Ketfl Ketfl komentáře u knih

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

(SPOILER) Pokud jste si zamilovali knihu Tenebris, rozhodně byste si neměli nechat ujít pokračování tohoto romantického fantasy příběhu. Tentokrát se příběh zaměřuje na další generaci, na potomky Tenebrise a dalších postav z prvního dílu. A že je to opět pořádná jízda!

První část příběhu nese název Regina a zaměřuje se na syny Tenebrise a Stelly a na dceru Katrin a Maximiana. Amelie zbožňuje Lucianuse, jednoho z bratrů, již od dětství. Jsou to nejlepší přátelé a Amelie doufá, že se jednoho dne stanou partnery. Naopak druhého bratra, Dariuse, naprosto nesnáší. Jenže osud již určil, který z nich získá srdce té nejsilnější světlušky. Tento příběh je doslova nabitý chemií mezi hlavní dvojicí. Můžete se těšit na nespoutanou a nezkrotnou hlavní hrdinku, která vykouzlí úsměv na rtech i tomu nejvíce pravidly svázanému Regemovi. Jen závěr příběhu mi přišel krapet uspěchaný. Také mě mrzelo, že štěstí hlavní dvojice bylo vykoupeno opravdu vysokou cenou. Každopádně četlo se to úžasně!

Druhá část příběhu nese název Naevusovo srdce. V tomto příběhu se konečně dostáváme také na tu odvrácenou, temnou stranu – do samotného Inferna. Hlavní hrdina Naevus je jeho králem a zlo v něm doslova vře. Je tu ale jedna dívka, která dokáže jeho temnou stránku zkrotit. I tento příběh nabízí úžasnou chemii mezi hlavní dvojicí. Tak úžasnou, že si zamilujete i toho největšího padoucha. Na konci příběhu ale přichází dost smutný zvrat, který podle mého názoru nebyl úplně zapotřebí. A ač je vše pěkně vysvětleno, tak podle mého názoru to mohlo být vyřešeno jinak.

Každopádně oba příběhy jsou úžasné a skvěle se čtou, že je čtenář doslova nucen otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, co bude následovat. Až na pár drobností, které jsem uvedla výše, se opět jedná o skvělý kousek, který se rozhodně vyplatí si přečíst.

15.02.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Hned na úvod musím říct, že po celkem slabém prvním díle jsem od druhého dílu neměla příliš velká očekávání. O to větší zklamání mě čekalo, protože tento díl je za mě ještě slabší než díl první.

Abych na začátku hned nespustila kritiku, musím opravdu uznat, že Stella Tack má příjemný styl psaní. Ačkoliv jsem ke knize měla celou řadu výtek, tak jsem i tak knihu přečetla opravdu rychle. Myslím si, že kdyby autorka příběh lépe uchopila nebo více dopracovala, tak by to byla opravdu skvělá kniha.
Co mi ale na knize vadilo? V první řadě to, že příběh sám o sobě je dost plochý a hlavní hrdinové mezi sebou mají nulovou chemii. Je škoda, že autorka zvolí hlavní hrdiny věkově kolem 20 let a pak knihu napíše pro dospívající mládež. Tím se chování hlavních hrdinů totálně sráží a jejich debaty a vztah bych přirovnala tak k 14letým dětem. Samo o sobě je podivující, že hlavní hrdinka Silver je celá potetovaná, vytrénovaná a opravdu dost vysoká a hlavní hrdina Prescot si ani jednou pořádně nic nepomyslí o jejím vzhledu? Myslím, že 20letý kluk by o takové holce smýšlel úplně jinak, než jak bylo v knize prezentováno. Nehledě na to, že hlavní pár si o sobě skoro vůbec nic neřekl. Všechny rozhovory byly doslova plytké a o ničem. Zápletka příběhu je poměrně zajímavá, ale myslím, že většina čtenářů si tipne, kdo by vše mohl mít na svědomí poměrně brzy. Mě na tom nejvíc mrzí, že autorka rozjela spoustu zajímavých možností, kam by se příběh mohl ubírat a vůbec nic nedopracovala. Ze všeho brzy vycouvala nebo ani nerozepsala, takže to zůstalo bez dalšího vysvětlení – viz třeba otec Silver. Také se přiznám, že mě dost rozhodily ty rodinné propletence tam. Opravdu to matka Prescota táhla se svým bratrancem? To mě dost zarazilo. Celkově tedy musím říct, že příběh mě opravdu dost zklamal. Jako oddychovka celkem dobré, ale jinak je to bohužel velice podprůměrné.

