Ketfl Ketfl komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak tohle byl moc krásný příběh. Autorka píše opravdu poutavě. Celou dobu jsem byla úplně nešťastná z toho, co se Sage stalo. Doufám, že v příštím díle i více nahlédneme do Lucova světa a života. A ten konec!? Ten mi teda dal!! Už aby tu byl další díl. Moc pěkné.

07.09.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Líbilo se mi to, moc :-) Opět super oddychovka, hltala jsem příběhy hlavních hrdinů a moc jim fandila. Předchozí díl se Sawyer a Isaacem se mi sice líbil o něco víc (vlastně se mi líbil zatím nejvíc z celé série), ale i tento musím ohodnotit plným počtem hvězd. Je ale fakt, že o proti předchozímu dílu mi tam trošku něco chybělo. Bylo to krásné, ale něco scházelo k tomu, aby to bylo vyloženě wow.

23.08.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Souhlasím s názory, že téma už je dost otřepané, ale nic to nemění na tom, že kniha byla úžasná. Začala jsem číst, hltala děj a najednou - COŽE? Už je konec? Ach jo! Oba hlavní hrdinové byli sympatičtí. Dost jsem byla překvapená, když jsem se v poděkování dočetla, že sama autorka si prošla těmi "krádežemi", kterých se na začátku příběhu dopustila Tara. No, budu jen doufat, že tohle není poslední autorčina kniha, která se u nás v ČR objevila :-)

22.05.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Kniha byla prostě super. Člověk se u ní pobavil, bylo to hezké a čtivé. Než jsem se nadála, byla jsem na konci. Za mě velká spokojenost.

18.05.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Jestli vám může nějaká kniha zlomit srdce, tak je to tahle. Nádherný příběh s velmi emotivním koncem, který zobrazuje život takový, jaký je - že to nebývá vždy úplně jednoduché, ale ten osud tam vždy nějakým způsobem zapracuje....

23.02.2020 5 z 5

Zadrž dech Zadrž dech Michala Ries

Marina si v životě prošla peklem. Zažila bolest, pohrdání i zlobu ze strany druhých, ale také ztrátu rodiny. Přes to všechno se jí podařilo začít znovu a vybudovat si od základů nový život. Našla si přátele, dobrou práci a konečně se cítí ve svém životě spokojená. Tedy alespoň do chvíle, kdy se její minulost a přítomnost střetnou s příchodem nového kolegy.
Marcel zná Marininu minulost. Pár slovy by mohl zničit vše, co po celé roky pracně budovala. Jeho nenávist Marinu ničí, ale je to skutečně tak? Jeho chování i pohledy naznačují, že k ní necítí jen nenávist. O své pravdě je však pevně přesvědčený. Co když ale zjistí, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá?

Kniha Zadrž dech nabízí neskutečně zajímavý a emocemi nabitý příběh. Hlavní hrdinka Marina si musela ve svém životě mnohé vytrpět. Flashbacky do minulosti pomalu a jistě nastiňují, co se jí stalo. Mě to popravdě napadlo téměř ihned, ale celou dobu jsem se modlila, aby to nebyla pravda. Protože něco tak strašného by člověk nepřál nikomu na světě. I přesto byla Marina neskutečně silná žena, která se dokázala odrazit ode dna a vybudovala si hezký a spokojený život.

Hlavní hrdina Marcel mě ze začátku strašně zklamal. K Marině se choval otřesně a nebudu zastírat, i z jeho chování k ní mi občas vytryskly slzy. Čím více ale Marinu poznával, tím více se jeho chování měnilo, a nakonec musím říct, že jsem si ho neskutečně zamilovala. V jádru to byl totiž milující a hodný muž, který by pro svou lásku zbořil svět.

Kniha je velice emotivní, takže určitě doporučuji ke čtení kapesníky. Příběh mě neskutečně zasáhl a já se vůbec nemohla od čtení odtrhnout. Stránky se mi doslova míhaly pod rukama. Styl autorčina psaní mi velice sedl, kniha se četla úplně sama. Tohle není moje první kniha od autorky a rozhodně také ne poslední.

