Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Na nebožku vypadáte skvěle Na nebožku vypadáte skvěle Miloslav Švandrlík

Četla jsem ji už strašně dávno,ale vím že jsem se královsky bavila.Taková příjemná oddechovka.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Četla jsem tuhle skvělou knihu loni v létě a musím říct,že se mi fakt moc líbila.Tak nějak jsem nic nečekala a dostala jsem hodně.Plně věřím,že ta zášť,strach a tak v těch lidech pořád je.
Před pár lety hořela v sousedství střecha bývalého statku a soused jim to přál ptotože oni po válce dostali dotace a on ne!

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Skvělá,čtivá a srhující knížka.Četla jsem ji už dávno,ale dodnes si ji plně vybavuji.Ta paralela s honem na čarodějnice byla skvělá.Za mě jedna z nejlepších Cookovek.

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Jsou události na které by se nemělo zapomínat.Tato kniha připomíná jednu z nich.Není to hezké čtení,ale je potřeba to číst a vědět o tom.Nezměrné utrpení matek a všech co přežili.Přežili,ale poznamenaní doživotnim strachem a prožitymi hrůzami.

Blázni z Velepes Blázni z Velepes Rudolf Čechura

Humorná odpočinková četba.Nečekejte žádný velký děj ani hluboké myšlenky.Spíš takové milé počteníčko.

27.05.2020 5 z 5

Moje záznamy ze světové války 1914-1918 Moje záznamy ze světové války 1914-1918 František Černý

Moc pěkně vyprávěné zážitky z první světové války.I za mne jedna z nejlepších knih z této doby co jsem četla.

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Jako jo,nebylo to špatný.Byl to napínavý a docela čtivý příběh,ale no ty dialogy mi občas přišli takový nepřirozený.Hlavně vyjadřování malého Karlíka,ale možná je to jen můj pocit.

26.05.2020 3 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Když jsem tuhle knihu viděla tak jsem se zaradovala že to bude něco stejně skvělého jako Zvuk slunečních hodin,ale bohužel nee:( tak nějak jsem ji vůbec nechápala a jen tak tak dočetla.Tož asi to budu muset časem zkusit znovu.

26.05.2020 2 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Moc pěkná knížka na moc nepěkné téma.Ale diky za ní,ikdyby měla pomoci třeba jen jedné ženě aby v sobě našla sílu odejít.
Moc jsem hlavní hrdince držela palečky a nejvíc mi bylo líto malého Kryštofa.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Četla jsem ji už hodně,hodně dávno,ale je to krásný,čtivý,citlivý a nádherně napsaný příběh.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Je to bezesporu silný,strhující a napínavý příběh.Těžko říct zda Betty mohla byť jen tušit co ji čeká v rodné zemi jejího manžela.Každopádně obdivuji její vnitřní sílu a velkou odvahu.

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Příběh malé dámy s obrovským srdcem a úžasnou duší.Škoda že jí byl na tomto světě vyměřen tak krátký čas.

26.05.2020 5 z 5

Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Varlam Šalamov

Tak tohle je jedna z nejlepší knih o gulagu které jsem četla.Povídky jsou velice silné a jdou přímo na dřeň.V knize jsou i Šalamovi myšlenky a pocity.Když tak čtu co všechno ti lidé vydrželi,tak si říkám jestlipak by to přežil i dnešní zhýčkaný člověk?

Mizerové Mizerové Pavel Jansa

Pěkné,čtivé,veselé.

25.05.2020 5 z 5

No nebylo to špatné,ale asi jsem čekala něco víc.

25.05.2020 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Krásná knížka,četla jsem ji už fakt strašně dávno, ale pamatuju si že byla moc fajn.

25.05.2020 5 z 5

Filmové povídky Ladislava Pecháčka Filmové povídky Ladislava Pecháčka Ladislav Pecháček

Skvělé čtení,básníky mam moc ráda.Takhle si je můžu kdykoliv připomenout.

Chlapci a chlapi Chlapci a chlapi Karel Štorkán

Taková fajn oddechovka,žádnou hlubokomyslnou literaturu nečekejte.Líbil se mi i seriál.

25.05.2020 4 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek.Taky seriál je skvělý,jestlipak by jestě dneska dokázal někdo něco podobného natočit?

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Skvělá knížka,dětem se moc líbí.Hlavně Pocemové:).Od pana Svěráka mi ještě nic nezklamalo.

24.05.2020 5 z 5