11.02.2023 2 z 5

Vysoká Vysoká Katarína Brányiková

Kniha vypráví příběh Karolíny, čerstvé absolventky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Příběh je rozdělen dle ročníků bakalářského studia a každá kapitola obsahuje několik humorných povídek, kterými Karolína vzpomíná na svá studia hispanistiky a na své zážitky – ať už osobní či studijní.

Na necelých 130 stranách se tedy seznamujeme s hlavní hrdinkou a jejím studiem. Mně osobně přišlo vtipné, jak se Karolína seznamuje s novým prostředím vysoké školy, novými vyučujícími a jejich požadavky na vyučované předměty. Zavedlo mě to totiž o pár let zpátky, když i já jsem byla studentkou vysoké školy a byla jsem z toho všeho zmatená jako lesní včela. Karolína se také seznamuje se svými spolužáky a navazuje nová přátelství. Autorka různé scény popisuje s humorem, který mi byl sympatický. U některých kapitol a scén jsem se opravdu od srdce zasmála. Jiné kapitoly tolik humorné nebyly, ale celkově se text opravdu skvěle čte. Autorčin styl psaní mi velice sedl. Závěr příběhu a ukončení studia mi přišlo naopak velmi realistické. Poslední kapitola s názvem Čas byla možná trochu filozofická, ale naprosto pravdivá. Jsem tedy se závěrem knihy velmi spokojená. Možná je za mě škoda, že autorka nevyužila potenciálu a svého spisovatelského talentu a nenapsala rovnou humorný román. Takhle věřím, že kniha si nalezne své příznivce, ale i odpůrce, protože ne každému tento styl povídek sedne. Mně osobně se ale kniha moc líbila, zasmála jsem se u ní. Díky počtu stran je taková kniha ideálním parťákem na cesty – třeba právě do nebo z vysoké školy. Moc fandím autorce v další případné tvorbě.

18.01.2023 4 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Tak tohle byla velice pěkná a milá romantika, která vypráví příběh matky a dcery. Čtenář již od začátku ví, že příběh Terezy (matky) neskončí happyendem a pro mě to bylo docela smutné čtení. Na druhou stranu příběh Zoe (dcery) je těžký, ale zároveň nadějeplný, s druhou šancí - jak už název vypovídá. Kniha je velice mile napsaná, útlá a nádherně se čte. Autorka má opravdu příjemný styl psaní. Ano, mohla bych říct, že je kniha v mnohém ne příliš realistická, ale vzhledem k tomu, že se jedná o young adult a primární cílovou skupinou jsou náctileté slečny, tak si myslím, že kniha je v tomto směru naprosto ideální. Naopak jsem si pochvalovala příjemnou romantickou linku mezi Zoe a Jamesem, k tomu sladkosti a pečení, které tomu dodaly na zajímavosti. Na konci potěšil také recept, i když nejsem v kuchyni zdatná, třeba někdy vyzkouším. Mně se to moc líbilo a autorce fandím v další tvorbě.

03.10.2022 4 z 5

Krutá milost Krutá milost Natalie Mae

I druhý díl se mi moc líbil. Zahru i Kasta mají na těle boží znamení, které je předurčuje k vládě. Oba by tedy měli usednout na trůn. Zahru ale Kastovi nevěří, zvlášť po tom, jak se zachoval v poušti. Zahru má tedy plné ruce práce - jako nevzdělaná obyčejná dívka se musí mnohé doučit, aby byla schopná vládnout celé zemi. Také se musí popasovat s novou kouzelnou mocí a zjistit, co Kasta skrývá. Líbilo se mi, jak se s tím Zahru snaží vypořádat, jak bojuje se svou paranoiou a pořád se snaží být laskavá. Až do okamžiku, kdy to nemusí být úplně černobílé a najednou je nucena sáhnout po dramatičtějších řešeních. Nakonec nastoupí strach, že je vlastně úplně stejná, jako Kasta. Kasta je celkově taková zajímavá postava v příběhu. Čtenář opravdu váhá, jak to celé je a na jaké straně vlastně Kasta stojí. Moje romantická duše ale stejně doufá v Zahru a Kastu jako pár. Každopádně na obzoru je válka, jsem tedy zvědavá, jak se s tím autorka v dalším díle popasuje. Moc pěkné čtení.

