knihomolka27 knihomolka27 komentáře u knih

Zmizení Zmizení Charlotte Link

(SPOILER) Kde jen začít......................
Určitě se vám taky stává, že když jste do nějaké knížky fakt hodně zamilovaný, tak vlastně nevíte co chválit dřív? Já tady chválím všechno. Kniha se mi neskutečně líbila, a jsem ráda, že jí mám doma. Kate je po třech letech po událostech z prvního dílu pořád stejná, což je dobře....ve dvojce si, ale přeci jen projde další svou vlastní osobní proměnou, která ji zase posouvá dál. Líbí se mi, že tato kniha nevykrádá různá klišé z jiných policejních knížek, ale jde svou vlastní cestou. Postavy jsou velmi uvěřitelné a jejich vztahy by obstály i v reálném životě, jelikož nejsou zbytečně naivní, přecukrované nebo nelogické. Jde tu především o řešení samotného případu...který jako obvykle autorka popsala opravdu bravurně, takže se nebudete nudit ani na jedné stránce.

Už aby vyšel další díl s Kate, opravdu bych jí už přála něco skutečně hezkého co by její pošmourný a trochu zachmuřený život v Anglii rozveselilo. Moc by si to zasloužila. Každopádně uvidíme, kam až autorka zajde.
Kéž by takových knih bylo víc...........

04.05.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krásná životní filozofie a touha objevovat nová a nová místa napříč celým světem. Čtivé, zajímavé momenty z autorčina života. Nějakým hodně osobním věcem sice moc nerozumíte, ale to nemění nic na tom, že z knihy cítíte mnoho emocí.

Velmi působivé fotografie, které lákají místa navštívit. Celkově po dočtení knihy se ve vás zvedne váš dobrodružný duh, a budete si přát prožívat svá vlastní dobrodružství. DOPORUČUJI

29.04.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

(SPOILER) Upřímně mě kniha vůbec nezaujala. Zkoušela jsem ji přečíst, ale byla by to pro mě jen ztráta času, tak jsem z nějaké 100 strany skočila na poslední.

Ze začátku to vypadalo slibně, ale když na sebe postavy hned na 16 stránce skočily, tak jsem si řekla....a sakra, tady něco nehraje. No nevím no, celá ta první sexuální scéna mi přišla naprosto vytržená z kontextu. Postavy se ani neměly šanci poznat a hned na sebe vlítly a prožívaly spalující vášen a lásku. Trochu nepravděpodobné řekla bych a taky hodně povrchní. Jen protože je Bennet sexy je mu odpuštěno vše, včetně jeho chování atd. přitom kdyby nebyl hezký, tak by si o něj nikdo neopřel ani kolo. A co by asi dělala Chloe bez svého značkového prádélka.

Chloe pořád říká jak ho nemůže vystát, ale při každé příležitosti s ním skočí do postele. Snaží se na Benneta hodit všechnu zodpovědnost za to, že se spolu pořád schází, ale přitom ho sama pokaždé povzbuzuje at se s ní vyspí. Také je důležité položit si čistě racionální otázku, týkající se Chloe. Co by měla dělat mladá, emancipovaná žena, které je jasné, že hazarduje se svojí kariérou, protože neustále spí se svým šéfem, který je ještě k tomu opravdickej debil a kterej ji má zezačátku jenom na sex ?
Jsou možné tři odpovědi:

za A Šéfa ignorovat, a jednat s ním jen na profesionální úrovni.
Za B Podat na šéfa papír s tím, že jí sexuálně obtěžuje
C Měla by si uvědomit, že by se měla chovat rozumně a vztah utnout

Jakou odpoved si CHLOE zvolila?

No přece tu ......... Budu s ním vesele a nezřízeně spát, a to i přesto, že já riskuju všechno kdežto on nic." No ano, přesně takhle se rozhoduje ....dospělá žena s iq tak velkým, že může pracovat v milionové firmě.

.............všechno se tam opakuje pořád dokola jako nějakej otravnej kolotoč a postavy jsou ještě otravnější. Zápletka taky žádná, natož nějak inteligentní a hlubší než jen erotické dílo to opravdu není.
Bennetovy kapitoly mě nebavily už vůbec a i ten sex se po nějaké době omrzí, protože je to pořád to samé.....navíc trochu nevkusné, když se postavy častují nadávkami typu štětka, kurva atd.......Chloe by rozdávala facky a durdila se za nesmysly, ale rajcuje ji, když ji chlap nadává do štětek.............aha, to vážně dává perfektní smysl. Navíc jsem pořád tu chemii postavám nebaštila, a přišlo mi, že by se stejně tak mohli vyspat s kýmkoli jiným, a vůbec by je to nijak neovlivnilo.

