kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

4,5

,,Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

Nejdřív bych chtěla zmínit tu nádhernou obálku, upoutala mou pozornost okamžitě, ale až při čtení se stejně jako u Haky ukáže, jak dokonalá je - krásně vystihuje děj je famózní

Henry uzavře sázku, kterou prohraje a musí si nechat udělat tetování. Jen to má háček - hrozně se bojí jehel, ale nikdy z žádné sázky necouvl a nechce ani teď. Jinak má nečekaný koníček, který by u něj nikdo nehádal , ale to se mi líbilo. Yumiko se přestěhovala z Japonska, v Novém Zélandu žije už 6 let a konečně se jí začíná dařit, pracuje v tetovacím salónu, kam chodí i rugbyovský tým. A právě ji Henry požádá, zda by mu udělala tetování. Snaží se mu pomoct překonat strach, najít motiv, který by se mu líbil a mezitím se poznávají a nacházejí v sobě zalíbení, ale pak se to začne komplikovat....

I tento díl se velmi dobře četl. Líbí se mi, že se tu objevují i ostatní postavy z předchozích dílů. Děj je vyprávěn z úhlu obou hlavních postav. Jejich chemie je uvěřitelná, nechyběl ani humor, několikrát jsem se při čtení pobavila. Jsou tu lehce zmíněna vážná témata jako rasismus a předsudky. Ze série se mi stále nejvíc líbí Haka, ale tenhle díl je také super

Čekala jsem, že se Yumiko za sebe v určité konfrontaci postaví víc a Henry byl skvělý chlap, chápavý, a tak všechno, že to je snad jen v knihách

Líbilo se mi, že postavy zmínily různé významy některých tetování, měly nějaký důvod, proč si je nechaly udělat, co pro ně  znamenají. Sama to tak mám, mám dvě tetování, a obě jsem si nechala udělat z nějakého důvodu, jako připomínku, vystihují pro mě něco důležitého

03.02.2024 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Nejvyšším uměním války je podrobit si nepřítele bez boje.
A máme tu třetí a závěrečný díl série Královská elita.

,,Uteč a budu tě pronásledovat.  Skryj se a budu tě dobývat. "

Přítomnost se tu střídá s minulostí Elsy a Aidena. Díky tomu je konečně možnost zjistit spoustu věcí, nad kterými jsem přemýšlela při čtení předchozích dílů. Zodpovědely spoustu otázek.

To, co k tobě cítím, není jen láska, posedlost nebo závislost. Je to tohle všechno a ještě víc.

Tenhle díl mě opět upoutal, nebyly tu hluchá místa, furt se něco dělo, zaujaly mě i nové postavy, které se tu objevily. Aiden se velmi změnil, jeho chování tady se liší od Zvrhlého krále. Což mě tedy vůbec nevadilo Byl otevřený, i Elsa si v jejich vztahu víc upevnila svou pozici. Pokračovala v odkrývání své minulosti, chtěla vědět, co se stalo a nakonec to i odhalila.

Jsme ztracené duše, které spolu souzní v dokonale nedokonalé harmonii.

Zajímalo by mě o co šlo mezi Kim a Xanderem. To tu nebylo vysvětleno, přitom jejich chování jsme měli možnost vidět celou dobu.

23.12.2023 5 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Měl pravdu. I já jsem v něm zahlédla obraz sebe samé. Jako bych se dívala do zrcadla. Oba jsme hráli dobře ve špatné hře, nasadili si masky, vytvořili falešný obraz sebe samých, ale ve skutečnosti jsme oba byli opravdu sami. Vyloučení. Jako bychom nevěděli, jak řídit vlastní život.
Tuhle sérii doporučuji číst popořadě, děj na sebe navazuje, přestože každá kniha má jiné hlavní hrdiny.

Recenze může obsahovat SPOILERY, hlavně k druhému dílu.

Na konci druhého dílu se odhalila pokrevní spřízněnost Džas s někým z ostatních a jak Malvína správně odhadla, Džas a Tymon spolu něco měli, ještě než zjistili, kdo ten druhý je a tady zjistíme, co se vlastně stalo. Opět měli oba dva těžkou minulost, se kterou se museli nějakym způsobem smířit jako ostatní a jít dál.

Třetí díl se mi líbil, na Lilianu úplně nemá, ale je lepší než Malvína. Neměl hluchá místa, kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Co se mi moc nelíbilo, tak byl ten konec. Jakoby vím, že ještě situace s touhle osobou se musela nějak vyřešit a uzavřít, ale muselo to skončit takhle?