31.08.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Upřímně? Jsem ráda, že jsem tuto sérii dočetla. Tento díl chválím v tom, že jsme se konečně zbavili maminky a tatínka na každé stránce, ale stejně jsem z toho taková na rozpacích. Prostě ty postavy mi nějak nesedly. Na to, že se jednalo o studenty střední školy, tak se kolikrát chovali a vyjadřovali, jak kdyby jim bylo 40. Přitom kniha byla taková jednoduchá a vyřešení všech problémů až trapácké. Celkově se to nemůže rovnat předchozí sérii, která mě fakt bavila. No, nevadí. Budu doufat, že další kniha už bude zase lepší.

05.06.2022 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Rozhodně to bylo lepší, než první díl. Tady to už aspoň mělo trochu příběh a musím říct, že mě i docela bavil. Sice to nebylo žádné terno, ale četlo se to dobře. Akorát to má pořád hodně daleko do tvorby, na kterou jsme u Elle zvyklí. Nevadí, počkám si zase na další knihu.

14.05.2022 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Upřímně, ty dvě předchozí knihy od autorky mě bavily více. Tato rozhodně není špatná, já zase chválím prostředí, kde se příběh odehrává, dále také to, že autorka v knihách řeší i další problémy - tady např. rodinné. Je to hezky napsané, a i když je to pro mladší čtenáře, tak se to dobře čte. Jen tady mi prostě něco chybělo, přišlo mi to takové nemastné neslané. Celý ten vztah ústřední dvojice ve mě nezanechal absolutně nic. Nevím. Každopádně další knihy od autorky si případně ani tak nenechám ujít.

08.05.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Velice pěkná a milá kniha. Příjemně se četla. Postavy byly sympatické, i když se musely potýkat s dost drsnými životními problémy. A té holčičce bych uvěřila fakt všechno. Celkově knihu hodnotím jako povedenou. Určitě se vyplatí si přečíst.

31.03.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Další příběh ze série za mnou a já jsem velmi spokojená. Čtení jsem si užila od první do poslední stránky. Ale je fakt, že ten Graham mě pekelně štval! Chápu, že to asi nemůže být jednoduché a je mi jasné, že asi není příjemné to vyhlásit do světa, ale chudák Rikker. Každopádně aspoň byl u této postavy vidět v průběhu knihy nějaký posun a díky tomu vše dobře dopadlo. Jinak si nemám absolutně na co stěžovat a moc se těším na další díl, co si pro nás autorka připravila.

14.12.2021 4 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Velice mě zaujalo, jakým stylem byla kniha napsaná. Bylo to poměrně jednoduše uchopené, ale přesto napsané tak nějak... jinak, poeticky. Možná to bylo tou tajemnou atmosférou, nadějí na změnu, hezkou a nevtíravou romantickou linkou, nevím. Každopádně jsem se od knihy nemohla skoro odtrhnout. Za mě velice povedené. Ráda bych si od autorky přečetla nějakou další tvorbu.

05.12.2021 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Trochu jsem měla problém se do knihy začíst a přiznám se, že ze začátku jsem opravdu přemýšlela, co chce autorka na 536 stranách pořád psát. Nakonec jsem z knihy ale absolutně nadšená.
Hlavní hrdinka Addie se bohužel dle mého názoru narodila ve špatné době. Nechtěla se smířit s osudem, který na ni čekal a já jí naprosto chápu. Představa života v mizérii, s člověkem, kterého nemilujete, je prostě příšerná. Jenže Addie ve své době neměla moc na výběr a nikdo se nemůže divit, že od života chtěla víc.
"Nikdy se nemodli k bohům, kteří odpovídají po setmění." Jenže Addie to udělala. A za to musí další staletí prožívat s příšerným prokletím. Já sama vůbec nedovedu pochopit, že to mohla tak dlouho vydržet. Protože já při tom, co ji potkávalo den co den, fakt měla slzy v očích. Příběh celkově je opravdu úžasný, je tu skvěle vykreslena minulost i přítomnost. Některé pasáže mě třeba tolik nebavily, ale jako celku fakt knize nemám skoro co vytknout. Bylo to opravdu moc hezké, ale i velice smutné.
"Já si tě pamatuju." A já si tě, Addie, taky pamatuju. Myslím, že na tuto knihu jen tak nezapomenu.

