kerr.cani kerr.cani komentáře u knih

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Isabelle byla neskutečně silná osobnost. Knihu jsem si půjčila s tím, že si jí nechám na dovolenou, ale nevydržela jsem to. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí jedním dechem. Nepochopila jsem, co se muselo honit její matce hlavou. Brala si do péče malé dívky a Isabelle nechávala samotnou, čímž projevila nezájem. Pak se odstěhovala a matka se o ní najednou začala strachovat a pečovat o ní jako o malou. Že by si konečně uvědomila skutečnost, že každý vyroste a ona svojí blbostí promarnila dvacet let se svojí dcerou? To, že o anorexii nebylo psáno hned ze začátku mi nevadilo, život téhle dívky byl zajímavý a poutavý. Když jsem knihu zaklapla a libovala si, jak pěkná byla, uvědomila jsem si "sakra, vždyť to je skutečnost" a skoro jsem se až rozbrečela, tak silné pocity jsem po dočtení měla. Doporučuji jí přečíst každé slečně.

23.07.2014 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

V první řadě jsem nečekala, že se na konci rozbrečím. V druhé řadě jsem od knihy neměla žádné velké očekávání a realita naprosto předčila všechno, co jsem si prvních pár stran myslela.
Jordan jde na svoje narozeniny sama do kina, protože její nezodpovědný sobecký přítel nemá stejný vkus na filmy, jako ona. (a nemá ani v nejmenším chuť jí tím udělat radost). V kině potká muže, ke kterému si shodou okolností přisedne. Ani po tom, co z kina odejde, na něj nemůže přestat myslet. O to větším překvapením pak je, když zjistí, že ten tajemný muž je otec jejího přítele, který jim nabídnul bydlení u něj v domě, aby si mohli našetřit na společnou budoucnost.
Začíná to jako klišé, ale sakra, tohle byla jízda od začátku do konce - a tím nemyslím jen erotická! Naopak mě překvapilo, že první polovinu knihy nepřišel žádný náznak intimností a děj byl sám o sobě zajímavý a tak hezky plynul. S Jordan toho navíc máme dost společného (třeba i lásku k růžové barvě), což je pro mě důležité k tomu, abych knihu s chutí dokázala číst.
Kromě neuvěřitelné chemie, kterou mezi sebou měli, jsem v knize viděla i hlubší myšlenky - je reálné mít vztah s mužem o tolik let starším? Co přijde za pár let? Navíc to, aby je nikdo neodhalil, mělo opravdový důvod, takže v jednu chvíli mě kniha donutila odložit ji a přemýšlet nad tím hlouběji. Byla jsem knihou úplně pohlcená a nemohla se dočkat, až ji zase vezmu do ruky.

09.07.2024 4 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Ačkoliv normálně povídky nevyhledávám, tohle se mi dost líbilo. Číst celou knihu o jednotlivých případech by mě asi nebavilo, takhle to bylo hezky stručné, shrnuté, rychle to utíkalo a bylo to vlastně moc fajn.

12.10.2023 4 z 5

Já si myslím, že aby se kniha člověku líbila, musí být naladěný na stejnou vlnu. Manson píše velmi uvolněným, až kamarádským stylem. Byla to vlastně jedna z prvních seberozvojových knih, které jsem četla. Určitě je vhodná právě pro ty, kteří teprve s tímto tématem začínají a vlastně od toho nemají žádná očekávání. Na specifické rady asi musíte vzít do ruky jinou knihu, ale pokud chcete lehký a vtipný úvod a teprve začínáte poznávat kouzlo seberozvoje, proč ne :)

27.06.2022 3 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Knihu jsem si vybrala na "odlehčení" v momentálním čtenářským období plným maturitní četby, která už mi pomalu lezla všemi otvory v těle, jak jsem jí nemohla vystát. Ale můžu říct, že to rozhodně nic na odlehčení nebylo :( Nádherný příběh plný mnoha útrap a starostí, neskutečné, co lidé dokáží udělat někomu, kdo si sám nemůže ani zavázat tkaničky... A zároveň neskutečný pocit bezmoci, který mě děsí snad ještě víc, než samotná smrt. Měla jsem přečteno asi za dva dny a četla bych pořád dál a dál, i když jsem chvilkami musela odvracet zrak, abych vůbec zvládla ten tlakový nápor. Skvělá knížka, skvělý příběh, doporučuji :)

