kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ach, tuhle knihu jsem četla už asi po třetí od chvíle, co u nás vyšla. Od CoHo patří k mým nejoblíbenějším.

Jako snad u každé knihy nás i tady autorka protáhne silným příběhem, při jehož čtení jsem zažívala spoustu emocí. Líbí se mi, že ve svých knihách řeší i vážnější témata.

Zde je hlavním tématem hluchota. Bylo zajímavé o tom číst. Myslím, že autorka vystihla chování lidí k lidem, kteří jsou neslyšící. Při čtení si člověk uvědomí, že hodně věcí, které bereme jako samozřejmost samozřejmostí není.

Ten nápad udělat k téhle knize i písničky je dokonalý. Možnost si poslechnout každou píseň, kterou Sydney a Ridge složí, je úžasná

Obálka - je škoda, že knihu mám doma už pár let, protože obálka, kterou má druhé vydání je hezčí

31.10.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Četlo se to dobře (hlavně po 1/3 se příběh víc rozjel), ale i tak tady bylo pár drobností, které mi úplně nesedly.

Postavy byly z úplně jiných kruhů, ale našli v tom druhém svou spřízněnou duši Leo chtěl splnit všechna očekávání, která na něj byla kladena, nechtěl nikoho zklamat ani mu ublížit. Ale přeci ten, kdo pak se svými činy musí žít, jsme my sami. A proto je třeba se chovat ke všem fér, a to včetně sebe sama.

Bavil mě Leův bratranec a ty jeho řeči. Během příběhu byl velký obrat v jeho chování, a bylo mi líto důvodu, který ho k této změně přiměl. Jeho slova k Leovi na konci byla velmi upřímná a pravdivá

V knize se střídají úhly pohledu hlavní hrdinky a hrdiny.

Je to taková romantická jednohubka, nad kterou nemusíte moc přemýšlet, což se někdy hodí.

Čistě můj dojem - Od autorky je to má třetí kniha, a možná se mi jen povedlo se trefit, ale měla jsem trochu dojem, že to čtu už potřetí Aristokrat měl podobné schéma jako ty dvě minulé, co jsem četla - poznají se a zamilují do sebe, stráví chvíli spolu, ale z nějakého důvodu se musí rozloučit, za pár let se potkají znovu, a stále se mají rádi.... ta podobnost byla zarážející. Ale knihu mám zařazenou ve Výzvě A-Z, kde splňuje název knihy začínající na písmeno A , tak jsem nečetla anotaci, než jsem ji začala číst, jinak by to bylo jasné, jelikož v anotaci knihy je toho prozrazeno hodně

31.10.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Střední škola pro bohaté, romantika, tajný ctitel, touha po spravedlnosti, odpuštění, hašteření mezi hlavními hrdiny... romantika jak má být
A epilogy byly nádherné :)

28.07.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Tohle byla krása.
Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala.
Abby to měla v hlavě v některých věcech dobře srovnané - co je správné a co ne. A David byl zlatíčko.
Určitě si od autorky přečtu další knihy.
"Na rychlosti nezáleží. Důležitý je pouze směr."

28.07.2023 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Je to moje nejoblíbenější knihy do autorky, četla jsem ji už víckrát a stále se mi líbí.
Nádherná, teď vyšlo druhé vydání s hezčí obálkou než má první vydání. Doufám, že se u nás přeloží i další díly této série

14.06.2023 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se příběh rozjel a líbil se mi. Těším se, až se vrhnu na druhý díl a zjistím jak to pokračuje. Mám teorii a doufám, že se nesplní a dopadne to lépe :)

"Kamkoli půjdeš, půjdu, kdekoli zůstaneš, zůstanu."