05.12.2023 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

,,Tetování může být oknem do duše... nebo naopak maskou, pod níž se duše ukrývá. "
Tuhle sérii je lepší číst popořadě a nepřeskakovat. Vystupují tu postavy, které poznáme v prvním díle. Děj se odhadem odehrává pár měsíců po Lilianě, je vyprávěn Malvínou, a na začátku se tu řeší ještě to, co se stalo Lilce na konci knihy. Moc se mi líbí, že jsou to příběhy točící se kolem tetovacího salonu a oblíbila jsem si všechny postavy, přičemž všichni mají něco za sebou a postupně máme možnost dozvědět se jejich příběh.

Arek a Malvína - už v Lilianě bylo jasné, že je to k sobě táhne, ale bránili se tomu, oba z různých důvodů. Malvína se v prvním díle představila jako silná nezávislá žena, která Lilce nabídla pomoc, přestože ji vůbec neznala. Arek, ten je tajemný od začátku. Vysoký chlap s tělem potetovaným různými vzory s klidnou povahou. Ten, kdo usměrnuje své dva spolupracovníky A přesto, v souvislosti s oběma bylo pár náznaků, že i jim se někdy něco stalo, něco, co je velmi ovlivňuje dodnes. A právě tady postupně, krok za krokem, to s velkou odvahou odhalují...

Je to příběh, který chytne za srdce. Během čtení jsem hádala, co se jim mohlo stát, a čekala, až se to dozvím. A ne, něco jsem neuhodla. Číst to bylo těžké, protože si uvědomuju, že se tyhle věci opravdu dějí.

Malvína měla čas od času myšlenky, které se hodně opakovaly, jenže s její zkušeností, no je to asi normální - mít určitě pochybnosti a je jasné, že tyhle pochybnosti nezmizí přes noc. Ale i tak, její důvod k jednomu rozhodnutí, které udělala - to nebylo potřeba, mohla říct ne a na tu osobu se vykašlat, nic jí/jemu nedlužila.

Ke konci tu bylo jedno nečekané odhalení, o kterém se asi dozvím víc v posledním díle, který si plánuju brzy přečíst.

Mrzí mě ten konec, přišel mi divný,  takový useknutý, jakoby si autorky už řekla, že to chce ukončit a všechno pak dala do pár stránek, přitom by bylo lepší to trochu víc rozepsat

06.11.2023 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Nenáročné, oddechové čtení, u kterého se člověk několikrát pobaví.

Moc milé postavy, kromě té záporné, kterou nebudu zmiňovat, ale každý, kdo to četl nebo bude číst, by danou osobu uhodl

Je zajímavé, že kniha je vyprávěna z pohledu hrdiny a ne hrdinky nebo oběma, to se moc často nestává.

Líbilo se mi, že v příběhu je zmíněno několik filmů, a k ději se to úžasné hodí.

31.10.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

První kniha od autorky, kterou jsem četla a musím říct, že jsem mile překvapená

Rhys a Bridget jsou dvojka. Jejich první setkání bylo pro Bridget pěkné do chvíle, než Rhys otevřel pusu, a začal ji hned rozkazovat Odtud začínají slovní přestřelky, dohadování, vtipné odpovědi. Tihle dva mě bavili

Obě postavy byly skvělé, jejich povahy uvěřitelně vykreslené, s minulostí která je doteď ovlivňuje a se kterou se postupně navzájem svěřují.

Jak je na začátku knihy napsáno, je to příběh, který se odehrává v průběhu 4 let a má několik časových skoků. I tak jsem necítila žádný zmatek, protože o jak dlouhý časový úsek od kapitol se třeba jedná bylo napsáno v textu, případně i v krátkosti popsáno, co se v té době stalo. Romantika a milostné scény jsou spíš až v druhé části knihy.

Trochu jsem čekala nějaké překvapení ohledně jedné postavy a Rhyse už od jejich setkání, ale tu třetí postavu, která s nimi souvisela ? Ta mě teda nenapadla

Kniha se dá číst, i když jste nečetli první díl, což je můj případ. Má žlutou obálku a tak ji mám zařazenou ve výzvě, ale postupně si asi přečtu i ty ostatní díly

23.10.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Na téhle knížce mě zaujala obálka,která je podle povedená.
Moc se mi líbil nápad se znameními zvěrokruhu, schopnosti podle jednotlivých znamení a tak.
Úvod do příběhu je tady popsán dobře přestože kniha má málo stránek. Jsem zvědavá na další díl, který má vyjít prý letos.
Jediné co bylo trochu zarážející byly některé výrazy v knize, nevím, zda je to překladem nebo to tak autorka napsala, ale ty byly trochu už moc, ale jinak mě kniha navnadila na příběh a na další díly

06.07.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

S touhle sérií se mi vůbec nechce loučit, byla skvělá, klidně bych četla ještě nějaký epilog / pár kapitol, jak to bylo dál, cokoliv, abych se nemusela ještě loučit.

