knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Sbohem Darino, jsem ráda, že už se k tobě nikdy nepročtu. Protože tahle série mi stačila bohatě jednou. Ve zkratce tahle série postrádá to co postrádat nemá a má to co by mít nemusela....jako například až komickou teatrálnost, opakování děje a motivů, nedodělané postavy, hloupé dialogy, nelogičnost,přemrštěnost, neuvěřitelné vztahy.......kdyby všechno tohle fungovalo, tak by mi třeba vůbec nevadilo, že samotný námět není zas až tak moc originální

07.08.2020 2 z 5

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot Agatha Christie

Při čtení této knížky musíte i vy trochu zapojit vaše malé šedé bunky mozkové......Agatha do Poirota totiž vložila mnoho hlubokomyslných myšlenek, které jsou tady mnohdy tak trochu vytržené z kontextu.

Už od doby vydání jsem toužila ji mít u sebe, a zařadit jako čestného hosta do mé knihovničky. Otevřít jí kdykoli se mi zamane,.......tak často to ale určitě nebude, v knížce je sice mnoho vtipných a úžasných hlášek, ale u většiny z nich jsem se sotva pozastavila.........já bych zvolila určitě trochu jiné vhodnější pasáže, a označila jakou část říká Poirot a jakou ostatní postavy..........není to nic nového, a ti co doufají, že nakouknou do Herculova soukromí se nedočkají, tak jak by si to přáli..

I úvod napsaný samotnou Agáthou Christie, který znám z jejího životopisu, je zkrácený a s tím původním nemá nic moc společného, a přitom ho stačilo jen doslovně opsat z jejího životopisu.....kde bylo i daleko lépe vysvětleno jak vlastně Agátha k Herculovi přišla......já tu původní celou pasáž mám moc ráda

07.08.2020 3 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Knížka je opravdu hodně nudná...hodně jsem přeskakovala , a stejně jsem o nic nepřišla.

Darina je tady ještě nesnesitelnější a hloupější než normálně, vadí mi jak se chová k Loganovi.....a pak se husa jedna hloupá strašně diví, že je na ní naštvanej, když mu řekne, že pro ní totálně nic neznamená.

Láska k Phoenixovi je strašně otravná, neuvěřitelná a přehnaně sladkobolná.

Žádnou postavu jsem si tady neoblíbila

A taky nechápu proč vždycky autorka zabije na konci vraha, to by nestačilo ho šoupnout do basy?

06.08.2020 2 z 5

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Autorka je mi svou povahou velmi sympatická, její zážitky jsou v lecčem srovnatelné s legendární Bridget Jones. Ve svém životě se určitě nenudí v jakékoli věku, a mnoho jejích historek mi přišlo opravdu velmi vtipných.....cesta k vodopádům, neaférka s mladým masérem, její bývalý a další

Vzhledem k tomu, že mi styl psaní autorky velmi sedl a pobavil, jsem se rozhodla, že se brzo zase pustím do dalšího autorčina počinu.

05.08.2020 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

(SPOILER) Samozřejmě, že od takových knížek nemůžete čekat moc vysokou úrověn a víc originality než kopírování námětů, ale tahle knížka byla strašně naivní a nezajímavá.

Hlavní hrdinka pojmenovaná po něžném, křehkém hudebním nástroji, spíš připomíná rozladěné housle.

Začne si strašně rychle strašně hrát na detektiva, ikdyž prohlašuje, že k Pie neměla vlastně žádný vztah......bylo to jenom takové to...,je léto strašně se nudíme tak co kdybychom lezli cizím lidem třikrát denně do bytu a podezírali každého kdo je trochu jiný než mi. Cha, její ego muselo hodně utrpět když celou dobu podezírala chudého, špinavého brusiče nožů a on to pak byl ve skutečnosti hezounek, po kterým sama vzdychala.

Její dveře musely být z pantů vyraženy už tolikrát, že za chvíli samy vypadnou, a asi nemusím dodávat, že ačkoli její matka byla taky případ sám pro sebe tak se k ní, ale nemusela takhle chovat.

Jediná sympatická postava rovná se Patrick a Tygr
Šíleně nesympatické postavy: všichni ostatní

většina postav se chová nelogicky.......např. Lyra jde na policii s pidi důkazem o kterém je 100 procentně přesvědčená, že je fakt jako usvědčující na policii a pak se strašně divý, že jí nikdo neposlouchá.

Lyra chce být nenápadná když se vloupává do cizího domu, ale vezme si s sebou štěkajícího psa.

Kluk jí při jízdě dá z ničeho nic ruku na stehno, a ona si myslí, že si s ní chce jenom povídat.

Utíká před vrahem a strašně se bojí vylézt z policejního auta a pak se rozhodně, že si s vrahem prostě normálně popovídá, dyt jí jde jenom o život.