Jednu hvězdičku dávám za to, že kniha dostála svému jménu - že je opravdu hodně erotická, a čtenáři od ní tedy dostanou to co chtějí, nic víc za dílem, ale nehledejte.
Pro mě to bylo snad ještě horší než padesát odstínů nebo Gabrielovo inferno, a to už je vážně co říct.

Já sice chápu, že od této knihy nemám očekávat už předem nic světoborného, ale je tak těžké vytvořit aspon trochu uvěřitelný příběh, kde sice převažuje sex a milostné vztahy, ale najde se tam aspon ještě něco dalšího kromě toho. A aby to mělo aspon nějakou sebemenší, zajímavou zápletku?

Musím říct, že Bridgertonovi jsou proti tomuhle dílu něco jako kniha nominovaná na Nobelovu cenu......protože je to taky převážně erotika, ale dává to smysl, řeší se tam i něco jiného, má to logickou zápletku a ten správný typ humoru...............

A ještě taková poslední otázka na závěr.
Budete mít radši knihu bez jediné sexuální scény, ale zato v ní bude značná chemie mezi postavami, jejich pomalé sbližování a zamilovávání se?

Nebo budete radši číst knihu, kde je sexu jak hub po dešti, ale zato žádná romantika, žádná chemie?

No asi záleží samozřejmě i na náladě, ale u mě by z většiny určitě vyhrála ta první varianta no.

18.04.2021 1 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

(SPOILER) Moje první kniha od autorky. A jak vidno podle úvodu to byla první kniha samotné autorky, nebo jedna z prvních. Na knize je to samozřejmě trochu znát, ale vzhledem k tomu, že sem jiné knihy od autorky nečetla, tak to nemám moc porovnávat. Autorčin talent je na knize znát, ale kniha má spoustu chybiček........i přesto, že je velmi krátká se občas neskutečně vleče, občas pokulhává myšlenka celého příběhu a děj j nekonzistentní.

Mé hodnocení:

Kniha má milý, příjemný námět, který mě na první pohled zaujal. Sice klišoidní příběh o zakázané lásce mezi chudákem a bohatou dívkou, není nic nového pod sluncem, ale hezky zahřeje u srdce. Zpracování už ale trochu pokulhává.........zbytečně vleklé, kdyby byla kniha delší, tak bych ji už dávno odložila. Konec musím pochválit, ten se mi velmi líbil, a byl docela dost překvapující, i když se pak ukázalo, že to přeci jen dospěje do happy endu. Hlavní mužská postava mi bohužel připadala taková nijaká, zato Aly jsem si oblíbila, kvůli její houževnatosti, přímosti a odhodlanosti. Klidně bych si o ní přečetla i jinou knihu.

Závěr.............
Můj závěr zní - kniha je velmi příjemná - postavy, děj, PROSTŘEDÍ, koníci
Miluju obálku
Děj ubíhá velmi pomalu......opravdu hooodně pomalu - až moc
Zvraty, akce - ne nedočkáte se
Návykové čtení - určitě ne
Je správné psát knihu rychle, jen proto, že to chce můj vydavatel - Myslím, že ne
Doporučila bych jiné knihy s podobným motivem než je tato, ale kniha není určitě špatná.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby se ta pomsta, která je pro příběh dost důležitá projevila trochu víc, ale pořád nesmím zapomínat, že tady jde především o romantiku...... i ta, ale nemá nějaké zvláštní grády.

17.04.2021 3 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

(SPOILER) Od knihy jsem nic moc neočekávala a i tak jsem nakonec byla zklamaná. Což je škoda, jelikož film hodnotím docela dost klidně.

