Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Bylo páteční odpoledne,pršelo a pršelo a i v mé duši bylo zataženo až truchlivo,ale šla jsem kolem knihkupectví a tak mi napadlo že bych si mohla udělat radost nějakou pěknou a milou knihou.Knihou která by rozehnala mé soukromé mraky.A musim konstatovat že tato kniha daný úkol splnila více než dobře.
Moc pěkné a milé počtení,děkuji paní autorce za zase jeden krásný čtenářský zážitek.

22.10.2020 5 z 5

Pět dílků pomeranče Pět dílků pomeranče Joanne Harris

No,nebyla to špatná kniha,ale tak nějak jsem celou dobu čekala na rozuzlení proč byla jejich matka tak citově chladná,takže za mě trochu zklamání.Ale jinak je to opravdu moc čtivý příběh.

16.10.2020 4 z 5

Moc pěkné,půjčila jsem ji pro syna v knihovně a sama ji s gustem prečetla.

16.10.2020 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Uff no teda,neříkám že to byla špatná kniha,ale určitě lehce depresivní.Těch postav tam bylo opravdu moc a jeden má co dělat aby se v té motanici vyznal.Taky jsem se často koukala do toho rodového stromu abych se alespoň trochu chytla.
No myslím že by se mělo asi napřed číst Dcery a pak až Gabriel aby člověku v duši nezůstala ta smutná pachuť.

10.10.2020 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

No neříkám že by to byli špatné povídky,ale tak nějak mi u většiny chyběla pointa.Myslím,že autorovi více sedí psaní románu,tam se může pořádně rozjet.

08.10.2020 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Tak jsem právě dočetla poslední stránku a jen sedím,koukám a nedostává se mi slov.Jak je vůbec možné napsat tak krásnou knihu?Paní Dubská moc vám děkuji za nádherný příběh,který je v této uspěchané době přímo balzámem na duši.

05.10.2020 5 z 5

Válka a terpentýn Válka a terpentýn Stefan Hertmans

Krásná,milá a místy dojemná kniha.Ze začátku trochu těžkopádná, než se vyprávění ucelilo a rozběhlo.Autorův dědeček neměl rozhodně jednoduchý život,ale myslím že se s ním dokázal se vší úctou poprat a vybrat si z něj to nejlepší když to šlo.Během Velké války museli vojáci zažít šílené věci,ani se nedivím že to na nich zanechalo často doživotní stopy.
Knihu určitě doporučuji k přečtení,nebudete litovat.

01.10.2020 5 z 5

Taková milá jednohubka,která zahřeje u srdce a dá spoustu podnětů k zamyšlení.

28.09.2020 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

No upřímně,ze začátku žadný zázrak,i jsem chvilku přemýšlela že knihu odložím.Ale pak to dostalo docela spád a už to frčelo.Ty úryvky z minulosti na mě taky působily spíše rušivě,hlavně ke konci.Celkově dílo hodnotím jako čtivé a pro mne jako takovou exkurzi do jiného žánru.

27.09.2020 4 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Za mě je to takové milé počtení,příběhy se mi moc líbily.Inu v každém z nás je skrytá síla o které mnohdy ani nevíme.

21.09.2020 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Nooo tak tohle je červená knihovna jak vyšitá.Ze začátku to jestě šlo,ale pak už teda žadný zázrak.Všechny si neustále stýskaly po rodičích,jako kdyby jim bylo 6 a né nějakých 20 a také neustále měli potřebu horké koupele.Jak to asi tak skončí bylo jasné hned.

18.09.2020 1 z 5

Jáchymov Jáchymov Josef Haslinger

No upřímně řečeno,žadný zázrak.Námět je zajímavý,ale všechna ta vata okolo už zase tulika nee,přiznám se že jsem dost textu přeskakovala.