Třetí díl byl skvělý. Utekl ani nevím jak, furt se něco dělo.

Tuhle sérii doporučuji všem milovníkům fantasy, tahle má zasloužené místo v mé domácí knihovně :D Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

26.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

2. díl Ranhojičky jsem měla rozečtený docela dlouho, protože tam od začátku je jasné, že to neskončí dobře, a tak jsem ji měla rozečtenou a četla i jiné s tím, že ji dočtu těsně předtím, než vyjde 3. díl, aby to čekání nebylo tak kruté. A ještě že jsem to udělala, protože ten konec...
Asi budu jedna z mála, ale víc se mi líbila jednička, možná to bylo tím, že tady jsem hodně prožívala s Kivou její dilema, jak se má rozhodnout a komu být loajální. Na jednu stranu jsem chápala, že se nemohla rozhodnout a na druhou jsem si přála jí říct, že přece je jasné, kdo si zaslouží její loajalitu, ale takhle jednoduché to není nikdy.
Jinak druhý mě navnadil na finále, které už mám doma a moc se těším, až si ho přečtu. Tato série se mi moc líbí.

08.06.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Líbilo se mi, že knížka byla psána z pohledu obou hlavních postav. Jsem zvědavá na další díly

24.04.2023 4 z 5

Anatomie srdce Anatomie srdce Jenn Bennett

Tahle kniha pro mě byla překvapením v několika ohledech. Hlavní postavy tu měly koníčky, jaké jsem buď ještě v jiné knize neviděla, nebo jen minimálně. Měla jsem chuť číst dál, abych zjistila, jak se to vyvine, hlavně ohledně Jacka, který byl trochu tajemný. Oba dva byli náctiletí, kromě obvyklých starostí jako například na jakou vysokou školu se přihlásit ovšem řeší i závažnější věci.

Příjemně se to četlo. Málo stran nejspíš zapříčinilo to, že se ti dva do sebe zamilovali celkem dost rychle, když vezmu v úvahu, že se teprve potkali a neměli moc možností se ani pořádně poznat. Jejich náklonnost byla hluboká a oba ji ukazovaly i ve svých činech. Na to jak byli mladí, tak byli oba rozumní, věděli co chtějí, co je důležité a uměli si za tím jít.

Přestože se mi Kudy ke hvězdám líbilo víc, bylo to takové reálnější, tak tohle byla fajn young adulet kniha s neotřelými spojeními, které daly dohromady hezký příběh.

03.09.2024 4 z 5

Zvrhlá hra Zvrhlá hra Tess M. Puffrová

3,5
Kniha, která mě zaujala svou obálkou, který se povedla. A co víc mám ráda, když odpovídají ději, a po přečtení mohu říct, že to tahle splňuje.

Bohužel jinak musím přiznat, že mi úplně nesedla, a to nejspíš hlavně díky Laně, která byla celkem šťouralka, co všude strká nos, v novinách moc nepíše o výsledcích fotbalu, ale řeší spíš skandály a chování hráčů, a to i předtím, než se nechtěně stane součástí hry jednoho bratrstva. Za některé věci si mohla sama, i když ne všechno si zasloužila, něco už bylo moc, to už jsem ji litovala, ale přeci jen je to bully romance. Nebyla moc možnost ji poznat víc do hloubky, možná by to trochu pomohlo v názoru na ní. Dylan, typický frajer, hráč amerického fotbalu, kterému stačí houknout a hned je u něj nějaká holka. I když podle nějakých náznaků se dalo tušit, že v něm je víc. Co mu musím ještě uznat, tak v některých situacích se ukázalo, že aspoň nějakou slušnost v sobě má, na rozdíl od svých bratrů.

Byly tu dobře vykresleny některé věci jako třeba, že sportovcům se hodně věcí promíjí, jak to někdy chodí v bratrstvech, určitá protekce a tak….