Co se mi na knize nelíbilo: bohužel je toho dost.
Docela dost se liší od filmu
Jakub a Linda se občas chovají jako psychopati - obzvlášt Jakub
Sex ....dobře, ale proč to tam občas bylo i lehce nechutné, nebo divné, že jsem si říkala jedno velké WTF - např: když Edo SVÝM KAMARÁDKÁM ukazuje, jak muže orálně uspokojit atd.....
Děj byl občas dost chaotický a hodně útržkovitý - postrádal nějaký větší děj - bylo to jenom neustálé nimrání se v duševním rozpoložení hlavní hrdinky a její vztahu nevztahu.

Nepřijde mi moc romantické, když muž říká své přítelkyni pořád kurva, kráva, hovno a že jí zabije.

Nedokážu se v tom vlastně moc vyznat - Miluje teda Jakub Lindu? A kdo je vlastně Jakub? Co má proti vztahům, a proč působí tak divně?

Plusy

Docela čtivé, rychle se to čte, nemusíte u toho přemýšlet, krátké kapitoly - narážky na mé oblíbené knihy

Pokud máte rádi film, tak knihu moc doporučit nemůžu. Film je víc normálnější, zábavnější, zajímavější, romantičtější - no prostě lepší.

15.04.2021 2 z 5

Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Halina Pawlowská

Moje druhá kniha od Haliny, která překonala tu první. Byla daleko víc vtipnější a námětem mi taky sedla. Celá kniha byla pojatá velmi parodicky, ale byly tam i části, které se sice na první pohled tvářily jako parodie, ale byly vlastně dost pravdivé, akorát, že autorka jako málokterý člověk měla ,, koule" přiznat to. Jestli teda chcete nějakou knížku od Haliny, tak doporučuju tuhle.

13.04.2021 3 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Kniha byla extra jednohubkou, které se docela dařilo vnitřně rozesmát, a taky přesvědčit člověka, že není na své trampoty a trapasy sám, ale stávají se i jiným lidem. Prostě takovéto Nejste v tom samy. To chceme samozřejmě každý, když máme splín slyšet, takže v tomto ohledu je určitě fajn si knihu přečíst. Jsme prostě jen lidé se svými nedokonalými životy, přáními a tužbami, která se nám z větší části nesplní.......ale nemůžeme popřít, že stejnou měrou jako je v životě deprese, rozčarování a zklamání, tak stejně takovou měrou je v něm i zábava a vtip.

Upřímně řečeno zastávám názor, že tento typ knih může psát opravdu hodně lidí, nebo dokonce skoro každý .Jedná se totiž o vzpomínky z lidských životů, chaoticky rozházené bez ladu a skladu a zabalené do knihy. Asi jako kdybyste byli v psychiatrické léčebně a vaše doktorka vám řekla......,, Tak a ted mi povídejte nahodile vaše zážitky z dětství, z vašeho života atd. Přidejte k tomu špetku, ironie a sarkasmu......" No a bylo by to vlastně všechno. Je sice pravda, že psát o životě s nadhledem a s tou pravou dávkou vtipu, není jednoduché jako napočítat do deseti, i přesto by to mohl psát skoro každý bez nějakých větších uměleckých ambicí a vloh.

13.04.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Docela dlouho jsem se rozhodovala jestli dát plný počet hvězdiček nebo ne. Někdy mě to naopak vábilo dát hvězdy jen tři. Je to opravdu zvláštní, že ve vás jedna kniha dokáže takhle viklat s vašimi názory v docela dost rozdílné škále hvězdiček. Většinou totiž hned vím, kolik bych tak jakému díla dala bodů hned napoprvé.

Nakonec jsem se spokojila se čtyřmi velmi zaslouženými hvězdičkami. Důvod proč jsem jednu hvězdičku odtrhla je ten, že kniha je na můj vkus v některých částech až příliš popisná, ale nejvíc mi na tom vadí to, že sem se občas musela do knihy nutit. Některé pasáže jsem přímo hltala viz. třeba ples, ale u jiných jsem měla strašnou tendenci přeskakovat. Zhruba v půlce knihy mi bylo jasné, že její čtení stránku po stránce by byla ztráta času. To je prostě pro trpělivější a asi i více romantické duše než jsem já. A tak jsem udělala trochu faul a z nějaké strany 300 skočila až na poslední kapitolu, abych následně zjistila, že jsem svým skokem vlastně o nic významného nepřišla. Bohužel jsem nemohla jinak, prostě jsem už došla do bodu, kdy bych knihu četla vyloženě protože jí chci dočíst dokonce, ale ne proto, že by mě to bavilo.