Tuto knihu velice doporučuji!

Za poskytnutí knihy k sepsání této recenze převelice děkuji samotné autorce.

28.05.2024 5 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

Příběh měňavců pokračuje a tentokrát na scénu přichází vlk.

Hlavní hrdinka Nina jen tak tak přežije, když se ji pokusí utopit dva neznámí muži. Skutečně je ale Nina nezná? Po té události totiž trpí ztrátou paměti. Pátrání v mlhavé mysli je velice těžké a jedinou její jistotou se stává mladý muž, který ji zachrání před jistou smrtí. I přesto, že si Nina na nic nevzpomíná, tak s jistotou může říct, že právě onen muž ji nesmírně přitahuje.

Boone netušil, že když zachrání na své části pláže neznámou ženu, tak k ní okamžitě ucítí pouto, které je typické pro všechny měňavce – pouto druha a družky. Boone má však za sebou těžkou minulost a o něčem takovém nechce ani slyšet. Kvůli Nině je ale ochotný porušit všechny svoje zásady a pravidla. Zvlášť když se při vyšetřování záhady Nininy minulosti jeho cesty zkříží s dávným nepřítelem a bývalou partnerkou, a nebezpečí na sebe nenechá dlouho čekat. Bude Boone schopný ochránit Ninu a zároveň i své srdce?

Autorka druhý díl série vystavěla na velmi podobném základu, jako tomu bylo u prvního dílu. Příběh je opět kraťoučký, takže je čtenář ihned uveden do děje a já tedy musím říct, že zápletka tohoto dílu mi přišla ještě o něco akčnější, než tomu bylo u toho předchozího. Autorka má skvělý styl psaní, takže i když příběh nejde nijak do hloubky a je zaměřen především na budování vztahu mezi hlavními postavami a zápletku, tak mě to neskutečně baví číst. Navíc jsem si opravdu oblíbila obě hlavní postavy – Ninu i Boona, ale také i ostatní z partičky měňavců, kteří mi už teď přirostli k srdíčku. Věřím, že i jejich příběhy budou stát za to. Za mě moc fajn odpočinkové a nenáročné počteníčko.

Kniha Toužení vlka je druhým dílem série Bojovníci z Havaje. Třetí díl nám představí dalšího z měňavců, medvěda Huntera. Na jeho příběh se už teď moc těším.

06.02.2024

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Zajímavé pokračování oblíbeného páru Katy a Richarda. Nebudu zastírat, i nějaká slzička mi tady ukápla. Pěkná ukázka toho, že život není vždy úplně jednoduchá procházka růžovým sadem, ale že problémy mohou potkat kohokoliv. Pěkné čtení, bavilo mě to.

04.02.2024 4 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Zlí měňavci, hodní měňavci?

Hlavní hrdinka Tessa neměla do nedávna ani tušení o světě měňavců. Poté, co ji v zaměstnání napadne zlý drak, je nucena uprchnout na Havaj, kde se setkává s partičkou hodných měňavců, kteří ji mají ochránit. Na krásném ostrově se před Tessou otevře úplně nový svět. Navíc ji jeden z mužů-měňavců neskutečně přitahuje. Jenže Kai je také drak, může mu tedy po předchozích zkušenostech vůbec věřit?

Odolat tomuto drakovi ale není vůbec jednoduché. Svět měňavců totiž funguje na principu spřízněných duší, resp. druhů a družek. Je tedy jasné, že vztah Kaie a Tessy je nevyhnutelný a plný absolutně žhavé chemie. Je však možné, aby člověk strávil život po boku draka? Dvojice postupně odhaluje také různá tajemství, která obestírají původ Tessy.

Celý příběh je poměrně kraťoučký, kniha má jen 270 stran, proto se vše odehrává raketovým tempem. Hned na začátku je čtenář rychle uveden do děje a v podobném duchu se nese celá kniha. Rozhodně musím uznat, že se mi celý příběh neskutečně dobře četl. Nechybí spousta napětí, akce a vášně. Jen neočekávejte, že příběh vklouzne příliš do hloubky. Spíš je to takové oddechové čtení, které klouže po povrchu. Přesto mě příběh naprosto pohltil a já se do této skupinky měňavců neskutečně zamilovala.