Ten konec!! No jsem zvědavá na druhý díl, protože mě rozhodně zajímá, jak to bylo s Anthonym, jak to bylo ohledně jistého článku, i když tady mám nějaké podezření a jak se to nakonec všechno vyřeší.

05.08.2024 3 z 5

Divoká Afrika Divoká Afrika M. K. Hardy

Už když jsem prvně zahlédla tuhle knihu, tak mi bylo jasné, že si ji přečtu, protože ta obálka? Dokonalost! A po otevření i  celkové zpracování knihy, vzhled, věnování – moc pěkné.

Velkým tahounem bylo tady také to, kde se příběh odehrává. Úvod je krátký a čtenáři se do Afriky přesunou po pár stránkách a jízda tak může začít.

Kniha má krátké kapitoly a necelých 300 stran, takže se četla rychle. Vím, že hlavním úkolem hrdinky bylo natočit zadaná zvířata v různých činnostech, a přestože popisy těchto situací byly pěkné, tak jak zvířat bylo víc, tak si to bylo celkem podobné, až se za mě díky tomu děj opakoval a nějaká větší akce se objevila spíš v poslední části knihy. Což byla trochu škoda.

Co se týče postav, tak u některých se to neslo v duchu tajemna, které nutilo přemýšlet, zda a případně co skrývají. Sama hodně fotím a pokud možno všechno dokumentuju, takže ve věcech týkajících se tohohle jsem Michelle rozuměla, protože jsem podobně praštěná. Ale co mi nesedělo, tak bylo chování postav v některých situacích, přičemž korunu tomu nasadila právě Michelle.

Do příběhu je zasazeno i téma pytláctví, které se do téhle knihy perfektně hodilo a jsem ráda, že se tu objevilo.

Za mě je to oddechová kniha v krásném prostředí pro ty, co si chtějí oddechnout a nechtějí náročné čtení. Na léto a relax ideální.

Od autorky mi chybí ještě Hacker, na kterého se dostane snad ještě letos.

IG @kniha_je_laska

27.07.2024 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

4,5
Luca a Griffin si celé dětství dopisovali. Přestože je od sebe dělil oceán, tak byli nejlepší přátelé, kteří se vzájemně svěřovali se vším, i s věcmi, které neznali ti, se kterými se stýkali osobně, ale jednou už Luca neodpověděla a Griffin nevěděl, proč… Po letech jí napsal dopis plný potlačovaného hněvu a Luca se odhodlala napsat mu, proč s psaním přestala….

Předně musím říct, že kniha mě příjemně překvapila. Tohle autorské duo jsem měla už dlouho v plánu, takže anotaci knihy jsem jen letmo prolétla. Myslela jsem, že dostanu totální romantiku, ale tady je toho mnohem víc. Řeší se tu jedno velmi vážné téma, a myslím, že bylo zpracované pěkně, přestože někdo by mohl říct, že se řešilo většinu knihy, ale tak to je zrovna něco, co děj prostě hodně ovlivní. Kniha je vyprávěna dvěma úhly pohledu, oblíbila jsem si jak hlavní postavy, tak i tu hlavní vedlejší, která tady hodně figurovala. Byly mi sympatické. Byla to romantická oddechovka, ve které se toho skrývá víc, než bych na začátku čtení čekala.

16.06.2024 4 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

3,5
Modelka, která by chtěla dělat něco jiného a muzikant, který doufá, že prorazí v hudební scéně. Ona jede do Paříže fotit další projekty a on po rozchodu potřebuje vypadnout a náhoda mu do cesty k tomu dá příležitost. Tihle dva lidé z odlišných světů se střetnou při cestě vlakem do Paříže a cítí, že je ten druhý zaujal, jenže jednou vlak musí dorazit do cíle a oni se budou loučit s tím, že se už asi nikdy neuvidí. Nebo ano?

Jakmile jsem si přečetla sérii Hřiště lásky, věděla jsem, že se podívám i na ostatní autorčiny knihy. U téhle jsem neměla takovou potřebu číst pořád dál jako třeba u Haky, přestože nápad na příběh zaujal. Bylo mi líto Emmy kvůli tomu, jaké měla rodiče. Měla to v hlavně srovnané, věděla, co chce. Myslím, že měla zkusit za sebe trochu víc bojovat, prosadit si, co by chtěla ona sama už dřív. Dan byl hodně slušný kluk, který zrovna měl období po rozchodu, kdy o hodně věcech – a hlavně o sobě – pochyboval. Byla situace, kdy mě naštvalo, jak se zachoval, že si nenechal nic vysvětlit, dokonce ani po tom, co uběhlo pár chvil, kdy se člověk uklidní a dokáže přemýšlet víc.