I tak je ale kniha velmi dobrá. Zbožnuju hlavní hrdinku i její spřízněnou duši. Líbí se mi zasazení děje do starší doby, trochu mi to připomínalo pýchu a předsudek. Líbí se mi povaha postav a to, že je mi hlavní hrdinka velmi podobná. Kdybych žila v její době, tak bych byla jako její dvojče. Tato kniha je poctou pro knihy a knihovny jako takové a mě se moc líbí, že hlavní hrdinkou je právě dívka, která s ještě hledá, a která není takovou jakou by jí chtěli mít ostatní. Je to velmi příjemná oddechovka na hodně dlouhé večery - není sice nijak extra návyková, ale je milá, romantická, zábavná a příjemná.

12.04.2021 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

(SPOILER) Musím říct, že mě kniha opravdu neskutečně překvapila v dobrém. Šla jsem do čtení spíš se smíšenými pocity, a s tím, že jsem nechtěla, aby se mi v knihovně válela nepřečtená kniha. Byla to tedy spíš moje knihomolská povinnost knihu přečíst a nesoudit ji jen podle obalu. Jak se říká. V případě této knihy, se povinnost přebrodila v zajímavé čtení, které později přerostlo až v návykovost - a knihu jsem přečetla ani nevím jak.

Všechna pravda co je ve mně je velmi zajímavý, originální, troufám si říct i detektivní a neskutečně silný příběh. Příběh o tom jak jsou lidé jako ovce a dají se semlít špatným úsudkem.......mnohokrát během čtení jsem měla chut vlítnout do knihy a těm lidem nafackovat, aby se jim rozsvítilo. Třeba matce Judith. Samozřejmě chápu, že to bylo staré, a velmi konzervativní, usedlé městečko, ale nemusela se ke své dceři chovat jako k nějakému zvířeti nebo ještě hůř jako k neživé věci. Jak správně poznamenala Judith, to že je poznamenanná a jiná než ostatní z ní ještě nedělá pouhou berli pro ostatní. Co je to za život, žít jenom proto, aby ona pořád někomu pomáhala, a vytrhávala trn z paty a ty lidi na ní div neplivali.
Možná i to je důvod proč jsem se tak strašně bála, že celý příběh neskončí dobře. Celá atmosféra totiž byla dost ponurá, jako by z ní pořád čišel nějaký studený vítr a vy čekali, kdy se stane nějaká velká tragédie. Naštěstí byl konec nad očekávání dobrý a já už jsem dlouho, žádné postavě jako je Judit, nepřála co nejštastnější konec. Ona a Lucas si to totiž opravdu zaslouží. Knihu určitě moc doporučuji už jen kvůli přímo hmatatelné atmosféře a tím, že je to taková jednohubka.

08.04.2021 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Já osobně jsem ráda, že něco takového vyšlo. Jak už bylo několikrát řečeno o J.A se nedochovalo moc autentických osobních záznamů, takže jsem ráda, za každý takový materiál, který se mi dostane do ruky. Je skvělé vcítit se do doby ve, které J.A žila a tvořila svá díla, řekla bych, že této knize se to daří a s velkou podrobností se nám snaží vylíčit tehdejší mravy a život lidí jako byla J.A. Pro fanoušky spisovatelky je to tedy takřka povinnost tuhle knihu vyhledat a přečíst si jí. Můžu jenom doporučit. Na jeden zátah to člověk sice přes tu kupu informací nepřečte, ale číst si každý den jeden dopis a nechat si info o něm projít hlavou je fajn.

22.03.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Toto dílo je opravdu zlatým hřebem deníků o osvětimských vězních, které jsem četla. Tím samozřejmě nechci říct, že by ty ostatní deníky nebo zápisky lidí byly špatné. To ani v nejmenším.....jen nejsou tak podrobné, upřímné, obsáhlé jako je tato kniha. Je neskutečné to číst a narovinu z toho mám velmi smíšené pocity. Nedokážu pochopit jak je možné, že když se lidé dozvěděli o masovém vraždění, tak se to snažili vyřešit jen tak, že jim do dobytčáků propašovali pár chlebíčků. To je tak absurdní. Muselo zemřít dalších 400 000 lidí, než se konečně někdo k něčemu rozhoupal. No ono měli času dost, že jo když nešlo o život jim.

