Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Kniha sleduje osud jedné rodiny, ale především Emilky od jejího dětství až po staří. Musím říct, že byla od malička teda pěkné kvítko. Bystrá, zvědavá, neposeda. Hned jsem si ji oblíbila.
Autorka píše krásným jazykem (myslím, že někomu styl sedne, někomu možná ne), já jsem každopádně neměla problém se začíst a byť je vyprávěno převážně v er-formě, tak se do příběhu vžijete a naplno ho prožíváte.
Bylo pěkně popsáno, jak se dřív žilo, sňatky z rozumu, mnoho dětí atd. Nebyla to lehká doba a během lusknutí prstu se spokojený, šťastný život obratil vzhůru nohama. Lidé museli učinit rozhodnutí, které jsou pro mě dnes těžko pochopitelné, ale tenkrát to jinak nešlo.
Musím zmínit třeba část těsně před a v průběhu druhé světové války, která byla skvěle vykreslena. Autorka občas něco málo z děje prozradila dopředu, což jsem oceňovala, protože jsem se mohla psychicky připravit.. :D
Byla jsem chvilkama jako na trní plná emocí a nejednou jsem neudržela slzy, jak to bylo kruté. Smrt.. číhala všude..
Krásný, smutný, dojemný příběh, který určitě doporučuju přečíst.

06.10.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Jako první musím zmínit obálku, která je jednoduše boží a také grafické zpracování uvnitř, které je vymazlené.
V knize máme 2 hlavní postavy - Lily, šikovnou fyzioterapeutku a Alexandra, profesionálního sportovce rugby. Je vyprávěno z pohledu obou protagonistů, což je skvělé. Příběh je čtivý a i tím, že je v knize poměrně větší písmo, tak máte přečteno, ani se nenadějete.
Slow-burn romantická linka se mi moc líbila, chemie mezi postavami byla cítit a nechyběly také žhavější části, ovšem ve velmi přiměřené míře. Většinu postav jsem si oblíbila, Jacka, Mary, Ryana,... Koho bych nejradši uskrtila, byl Ben - přítel Lily.
Příběh byl vtipný, dojemný, plný sexy mužů až mi na konci bylo líto, že už je konec, klidně bych četla ještě dál! Příjemné překvapení.

05.10.2022 5 z 5

Tvrdohlavá jako mula Tvrdohlavá jako mula Roz Denny

Knížka špatná určitě nebyla, přečetla jsem ji během chvilky. Kombinaci romantiky s napětím můžu. Příběh se odehrává během pár dní, romantická linka je uvěřitelná, hlavní hrdinové se společně snaží vystopovat nebezpečného člověka a pěkně to mezi nimi jiskří.
Jenže mi chyběl trochu poutavější děj. Chvilkama jsem měla pocit, že se nic neděje a jen se točím v kruhu. Protože nejen hlavní hrdinka, ale i hrdina byl tvrdohlavý jako mezek, takže neustále opakující se hádky byly na denním pořádku. :D
Účel odpočinku ovšem splněn, i když ke konci ve mně trochu zatrnulo.

05.10.2022 3 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Je to velice silný příběh, který chytne za srdce, vyvolá spoustu emocí. Brečela jsem dojetím, smutkem.. byla jsem naštvaná, šokovaná, bylo mi zle, nechtěla jsem uvěřit. Život opravdu není fér a je šílené, co může člověka potkat. Jaké, s prominutím, zrůdy bez svědomí mezi námi žijou, jak dovedou být lidé zlí.
Jessica mě zcela upřímně ze začátku svým chováním štvala, postupně si však získala můj obdiv a respekt. Danny, ach Danny, jen si na něj vzpomenu a chce se mi zase brečet. A nesmím zapomenout na Tinu, která mi také přirostla k srdci.
Vztah Jess a Dannyho mi chvilkama přišel zvláštní, ale zvykla jsem si a pochopila jsem..
To, že je to příběh vlastně o samotné autorce jsem se dozvěděla až v průběhu čtení..
A kniha je dokonce i zfilmovaná.

05.10.2022 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Draculova žena - kniha od slovenské autorky, kterou jsem před nějakým časem zaznamenala, ale něco mě od ní odrazovalo.. Nevím, říkala jsem si, že to asi nebude pro mě. Bože, zase ty moje předsudky.
Příběh mě vážně velmi mile překvapil a dá se říct, na dlouhé hodiny zaměstnal mou mysl, protože jsem ho nemohla pustit z hlavy.
Hlavní hrdinka Karolína jede s partou přátel do Rumunska, i když má odjakživa k této zemi nevysvětlitelný odpor. A my v průběhu zjistíme, co za tím je, protože nic není bez důvodu. Nechci dál nic prozrazovat. :D
Příběh se odehrává nejprve v přítomnosti, ale pak z větší části v minulosti, která mě neskutečně bavila! Líbilo se mi, jak to bylo celé promyšlené a vše do sebe zapadalo. Postupně jsem dostávala odpovědi na otázky, které mi běžely hlavou. Něco jsem tušila, něco mě překvapilo a zasáhlo. Romantická linka mě chytla za srdce. Přesně o takové osudové lásce ráda čtu. ️
Příběh je inspirován skutečností, kdo by neznal knížete Draculu, že. Je napsán tak dobře, že bych tomu klidně i věřila. :D
Autorčin doslov mě utvrdil v tom, že si musím zjistit další informace, protože to je fakt zajímavý. Nejen samotný kníže, ale celkově ta doba.

