Kerberos Kerberos komentáře u knih

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Příjemný poslech audioknihy namluvené Danielou Kolářovou, vtipné postřehy z cestování, budování nového života v cizině, nové lásky v pokročilejším věku. Paní Marta, byla žena vzdělaná a určitě nežila v nedostatku, ale její názory mohly některé rozzlobit. Ve mě nabudila chuť cestovat a tak už se těším na letošní dovolenou. Určitě si poslechnu i Loď v Bretani.

26.05.2021 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Panský dům se mi sice líbil více, ale první díl je teprve úvod. Příběh baronky Franzisky ,která chce získat zpět rodinné sídlo, opravit jej se svou vnučkou ,pochopit některé události z minulosti. Prožije zbytek života s mužem, kterého milovala před padesáti lety?

24.05.2021 4 z 5

Vtipně popisované trable zaměstnané matky dvou dětí ,která bojuje s časem, lehkou nadváhou, šéfovou v práci , bratrovou ženou a hlavně sama se sebou. Navodí úsměv a zlepší náladu.

19.05.2021 4 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Opět skvělé čtení, tentokrát se mi zdálo přehlednější, lépe jsem se orientovala. Začínají se objevovat nám známé nacistické osobnosti. Jsem zvědavá ,kam se autor posune.

18.05.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Po předchozím díle jsem si řekla - končím. Jsem ráda, že jsem to neudělala, tento díl byl opět skvělý. Doufám, že autora osobní tragedie neodvede od psaní, už se těším na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Kniha se dobře četla, ale místy se mi to zdálo zmatené a překombinované. Celkově průměrné.

13.05.2021 3 z 5

Vlčí kůže Vlčí kůže Jaroslav Havlíček

Nejlepší na knize je doslov, nastínění toho jak mělo vše pokračovat. Škoda, že Havlíček stačil napsat jen tu nezáživnou část.

08.05.2021 3 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Child chtěl asi přitvrdit a tak je s Reachera místo ochránce spíš zabiják. Sám proti albánské a ukrajinské mafii ,takže trochu pohádka. Jen doufám ,že jestli to natočí tak nebude tohoto skoro dvoumetrového chlapa, horu svalů zase hrát Tom Cruise.

04.05.2021 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Tentokrát je vyprávěn z pohledu z pohledu muže doktora Bluma a sestry Becky, život za krize třicátých let v Americe. Je obdivuhodné jak se Becky stará o Bluma, který se zhroutil po smrti své ženy. Příběh je plný lidských tragedií, které přináší chudoba. Už se těším na další pokračování.

03.05.2021 5 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Dojemně napsaný příběh Evy, které se hroutí vztah s otcem jejího dítěte. Ona v sobě najde dostatek sil se s situací vypořádat a ještě se postarat o umírající pratetu.

30.04.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se velmi těšila a teď jsem trochu zklamaná. Jako by se v okamžiku listopadu 1989 propadla dvacet let zpět. Za účast na demonstraci dvacetileté tresty bez soudu,odnětí dětí,vojenská diktatura.Taky jsem čekala trochu víc příběh.

27.04.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Tato kniha je skvělá a uspokojí mnoho čtenářů. Konečně je zviditelněn hlavní zloduch - muž v černém, který unikal už v předchozích dílech. Kromě pandemie chřipky hrozí i pandemie moru, nákaza hlodavci a blechami, jen při té představě jsem měla husí kůži. Každopádně kniha je plná napětí, násilí, zločinců a velkou roli hraje i darknet.

25.04.2021 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

I Poirota se může pokusit někdo oklamat, nejhorší je když je to přítel od kterého to nečeká.Při vyšetřování dokonce přijde na to, že sám mohl být obětí.

24.04.2021 5 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Životopis Emila Zátopka byl velmi poučný ,poslouchala jsem audioknihu namluvenou Ivanem Trojanem, což samo o sobě je záruka kvality. Vyprávění je proložené autentickými rozhlasovými reportážemi.

22.04.2021 4 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Nechápu ženy, které si nechají líbit takové zacházení. Řekneme si je to jen vymyšlený příběh, ale takové věci se dějí ,bohužel je to ze života.

20.04.2021 4 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Skvělé napínavé čtení. Ze začátku to vypadá na několik příběhů, ale vše se spojí ve velkém propletenci. Obchod s orgány, mučení ,zohavování, vraždy, občas se mi zhoupnul žaludek - jen pro otrlé.

18.04.2021 5 z 5

Zločiny Velké Prahy Zločiny Velké Prahy Petr Zikmund

Teď jsem to měla opačně, nejdřív seriál ,až po tom kniha. Povídky byli kratší a trochu odlišné, dopředu jsem byla ovlivněna herci, kteří hráli hlavní role.

17.04.2021 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Příběh Beth,která po sebevraždě matky skončí v dětském domově. Smysl života najde v hraní šachů. Starý správce brzy rozpozná její genialitu a doporučí ji do šachového klubu.Svět šachistů je plný soupeření,alkoholu ,prášků.

14.04.2021 4 z 5

Pozlacené mříže Pozlacené mříže Jiří Brabenec

Detektivka je poznamenána dobou kdy se odehrávala. Byl podle ní natočen film se Slávkou Budínovou ,Jiřím Adamírou ,kterému bych dala vyšší ohodnocení možná i proto,že děj byl trochu pozměněn.

12.04.2021 3 z 5

Hořící nebe Hořící nebe Iva Tajovská

Pokračování po více než dvaceti letech,naštěstí nás autorka na začátku uvede do dějě krátkou rekapitulací.Knihu jsem četla jedním dechem a prakticky celá se odehrála za druhé světové,hrdinství obyčejných lidí,kteří riskují životy a pomáhají.

11.04.2021 4 z 5