Vábení draka je prvním dílem série Bojovníci z Havaje. Druhý díl nám představí dalšího z měňavců, Boona, který je vlkem. Já se tedy na jeho příběh už nyní moc těším.

Tato kniha je opravdu skvělá oddechovka s nadpřirozenými a fantasy prvky.

09.01.2024 4 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Historické romance do své četby úplně běžně a pravidelně nezařazuji, takže je u mě až s podivem, že jsem se rozhodla sáhnout zrovna po této knize. Nevím proč, ale tato kniha mi padla hned do oka. A jsem opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla, protože se mi opravdu moc líbila.

Jedná se o historickou romanci, kde se autorka inspirovala filmem Sám doma. Hlavní hrdinku Myrtle totiž její rodina zapomene pár dní před Vánoci doma a všichni si vesele odjedou na rodinné panství do Skotska. Myrtle tak zůstává v londýnském domě úplně osamocená. Jediným dalším člověkem v blízkém okolí je ovdovělý vévoda-soused, který si přeje být jen sám a v tichu. Upovídaná Myrtle tedy není zrovna tou, o kterou by nějak zvlášť stál a přál se s ní stýkat.
Musím říct, že vztah mezi Myrtle a Valem byl senzační. Absolutně romance ve stylu broučoun vs. sluníčko. Líbilo se mi, že Val se s Myrtle vůbec nemazal, byl na ní pěkně drsný a ona si z toho vůbec nic nedělala. Naopak se jí podařilo rozmrazit vévodo zmrzlé srdce.

Závěr mi přišel trochu urychlený, proto jednu hvězdičku ubírám, ale jinak jsem si knihu opravdu moc užila. Hlavní postavy mi byly nanejvýš sympatické, podobnost k Sám doma mě moc bavila, protože ten film zbožňuju, do toho Vánoce, koledy, pes Horác a trochu toho dramatu, za mě fakt super.

30.12.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Tato kniha má naprosto boží obálku, která mě ihned zaujala. S Lucy Score mám navíc přechozí zkušenost s knihou Na vlásku, která se mi celkem líbila, takže jsem se ani pořádně nepodívala na anotaci a bylo mi jasné, že tato kniha mě nesmí minout. A teď si představte to překvapení, když otevřete knihu a tam totální bručoun z maloměsta?! Panebože! Už jsem se někdy zmínila, že miluju, když je v knihách chlap bručoun, holka sluníčko, je to spíše slow burn, ale přesto je mezi hlavní dvojicí super žhavá chemie? Ano, tak tady jsem dostala vše, co mám na knize ráda.

Celý příběh se odehrává na téměř 500 stranách. V první chvíli jsem si říkala, co tam chce autorka pořád psát? Přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a čtení si nesmírně užila. Na jednu stranu je v příběhu plno klišé, ale i tak mě autorka dokázala příjemně některými událostmi překvapit.

Hlavní hrdinka Naomi byla možná trochu naivní a Knox si moc nebral servítky a kolikrát se k Naomi choval fakt hrozně, přesto jsem si jejich interakce naprosto užívala. Super třešničkou tomu všemu byla jedenáctiletá neteř Waylay, ale také ostatní obyvatelé malého městečka Knockemout, kteří byli tak zvláštní, až byli dokonalí. Mohu vám zaručit, že se do tohohle městečka i jeho obyvatel zamilujete natolik, že druhý díl si rozhodně nenecháte ujít.

Trochu musím vytknout místy zvláštní překlad. Ne že by v knize byly chyby, ale někdy to na mě působilo tak zvláštně a kostrbatě.

Z příběhu je také jasné, o kterých dvojicích budou další díly. Já se přiznám, že se hodně těším na příběh Luciana a Sloane, o kterých by měl být třetí díl. Ale i na druhý díl jsem velmi zvědavá. Rozhodně si ho nenechám ujít.

