Kerberos Kerberos komentáře u knih

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Zajímavé téma sexuálního obtěžování profesorka student nebo je to jinak? Trochu mi vadily neustálé vsuvky, které mě rušily.

05.06.2022 4 z 5

Tisícročná včela Tisícročná včela Peter Jaroš

Nečekala jsem ,že by kniha mohla být lepší než filmové zpracování, protože Jakubiskova Tisícročná včela s panem Kronerem byla asi nejlepší seriál natočený na Slovensku.

01.06.2022 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Osudy tří žen s kterými se život nemazlí, každá má nějaký problém, který je dostihne. Feťačka Kamila bere těhotenství jako pokyn osudu aby se sebou něco udělala. Sylva chce dítě a tak svede dobře situovaného spolužáka a využije ho. Alice žije ve zlaté kleci ,cítí se sama. Náhoda je všechny tři svede dohromady a navzájem si pomohou.

30.05.2022 4 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Moje první kniha od Jeny Blackhurst a asi jsem čekala víc. Příběh je čtivý, ale prostě mi tam něco chybělo.

28.05.2022 3 z 5

Nejmladší z rodu Hamrů Nejmladší z rodu Hamrů Jaroslav Dietl

Samozřejmě ,že je to propaganda, kolektivizace vesnice .socialistické hospodaření. Příběh Jana Hamra kluka, který z chudých poměrů vystudoval a postupoval až k ředitelování velkého podniku, ale je zatím příběh ,jak to pan Dietl umí napsat.

25.05.2022 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Kate zachraňuje kamarádku ze studií, která je namočena v průšvihu. Odříznuté za sněhové kalamity na amišské farmě čelí nebezpečí, jsou všichni v ohrožení života. Trochu jiný příběh než jsme zvyklí.

24.05.2022 4 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Hetty nejdřív obdivuje Hitlera, ale postupně dospívá, sleduje změny kolem sebe a přichází vystřízlivění. Otec nacistický důstojník vede ji i bratra cestou ideologie .Hetty chce být lékařkou, miluje Waltera a musí svou lásku skrývat. Nečekejte happy end.

20.05.2022 4 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Celkem průměrný příběh, zdlouhavé, předvídatelné.

12.05.2022 3 z 5

Vše o koření - praktická kuchařka krok za krokem Vše o koření - praktická kuchařka krok za krokem Sallie Morris

Knihu jsem dostala před lety na vánoce a založila mezi kuchařky do police. Až po letech kdy jsem hledala nějaký recept se mi dostala znovu do ruky. Je tam velmi pěkný popis více než padesáti druhů koření, mnohé jsem ani neznala. Taky plno zajímavých receptů s názorným postupem.

10.05.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídkám zrovna nefandím. Nesbo - dám tomu šanci, přečetla jsem a mám pocit průměrnosti, který se mi k tomuto autorovi nehodí.

07.05.2022 3 z 5

Čierna hra: Vláda mafie Čierna hra: Vláda mafie Jozef Karika

Nejdřív jsem si přečetla trilogii V tieni mafie, byla skvělá .Teď poslouchám Čierny kruh který jí časově předchází, divoká devadesátá léta na Slovensku.

03.05.2022 5 z 5

Priveľa podozrivých Priveľa podozrivých Václav Neuer

Název je trefný - opravdu tu bylo hodně podezřelých a hodně motivů. Skvělá detektivka budu očekávat další díl.

01.05.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Knihy Lenky Chalupové se mi líbí ,mají pro mě přidanou hodnotu tím, že se odehrávají v místech kde jsem prožila dětství a před mnoha lety opustila. Známá jména, atmosféra, poutavě napsáno .Určitě si přečtu vše co autorka napíše.

30.04.2022 5 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Tři mrtvoly, školačka v parku, dospělá žena ve výtahu a muž v tranvaji co je spojuje jediné bodnutí do ledvin. Na oddělení kriminalistů nastoupil nováček, kterého vyfasuje Ledecký a rozdělí ho s parťákem. Na vyšetřování se podílí všichni a nakonec musí uznat, že nový člen se osvědčil.

29.04.2022 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Sága se dobře četla, .ale bylo tam moc politiky. .Irena si zbytečně komplikovala život. Francz měl velkou trpělivost nejen s ní ,ale i s udavačskou tetičkou a sestrou Matyldou, která mu zůstala viset na krku.

28.04.2022 4 z 5

Prekliate dedičstvo Prekliate dedičstvo Václav Neuer

Poslouchala jsem audio ve slovenštině, tentokrát se dostaneme mezi sběratele starých bankovek, překupníky, zlodějíčky, kteří i vraždí.

27.04.2022 4 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Ještě že je to naprostá fikce, ale i tak je v knize mnoho myšlenek z kterých mrazí obzvlášť teď, kdy je válka tak blízko.

22.04.2022 4 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Václav Neuer

Tentokrát se Ledeckému a jeho týmu podaří vyšetřit víc jak třicet let starou vraždu. Pachatel spáchal vražd hned několik aby umlčel svědky.

17.04.2022 4 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Skvěle napsané i namluvené (poslouchala jsem audio ve slovenštině).Velmi tvrdě popisovaný příběh tří spolužáků, které doba a osud rozdělily. Nejhorší byl osud Denisy, natáčení porna, drogy ,nemoc. Vojtěch a Michal to taky nemají jednoduché, ale na šikmou plochu je nikdo netlačí, je to jejich volba. Už se těším až si poslechnu další díl.

16.04.2022 5 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Škoda, že jsem nesehnala první dva díly , ať mám sérii od začátku. Poslouchala jsem audio ve slovenštině. Našla jsem dalšího autora jehož knihy budu hltat. Napínavé, sympatičtí policisté, zajímavá zápletka.

14.04.2022 4 z 5