09.11.2021 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Dle anotace to hodně připomíná knihy od Meghan March a ano, je to celkem podobné, ale přesto jiné. Mě osobně přišel začátek takový kostrbatý, ale jak jsem postupovala dál, tak se to četlo skoro samo. Jen jsem čekala, kdy přijde nějaký zvrat a ten prostě nepřišel. Jako jo, nudné to nebylo, ale čekala jsem, kdy se tam objeví nějaký extrémní napětí nebo něco, a ono nic. Hlavní postavy mi přišly docela fajn, Liam byl opravdu šmejd, jak bych od mafiána čekala, jen ty jeho nálady, to jsem občas kvetla. Jess mi bylo opravdu líto, ale na svou roli si docela rychle zvykla. No, celkově tento první díl nebyl vůbec špatný. Uvidíme, jak to bude celé pokračovat.

22.10.2021 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

(SPOILER) Když už si říkám, že mě v těch knihách nemůže zase tak moc něco překvapit, tak se hned dostanu ke knize, která mě velice rychle vyvede z omylu. Tohle bylo totiž zase něco. Styl psaní této autorky mi opravdu vyhovuje. Tohle je druhá kniha, která se mi od ní dostala do rukou, a opět jsem ji slupla jak malinu. Člověk čeká podle anotace krásnou pohádku, ale nakonec to není jen tak. Z logického hlediska nastává však několik ALE. Já chápu, že se kolikrát člověk dostane do strašných životních situací a ani pomalu neví jak, ale hlavní hrdinka je dle mého názoru buď totálně nezodpovědná, nebo úplně hloupá a evidentně finančně negramotná. Dále jsem fakt valila oči, že vysokoškolsky vzdělaná žena, která je evidentně hezká vzhledově, si nenajde lepší práci než ve strip klubu? To fakt nechápu. Vím, že autorka dala ke knize i varování, co kniha obsahuje a já s tím nemám problém. Ale upřímně jsem byla v šoku, že se toho účastnil ten Drew, vzhledem k rodinné vazbě k Cecile. Tohle jsou přesně ty momenty, kdy čtete pomalu s otevřenou pusou a s nevěřícností, že tohle se jako fakt děje? V závěru jsem přemýšlela, kdo z nich je teda tak trochu ujetej. :-D Celkově mě ale mrzí, že z toho Drewa autorka nevytáhla víc. Tam byl určitě ještě potenciál, jak ten jejich zvrácený trojúhelník rozjet. Přiznám se, že za hlavní hrdinku jsem se během čtení několikrát cítila strašně. Pro mě některé ty události byly strašně ponižující, ale ona to evidentně vzala docela dobře, takže jsem si to akorát já protrpěla za ní. No, každopádně, kniha se mi dost líbila. Jako vážně. Měla jsem hromadu výhrad, ale v závěru jsem se prostě nemohla odtrhnout a musela jsem to co nejdříve dočíst. Budu ráda za další knihu od této autorky.

27.06.2021 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Tak tohle byl opravdu velmi hezký román o dvou lidech, kteří se snaží překonat překážky, které je v životě potkaly. Kniha je velice pěkně napsaná a opravdu dobře se čte. Přiznám se, že na mě ze začátku působila hodně "britsky", asi kvůli tomu, jakým stylem je napsaná. Jinak naprosto souhlasím s recenzí od Knihodrak. Za mě také mohly být ty intimní scény více propracované, i když samozřejmě se nejedná o žádný erotický román. A souhlasím, že historka o závodu cereálií byla úplně top. Dost jsem se nasmála. Opravdu velmi příjemná kniha, určitě si ji někdy do budoucna přečtu ještě minimálně jednou.

