Kerberos Kerberos komentáře u knih

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Velmi brutální díl, gang specializující se na psí zápasy, kradení psů obchod s drogami ve spojení s novodobým Mengelem. Inspektorka Katie je vtažena do pasti, které se vyhne, ale není to pro ni výhra.

11.03.2022 3 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

První roky vlády Fridricha Falckého, jeho císařská korunovace, nová svatba boje v Itálii, Polsku. Zajímavé historické čtení.

11.03.2022 5 z 5

Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Jiří Tvrzník

Poslouchala jsem audio, i když jsem čekala historky z jeho bohatého života, určitě nejsem zklamaná. Autor popisuje úplné začátky, práci poštovního úředníka na Podkarpatské Rusy, ochotničení, natáčení němých filmů a počáteční malé role.

10.03.2022 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Návrat komisaře Niemanse tentokrát s jinou parťačkou, ale námět trochu podobný se vztahem k nacizmu a čistotě krve. Napínavé, brutální a opět se tu objevují psi jako zbraň. Konečně je objasněna Niemansova fobie.

08.03.2022 4 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Neúspěšná účast na křižácké výpravě při níž zahyne hodně vlivných šlechticů zamíchá s politickou situací a osvobodí několik žen z nechtěného manželství. Do popředí se dere Fridrich Švábský, který se potřebuje zbavit manželky aby mohl uzavřít výhodnější sňatek.

07.03.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Trochu zvláštní příběh, tři osamělí lidé, kteří se potkávají na hřbitově spojí své životy. Dojemný příběh, který bych s Backmanovým Owem nesrovnávala,protože ten mi připadal humorný.

04.03.2022 4 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Další osudy Oda a jeho bratří, dobrodružné čtení plné bojů odehrávající se v česko rakouském pohraničí v době ,která není upřesněna žádným letopočtem.

04.03.2022 4 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Už delší dobu jsem se chystala, že se do této ságy pustím. Předchází porodní bábě, kterou jsem celou četla a velmi se mi líbila. Měla jsem obavu, že nebude tak dobrá, zbytečně. Je psaná stejným stylem. Čtu ji v elektronické podobě což má pozitiva, nedržím tak těžkou knihu, ale nemůžu neustále nahlížet do rodokmenů, asi si je ofotím. Tak hurá na další díl.

03.03.2022 5 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Špatné recenze mě neodradily,poslouchala jsem audio,bylo to zdlouhavé, nezáživné.

02.03.2022 3 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Škoda, že to bylo tak krátké, ale třeba nás autor překvapí a napíše další díl.

01.03.2022 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Závěr série, která mě bavila. Škoda, že tento díl nebyl v audiu, trochu mi chybí ironická paní Plodková. Taky nemám pocit, že příběh Margaret a Liho byl nějak ukončen.

26.02.2022 4 z 5

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Taková oddechovka na dovolenou. Eroticky laděný příběh zanedbávané manželky, která se nudí a chce se pomstít manželovi.

25.02.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem poslouchala, velmi silný příběh. O koncentračních táborech jsem četla mnohokrát, ale tato kniha je jiná. Popisuje přátelství bohaté židovky Zuzany a dvou chlapců Jana a Hanuše. Válka jim zasáhne do života a postupně je deformuje. Nečekala jsem šťastné zakončení, protože by to nebylo realistické.

24.02.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Skvělý historický román odehrávající se v Anglii kolem roku 1000 se ságou Pilíře země má společné prostředí ve kterém se odehrává.

23.02.2022 5 z 5

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Povídková kniha s velmi varujícím tématem, jedná se sice o fikci, ale co když? Autor popisuje situaci ve Francii, kde už k nějakým incidentům došlo, ale není to zase tak daleko .

22.02.2022 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Formátem spíš povídka o zlých policajtech, napínavé a varující.

21.02.2022 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Druhý díl je určitě lepší než první. Otec rodiny je úspěšný v rozdělení France a Irene, která podlehne nátlaku , porodí v ústraní a pracuje v továrně. Matku Pauline uzavře na psychiatrické klinice aby měl volnost v nakládání s rodinným majetkem. Většina postav v tomto díle je postižena těžkými životními podmínkami té doby.

20.02.2022 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Velmi smutný příběh plný útrap hlavních hrdinů. Válka prusko - rakouská , chudoba lidí a hlavně intriky v rodině Franze. Jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat tak sháním další díl.

19.02.2022 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Zatím nejlepší díl, opět audio. Brutální vraždy mladých žen v Šanghaji ,smíšený vyšetřovací tým společně s Margaret, plno popisů pitev a motiv jim dlouho uniká.

16.02.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

No Chaloupky to nejsou, jiné prostředí, jiná doba. Hlavní hrdinové doktor Petr, sebevědomý, drzý chlapík, který má úspěch jak u žen tak při studiu. Ničeho si neváží, propadá alkoholu a život má v troskách. Kamila má zase smůlu na špatné chlapy. Co se změní v jejich životech když se setkají?

15.02.2022 4 z 5