Rudolf Vrba je pro mě hrdinou v pravém slova smyslu. Nedokážu ani pochopit jak na takovém místě mohl stále myslet pozitivně a věřit, že se odtamtud dostane. Musel to být neskutečně silný člověk. Prošel si úplně vším, vše důkladně zapsal a zdokumentoval, navíc je zřejmé, že má i jisté spisovatelské vlohy....takže vám kniha odbíhá o to víc. Kniha je opravdu neskutečná a jí ji doporučuji úplně všem a to hned z několika důvodů.....................Važte si toho čeho máte. Neberte svojí svobodu a život jako samozřejmost - byly totiž doby kdy se dal lidský život vyměnit za jeden obyčejný citron, Zbytečně neplýtvejte, Važte si maličkostí, nestěžujte si kvůli nesmyslům....

21.03.2021 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

(SPOILER) Na Únikovou hru jsem se už nějakou dobu těšila a konečně jsem jí přečetla a mohu si jí odškrtnout ze svého pomyslného seznamu. Vzhledem k tomu, že to není tak dávno co v kině hráli film Úniková hra, tak by se mohlo stát, že by si někteří lidé mohli myslet, že jde o tentýž příběh - teda dokud by si nepřečetli anotaci no. Chci tím, jen poukázat, že obě díla jsou velmi dobrá, i přesto, že jsou vlastně dost jiná. Pokud očekáváte od knihy, že doopravdy dostojí nápisu na své obálce, že se jedná o únikovou hru - tak vás asi překvapí, že o únikovou hru jako takovou tady vlastně vůbec nejde - indície nikam nevedou atd. Avšak když se zamyslíme nad slovem úniková hra jako takovým tak si uvědomíme, že se nedá použít jen jako tembuldingová zábavná a strategická hra, ale jako symbol úniku ze světa podvodu a falše, který na konci knihy volí Sara.

Tak trochu mi přijde, že ten slogan - dostante se ven živí, sedí spíše pro filmovou únikovou hru. V té knižní je zřejmé, že Saře jde především o to svůj bývalý tým postrašit, zdeptat a pomstít se jim, neočekává, ale, že se z toho zvrtnou jatka....nebo tak jsem to aspon pochopila já. Musím, ale říct, že ten svět bankéřů, peněz, moci, burzy a intrik mě neskutečně bavil, a to ipřesto, že toho o ekonomii vím velmi málo. Nejlepší na tom bylo, že jsem opravdu až do poslední chvíle vůbec nevěděla jak to vlastně je - o to víc mě pak potěšil konec, který byl na můj vkus možná už moc překombinovaný a neuvěřitelný, ale pořád byl fajn.

Celkově byla kniha prostě úžasná a já se od ní nemohla odtrhnout. Taky pro mě bylo překvapující a nezvyklé, že žádnou z postav ve výtahu jsem si neoblíbila. Jelikož v těchto knihách je dost časté, že si najdete svého oblíbence u kterého doufáte, že to přežije. Ale tady jsem těm mizerům jejich konec doopravdy přála a vůbec jsem s nimi nesoucítila.

Shrnu to tedy tak, že kniha je opravdu velmi dobrá, i přesto, že jsem od ní očekávala úplně něco jiného. Nakonec je to vlastně ještě lepší než jsem očekávala. Děj je hodně překvapující a chytlavý a taky vás nenechá chladnými............skvělá kniha na dva dny. Moc doporučuju

17.03.2021 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Pro mě je příběh o Bridget Jonesové vždy lékem na špatnou náladu. Přiznám se, že chyba lávky byla v tom, když jsem jako první zkoukla filmy a až potom se dala do čtení knih. Jenomže knihy jsem rychle odložila, jelikož mi přišly jiné než můj srdcový film. Takže tohle je spíš oda na Bridget Jonesovou jako takovou - hlavně teda na film, který je skutečně velmi podařený a neskutečně vtipný.

15.03.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

(SPOILER) Knihu jsem si přečetla po zhlédnutí seriálu Bridgertonovi. A seriál Bridgertonovi jsem zase zkoukla po přečtení druhé knihy o Bridgertonech - Vikomt, který mě miloval - tak jsem vlastně na celé Bridgertonovi přišla - anotace druhého dílu se mi totiž líbila ze všech nejvíc tak jsem se do knihu pustila jako první.