Musím zmínit zpracování knihy, které se mi líbilo. Jednak ta obálka je hezká a je také super, že jsou v knize odkazy pomocí QR kódu na písničky, které se zmiňují. Je díky tomu možnost si je hned poslechnout. Je to romantická jednohubka.

23.05.2024 3 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Všichni si mysleli, že je blázen, když tvrdí, že vidí mrtvé. Nikdo jí nevěřil, dokud nespadla opona mezi světy živých a mrtvých a nic už tak nebylo jako dřív.

Úžasně vymýšlený příběh, postavy nejsou dokonalé, mají své chyby, dobré i špatné myšlenky a snaží se nějak vyrovnat se vším, co se děje a jít dál. Nechybí tu přátelství, okouzlení, láska, ale také se tu setkáte s nenávistí, zločiny, smrtí. Bylo tu spoustu detailů, které se mi moc líbily, jsou pro mě známé, a tím mi byl Woodhill ještě bližší.

Po dočtení jsem koukala na knihu a rozdýchávala, co se všechno stalo - hlavně v poslední 1/3 -, protože jsem něco takového nečekala. Rozcupovalo mě to. Útěchou mi pak bylo, že aspoň něco dobrého to přeci jen přineslo.

Přestože je to oddechovka, tak kniha v sobě ukrývá různá poselství, jako třeba vážit si věcí a lidí, které máme. Nebrat nic jako samozřejmost, protože se vše může kdykoliv změnit. Že nic není jen černé nebo bílé. A další. Rozhodně je tedy tady hodně věcí k zamyšlení.

Moc se mi líbí, že inspiraci pro příběh dostala autorka v Lednicko-valtickém areálu, a že se v tomto prostředí i příběh odehrával. Musím zmínit i tu krásnou obálku, kterou nakreslila Adela Stopka., protože je naprosto úžasná, ten zámek, postavy - během čtení jsem se na ní několikrát koukala a kochala se. Na skvělou mapu snad ani upozorňovat nemusím

Knihu určitě doporučuji

06.05.2024 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

,,Jediná jistota je smrt."

Začíná další rok v Ruinách. Tentokrát nás budou provázet dvě průvodkyně – Anna a Ema. Zatímco Emu byla možnost poznat už v předchozím díle, takže není třeba ji teď už moc představovat či popisovat. Tady řeší několik záležitostí, které se vyskytly v minulém roce a k tomu se objeví ještě něco navíc. Oproti Emě poznáme Annu víc až zde. Anna je tichá, nesmělá, a je také empatička, což není úplně schopnost, kterou by jí někdo měl závidět. Byly různé náznaky ohledně toho, co se jí stalo, i když celkový pohled na události se nám dostane až v tomto díle. Hodně toho zažila a zanechalo to na ní následky i několik desítek let po její smrti. Přestože se rozhodla, že je načase s tím něco udělat, začíná si zoufat, jelikož brzy začne propadat myšlence, že se to nikdy nespraví. A do toho se přihodí ještě něco, s čím se bude muset vypořádat. To mi bylo líto, co se jí stalo, ale postavila se k tomu statečně.

Na Annu jsem se těšila, bylo vidět, že své přátelé má ráda a opravdu se chce pohnout dál a já ji držela palce. Kdo tu také dostal víc prostoru, tak byl Lucien, což je zlatíčko. V prvním díle jsem si ho hodně oblíbila, a i u něj jsem tedy zvědavě čekala, co na něj autorka práskne.

Vím, že něco zmiňuji jen neurčitě, ale nerada bych prozradila až moc. Co můžu říct bez na rovinu je, že u tohohle dílu jsem se také vůbec nenudila. Obě linky vypravěček byly skvělé, různě se střídaly a mně bavily obě. Děj mě pohltil a měla jsem nutkání číst furt dál. Bylo tu toho tolik – romantika, napětí, nebezpečí, humor, několik zvratů a překvapení a tak dál.

,,Někdy nám ty nejobyčenější věcí nebo události změní život. A zanechají největší otisk v duši."

Za mě můžu doporučit

23.04.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

4,5

Navazuje přesně tam, kde skončil první díl - s tím rozdílem, že se změnily hlavní postavy. Takže kdo nečetl Velké naděje, zvažte, zda budete číst dál tento text.

„Smrt je takový průvodce, kterého nikdo nechce a každý ho má."