01.06.2023 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

V knize se objevilo hodně témat, o kterých se moc nepíše, a přitom by se o nich psát mělo.
Upřímně bylo jich tam víc, než bylo třeba, ale tak nějak to k sobě pasovalo. Přeci jen je to první díl série a autorka o některých ze zmíněných hrdinů píše v dalších dílech, takže je zmínila zde a trochu to nastínila.
Hlavní hrdinové se mi líbili, jejich rodiče ne kvůli svému chování a přístupu. Julienovo tajemství pro mě bylo překvapením, čekala jsem jiné. Takovéhle téma jsem v knížce tohohle žánru četla poprvé, ale kniha se mi líbila. Autorka dokázala popsat podle mě reálné pocity, myšlenky postav.

21.05.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

První díl Ranhojičky se mi moc líbil. Postavy, prostředí a všechno bylo hezky líčeno. Kniha se četla úplně sama, stránky utíkaly a najednou byl konec i s několika překvápky, těším se na pokračování

29.04.2023 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Další má dlouho plánovaná kniha je přečtená. Četla jsem ji jako e-knihu na dovolené, chvíli v buse, v nekonečných frontách – krátila mi dlouhou chvíli. A já jsem si příběh užila. Někdy mám obavu, že když má kniha málo stránek, tak tím bude trpět děj, popis, či postavy, ale to není případ této knihy.

Aida a Callum jsou členy znepřátelených mafiánských rodin, kteří se navzájem různě provokují, vyvolávají rozbroje, ale také kdy díky druhé straně někteří umírají. Po jednom incidentu se jejich otcové dohodnou, že tomu učiní přítrž tím, že se jejich rodiny spojí přes svazek manželský. S tím řešením naše hlavní dvojice nesouhlasí, jelikož jejich první setkání (to, díky kterému se dostali do této šlamastyky) nedopadlo nejlépe a ani jeden není ochotný ustoupit. Tím začínají různé naschvály, snaha o převzetí moci, a také odolávání tělesné touze, kterou v sobě nečekaně vzbuzují.

Proč jsem to tak dlouho odkládala? Kniha se skvěle četla. Bavilo mě to, byla to krátká jednohubka, na jejíchž stránkách toho autorka dala spoustu - byla tu krásná ukázka bratrské lásky, hašteření a různé naschvály až malé pomsty, humoru, mafie, akce, nepřátelství, vášně, rodící se lásky, budování důvěry... Ve svém žánru to splnilo to, co jsem od toho čekala - tedy oddechové romantické čtení - a ještě jsem se skvěle pobavila při spoustě scénách

30.08.2024 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Na tuhle knihu jsem slyšela a viděla mnoho ohlasů, které mě nalákaly na čtení a já se k ní konečně dostala. Byla velkým překvapením, přiznám se, že jsem něco takového vůbec nečekala. Neumím si představit, co Maggie prožívala, a spolu s ní i její okolí. Brooks byl zlatíčko, které si člověk prostě musel zamilovat.

Byl to příběh plný bolesti, snahy vyrovnat se s prožitými traumaty, o lásce jak sourozenecké, tak i partnerské, přátelství, … Bylo nádherné vidět, jaký mají mezi sebou hlavní hrdinové vztah, jak dokážou komunikovat i beze slov, co pro toho druhého jsou ochotni udělat.

Mně se moc líbila i poznámka autorky, kde píše, co ji inspirovalo k napsání tohoto příběhu

19.08.2024 5 z 5

Láska na oko Láska na oko Lauren Asher

Druhý díl o bratrech Kaneových, kteří pokud chtějí získat své dědictví, tak musí splnit úkol, co každý z nich dostal od dědečka, který zemřel. Declan se má oženit a zplodit potomka, jenže koho si vzít? Díky jistým okolnostem se jeho manželkou stane jeho sekretářka Iris a oni dva musí všechny kolem přesvědčit, že jejich svatba je opravdová, a ne jenom na oko.

