Jediné, co mě trošičku mrzí je to, že nebyl víc rozepsán epilog. Čekala jsem něco trošku ve stylu M. Zapaty :).
A co bych ještě chtěla vyzdvihnout je slam poezie, která je tedy rozhodně zajímavější než její klasická sestra :D.

28.02.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Jedním slovem … Nádhera!

Krásný filozofický příběh o životě - jeho úskalích, krásách, hrůzách i pomíjivosti.
Začátek je trochu utahanější a je tudíž nutné setrvat, ale následně Vám to kniha vše mnohonásobně vrátí. Jsem naprosto unesená z jazyka vyprávěného příběhu a z jednotlivých postav. Jak kladné, tak i záporné postavy jsou opravdu živoucí a tak skvěle napsané, že jsem měla pocit, že je znám (v některých momentech jsem se dokonce ztotožnila s jejich myšlenkami i činy)
No a ten konec byl naprosto úchvatný a to nemám otevřené konce ráda. Zde jsem ale moc ráda, že si zakončení života a cesty Addie můžu domyslet sama (jsem ve skrytu duše romantik a tak k tomu také budu přistupovat :) ).
Addie/Henry/Luc zůstanou v mé mysli ještě nějaký čas. Pro ty, co mě znají ale asi nebude překvapením, že jsem po celou dobu stranila Lucovi :).
Za zmínku stojí i velmi poetické a tematické poděkování autorky v závěru knihy.

“Bohové jsou chamtiví, Addie.”
“A když budeš v úzkých, na pokraji zoufalství, nikdy se nemodli k bohům, kteří odpovídají po setmění.”
“Poslouchej mě,” šeptá Addie naléhavě. “Občas ti může připadat, že život je hrozně dlouhý, ale nakonec uplyne rychleji, než čekáš.”

-) Nechť hra započne…….

13.02.2022 5 z 5

To byla ale depresivní kniha! Aspoň u toho konce si člověk říkal, že by to snad mohlo klapnout a ejhle, ani tady nám autor nedopřál nějaký povzbudivější závěr.

Styl psaní je dost strohý, bez přímé řeči. To mi vůbec nevadilo a připomnělo mi to Sally Rooney a její Normální lidi. Některé věty jsem si dokonce zapsala, jelikož jejich význam a přesah mi přišel až poetický. Nicméně ale knihu nedoporučuji obecně všem a varuji, že pokud už se nacházíte ve špatném psychickém rozpoložení, tak po ní sáhněte až někdy v budoucnu.

Toto literární dílko je složeno z několika příběhů, které se odehrávají v malé vesnici na Islandu. No a jelikož je tady po většinu roku nuda, zima a tma, tak mají její obyvatelé potřebu si najít nějakou zábavu, přičemž někteří už dané lokality a celého života mají po krk a tak volí únik z reality. Únikem může být myšleno jak ztracení se v knižním světě, tak i únik finální a nezvratný.

Autor se zaměřuje na následující témata: zrození, smrt a vše mezi tím -) lásku, manželství, přátelství, komunitu, nevěru, pomstu, nemoci, sebevraždu, nehody, smysl života, pomluvy, materialismus, práci, konformitu, osamělost, jakési nadpřirozeno, alkoholismus, osud, směřování západní civilizace a proměny společenské a politické situace……
Prostě život ze všech stran a úhlů… narazíme zde i na pár vtipnějších pasáží, ale vesměs je to, jak už jsem zmiňovala na začátku recenze, hodně depresivní čtení, které vám, přestože má kniha jen nějakých 200 stran, přijde jako celá věcnost. ;)

12.10.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Poté, co jsem na #grishaverse šla postupně, se mi to rozhodně vyplatilo !! Sice se říká, že pro vraní duologii nepotřebujete předchozí knihy, ale já myslím, že čtecí požitek vám to mnohonásobně zvedne. Přiznávám, že úplný začátek knihy je takový nijaký, ale to se velmi rychle změní a budete vtaženi do skvělého akčního příběhu. Autorka je ve worldbuilding vážně skvělá. No a ty postavy, to je kapitola sama o sobě, Bardugo jim dala takový drive a náboj a vy budete nadšeni naprosto z každé z nich. V knize jsou moc pěkně nastíněné i romantické linky a miluju je obě. No a Kaz, tak na tom je vidět, že autorka do něj promítla i část svého já. Původně jsem teď chtěla začít s jinou knihou, ale když já nutně potřebuju vědět, jak se to bude dál vyvíjet !! Druhý díle pojď ke mně :)…

-) A abych nezapomněla, moc a moc doporučuji seriál :).