Doporučuji a hodnotím 4,5 z 5.

IG: @vnimej_svet_knih

29.11.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Tato fantasy pro mě byla milým překvapením, protože si vůbec nevzpomínám, kdy jsem četla knihu, kde byli ústředním tématem vlci. Co rozhodně chválím, tak námět knihy a systém zvěrokruhů. Znamení zvěrokruhu vždy ovlivní vlky té dané smečky a oni díky tomu disponují různými schopnostmi, dovednostmi apod. To mi přišlo neskutečně zajímavé.

Hlavní hrdinkou příběhu je Ayla, která patří do smečky znamení Raka. Tady ale chudák zažívá krušné chvíle. Její vlastní rodina se k ní chová jako ke kusu hadru a stejně tak zbytek smečky. Když jsem četla, co všechno zažívala, tak mi z toho bylo úplně nevolno. Ještě, že měla na své straně alespoň nejlepší kamarádku Miru a nevlastního bratra Wesleyho.

Velké naděje Ayla vkládá do Konvergence, kde získá schopnost přeměnit se ve vlka a možná také osudového partnera, díky kterému by získala i domov v nové smečce, kde by konečně nemusela být vyděděncem. A tady přijde pořádný zvrat, který byl za mě teda fakt síla!

Díky všem událostem se Ayla setkává s Kadenem, alfou smečky Hadonoše. A řeknu vám, že chemie mezi nimi byla neskutečně žhavá! Hltala jsem každou stránku, když se tam objevovali tihle dva. Až na scénu s říjí, která byla na mě až moc bizarní a švihlá, tak jsem si tohle čtení neskutečně užila. Závěr knihy je samozřejmě otevřený, takže si rovnou připravte další díl.

Jestli nad touto sérií váháte, tak ji určitě zkuste. Za mě to bylo moc pěkné. Ano, má to nějaké svoje nedostatky, ale v celkovém závěru jsem se od knihy nemohla vůbec odrhnout.

Hodnotím 4,5 z 5

13.09.2023 5 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

Tohle mě moc bavilo. Historická romance, sice trochu uvolněná a hodně nereálná na dřívější poměry, ale tu chemii mezi hlavními hrdiny a pikantní scénky jsem si fakt neskutečně užila. Bavil mě příběh i postavy - hlavní i vedlejší. Další díly si určitě nenechám ujít. Hodnotím 4,5/5

29.08.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Je tu velké finále série Koncovka. Od Věže jsem měla poměrně velká očekávání, protože jsem byla moc zvědavá, jaká tajemství se konečně dočkají odhalení. Místo toho na mě čekalo jedno velké zklamání.

Hned na úvod si dovolím říct, že autorka přišla rozhodně se zajímavým námětem. Mně osobně šachová tématika opravdu zaujala a musím říct, že i první dva díly série mě poměrně dost bavily. Jasně, jedná se o erotickou literaturu, takže člověk nemůže očekávat mistrovské literární dílo, ale rozjezd byl poměrně zajímavý. Bohužel s každým dílem šlo zpracování od desíti k pěti a nezachránil to ani jinak celkem čtivý styl autorčina psaní.

Hlavní problém vidím v samotných hlavních postavách. Avery mi od začátku úplně nesedla a předchozí díly hodně táhl Gabriel, nicméně i v tomto díle jsem si několikrát ťukala na hlavu, jestli jsou obě postavy normální. Jejich rozhovory byly úplně na hlavu, plné neustálého protiřečení. Navíc, na to, že se jedná o erotickou literaturu, tak se nedá říct, že by autorka byla zrovna úplná přebornice v psaní sexuálních scén. Věčné oslovení Malá Panno opravdu žádný rajc neudělá.