02.11.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Má ještě cenu psát nějaký komentář, abych případně přesvědčila vás všechny, kteří nad touto knihou váháte, nebo jste přesvědčeni z těch předchozích osmiset komentářů, že ta kniha je prostě BOŽÍ? Chtěla bych vymazat svojí paměť jen proto, abych si jí mohla přečíst znovu! Jsem naprosto okouzlená touto knižní sérií a opravdu mě mrzí, že už mám všechny přečtené a při otevření knihy už to není ten "wow" pocit, který to byl dřív.
S Americou asi nebudete pokaždé souhlasit, občas je na pár facek, občas hrozně nerozhodná, ale máte tam dalších 29 dívek a taky spoustu dalších postav na to, abyste si tam našli tu svojí "nej". Doporučuji všem!
Každopádně mají nádherný obal, v knihovně ta série vypadá opravdu luxusně :)

09.08.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha nebyla tolik čtivá jako dva předchozí díly, ale s chutí jsem jí přeci jen přečetla. Konec mě trochu zklamal, ale přesto jsem si jí, stejně jako ostatní díly, přečetla znovu. Víc jsem si všimla detailů a zabrala se do série mnohem víc. Hunger games jsou jednou z nejlepších sérii, které jsem četla.

23.07.2014 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, bavila mě od začátku do konce a konec mě naprosto šokoval. Byla opravdu čtivě a poutavě napsána, byly tam zvraty, při kterých jsem ani nedýchala. Myslím, že toto téma bylo zpracováno velmi dobře a budu někde muset sehnat další díly, protože jsem neskutečně zvědavá, jak to dopadne.

23.07.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Ačkoliv je možné podívat se na film, volila bych nejdříve přečtení knížky- víc pochopíte některé situace, kter éve filmu nejsou tak znatelné a celkově vás to vtrhne do děje. Tuto knížku čtu již po třetí a jsem pořád stejně nadšená, jako když jsem jí otevírala po prvé. Určitě tuto knihu doporučuji:)

19.03.2014 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

V prvním díle jsem měla problém s tím, že jsem se jednoduše nedokázala rozhodnout, zda mě kniha bavila nebo ne. Prvních několik set stran jsem měla pocit, že si čtu poměrně pěkný fantazy příběh, ale tu šílenou bombu, o které všichni na sociálních sítích mluvili, jsem jednoduše neviděla. Ten zvrat na konci prvního dílu byl ale tak šokující, že mě to okamžitě přesvědčilo k přečtení pokračování.
Ten druhý mě ale bavil téměř od začátku (což byl oproti jedničce pokrok) a ke konci jsem nemohla knihu odložit. Člověk se čtením tak nějak prokousává do jejich světa, začíná chápat různé spojitosti a hledá si tam ty svoje postavy. Já konečně pochopila, proč tolik žen propadlo kouzlu Rhysanda (nejsem, sakra, vůbec jiná…). Celá kniha byla plná akce, zvratů a napětí a nebyla chvíle, kdy bych se u knihy nudila, kdy by mi přišly scény zbytečně dlouhé. Feyre a to, jak objevovala svou magickou moc a učila se s ní pracovat byla skvělá. A ten konec mě opět opravdu šokoval, vystřídaly se u mě během těch pár stránek snad všechny emoce
Sérii ACOTAR snad ani nemusím doporučovat, je to nejznámější fantasy série a tu oblíbenost naprosto chápu.
Další recenze:
www.instagram.com/kerr.cani

13.09.2024 4 z 5

Láska na oko Láska na oko Lauren Asher

Druhý díl trilogie, který pojednává o druhém ze tří bratrů - tentokrát v hlavní roli protivný a drsný Declan. Jeho asistentka, která se pro něj obětuje ve všech ohledech, mu najde manželku, která si ho má vzít za účelem naplnění jeho dědictví. Manželka to ale těsně před svatbou odřekne a tak se dostává na scénu právě Iris, která se role manželky ujme za ní (jsme opět u toho, že pro něj udělá cokoliv).
Narozdíl od většiny názorů, které jsem četla, se mi více líbil první díl, ale to jen proto, že jsem si jednoduše Rowana zamilovala víc. Declan byl na mě až moc tvrdý a protivný, rozhodně bych neměla tolik trpělivosti, jako Iris. Jeho styl mluvení a to, kolikrát v knize udělá stejnou chybu - tedy že se zachová jako idiot a uvědomí si to příliš pozdě - prostě zapříčinilo to, že mi začal být v druhé polovině knihy protivný a neměla jsem na něj nervy. Neumím si představit, že bych zvládla ten nápor emocí, kterými si Iris musela projít.
Knihu jsem si užila, autorka má moc pěkný styl psaní, lehce se dostanete do příběhu a nechce se vám ho opouštět. Během celé knihy se objevilo pár poměrně peprných erotických scének, které ale hezky sedly a rozhodně zde nebyly na škodu. Vzájemná přitažlivost těch dvou rozhodně byla očividná a celý příběh to tak příjemně vzpružilo.
Příjemný, hezký příběh, moc doporučuji! U prvního jsem se zasmála víc, u tohoto mi naopak bylo kolikrát smutno. Těším se, čím mě autorka překvapí u třetího dílu.