01.07.2021 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Takže mám dočtený druhý díl Povstalecké trilogie. Oproti jedničce byl o malinko horší, ale stále mě ten svět a postavy bavily. Nejvíc samozřejmě Tobias, jak taky jinak ;). Druhý díl se od filmového zpracování odklání už výrazněji, spousta částí z knihy ve filmu není vůbec, nebo je celkem dost pozměněná, až na jednu scénu, která zase není v knize sakryš - ti “sečtělí”, co viděli, vědí :-D. Na konci příběhu se dozvídáme, proč byly jednotlivé frakce vůbec vytvořeny, a ten důvod se úplně až tak moc neliší od toho, jak je nastavená současná společnost, zvlášť v těchto časech. Úplný konec knihy byl překvapivý a já se těším na poslední třetí díl.

29.04.2021 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

“Život není pohádka.” Autorka v této útlé, ale přesto emočně nabité knize, nabízí vhled do svého života, a to tentokráte z její perspektivy (po dlouhou dobu jí to bylo znemožněno a o nerovném vztahu dospívajícího dítěte s padesátiletým členem literární elity Francie se dozvídáme pouze z jeho popisů, které naprosto klidně a bez jakýchkoliv skrupulí převádí na papír a zapracovává do svých hojně prodávaných deníků). Musím říct, že kniha se mi četla těžce, a to ne kvůli jejímu zpracování, ale zejména s ohledem na dané téma. Minulý rok jsem četla knihu Má temná Vanessa a díky ní také zhlédla filmové zpracování Lolity a rozhodně to ve mně zanechalo plnou škálu rozporuplných pocitů. Tato autobiografie je v tomto smyslu ještě o něco dále, jelikož víte, že se jedná o příběh ze skutečného života a po celou dobu si kladete otázku - “Jak se proboha tohle všechno mohlo dít, dokonce opakovaně, aniž by tomu někdo učinil přítrž ?!”. To, že stárnoucí spisovatel potřeboval pro svůj běžný i literární život náctileté děti je samo o sobě strašné, ale to, že jeho chování podporuje většina společnosti (zejména tedy podepřená i velkými jmény své doby, mimo jiné i slavnými feministkami) a většinou nefunkční rodiny dětí je něco strašlivého. Ani na konci příběhu si není matka V. schopna přiznat, že se měla k celé situaci postavit jinak..! Pro autorku muselo být hodně složité se do tohoto období svého života vracet a popisovat nejen praktiky staršího milence, které používal při lákání bezbranných duší pod svůj dosah, ale také jeho chování a všeobjímající kontrolu naprosto veškerých aspektů jejího života. Úplný závěr knihy pojednává o snaze vymanit se z tohoto vlivu a začít prostě a jednoduše od začátku.

21.04.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvělá dystopie ❗️❗️ Na knihu mě nalákal film a hlavně herec, který ztvárnil Tobiase❣️. Naprosto geniálně vystavěný svět a uvěřitelné postavy. Rozhodně se pustím i do dalších dílů a zároveň velkou měrou doporučuji těm, co knihu ještě nečetli, i když těch už asi tolik nebude:).