Nejhorší je, že tyto směšné debaty a niterné myšlenky musí čtenář protrpět pomalu polovinu knihy. Když už se konečně chystá odhalení velkého tajemství a vy se začnete těšit, jak celý příběh dopadne, autorka vše vyřeší tak směšným způsobem, že se nestačíte ani podivit a je všemu konec. Aby toho nebylo málo, snažila se to občas ozvláštnit řeckou a římskou mytologií. Proč ne, říkáte si? Já s tím taky normálně nemám problém, ale tady to bylo použito úplně zbytečně.

Nejlepší mi přišla hláška Gabriela, že Avery je nejchytřejší žena, kterou kdy poznal. Chudáček malý, fakt mi ho bylo líto, protože podle mého názoru je Avery jedna z nejhloupějších hlavních hrdinek, o kterých jsem v poslední době četla.

Pochvalu si rozhodně zaslouží námět knihy a již zmíněná šachová tematika. Zpracování sice není nejpovedenější a pokud odhlédnu od věcí, které mi na knize vadily, tak se to četlo celkem dobře. Bohužel to knihu nezachrání a za mě je tak Věž poměrně velkým zklamáním.

Hodnotím 2/5

Moc děkuji @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí recenzního výtisku a možnost si knihu přečíst.

23.06.2023 2 z 5

Prisahaj Prisahaj Meagan Brandy

Tento příběh se tak nějak nenápadně tváří jako vysokoškolská romance. O to víc jsem byla překvapená, co všechno se uvnitř této knihy skrývá. Byla to totiž doslova emocionální jízda. Připravte se na velkolepý příběh o nádherné lásce, nekonečném přátelství, bolesti, ztrátě, ale také naději, že lepší zítřky přeci jen přijdou a člověk nalezne své štěstí.

Úplně ze začátku jsem čekala, že kniha bude řešit klasický milostný trojúhelník. Ano, ten trojúhelník tam je, ale musím říct, že je zpracován ne úplně typickým způsobem a rozhodně donutí čtenáře hodně přemýšlet. Je vidět, že autorka si zakládá na emocích, protože ty z knihy doslova tryskaly. Moc se mi líbilo celkové zpracování a vývoj vztahů mezi hlavními hrdiny.

Hlavní hrdinkou příběhu je Arianna, která mi byla velmi sympatická. Hodná, usměvavá, dobrosrdečná holčina, která si v průběhu příběhu projde velkou zkouškou. Co je skutečná láska a co je jen pouhá představa o ní? Je možné překonat překážky, které se zdají nepřekonatelné?

Když se na scéně objevil Noah, bylo mi jasné, že jsem opět našla mužského hrdinu, kterého chci taky domů. Laskavý, milující muž, který je rodinný typ, a ještě umí skvěle vařit? Ano, prosím! Hned jsem věděla, kdo je můj favorit.

Kniha celkově nabízí krásné vztahy, ať už partnerské, přátelské nebo rodinné. Vše je až moc sluníčkové, čímž se mi příběh jevil místy nereálně a kýčovitě. Přesto je někdy přesně takováto přeslazenost potřeba a tato kniha vám ji v tomto směru nabídne.

Jen prvních sto stran se mi poněkud táhlo, ale naopak druhá polovina knihy mě nenechala knihu odložit. Mohu vám jen poradit, ať si připravíte zásobu kapesníčků a celou tu emocionální jízdu si pořádně užijete.

Tohle je rozhodně kniha, kterou byste si neměli nechat ujít.

18.05.2023 4 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

(SPOILER) Pokud jste si zamilovali knihu Tenebris, rozhodně byste si neměli nechat ujít pokračování tohoto romantického fantasy příběhu. Tentokrát se příběh zaměřuje na další generaci, na potomky Tenebrise a dalších postav z prvního dílu. A že je to opět pořádná jízda!