Na začátku tvrdí, že necháme svou kamarádku když jede v aut s cizím člověkem......a na konci to sama udělá

Podle ní všechno vyřeší vědma, která se za ani né 10 vteřin spojí s její sestrou na onom světě......ty ezoterické pasaže bych tam vůbec nedávala

Výkřik do tmy je milionkrát lepší

04.08.2020 2 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Já nevím jak ostatní ,ale já jsem se koupí téhle knížky pěkně ,,spálila". Nezvládla jsem jí ani dočíst do konce.......né že by knížka byla špatná, jen prostě nesplnila má očekávání a netrefila se mi do vkusu. Ale kdo ví, třeba si k ní jednou najdu zase cestu.

01.08.2020 2 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

(SPOILER) Asi mi úplně nepřísluší knížku hodnotit hvězdičkami, protože druhý díl jsem vůbec nečetla. A třetí jsem přečetla přímo rychlostí blesku. Né proto, že bych nemohla přestat a musela jí přečíst na jeden zátah, ale ten blesk myslím doslova.....hodně jsem přeskakovala. A evidentně jsem tím o nic nepřišla jen jsem si prodloužila čas na čtení lepších knížek.

Jednička je ještě vcelku zajímavá, ikdyž tam má hodně těch ikdyž........dvojka se u mě nekonala, protože mě zhrozila její tlouštka(jednička mě nezaujala tak moc abych se prokousávala takovým množstvím stránek) ale nakonec jsem si řekla, že chci přece jenom vědět jak to dopadne a pustím se do hubenější 3.

Kdybych knížku přečetla celou slovo od slova tak bych , to asi dokonce brala jako ztrátu času. Dost to připomíná stále nová a nová pokračování kultovních sérií, která jsou úplně zbytečná , a jenom vysávají popularitu z dílů předešlých.......nic se tam neděje, děj se nikam neposouvá, hned po druhé stránce víte jak to dopadne, postavy se tam motají kolem jedné věci jako kolem horké kaše, chovají se na ránu .......potenciál s cestováním časem se rozplynul někam do nenávratna, nechápu proč ho autorka když ho měla v jedničce nevyužila i dál......takhle to byl jen velmi opravdu velmi nudný příběh takřka o ničem, který naivní, nevyspělá pubertačka nafukuje do nebeských výšin, ikdyž nemá prakticky co.......což působí samozřejmě trapně a ani ostatní postavy, chovající se jinak než v předchozích dílech to nezachrání

Autorky se, ale musím zastat.........na rozdíl od opičících se filmařů co nemají úctu ke starým klasikám a dál je vesele kazí jenom kvůli penězům. Na autorce je vidět , že píše, protože píše prostě ráda. A to je nejdůležitější, aby to člověka bavilo. Nemusí se to líbit všem, především záleží na samotné autorce......

25.07.2020

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moje láska a zároven první knížka k budoucí maturitě. Jako největší plus hodnotím postavy jejichž charaktery jsou tak peckově napsané, že většinu sice nenávidíte, ale o to víc milujete ty druhé ( v každé z nich je jistá rozporuplnost a velký citový boj, což je dělá opravdu velmi živými). No a pak taky ten popis doby, autorův úžasně básnicky nebásnický jazyk, a filozofické úvahy Nicka.............tak já už radši končím jinak si tady budu dlouho vylévat své romantické srdíčko

25.07.2020 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

(SPOILER) A zase si napíšeme jednu hodně dlouhou recenzi.....prostě si nemůžu pomoct....

Kate hlavní hrdinka příběhu je vždy ve stínu své mladší nevlastní sestry Edwiny.......,,Edwina je krásná, zatímco Kate.....no Kate je prostě Kate" A jaká je vlastně Kate? V době ve, které žije se považuje za starou pannu, které tikají manželské hodiny. ,,Je na ní až moc nějakých věcí", není tedy krásná ani bohatá. Ale má spoustu jiných předností...je všímavá, cynická, energická, ohleduplná, i když si o lidech ráda dělá tak trochu předsudky...,,Byla pravda, že už se dopředu rozhodla nemít toho muže ráda, a rozhodně nechtěla aby se dvořil její sestře"

Je zvyklá, že si jí muži všímají jen proto, aby se přez ní dostali k její sestře...stejně jako Anthony........Kate zůstane navždy průměrná a nevšední. Pokud jí nějaký muž tvrdí opak, má jistě postranní úmysly"

Kate tedy zarytě chrání srdce své milované sestry, ale to svoje už ochránit nedokáže.....i když si to sama sobě ráda namlouvá........,,Netvrdím, že vás nenávidím, ale nedokážu vás mít ráda" To určitě Kate tím, nikoho neoblafneš.
Od začátku je jasné, že se jedná o velmi prvoplánový příběh ve, kterém se postavy můžou snažit jak můžou, ale spárům své drahé polovičky a lásky k ní neuniknou.