Myslím, že většina z nás už četla nějakou knihu, která měla takovýhle námět, ale musím říct, že tady to bylo zpracované moc hezky. Líbilo se mi, jak se Iris a Declan hašteřili. Dost často jsem se jejich slovními souboji pobavila. Přestože čtenář dokáže odhadnout, jak se příběh bude vyvíjet, tak se mi to líbilo - mělo to spád, humor. Také oceňuji, že i zde autorka zpracovala nějaká vážnější témata jako v prvním díle. Ještě musím zmínit cizí slova, s jejíchž pomocí ti dva komunikovali, to bylo milé zpestření.

Četla jsem, že většině lidem se tento díl líbí ještě víc než Láska mezi řádky, a já, přestože hodnotím stejným počtem hvězd, tak přiznávám že Rowan a Zahra a jejich příběh v Dreamlandu se mi líbil o malinko víc. Možná díky tomu, že to bylo takové originální prostředí, přestože tam mohl být zabavní park zpracovaný víc. Když už je řeč o postavách z prvního dílu, tak i zde se párkrát objeví.

Těším se na příběh o posledním z bratrů, který u nás vyjde letos na podzim.

13.08.2024 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

,,Měsíční paprsky v srdci a v úsměvu slunce"

Tahle kniha vyvolala tolik emocí. Já se přiznám, že typ knih s takovýmhle tématem většinou nečtu, vyhýbám se jim, ale tuhle jsem nedokázala odložit. Tak hezky to bylo napsané, zezačátku než se to pokazilo, jsem měla chuť číst dál a dál, jak to bylo milé a potom čtení odkládat, abych se nedostala na konec … Dlouho jsem doufala, že se to vyvrbí nějak jinak, stane se zázrak, i když jsem tušila, že to nebude možné. A že jen prostě musím číst dál a sledovat, jak se se vším vyrovnává Poppy a Rune. A až na jednu věc na konci, kterou sakra autorka mohla jednou větou objasnit, to bylo uzavřené tak, jak nejvíc to šlo.

Byla tady spousta hlubokých myšlenek, které člověka zasáhnou a přinutí se zamyslet. Můžu říct, že jsem při čtení měla někdy na krajíčku a stalo, že slzy i tekly a musela jsem si chvíli dát pauzu.

Myslím, že tahle kniha byla skvělá volba do společného čtení, že jsem si ji díky tomu dávkovala. Číst ji v kuse bych asi nedala.

…. A moje srdce puklo.

IG kniha_je_laska

01.08.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

3,9
Zezačátku mi dělalo trochu problém se začíst, a chvíli trvalo, než mě to chytlo, jelikož nejen hlavní hrdinka tápe, ale spolu s ní i čtenář. Ale jak jsem postupně poznávala postavy, okolí a některé věci začala trochu víc chápat, tak mě to zaujalo.

Je tu linka hate to love, která se mi líbila. Upřímně jsem přemýšlela, koho je mi líto víc, zda Romerie nebo Zandera a do teď nevím. Romerii vyhledá záhadná žena a chce po ní, aby pro ni něco získala,jenže se vyjadřuje neurčitě a vynechá pár detailů. Romy se zničehonic ocitne ve světe, který je úplně jiný než ten náš, v těle princezny, která je, jak zjistí, obviněná z vraždy rodičů jejího snoubence (prince). Než se stačí rozkoukat, je zavřená v žaláři a zoufale se snaží zjistit, co se stalo. Zander, budoucí král, který se zamiloval do princezny Romerie, která ho ale dle důkazů zradila, se musí postarat o celou spoustu věcí. Protože se z něj najednou stal vládce celé země, musí vypátrat, kdo je zradil, uklidnit nepokoje ve své zemi a k tomu zjistit, co se stalo s jeho snoubenkou, která je úplně jiná než dřív.

Byl to příběh, kde se během celé knihy odhalovala různá tajemství, nechybělo několik překvapení, byla tu zrada, přátelství, vášeň, láska, boj o spravedlnost a rovnoprávnost, magie,…

Doufám, že u nás vyjde brzy pokračování, abych se za Zanderem a Romy mohla vrátit

IG @kniha_je_laska

31.07.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

4,5
Neuvěřitelně silný příběh o lásce, přátelství, věrnosti, vině, zradě. Neumím si představit (a upřímně ani nechci), jak se Bree a Eason museli cítit z toho všeho, co si museli prožít. Přišli o to, co milovali a nakonec zjistili, že něco bylo jinak, než si mysleli a cemu věřili.