Kdybych žila v době kdy se kniha odehrává, tak bych se určitě nejradši provdala za Anthonyho, ten mi je totiž ze všech mužských postav určitě nejbližší a velmi sem si ho oblíbila. Proto už ted napjatě čekám na druhou sérii seriálu. Každopádně kniha Vévoda a já, není ani tak o Anthonym jako jeho sestře Daphne. A musím říct, že i přesto, že sem si říkala, že dvojku nic nepřekoná, tak je jednička také velmi dobrá. Vlastně jsou ty díly dost nastejno - oba jsou velmi vtipné, zábavné, vášnivé a romantické - i když přece jenom je dvojka asi o trošičku dle mě povedenější.

Knihy o Bridgertonech tedy doporučuji - neomezují se totiž jenom na sladké řečičky, nebo povrchnosti, ale je v nich také vtip, humor, a jsou zkrátka napsány velmi dobře, takže ačkoli na první pohled spadají pouze do kategorie červená knihovna - není tomu tak úplně, to by vůči autorce a knihám nebylo fér.

Seriál se trochu odlišuje od knižní předlohy, ale kupodivu v tomhle případě nemám chut scénáristy zakousnout, ba naopak si myslím, že některé seriálové úpravy se velmi povedly. S očekáváním tedy čekám na seriál a přitom snad tuhle velkou sérii dočtu.

18.02.2021

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí seriálu Bridgertonovi. A seriál Bridgertonovi jsem zase zkoukla po přečtení druhé knihy o Birgertonech - Vikomt, který mě miloval - tak jsem vlastně na celé Bridgertonovi přišla - anotace druhého dílu se mi totiž líbila ze všech nejvíc tak jsem se do knihu pustila jako první.

Kdybych žila v době kdy se kniha odehrává, tak bych se určitě nejradši provdala za Anthony, ten mi je totiž ze všech mužských postav určitě nejbližší a velmi sem si ho oblíbila. Proto už ted napjatě čekám na druhou sérii seriálu. Každopádně kniha Vévoda a já, není ani tak o Anthonym jako jeho sestře Daphne. A musím říct, že i přesto, že sem si říkala, že dvojku nic nepřekoná, tak je jednička také velmi dobrá. Vlastně jsou ty díly dost nastejno - oba jsou velmi vtipné, zábavné, vášnivé a romantické - i když přece jenom je dvojka asi o trošičku dle mě povedenější.

18.02.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Tak kde vlastně začít............
SPOILERY
Vezmeme to od postav. Už od první chvíle je čtenáři jasné, že ze Snowa se může stát bud velký lidumil a nebo strašný tyran. Svět sice není tak černobílý, ale vy prostě víte, že ten kluk je prostě střídavě - špatnej, dobrej, dobrej, špatnej - no a pak už jenom špatnej. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale ono už stejně bylo tak nějak jasný jak to skončí.
Celkově byl vztah mezi Snowem a Lucy daleko dramatičtější, než samotné hladové hry.

Ale tak to bývá když čtete prekvely - prostě víte, že se tam něco musí hodně podělat - protože víte, že o nějakej 70 let později hladový hry ještě existujou, že jo.............takže je už od začátku víceméně jasný, že budete číst něco hodně smutnýho a tragickýho - k čemuš vlastně napovídá i samotný název knihy.

Je to smutné hlavně proto, že by si zkrátka většina postav zasloužila něco lepšího, ale prototže se moc dostala do špatných rukou, tak se z nich stali jen otroci jejich vlastního života. Přesně tohle války s lidmi vlastně dělají.

No jo, co všechno je člověk ochotný udělat pro moc i slávu to je zarážející. Člověk má po dočtení takový zvláštní sentimentální pocit, že to mohlo dopadnout líp, ale ono vlastně nemohlo - celý příběh už od začátku spěl ke svému nevyhnutelně tragickému konci. Tak je to přeci jenom pravda, že Snow vždycky vítězí - Ano to vítězí, ale v kažení života druhých. A navíc sám neustále porušuje svoje vlastní pravidla - to bylo pořád zákon je nadevše atd. a potom odkrádluje lidi - a proč vlastně? jen protože z toho má on sám prospěch. Pěkná zrůda ten Snow. Nic jinýho se na to říct nedá.

JInak si nepamatuju kdy naposledy jsem tak tlustou knížku přečetla tak rychle.