Speciálně na téhle knížce se mi líbily postavy, a jejich motivace, činy, jednání.....nebyly to jen sex machiny s tváří amorků a nelogickýma úvahama. Jak v takovýhle knížkách bývá zvykem.

Dalším velkým plusem jsou vtipné momenty at už to jsou vtipné monology mezi našimi hrdličkami, nebo hra pall mall , ta mě dostala asi nejvíc.

Celou knížku jsem přečetla jako o závod ipřesto, že děj byl samozřejmě hodně prvoplánový. Ale není to vlastně to co jsem od knížky chtěla?

Styl autorčina psaní mi připomínal Jane Austenovou, pochopitelně až do erotických scén.
,,Hudba dohrála a oni stáli uprostřed parketu a dívali se na sebe" To je jak vystřižené z Pýchy a předsudku.

A stejně jako tajemná Lady Whistledownová nade vše miluji štastné konce, a pokud to ze mě dělá romantického blázna, tak at.

Verdikt? Je to velmi příjemná knížka, která se podobá tomu, jak by asi psala Jane Austenová v našem století. Což je od takové fanynky Austenové jako jsem já opravdu kolosální pochvala. Všechny nenapravitelné romantické duše od této knihy dostanou všechno co potřebují, jejich romantičnost taková kniha sice nevyléčí........ale kdo by o to taky stál, že ?

20.07.2020 5 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Agatha Christie

Bohužel ipřesto, že téma duchařiny zbožnuju a i Agátu mě knížka moc nezaujala.

15.07.2020 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nebavilo mě to tak jak jsem očekávala. Místy zbytečně zdlouhavé. Jsem ráda, že jsem si jí jenom půjčila a nekoupila. Ale i tak si další knihu od autorky přečtu třeba bude lepší.

12.07.2020 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Ze všech Austenovek nejslabší. Emma mi hodně krát lezla svým chováním na nervy. Ale musím přiznat, že nejnovější film z roku 2020 si mě získal.

Každopádně sama autorka napsala: ,, Děsí mě pomyšlení, že čtenáři kterým se nejvíc líbí Pýcha a předsudek, by mohli usoudit, že Emma postrádá vtip, a že ti, jimž se zamlouvá Mansfieldské panství, v Emmě postrádají zdravý rozum. J.A 11.prosince 1815 v dopise

10.07.2020 2 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Hlavní hrdina a není to náš chytrý Belgičan Herkule ani roztomilá slečna Marplová se ocitne v jámě lvové nebo spíš hadí. Agáta opět exceluje v mlžení v tom kdo je vrah. Kniha si mě získala, mám ji doma.....a budu jí číst určitě pravidelně

08.07.2020 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Přečteno kvůli poslední povídce ze života autorky. Je to jako kdyby sama Agáta Christie prožila vraždu podobnou těm o kterých píše. Nemohlo to nepřilákat mojí pozornost. Překvapuje mě co všechno si z toho dne autorka pamatuje. Četla jsem to i dvakrát.

07.07.2020 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Už je to nějaká doba co jsem si knížku vyhlídla. Ale dostala se mi do ruky až ted. Už dřív jsem měla být odvážnější a po knížce bez strachu sáhnout. Protože ona za to stojí. Příjemně mě překvapila. Přesně se mi strefila do chuti.

Hrdinka je taková jaká by měla být.........svá, odvážná, nebojácná, samostatná, umí se rvát až do krve za sebe a za život těch co miluje.......když jí chtěl Kurtis odvízt ke cvokaři, jak mu utekla to bylo dobrý. Ta holka je fakt extrémně bojovná.

Děj byl taky skvělej, i když bych si přála víc prostoru pro Mary. Byla to víc detektivka než mysteriozní. Konec jsem doopravdy nečekala. Akce střídala akci, takže se člověk ani nestihl nudit.

Styl psaní autora byl pro mě nový, ale vyhovoval mi, psal tak že si to člověk hned přetransformoval do filmové podoby.

Pravděpodobně se pustím i do dalších knížek od autora.

07.07.2020 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nedočteno do konce. Vůbec mě to nějak nechytlo.

06.07.2020 1 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

(SPOILER) Po knížce už jsem nějakou tu dobu toužila, ale v knihovně jí neustále neměli. No a když jsem na ní tak trochu zapomněla tak jsem na ní jak mávnutím kouzelného proutku narazila v knihovně. A to jsem si jí už málem koupila. Jsem ráda, že jsem to neudělala.