Strašně moc se mi líbilo, jaký měli vztah k dětem, kteří byli úplně úžasní, pasáže s nimi jsem milovala Bylo hezké, jak Bree a Eason ke všemu docházeli postupně, byli si navzájem oporou a postupně se z dvou ne úplně přátel stali víc. V jednu chvíli mi přišlo, že toho mají naloženého na bedrech víc než je zdrávo. Je překvapivé, kolik se toho vejde do knihy, která nemá ani 300 stran.

Určitě se podívám i na ostatní autorčiny knihy

04.07.2024 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

4,7
Další kniha z pera české autorky a tohle bylo tak milé čtení . Knihomolka se mi líbila víc než Hudba z vedlejšího kupé. Nejspíš to bylo hlavně díky postavám.

Luka jsem si oblíbila snad hned. Sice udělal v jednu chvíli hloupost, když s něčím otálel, ale to se stává všem a jinak byl skvělý. Nikol byla dívka, která čte v každé chvíli, ať už se to hodí nebo ne. Bylo skvělé, že nebyla nějakou uťaplou postavou, která se neumí ozvat. Naopak uměla vystačit drápky. Líbilo se mi, že vývoj jejich vztahu byl pozvolný, postupně se vyvíjel v něco víc a to bylo milé číst a sledovat.  Zároveň se tu objevilo i jedno vážné téma, což byl další +

Jen mi nesedly nějaké malé drobnosti - To, jak Nikol nevnímala, když na ni někdo mluvil, přestože si nečetla... Nikol trochu přeháněla ohledně toho, že ji Luke zničil dojem z příběhu některých knih, tedy až na jednu situaci, kdy se dalo čekat, že ji chuť na čtení přejde , ale u těch ostatních nebyl důvod příběh úplně odložit a nedočíst.... Chování jejích rodičů v otázce stěhování, na začátku jí to nechtěli dovolit a pak během chvilky obrátili? Za tu dobu se nemohlo stát nic, co by je mělo přimět tak hodně změnit názor, přeci jen Nikol takhle hodně četla i dřív ... Škoda, že Luke to nějak nevyřešil se svým otcem, ať už jakýmkoliv způsobem,  ale aspoň v téhle záležitosti nakonec k nějakému uvědomění došel

Po dočtení jsem hned koukala, zda je ještě někde k dostání v tištěném vydání, abych si ji koupila domů a měla ji ve své knihovně a bohužel není Ale pokud nad ní ještě váháte a máte možnost si ji přečíst (v knihovně ji mají, od někoho si ji půjčit), tak se na ni někdy vrhněte, protože je to opravdu moc hezké čtení a pro každého knihomola skoro povinná četba

25.06.2024 5 z 5

Blue: Kdekoli mě najdeš Blue: Kdekoli mě najdeš Nikola Hotel

3,5
 První díl se mi moc líbil, takže bylo jasné, že tenhle si nenechám ujít. Tady musím uznat, že trvalo trochu déle, než jsem se začetla, mohlo to být i tím, že jsem si hlavní postavy neoblíbila hned, ale až po nějaké chvíli. Také si myslím, že pár věcí mohlo být popsáno/řešeno hlouběji.

Přestože v něčem mi Jane a Alex úplně nesedli, tak musím ocenit postupnou změnu, která se s každým z nich udála. Ona potřebovala hlavně čas, aby si srovnala hodně věcí v hlavě a možná k tomu pomohl i nějaký odstup. A jemu scházel někdo, komu by mohl opravdu věřit, někoho, komu na něm bude záležet. Oba dva to měli těžké, i když každý jiným způsobem.