11.04.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Příběh to byl vskutku zajímavý a autorka píše opravdu poutavě, to ale nic nemění na tom, že ke konci jsem hlavní hrdinky Lou a No nemohla ani cítit :D. Jediná postava, která si udržela moje sympatie po celou dobu byl Lucas. Kniha pojednává o otázkách bezdomovectví, odcizení, pocitu osamělosti, bezpráví, nespravedlnosti světa, nevšímavosti, netečnosti většiny, jinakosti, přátelství a rodině. Autorka propojila tři různé lidi, kteří pocházejí z jiných prostředí, jiných sociálních vrstev, a kteří mají i naprosto odlišné povahy, jediné, co je pojí je pocit osamělosti a jakéhosi vyčlenění, přestože u každého se to projevuje jinak. Konec ukrývá jakousi naději v beznaději, kdy autorka všechny, skrze postavy, vyzývá, aby se nevzdávali.
“Jednou mi otec řekl, že ho z toho jímá děs, že se to nemá hrát, že člověk má umět sklopit oči a uchovat si dětský pohled. Jenže já je nedokážu zavřít , jsou otevřené do široka , jen někdy si je zakryju rukama, abych neviděla. “

“A naše mlčení nese tíhu veškeré bezmocnosti světa, naše mlčení je jako návrat k prapůvodu věcí, k jejich pravé podobě .”

Kniha je zajímavá a na malém prostoru najdeme spoustu různorodých pocitů, ale rozhodně se najdou lepší odeonky.

30.03.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Druhé díly sérií bývají mnohdy vycpávkové a ani Blood and Honey není výjimkou. Lou, Reid a jejich přátelé, kteří unikli Louině matce v předchozí části nově hledají spojence, a že je rozhodně budou potřebovat, protože Morgane je v pokračování ještě větší magor, pokud je to vůbec možné. Setkáváme se s novými postavami - vlkodlaky, mořskými pannami, přírodním božstvem a dalšími ... Co se mi hodně líbilo byl podrobnější popis fungování magického světa, který byl v jedničce jen tak nastíněn.. Co mě naopak vážně dost iritovalo byly Reidovy nářky a jeho nechuť k magii jako takové .... skoro celou knihu číst, jak si neustále na něco stěžuje a lidem, kteří ho chrání přednáškuje o škodlivosti a nepřirozenosti používání magie, bože (chlapec se s duchy minulosti srovnal až na konci knihy :). Lou naopak po minulém díle, kdy se magii vyhýbala, k ní sahá mnohem častěji. Opět mě bavil Beau, je to prostě srandista, ovšem jeho kadeřnické pokusy bych asi vynechala :D‼️ Naše partička sbírá cestou spojence a všechno nakonec vygraduje v katakombách pod městem, kde celý příběh začal. Na konci si přečteme o zradě a možná dojde i na slzičky, protože ne všechny naše oblíbené postavy přežijí taneček s Louinou matkou. No a věc, která mi přišla úplně zbytečná - proč tam proboha autorka dávala ty matagoty - jako třeba v Nikdynoc bylo nějaké opodstatnění, tady mi to přišlo jenom jako divná vsuvka, která možná bude vysvětlená až v závěrečné části trilogie?? ! Jo a abych nezapomněla, opět zde máme písničku o Prsaté Lidce jupí :D. Jo a co se mi ještě taky líbilo, bylo přestrojení Reida a jeho matky mezi divadelníky kočovné společnosti - vzpomněla jsem si na díl Bones, kdy Buck a Wanda měli své nezapomenutelné číslo s vrháním nožů. A úplně nakonec musím říct, že se mi líbila scéna, kdy Lou použila ledovou magii na území vlkodlaků, úplná Elsa:).

01.03.2021 3 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Tady jsem nejdřív sáhla po knize, a pak se teprve přesunula k seriálu - většinou to mám totiž právě naopak.

