Kerberos Kerberos komentáře u knih

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Poslouchala jsem audio - pěkný přednes, příběh mě bavil .Mladý Cato vzdělaný propuštěnec, který nemá žádné vojenské zkušenosti je na přání císaře jmenován do důstojnické funkce. Jako zástupce centuriona Macrona, kterému zachrání život ,je nucen čelit spiknutí .Série je dlouhá, tak uvidím ,kam až se dostanu.

02.09.2022 4 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Pěkný historický román, který jsem četla jedním dechem. Trochu mi to připomínalo Doktorku Samantu i když ta se odehrávala v Americe o pár let později. V Itálii ženy mohly studovat lékařství i o pár století dříve. Jsem zvědavá jak příběh dopadne, protože tak otevřený konec volá po pokračování.

29.08.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Poslouchal jsem audioknihu - skvěle namluveno. Velmi poučné pro rodiče, kteří řeší podobné problémy. Sama jsem byla dítě s poruchou pozornosti a děkuji za skvělou učitelku ,která vše skvěle zvládla.

27.08.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh Evy vyprávěný Hedvikou se mi líbil víc než to co prožívala Natálie.

25.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Nesympatické postavy ,celkově mi něco chybělo a přirovnávání k Trhlině od Kariky taky moc neobstojí.

21.08.2022 3 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Poslouchala jsem audioknihu robotický hlas Eliška tak zato ubírám jednu hvězdičku. Těžko zařaditelný žánr dobrodružný sci -fi triller s hororovými prvky. Některé postavy se vyskytují i v jiných knihách.

21.08.2022 4 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Ságy čtu ráda. tahle začíná pohádkově, rychlé zbohatnutí, včlenění se do vyšší společnosti velmi nepravdě podobné. Dál už to není tak idealistické. V každé válce nějaké oběti, později tahanice o majetek. Celkově se dobře čte.

18.08.2022 4 z 5

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Název je zavádějící chytrá žena - což hlavní hrdinka určitě není, protože dělá stále stejné chyby. Nemít rodiče, kteří ji živí, starají se jí o děti, podporují ji. Kdyby se o sebe musela starat ,tak bude jednat jinak.

13.08.2022 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Tak tuhle knihu jsem doslova zhltla. Hrozná představa jen tak ležet, nevidět ,bez pohybu, ale všechno slyšet. Bezmoc a strach o život.

12.08.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Soubor povídek s tématem sebevražd, smutné, ale poučné.

10.08.2022 4 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Některé díly jsou lepší, jiné slabší a je lepší nečíst je hned za sebou. Je to akční s detektivní zápletkou v církevním prostředí a ano Gabriel je pomalu v důchodovém věku.

31.07.2022 4 z 5

Vosí hnízda Vosí hnízda Lenka Chalupová

Dva příběhy o únosech lidí sektou vosích hnízd, no určitě jsem čekala víc. Autorka mohla jít víc do hloubky - určitě to umí líp.

27.07.2022 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Pěkný historický román, který má napětí, spád i romantiky si užijeme. Trochu připomíná Erskinovou. Určitě si přečtu i druhý díl.

25.07.2022 5 z 5

Rukopis nalezený v Zaragoze Rukopis nalezený v Zaragoze Jan Potocki

Poslouchala jsem audioknihu něco mezi Dekameronem a Pohádkami tisíce a jedné noci.

23.07.2022 4 z 5

Pohledávka Pohledávka John Grisham

Není to první Grishamova kniha která mě zklamala. Starší tvorba je mnohem lepší.

21.07.2022 3 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Tento díl se mi zdál ze začátku zdlouhavý - možná proto, že jsem ho poslouchala . Bylo tu více zápletek a ne všechno se objasnilo. Autor nás asi chce navnadit na další díl.

21.07.2022 4 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Výpověď manželky Reinharda Heydricha ,která ho popisuje jako hudebníka, sportovce v podstatě ideálního člověka jež chtěl jen lidské dobro. Tak trochu jsem to čekala.

20.07.2022 3 z 5

Kukučka Kukučka František Kozmon

Opět skvělé a pěkně zamotané, měla jsem podezření kdo je pachatel, ale nepotvrdilo se. Autor přitvrdil a z popisů mučení se mi dělalo mírně nevolno. Už se těším na další díl.

20.07.2022 5 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

První kniha od tohoto autora, velmi objemná, ještě že jsem měla v elektronické podobě. Popisuje velký historický úsek od vzniku Londýna až skoro do současnosti. Ze začátku jsou časové skoky větší i několik století, postupně se děj i rodové návaznosti zhušťují, ale stejně je občas orientace obtížná. Někdy se k němu vrátím až budu mít víc času třeba v zimě.

17.07.2022 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Koupila jsem vnučce a společně jsme pročetly, nápadité, dobrodružné. Už ten nápad - ponožky se ztrácí všude.

10.07.2022 5 z 5