První část příběhu nese název Regina a zaměřuje se na syny Tenebrise a Stelly a na dceru Katrin a Maximiana. Amelie zbožňuje Lucianuse, jednoho z bratrů, již od dětství. Jsou to nejlepší přátelé a Amelie doufá, že se jednoho dne stanou partnery. Naopak druhého bratra, Dariuse, naprosto nesnáší. Jenže osud již určil, který z nich získá srdce té nejsilnější světlušky. Tento příběh je doslova nabitý chemií mezi hlavní dvojicí. Můžete se těšit na nespoutanou a nezkrotnou hlavní hrdinku, která vykouzlí úsměv na rtech i tomu nejvíce pravidly svázanému Regemovi. Jen závěr příběhu mi přišel krapet uspěchaný. Také mě mrzelo, že štěstí hlavní dvojice bylo vykoupeno opravdu vysokou cenou. Každopádně četlo se to úžasně!

Druhá část příběhu nese název Naevusovo srdce. V tomto příběhu se konečně dostáváme také na tu odvrácenou, temnou stranu – do samotného Inferna. Hlavní hrdina Naevus je jeho králem a zlo v něm doslova vře. Je tu ale jedna dívka, která dokáže jeho temnou stránku zkrotit. I tento příběh nabízí úžasnou chemii mezi hlavní dvojicí. Tak úžasnou, že si zamilujete i toho největšího padoucha. Na konci příběhu ale přichází dost smutný zvrat, který podle mého názoru nebyl úplně zapotřebí. A ač je vše pěkně vysvětleno, tak podle mého názoru to mohlo být vyřešeno jinak.

Každopádně oba příběhy jsou úžasné a skvěle se čtou, že je čtenář doslova nucen otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, co bude následovat. Až na pár drobností, které jsem uvedla výše, se opět jedná o skvělý kousek, který se rozhodně vyplatí si přečíst.

15.02.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Hned na úvod musím říct, že po celkem slabém prvním díle jsem od druhého dílu neměla příliš velká očekávání. O to větší zklamání mě čekalo, protože tento díl je za mě ještě slabší než díl první.

Abych na začátku hned nespustila kritiku, musím opravdu uznat, že Stella Tack má příjemný styl psaní. Ačkoliv jsem ke knize měla celou řadu výtek, tak jsem i tak knihu přečetla opravdu rychle. Myslím si, že kdyby autorka příběh lépe uchopila nebo více dopracovala, tak by to byla opravdu skvělá kniha.
Co mi ale na knize vadilo? V první řadě to, že příběh sám o sobě je dost plochý a hlavní hrdinové mezi sebou mají nulovou chemii. Je škoda, že autorka zvolí hlavní hrdiny věkově kolem 20 let a pak knihu napíše pro dospívající mládež. Tím se chování hlavních hrdinů totálně sráží a jejich debaty a vztah bych přirovnala tak k 14letým dětem. Samo o sobě je podivující, že hlavní hrdinka Silver je celá potetovaná, vytrénovaná a opravdu dost vysoká a hlavní hrdina Prescot si ani jednou pořádně nic nepomyslí o jejím vzhledu? Myslím, že 20letý kluk by o takové holce smýšlel úplně jinak, než jak bylo v knize prezentováno. Nehledě na to, že hlavní pár si o sobě skoro vůbec nic neřekl. Všechny rozhovory byly doslova plytké a o ničem. Zápletka příběhu je poměrně zajímavá, ale myslím, že většina čtenářů si tipne, kdo by vše mohl mít na svědomí poměrně brzy. Mě na tom nejvíc mrzí, že autorka rozjela spoustu zajímavých možností, kam by se příběh mohl ubírat a vůbec nic nedopracovala. Ze všeho brzy vycouvala nebo ani nerozepsala, takže to zůstalo bez dalšího vysvětlení – viz třeba otec Silver. Také se přiznám, že mě dost rozhodily ty rodinné propletence tam. Opravdu to matka Prescota táhla se svým bratrancem? To mě dost zarazilo. Celkově tedy musím říct, že příběh mě opravdu dost zklamal. Jako oddychovka celkem dobré, ale jinak je to bohužel velice podprůměrné.

11.02.2023 2 z 5

Vysoká Vysoká Katarína Brányiková

Kniha vypráví příběh Karolíny, čerstvé absolventky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Příběh je rozdělen dle ročníků bakalářského studia a každá kapitola obsahuje několik humorných povídek, kterými Karolína vzpomíná na svá studia hispanistiky a na své zážitky – ať už osobní či studijní.