Co všechno člověk musí obětovat, a jak se chovat, žít či přizpůsobit, aby byl v dnešním světě pokládán za normální bytost. To je otázka, která nás provází touto útlou knihou, ve které i přesto ale nalezneme velké množství emocí. Některým čtenářům se může zdát, že je děj z převážné části o nerozhodnosti a hlouposti mládí, ale je potřeba se podívat i na to, co všechno stojí za rozhodováním ústřední dvojice knihy a pak teprve soudit. Rodina, přátelé, sociální rozdíly a jiné politické smýšlení ... co všechno nás rozděluje a naopak třeba spojuje?!!!!!!!!!! Přes velké rozdíly jsou hlavní postavy knihy spřízněné duše (no strings attached tady dostává úplně jiný rozměr).
Co musím vypíchnout je to, jak je styl psaní autorky osvěžující - kolem ničeho nekrouží hodiny, ale naopak popíše všechno tak, jak to je, a je jedno, jestli se zrovna bavíme o vybalováni nákupu nebo třeba o nějaké peprnější scéně. Jedná se o velmi intimní zpověď dvou mladých lidí v dnešním světě. Podle Guardianu můžeme hovořit o budoucí klasice a já přesto, že si tohle dílko neumím úplně představit vedle třeba takové Austenové chápu, že měnící svět nezastavíš a asi je to tak v pořádku, i když .... “Život je to, co s sebou taháte uvnitř svý hlavy.” “Udělali pro sebe spoustu dobrého, je to fakt, pomyslí si. Lidé se fakt můžou navzájem změnit.”❤️❤️ Ke knize se určitě v budoucnu vrátím !!
Podobný námět můžeme spatřovat u filmu a knihy Jeden den.

06.12.2020 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Opravdu zajímavá zápletka, kterou jsem nikde jinde neviděla !!!

12.11.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak jsem poprvé sáhla po detektivce z pera Larse Keplera a musím uznat, že tahle manželská dvojice teda fakt umí.! Zpočátku jsem se obávala, že když jsem nečetla předchozí díly bude to mít dopad na pochopení děje, ale naštěstí se autoři soustředili hlavně na detektivní zápletku, týkající se pouze této knihy, která obsahovala i současná palčivá témata, zejména páchání násilí, jakéhokoliv druhu, na ženách !! Moc se mi líbil styl psaní, všechno pěkně rychle odsejpalo a já neměla za chvíli co číst. Je to teda celkem drasťárna, ale já severské krimošky prostě miluju a to jak v té podobě knižní, tak filmové. Podobné náměty můžeme vidět u knih Muži, kteří nenávidí ženy nebo třeba Co zbylo z mojí sestry. Body nahoru dávám i za detektivovy napomáhací vyšetřovací metody, které mi připomněly film Z pekla a mého oblíbence J. Deppa (vím, že teď není moc v kurzu, ale herec je to neskutečnej). Další věc, kterou jsem ocenila, je pohled ze stran pachatelů a obětí - není to tedy klasická detektivka, kde se stane zločin a my jen pasivně sledujeme jednotlivé kroky vyšetřování, ale můžeme nahlédnout i na tu druhou stránku věci. Také bylo všechno na konci krásně vysvětleno !.. Bavily mě i části věnující se hypnóze, které byly vykresleny opravdu zajímavě. Jinak pachatele jsem si teda tipla špatně :). Závěrem chci jen říci, že naprosto chápu přirovnání Larse Keplera k Stiegu Larssonovi!!

10.11.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Název knihy od Delaneyho je myslím naprosto výstižný! Tajemství, důvěra, hraní, nebo skutečné city ... Kde končí hraní a začíná skutečnost ... Závěr knihy byl bohužel předvídatelný už od začátku a první polovina knihy se neskutečně táhla, druhá měla alespoň nějaký spád , postavy se mi nelíbily o nic víc....bohužel...

27.09.2020 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Moc krásná knížka!! Hned se jdu pustit do pokračování, abych byla připravená na film, který má vypustit Netflix.

27.09.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přesně před rokem jsem na dovolené četla autorčinu knihu Tatér z Osvětimi a řekla jsem si, že je čas pustit se i do Cilčiny cesty. Kniha jako celek nebyla špatná, je pravda, že jsem četla na dané téma mnohem lepší knihy, ale ani tahle neurazila a opět jsem měla u doslovu husí kůži ... Autorka sestavila Cilčin příběh podle vyprávění lidí, kteří prožili stejné hrůzy jako ona a ze záznamů z německých a sovětských táborů. Rozhodně člověk musí obdivovat fyzickou i psychickou odolnost těchto lidí a jejich vůli přežít ‼️ Byla jsem ráda alespoň za ten konec!!

27.09.2020 3 z 5