Můj dojem z knížky mohlo srazit pár věcí... jako můj věk, který už není kolem sladkých šestnáct, má vysoká očekávávání zdvojnásobená dlouhou dobou čekání, to že už mám za sebou nespočet Young adult knížek a téma cestování v čase je moje topka.....všechny tyhle okolnosti jsou jenom mým problémem a autorka s nimi nemá nic společného, ale ty ostatní co ve mě vyvolali negativní dojmy už autorka na svědomí má..........

hlavní hrdinka......vyloženě neurazí, ale ani nenadchne. Ze začátku jsem si k ní sympatie hledala opravdu těžko, ale pak už to bylo lepší. Nemohla jsem se ubránit srovnání s hrdinkou Série Drahokamy Gwendolyn....asi už chápete komu dávám přednost

Florencie.......trochu mi to navodilo chut cestovat. Sama zbožnuju umění a Florencie je prý její Meka. Autorka si moc nevyhrála s přesnými detaily jak se žilo v 16.století ve Florencii, což knížce taky zrovna moc nepřidalo na hloubce. Bylo by fajn, kdyby tam autorka víc rozvedla rozdíly vdavek v 16. a 21 století. Sice tam zmínila, že v našem století jsou ženy svobodnější a rodiny jim už nediktují koho si mohou vzít, ale přála bych si tam mít víc historických podrobností.

Romantická linka......povrchní, jednoduchá, neuvěřitelná, prvoplánová ničím nápaditá, teda až na konec........pro mě tam byla spíš k vzteku než že bych se nad ní rozplývala. Lorenzo je sice docela fajn, ale nějak mi neučaroval.

Děj.....jednoduchý,lehce nedodělaný, se sem tam zajímavou nebo vtipnou myšlenkou. Nijak zvlášt nápaditý. Ani s vysvětlením pravidel a zákonitostí cestování časem si autorka hlavu moc nelámala. Hlavně u konce...

Do půlky mě čtení vůbec nebavilo, potom už ani nevím přesně jakým momentem se to zlepšilo. Asi jsem si řekla, že se na knížku nebudu dívat tak skepticky, a prostě se zkusím vžít do hlavní hrdinky........ples mě docela bavil a myšlenka, že Cat málem skončila pod čepcem s Nicolem děj rozproudila ....nedívala bych se na Nicolu tak skepticky, evidentně se tak muži jeho doby běžně chovali, a ani mi nepřišel nijak zlý....byl ale dost otravný a nevím proč si jí vlastně chtěl vzít když jí chtěl měnit.

06.07.2020 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nemůžu jinak než plný počet. Těch stránek by mohlo být dvakrát tolik, ale zdá se mi, že autor neměl asi žádný konkrétní nápad, kterého by se chytil a tak jen rozvinul jedničku. Moc se těším na další díly

04.07.2020 5 z 5

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Určitě nejslabší dílo Jane. Né že by se mi vyloženě nelíbila, ale .............právě že je tam to ale

03.07.2020 2 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

(SPOILER) Líbí se mi námět, se zpracováním a postavami, je to už trochu horší. V této knize jsem si neoblíbila žádnou z postav, ale nejmín ze všech hlavní hrdinku. Je to sice čtivý ale chvílemi až moc jednoduchý příběh s nelogickou hlavní hrdinkou. Další díly si přečtu, ale jenom protože jsou krátké, docela čtivé a zajímá mě jak se z ostatních stali krásní mrtví a jestli to dopadne happy endem. Škoda, kdyby autorka zvolila jiný styl psaní a příběh ještě víc rozvedla a upravila víc pro dospělé mohla by to být vážně pecka.

Jsem zajedno s ostatními kteří tvrdí, že hlavní hrdinka byla dost často na ránu, chápu, že její situace určitě nebyla jednoduchá. Ale hodně věcí šíleně dramatizovala. Ono, celkově ty postavy byly většinou takové přepjaté a kapánek otravné. A svět ,,revenantů" by chtěl ještě doladit, na tom většinou právě fantasy knížky stojí, a tady ten svět je takový nijaký, nedodělaný.

Obvykle zbožnuju když si postavy hrají na detektivy, ale Darina nebyla ani Sherlockův Watson byla naprosto neschopná zjistit jakoukoli kloudnou informaci a přitom jí šlo fakt o hodně a to nejen jí. Když se jí za někým nechtělo jít tak to neustále odkládala ikdyž jí zbývalo jen 10 dní na vyřešení. Já být Hunterem tak to svěřím určitě někomu jinému.

Rozhodující romantická linka, která měla být srdcem celého příběhu je sakra neuvěřitelná. Darina se vznáší na svém růžovoučkém obláčku a áchá po klukovi, kterýho zná sotva 3 měsíce. Ani v té nejromantičtější harlekýnce není tak často napsáno...Miluji tě

03.07.2020 2 z 5