Na necelých 130 stranách se tedy seznamujeme s hlavní hrdinkou a jejím studiem. Mně osobně přišlo vtipné, jak se Karolína seznamuje s novým prostředím vysoké školy, novými vyučujícími a jejich požadavky na vyučované předměty. Zavedlo mě to totiž o pár let zpátky, když i já jsem byla studentkou vysoké školy a byla jsem z toho všeho zmatená jako lesní včela. Karolína se také seznamuje se svými spolužáky a navazuje nová přátelství. Autorka různé scény popisuje s humorem, který mi byl sympatický. U některých kapitol a scén jsem se opravdu od srdce zasmála. Jiné kapitoly tolik humorné nebyly, ale celkově se text opravdu skvěle čte. Autorčin styl psaní mi velice sedl. Závěr příběhu a ukončení studia mi přišlo naopak velmi realistické. Poslední kapitola s názvem Čas byla možná trochu filozofická, ale naprosto pravdivá. Jsem tedy se závěrem knihy velmi spokojená. Možná je za mě škoda, že autorka nevyužila potenciálu a svého spisovatelského talentu a nenapsala rovnou humorný román. Takhle věřím, že kniha si nalezne své příznivce, ale i odpůrce, protože ne každému tento styl povídek sedne. Mně osobně se ale kniha moc líbila, zasmála jsem se u ní. Díky počtu stran je taková kniha ideálním parťákem na cesty – třeba právě do nebo z vysoké školy. Moc fandím autorce v další případné tvorbě.

18.01.2023 4 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Tak tohle byla velice pěkná a milá romantika, která vypráví příběh matky a dcery. Čtenář již od začátku ví, že příběh Terezy (matky) neskončí happyendem a pro mě to bylo docela smutné čtení. Na druhou stranu příběh Zoe (dcery) je těžký, ale zároveň nadějeplný, s druhou šancí - jak už název vypovídá. Kniha je velice mile napsaná, útlá a nádherně se čte. Autorka má opravdu příjemný styl psaní. Ano, mohla bych říct, že je kniha v mnohém ne příliš realistická, ale vzhledem k tomu, že se jedná o young adult a primární cílovou skupinou jsou náctileté slečny, tak si myslím, že kniha je v tomto směru naprosto ideální. Naopak jsem si pochvalovala příjemnou romantickou linku mezi Zoe a Jamesem, k tomu sladkosti a pečení, které tomu dodaly na zajímavosti. Na konci potěšil také recept, i když nejsem v kuchyni zdatná, třeba někdy vyzkouším. Mně se to moc líbilo a autorce fandím v další tvorbě.

03.10.2022 4 z 5

Krutá milost Krutá milost Natalie Mae

I druhý díl se mi moc líbil. Zahru i Kasta mají na těle boží znamení, které je předurčuje k vládě. Oba by tedy měli usednout na trůn. Zahru ale Kastovi nevěří, zvlášť po tom, jak se zachoval v poušti. Zahru má tedy plné ruce práce - jako nevzdělaná obyčejná dívka se musí mnohé doučit, aby byla schopná vládnout celé zemi. Také se musí popasovat s novou kouzelnou mocí a zjistit, co Kasta skrývá. Líbilo se mi, jak se s tím Zahru snaží vypořádat, jak bojuje se svou paranoiou a pořád se snaží být laskavá. Až do okamžiku, kdy to nemusí být úplně černobílé a najednou je nucena sáhnout po dramatičtějších řešeních. Nakonec nastoupí strach, že je vlastně úplně stejná, jako Kasta. Kasta je celkově taková zajímavá postava v příběhu. Čtenář opravdu váhá, jak to celé je a na jaké straně vlastně Kasta stojí. Moje romantická duše ale stejně doufá v Zahru a Kastu jako pár. Každopádně na obzoru je válka, jsem tedy zvědavá, jak se s tím autorka v dalším díle popasuje. Moc pěkné čtení.

31.08.2022 4 z 5