Byla tu řešeno několik vážných témat.

Co bych ještě chtěla zmínit, tak je zpracování knihy - obálka, obrázky na některých stránkách, návod na origami - moc hezké.

02.05.2024 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Holderův příběh vyprávěný z jeho úhlu pohledu. Jak se k některým věcem stavěl on? Co prožíval? Proč se choval, tak jak se choval? To se zjistí tady.

Pro mě to byl rereading, tak jsem věděla, o co v knize jde, i když si umím představit, že ti, co ji čtou poprvé, tak dlouho tápou, protože většinu odpovědí dostanou až v poslední části knihy.

Jak už je u CoHo zvykem, tak některé části mě dostaly, vyšťavily, zničily. Prožívala jsem hodně věcí s hlavními hrdiny, kteří měli na sobě naloženou obrovskou zátěž a museli se s ní nějak popasovat dál. Naopak tu bylo pár částí, které mě ne přímo nudily, protože byly také důležité pro děj, ale byly trochu dlouhé.

Jinak za mě je lepší číst knihy Bez naděje a Ztracená naděje s nějakým časovým odstupem, jak jsou některé části stejné, pouze vyprávěné z jiného úhlu pohledu, tak čtenáře by nemuselo bavit číst něco tolik podobného dvakrát chvíli po sobě. Na druhou stranu obě knihy obsahují detaily, které některé věci ještě přiblíží, tak by byla škoda číst jen jednu a druhou vynechat

13.04.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

4,7
Ke mně se informace o vydání této knihy dostala o něco později, pořádně jsem ji zaregistrovala snad až v letošním roce. Netuším, kde jsem byla vloni, že jsem si ji nějak moc nevšimla. Ale i ta krátká doba stačila na to, abych viděla BUM, které kolem tohoto příběhu je a já sama začala být zvědavá, takže bylo jasné, že si ji přečtu a teď zkusím rozebrat svoje dojmy

Vzhledem k tomu, kolik je v dnešní době knih, tak už člověk asi těžko vymyslí něco, co tu ještě nebylo. Tady bylo několik chvil, kdy jsem si okamžitě vybavila jiné série, protože tam určitá podoba byla.

Na začátku je jak už to bývá u prvního dílu série víc popisu a snaha o seznámení se světem a postavami, tak chviličku trvalo, než se to rozjelo, dlouhé kapitoly tomu taky nepomohly . S tím by měl každý trochu počítat, když se do knihy pustí. Moc jsem se těšila, až se objeví i draci a když se tak pak stalo? Tak mě to chytlo ještě víc. Líbila se mi komunikace draka a jezdce, Violetina povaha, snaha se zlepšit, její rafinovanost se kterou si poradila s některými situacemi. To že ne všichni draci chtějí totéž a třeba se najde nějaký, který se dívá dál, než jen na fyzické schopnosti kadetů (možných budoucích jezdců) a ocení i něco jiného, kvůli čemu si ho třeba i vybere. Xaden se mi líbil od začátku kvůli spoustě věcem. Jedna postava mi tam hned neseděla a po dočtení ji nesnáším.... Líbily se mi vedlejší postavy jako Liam, Rhiannon, Mira,....

Naopak bylo v knize pár věcí, které mi úplně neseděly. Třeba Violet a to jak si poradila v prvních výzvách, to to bylo divné jen jednomu člověku? A nějaké další, ale nechci zmiňovat, abych něco nechtíc neprozradila.

Rozhodně autorka zanechala hodně otázek, na které čtenář snad dostane odpověď v dalším díle.

Nechybí tu akce, napětí, různé zvraty, romantická linka, přátelství, boje, smutek, ztráta,....

Stojí za ten BUM, který měla? To si nejsem jistá, i když se mi opravdu líbila. Stojí kniha za přečtení? Ano. Je to slibný začátek fantasy série? Rozhodně.

Jinak obálka a ořízka je opravdu krásná, jen pozor na papír, je celkem tenký.