08.02.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tak kde vlastně začít............
SPOILERY

08.02.2021 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knihu určitě doporučuji víc než filmy. Zase jednou kniha, která naplnila opět mé knihomolské srdce na 110 procent a to z následujících důvodů:
S hlavní hrdinkou se docela ztotožnuju - neříkám, že ve všem....ale byla mi hodně sympatická a chápala jsem jí
Protipolem hlavní bezejmenné hrdinky je charismatický, tajemný muž - tak a máme tu romantickou linku - plus romantická linka v kombinaci s detektivní dramatickou zápletkou - TO JE PROSTĚ KOMBINACE SNŮ - nebo aspon těch mých
Popisy v knize jsou tak živé, že si připadáte jako kdyby jste byli na Menderley a procházeli jste se po lesích, loukách nebo po temných uličkách. Skoro až cítíte vůni bohatých hodů co si dopřávají postavy, nebo květin.....slyšíte zvuk tříštících se vln a cítíte takový zvláštní tlak chcete li předtuchu - za postavy. Zkrátka si připadáte, že jste tam s postavami...a dostanete se tím do jiného světa.
Takže určitě doporučuji - hlavně těm co mají rádi takové pomalejší, plíživější čtení s mnoha detaily ....

11.01.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Vlastně se přiznám, že úplně nevím jak knihu vnímat... tím myslím, jak vlastně chápat hlavního hrdinu Holdena. Holden je jistě výjimečný to bezpochyby, ale zdá se mi, že je někdy prostě slepý k určitým věcem...pořád by všechno viděl jenom černě a všechny považoval jen za pitomce. Řekla bych, že je to jen taková jeho kamufláž, jeho vlastní rezignace na svět dospělých, který ho děsí. Jelikož se světem dospělých jde v ruku v ruce i zodpovědnost...a tu on zatím určitě nemá. Na jednu stranu, samozřejmě jeho ironické poznámky ohledně do sebe zahleděných lidí, nebo rádoby premiantních škol jsou leckdy opravdu trefné a vy cítíte v Holderovi jakéhosi revolucionáře, který vás přitahuje svou odlišností a schopností říct na plnou pusu co si myslí.

Mou recenzi bych zakončila tak, že knihu dle mého názoru velmi dobře shrnuje poslední část a také citát co napíše Holderovi jeho učitel na kousek papíru. Navíc nemůžu opomenout zmínit, že je kniha velmi čtivá, vlastně si ani neuvědomíte, že jste na konci. Velmi by mě zajímalo jak by to bylo s Holderem dál... no pravděpodobně vyroste...no fyzicky určitě, ale mentálně....zkrátka talkový poválečný Petr Pan nepohádkového světa.

07.01.2021 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Mé dojmy z knížky:
Určitě neotřelý nápad, který je dobře zpracovaný i když místy mi přijde zbytečně zrychlený.
Trio ,, starých mládenců" jak nazval Higgins sebe, Lízu a plukovníka...jsem měla velmi ráda. Higgins byl velmi složitá, rozporuplná, svá postava. Nemůžu si pomoc, ale ta jeho upřímnost a přímost se mi líbila...i ta jeho nadřazenost a povýšenost. Přišlo mi, že mu to přidávalo na zajímavosti a dávalo jeho povaze takové zvláštní dráždivé koření. Kterému podle dodatku na konci knihy, nemohla odolat ani sama Líza - ovšem pouze v jejích představách samozřejmě.
Je, ale pravda, že ty dva kdyby spolu byli tak by to byla tak trochu italská domácnost....ale aspon by tam byla ta vášen, kterou jsem ze vztahu Lízi a Freddyho moc necítila.

Na druhou stranu, si ani po dočtení knihy vlastně nejsem moc jistá skutečnými city Higginse k Líze.......jestli pro něj měla skutečně hodnotu jeho bačkor jak naznačovala Líza, nebo jestli jen zkrátka nechtěl do chomoutu...nevím no, něco mi al říká, že by mu s Lízou bylo jako s partnerkou dobře. Ale asi to prostě skončilo tak jak mělo, takže je to vlastně ok.

Je jasné, že film přímo volá po zfilmování at už jeho samotným námětem nebo.......modou, vtipnými i dramatickými scénami atd.

09.12.2020 4 z 5