16.09.2020 3 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Tak jsem zrovna dočetla tuhle skvělou knihu. A jen tak sedím a koukám a vůbec nevím co napsat.Jak vyjádřit všechny ty pocity co ve mě teď víří.Příběh malého chlapce,který je po relativně krátkém čase blahobytu nucen se o sebe postarat úplně sám,se vám doslova dostane pod kůži.Vůbec si nedokážu představit jak jak muselo být rodičům když museli opustit své děti aby jim sehnali něco k jídlu a jaké to bylo pro ty děti když se jim rodiče nevrátili.Jak se museli naučit sami přežít a vyrovnat se se smutkem a s pocitem že jim na nich nikomu nezáleží.
O Severní Koreji jsem četla už vice knih,ale tahle mě zasáhla přímo do srdce.

Už jen toto zoufalé přání:
"Kdekoli jinde než tady"šeptal jsem si pro sebe na odchodu."Kéž bychom se narodili kdekoli jinde na světě,jen ne tady."

Velmi doporučuji k přečtení.

16.09.2020 5 z 5

Tanec na troskách Tanec na troskách Milana Terloeva

Proč?Proč se to musí stále dokola opakovat?Proč se rodiče musí koukat na své umírající děti a proč se děti musí koukat na mrtvá těla svých rodičů?Copak se to nikdy nezmění?
Toto je velmi silná,syrová a smutná výpověď mladičké čečenské dívky.Měl by si ji přečíst každý,především všichni ti co nadávají na poměry u nás a přitom si tu žijeme jako v bavlnce.

14.09.2020 5 z 5

Čára Čára Josef Hapka

Nebylo to špatné,taková čtivá odpolední jednohubka.

13.09.2020 5 z 5

Loupežník, R.U.R, Bílá nemoc Loupežník, R.U.R, Bílá nemoc Karel Čapek

Také já jsem četla jen R.U.R. a Bílou nemoc.Čapek je bezesporu Spisovatel s velikym S.Jeho knihy,hry a dramata jdou do hloubky a nutí čtenáře k zamyšlení.Jen mě tak napadá zda by jeho dílo mělo stejnou váhu a hloubku kdyby žil v jiné době, zda by jeho talent nebyl promarněn.

13.09.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

No za mě teda žádný extra velký zázrak.Oceňuji tedy jiný úhel pohledu na nacismus a to očima německé dívky.Ale jinak to vidím také jako červenou knihovni či spíše americký slaďák.

11.09.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tak jsem právě dočetla tento úžasný příběh.Co víc napsat?Také pro mne je to neobyčejná kniha z všech těch co jsem na toto téma četla.Obdivuji Violku a vůbec všechny,myslím že dnešní člověk by nepřežil ani polovinu času co oni.Asi nikdy nepochopím co člověka žene chovat se jako zrůda,nenávidět,týrat,ponižovat a zabíjet jinou lidskou bytost.Copak se lidstvo nikdy nepoučí?Kolik obětí ještě bude třeba než lidstvo prozře,že život je dar a zázrak a nesmí se s ním zbytečně plýtvat.Jen doufám že boží mlýny opravdu melou a že semelou hlavně ty kteří unikli světské spravedlnosti,nechť se smaží v pekle.

09.09.2020 5 z 5

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Přiznám se že od pana Čapka jsem zatím četla jen Povídky.Ale tato kniha mě naprosto ohromila.Maximální a nejhlubší zamyšlení nad životem,ale přitom podané úžasnou češtinou a velmi čtivě.Ač je to už bezmála stoletý příběh stále má co říci i dnešnímu čtenáři.Pane Čapek tohle byl opravu skvost,děkuji za něj.Jdu se vrhnout na další vaše knihy.

07.09.2020 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Tak jsem ji zrovna dočetla.A tak ani nějak nevím co napsat.Bylo to krásné,pohádkové,něžné,ale na druhou stranu i smutné a syrové.Myslím,že to ani jinak skončit nemohlo.
A co se týče těch přání,většina z nich se vyplní,ale někdy si na to člověk musí počkat.

07.09.2020 5 z 5