08.04.2024 5 z 5

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

Příběh je vyprávěn třemi postavami - Emou, Tessou a Meggie. Ema a Tessa jsou smrtkami už déle, Meggie jen krátce. Její mentorkou se stane Ema, která ji má se vším seznámit. A já jsem tento nový svět poznávala spolu s ní. Oblíbila jsem si všechny tři, ani nemůžu říct, že by mě nějaký úhel pohledu bavil méně, líbily se mi všechny. A ty mužské postavy? Ty tvořily slušnou nálož testosteronu.

Je to originální prostředí, s takovým jsem se ještě nesetkala. Skvěle mi sedl autorčin styl psaní. Líbilo se mi, jak do příběhu byly vloženy různé pověsti a legendy, které sem skvěle zapadly. Nechybí zde romantika, milostné scény, nebezpečí, různá tajemství, magické schopnosti, ... Prostě je toho tady hafo a mě to zaujalo hned na začátku a do konce nepustilo.

Slyšela jsem, že tuhle sérii nemusíte číst popořadě a může se začít jakýmkoliv dílem. Upřímně si tím nejsem tak jistá, je tu celkem hodně postav a pochopit všechny jejich vazby, zapamatovat si různé pojmy nějakou chvilku zabralo. Možná že kdybych četla nejdřív předchozí díly, tak by to bylo trochu lepší, protože bych některé postavy už znala. Stejně tak jejich příběh, který tady u některých byl spíš jen lehce zmíněn.

Rozhodně se chystám si přečíst Jeden rok a Dvanáct měsíců. Pokud váháte, zda se do této série vrhnout, tak neváhejte a přečtěte si ji. Já se už teď těším, až se do Ruin vrátím.

Tahle kniha se zařadí mezi mých TOP za měsíc březen.

26.03.2024 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

3,5
„Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“

Jak se píše v anotaci, Ruby dostane z nadace na dopisování Aarona, vojáka, který je na misi. Během měsíců se z cizinců stanou blízcí přátelé, kteří se svěřují tomu druhému se vším možným, i s takovými věcmi, které nevědí ani lidé, co je znají celý život. Když Aaron po dlouhé době dostane volno a může jet domů, má s přáteli domluvené výlety. Zeptá se Ruby, zda by se k jednomu jejich programu nechtěla přidat. Ta, po chvíli váhání nakonec souhlasí, i když neví, zda dělá dobře. Přeci jen se nikdy neviděli, ani fotku si neposlali, neví, zda si budou rozumět i osobně. A taky je tu problém v tom, že zatímco Ruby se do Aarona zamilovala, tak má za to, že Aaron ji bere jako mladší sestru. Doufá, že ji na tomto výletu zamilovanost přejde a bude ho brát jen jako kamaráda. A jak se jí to podaří? Co se bude dít?....

Na tuhle knihu jsem slyšela hodně rozporuplných názorů, ale měla jsem ji na seznamu už dlouho a chtěla jsem si ji přečíst. Pro ty, kdo od Zapaty nějaké knihy už četli, tak Ruby je sestrou Jasmine – hlavní hrdinky knihy S láskou, Lukov (která patří k mým oblíbeným od autorky).

Kniha je z poloviny psaná formou e-mailů a krátkých zpráv, kdy si Ruby a Aaron dopisují. To jsem věděla a čekala jsem to a přestože se mi e-maily líbily, tak pak mi to přišlo už trochu dlouhé a těšila jsem se na jejich osobní setkání (které bylo kouzelné) a na to, jak se to mezi nimi bude vyvíjet dál. Celkově se mi příběh líbil, až na pár drobností. A pak ten konec? Ten mi přišel takový zrychlený, useknutý, klidně mohl mít ještě pár stránek navíc a trochu víc ho rozepsat.

„Všechno chce svůj čas. Všechno, co je důležité a dobré a co za to stojí, vyžaduje čas.“

16.02.2024 3 z 5