Výbuch ve Whitestone otřásl všemi. Laura a Sierra jsou na místě jako první a Sierrou otřese, když zjistí, že jedním ze zraněných je Mitch. Pokud chce pomoct, tak se musí teď ovládnout a udržet si lékařskou profesionalitu, přestože s ní cloumají emoce. Oba dva si z incidentu odnesou jizvy na duši a Mitch i na těle. Při jistých případech si uvědomí, že to jimi otřáslo víc, než si mysleli. (Tohle všechno – dokonce víc – je odhaleno i v anotaci)

Byla možnost oba dva hlavní hrdiny trochu poznat už v předchozím díle. Sierra je velmi ambiciózní žena, která se chce stát skvělou doktorkou a nechce se u toho moc sbližovat, i když to se moc nedaří, jelikož se našlo pár jedinců, kterým se podařilo vloudit se jí do srdce. Mitch je veselý, pohodový absolvent, kterého Sierra okamžitě upoutá a on se na ni snaží zapůsobit, jak to jen jde. Ten se mi líbil, i přes ten malý přešlap týkající se Laury a Nashe. Mimochodem ti se tu objevují také, takže je možnost vidět i jak se daří jim. Líbí se mi zdejší kolektiv.

Kniha je psaná ve stejném duchu jako Velké naděje. Jsou tu okamžiky, které jsou velmi silné. Pro mě to zahrnovaly hlavně chvíle, které se týkaly jednoho pacienta.

V příběhu je vidět hodně, že jakákoliv chyba může mít hrozné následky, nutnost si za každé situaci zachovat chladnou hlavu, jak se kdo vyrovnává s nezdarem, . a plno dalšího.

A ten konec? Upřímně čekala jsem, že se něco stane, ale to, co se přihodilo? Tak to mě nenapadlo. Snad aspoň třetí díl nebude končit nějak podobně

11.04.2024 4 z 5

Neztrať mapu k mému srdci Neztrať mapu k mému srdci Hana Repová

Knihu jsem měla doma už delší dobu, jednou jsem dělala objednávku a když mi chybělo pár korun do dopravy zdarma, tak jsem jen tak koukala, zda nezahlédnu ještě něco a do oka mi padla tahle kniha, na které mě zaujala obálka. Samozřejmě že jsem pak platila víc, než kdybych doplácela dopravu, ale platit dopravu nebo mít další knihu? No, snadné rozhodování, že?

První část knihy mě moc nebavila. Celkem mi vadila hlavní hrdinka – její chování, opakující se myšlenky. Její matku měl někdo sprdnout už dávno, jak se chovala, co všechno si dovolila? To mi zvedalo mandle a měla jsem nervy. Čekala jsem, kdy se jí Lorin postaví a něco řekne, a nakonec jsem se naštěstí dočkala. Naopak Naana se mi od začátku líbila, ta byla skvělá. Kdo mě pak ještě hodně zajímal, tak byl Ben. Jeho minulost, která byla tajemná a někdy chování, které během chvilky dokázal změnit o 180 stupňů? Byla jsem zvědavá, co za tím vězí. Naštěstí druhá část příběhu byla o něco lepší. Už se tu toho dělo víc. Hrdinům jsem už uvěřila i jejich chování k tomu druhému, přitažlivost a tak. Také se v této části více věnovalo Benově práci pyrotechnika, což byla další věc, která mě na knize zaujala.

Věřím, že si kniha najde spoustu nadšenců, a podle hodnocení na DK už i našla, jen já tentokrát jdu s hodnocením trochu proti proudu

28.03.2024 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Ivy se mi jako hrdinka moc líbila, byla správně praštěná, byla svá. Snažila se najít si vlastní cestu životem, přestože její rodiče jí to nechtěli dovolit, chtěli za ni o všem rozhodovat. Bylo hrozné, jak se k ní chovali. A Ryan? Byl taky moc fajn. Přestože zezačátku měl s určením své první práce problém, dělal všechno, co šlo, aby ji dělal na 100%. A pak začal dělat mnohem víc. Oba věděli, že spolu nemohou být, ale jejich city, které se projevily dřív, než zjistili, kdo ten druhý je, byly silnější. Jejich první setkání, chvíle, okamžiky - všechno bylo pěkné. A Jeff s Alexem ? Tak ti byli suproví.

Je tu náznak nebezpečí, odhalování nějakého toho tajemství, rozdíly mezi společenskými vrstvami. Byla to milá oddechovka, přesně to, co jsem po předchozích knihách potřebovala

24.03.2024 5 z 5