26.08.2024 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Zajímavé prostředí, se kterým jsem se doposud v knize nesetkala, bylo příjemným překvapením a ozvláštněním scén, které se odehrávaly v práci. Ze začátku mi přišly postavy k sobě až moc protivné, nechápala jsem, kde se v nich bere ta zlost, se kterou k sobě navzájem oba komunikovali, ale během knihy, která byla perfektně napsaná, jsem se do děje rychle ponořila a na Rowana a Zahru si udělala úplně jiný názor.
Moc se těším na druhý díl, knížka je odpočinková a místy dost vtipná, čtení jsem si užila.

02.07.2024 4 z 5

Jezte opravdové jídlo Jezte opravdové jídlo Carlos Ríos

Zajímavé čtení, rozhodně mě obohatilo. Doporučuji sešit/poznámky v telefonu a psát si poznatky, protože stojí za to si ty informace z knihy nějak vycucnout a uchovat. Dávám si mnohem větší pozor na to, co jím.

13.03.2024 5 z 5

Reality Show Reality Show Anne Freytag

Zajímavá myšlenka, která ale nebyla úplně šťastně zpracovaná. Strašně složité, psané z pohledu několika lidí, ještě se prolíná přítomnost s minulostí. Za celou knihu jsem si nestačila najít jedinou oblíbenou postavu, vlastně jsem ani nevěděla, proč to pořád čtu, žádné téma nebylo vzaté do hloubky. Nic moc. Znovu už bych nečetla.

06.12.2023 2 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Celou sérii selekce jsem naprosto milovala, přečetla jí několikrát a nakonec si jí i postupně celou dokoupila domů. Když jsem při nákupu knih do knihovny viděla tuhle novinku, věděla jsem, že si jí prostě musím přečíst - a byla jsem z ní nadšená! Autorka má svůj specifický styl, který se mi moc dobře čte. Kniha ze začátku neutíkala úplně nejrychleji, ale v druhé polovině už jsem jí nemohla odložit, prostě jsem potřebovala vědět, co se bude dít dál a ke konci jsem se do ní naprosto ponořila a měla fakt pocit, že jsem do té knížky skočila. Rozhodně doporučuju, pokud jste četli Selekci a líbila se vám, tahle knížka vás nezklame :)

12.10.2023 5 z 5

Životní (s)milníky Životní (s)milníky Jitka Slavíková

Super kniha! Kapitoly se střídají, každá se vždy týká vztahu s jedním mužem, načež je kapitola, kdy je Karolína sama. Hezky se to čte, kniha je poměrně krátká, přečtená rychle, ale užila jsem si jí moc. Je to takový ten ideál na chvíle, kdy se vám nechce pouštět do něčeho hlubokého, prostě si chcete jen odpočinout a zasmát se. Moc by se mi líbilo pokračování, kde se třeba rozhoduje mezi těmi, které už měla, že by jim dala druhou šanci :P

21.09.2023 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Představte si, že spojíte Hunger games a Selekci, zasadíte děj do post apo světa a přidáte nadpřirozené schopnosti. Knihu jsem otevřela bez jakéhokoliv očekávání a ano, četla se lehce, byla poutavá, ale po dočtení mi vyvstala na mysl jedna otázka - mám chuť pokračovat? Ne proto, že by se mi nezalíbila doba nebo děj knihy, jako spíš proto, že jsem si neoblíbila jedinou postavu (snad kromě jedné, která během knihy zmizela, ale kdo ví, třeba se ještě objeví). Každopádně druhý díl mám půjčený a zkusím tomu dát šanci :)

10.08.2022 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Jejej, jak já miluju knihy této autorky! Nejlíp se čtou u moře na dovolený nebo o Vánocích, protože se snadno dostanete do té romantické nálady, která v těchto knihách je. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst romantickou knížku, která vás chytí za srdce ♥

09.08.2018 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Naprosto úžasná knížka, doporučuji! Totálně jsem se do ní zamilovala, je čtivá, skvěle se čte.

13.03.2015 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Přečíst si knihu bylo mé velké přání, ale dlouhou dobu jsem se k tomu nedostala. Když se mi kniha do rukou po dlouhé době konečně dostala, začala jsem jí číst a měla jsem jí přelouskanou za pár dní. Některé scénky ale byly zdlouhavé a celkem se tam vše omýlalo, tím, že se toho moc dělat nedalo to prostě bylo stále to samé. Ke konci už jsem sloupce přeskakovala, celkově ale kniha byla zajímavá a poutavá.

23.07.2014 3 z 5