18.06.2021 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Whitney G. opravdu zbožňuju, ale musím říct, že tohle je opravdu zatím její nejslabší kniha. Možná je to i tím, že mi hlavní postavy tentokrát nebyly moc sympatické. Ethan ještě šel, ale Rachel mi přišla fakt mega divná. Začátek knihy mě upřímně vůbec nezaujal. V průběhu se to začalo zlepšovat a konec jsem si docela dost užila, moje romantické srdíčko si ke konci opravdu zaplesalo. Když člověk nemá od knihy nějaké přehnané očekávání a prostě to vezme, tak jak to je, že se jedná o opravdu odpočinkovou a romantickou četbu, tak se to zklamání možná trochu zmírní. Každopádně Whitney to opravdu umí jinak napsat lépe. Snad se s příští knihou vrátí zase na svou pětihvězdičkovou úroveň.

11.06.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na příběh Reva jsem se těšila již od předchozího dílu, kdy nám autorka něco z jeho minulosti nastínila. V tomto díle jsme se tedy dozvěděli víc a musím se přiznat, že to nebylo nic hezkého. Někteří lidé to prostě nemají v hlavě v pořádku, bohužel. Příběh Emmy se mi taky docela zamlouval a rozhodně jeho poselství vítám, protože se dle mého názoru jedná o závažný problém, se kterým se může potýkat skoro každý člověk. Člověk nikdy nemůže tušit, kdo se na internetu skrývá na druhé straně. Přiznám se, že mě ale Emma hrozně štvala tím, jak se chovala ke své nejlepší kamarádce. Knihu bych tedy celkově ohodnotila jako první díl. Jedná se sice o knihu pro mladší čtenáře, která je, i přes závažná témata, psána takovou hezkou a čtivou formou, že se to čte opravdu samo. Příběh Declana a Juliet se mi ale líbil asi o něco víc, proto tady jednu hvězdičku ubírám. Ale jinak to bylo opravdu hezké a doufám, že si od této autorky budeme moci přečíst další knihy.

27.05.2021 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Opět velmi pěkná a oddychová knížka z pera této autorky. Autorka píše sice pro mladší cílové publikum, ale určitě i starší čtenářky kniha potěší. Příběh byl velmi hezký, měl spád, autorka píše opravdu pěkně a čtivě. Hlavní postavy se mi líbily, hlavně tedy Abby a její děda. Asi miluju takové ty sarkastické postavy. Cooper mě trochu štval, říkala jsem si, jestli Abby za to vůbec stojí. Ale nakonec jsem byla ráda, jak to dopadlo. Konec byl sice trošku odfláknutý, ale v rámci takové četby asi ani nevytýkám. Člověk se na pár hodin zabaví, srdíčko si zaplesá, takže je svět v pořádku. :-)

02.05.2021 4 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

V tomto žánru existují určitě lepší knihy, ale musím se přiznat, že se mi kniha poměrně dost líbila. Hlavní postavy mi byly sympatické, děj pěkně plynul, hezky se to četlo - no prostě je to taková příjemná oddychovka na večer. Ale prosím vás, to slovo "prcinka", to fakt ne! :-D Úplně jsem tady z toho umírala, jestli to ještě v nějaké knize uvidím, tak jí snad zrovna půjdu zakopat na zahradu. Jinak ale velké plus dávám za zmínku postav z dalších knih autora, to mě moc potěšilo.

09.04.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Po tom, jak skončil první díl, jsem se už nemohla dočkat druhého dílu. A jsem opět nadšená! Autorka píše opravdu poutavě a čtivě. Příběh jsem doslova hltala a modlila se, aby jen tak neskončil. Hlavní postavy mi byly poměrně dost sympatické. Se Sage jsem velmi soucítila, protože to, co se jí stalo, bylo skutečně strašné. Každopádně ten konec si dle mého názoru zasloužil trochu víc. Doufala jsem, že se ještě víc dozvíme o tom, jak to dopadlo s Alanem. V epilogu jsem doufala, že se také dozvíme více o ostatních postavách, i když samozřejmě kniha nebyla primárně o nich. Nicméně i přesto hodnotím plným počtem bodů, protože to bylo zatraceně hezké a doufám, že si brzy budu moc od této autorky přečíst nějakou další knihu.

05.04.2021 5 z 5