26.09.2022 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Syndrom E je má první kniha od francouzského autora Francka Thillieze a určitě ne poslední. V knize se současně vyšetřují dva případy. Jeden vyšetřuje komisař Sharko a druhý policajtka Lucie Henebelleová. Postupně vyjde najevo, že tyto dva na pohled zcela odlišné případy spolu souvisí a Sharko s Lucií spojí síly.
Musím říct, že tato vyšetřovací dvojka mi skvěle sedla a moc jsem jim fandila.
Příběh je velice originální, děsivý, zvrácený, ale skvělý.
Má skoro 400 stran a bohužel bylo pár míst, které mě moc nebavilo. Nicméně převažuje velká spokojenost a rozhodně se pustím do dalších dílů!

26.09.2022 5 z 5

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

Kladivo na čaroděje zaujme na první pohled zajímavou obálkou. A ten název je top!
Příběh pojednává o dospívající Niky, která prožívá nelehké období. Má šílený zmatek v hlavě, neví, kam vlastně patří, nenávidí svět a nikdo jí nerozumí. Je vyprávěno v i-ch formě z jejího pohledu, takže není těžké se do ní naplno vžít a vše s ní prožívat. Její emoce, nálady, pocity jsou perfektně vykresleny!

Kapitoly jsou kratičké a čtou se lehce, byť kniha opravdu není procházka růžovým sadem a konec to jen završí. Celé je to jak na horské dráze. Když už to vypadá, že má Niki jakž takž pevnou půdu pod nohama, přijde něco, co jí zase vrátí zpátky. Musím říct, že hlavně ten konec je velmi silný a emotivní.

Sára a Daniel (zvaný čaroděj)...dvojka k pohledání opravdu. Raději se k nim nevyjadřuju..
Za zmínku stojí určitě také krásné jednoduché ilustrace a celkově grafické zpracování knihy.

Příběh o hledání sebe sama, první lásce, zklamání, nových možnostech..., kterému se nebojím dát plný počet 5⭐️/5⭐️.

18.09.2022 5 z 5

Den jako tenhle Den jako tenhle Kelley McNeil

Den jako tenhle mě bavil od úplného začátku až do konce. Bylo to velmi zajímavé, originální a svým způsobem napínavé čtení. Jak se Annie snaží přijít na kloub, co se jí vlastně stalo, kde je pravda. Lžou jí lidé v jejím okolí? Nebo se snad zbláznila jako její matka? :O
No bomba! Čtení je návykové, chcete vědět, co bude dál.. v jednu chvíli tempo trochu zpomalí, ale stále to je skvělé. A ten konec? Pro někoho zklamání, pro mě naopak.. Dojalo mě to. :)

16.09.2022 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kniha byla přesně tak skvělá, jak jsem čekala. Četla se moc dobře, byla napínavá, drsná a nepředvídatelná. Hlavní hrdina Lukáš byl teda kolosální pitomec, pardon.. ono to nejde napsat slušně, ale přesto jsem vše prožívala s ním.
Jediné, co musím trochu vytknout, je občasný zmatek v časových rovinách, někdy mi chvilku trvalo se v tom všem zorientovat. Zajímavá byla linka z minulosti, kdy jsem si nejdřív myslela, že.... ale pak jsem začala tušit něco jiného. Samotný závěr mě teda překvapil, nenapadlo mě to vůbec.

15.09.2022 5 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Já teda půjdu proti proudu, což mě samozřejmě mrzí. Čekala jsem něco jiného, než se mi dostalo do ruky. Příběh mě bohužel moc nebavil. Sem tam se naštěstí objevily zajímavější, živější pasáže, které mě držely při čtení. Hlavní hrdinka Mary Jane byla sympatická a snad nejrozumější postava, takže jsem jí fandila.
Také v příběhu nechyběly části k zamyšlení, což je za mě největší plus této knihy. Ale celkově zklamání a další z řady knih, které budou rychle zapomenuty.
2,5⭐️/5⭐️

15.09.2022 2 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Alexe jsem si nesmírně oblíbila! Je to borec, chytrý, rozvážný, velmi vtipný a krásně sarkastický. Obdivovala jsem ho za to, jak se dokázal vyhrabat z nebezpečných situací. Nechtěla bych být v jeho kůži! Příběh je vyprávěn v ich-formě z jeho pohledu a styl vyprávění mi parádně sedl.
Vše je krásně, poutavě, nezdlouhavě vysvětlováno. Příběh je zajímavý, vtipný se správnou dávkou akce a napětí, které postupně graduje.
Musím zmínit ještě postavu Luny, která má v příběhu podstatnou roli a také Hvězdnou brízu, která mě neskutečně bavila, přišla mi prostě roztomilá. :D
O záporáky není nouze, člověk přemýšlí, kdo je horší, jestli ten nebo onen. V sérii rozhodně budu pokračovat, protože o takovém hrdinovi jako je Alex, prostě chcete číst.. :)

07.09.2022 5 z 5

Převozník Převozník Zuzana Pokorná

Měla jsem trošku obavu, že mi bude trvat se začít a zorientovat se, ale nebylo tomu tak. Příběh mě vtáhl od úplného začátku, který ve mě vzbudil zvědavost. Líbila se mi atmosféra i vymyšlený svět a celkově originální námět. Vše vysvětleno a popsáno moc pěkně, četlo se to dobře a byla jsem zvědavá, co se bude dít dál, jak to celé bude probíhat.
Postav je vícero a každá dostává svůj prostor, což je skvělé. Oblíbila jsem si vesměs všechny a na konci mi bylo jedné, vlastně dvou postav hrozně líto.
Na závěr to byla docela jízda, dost se toho událo a nechybělo napětí. Ale přiznám, že chvilkama jsem byla trochu zmatená a některé momenty jsem četla i 2x, abych to správně pochopila. A romantická linka? Velmi, velmi mírná, spíš takový náznak, ale našla jsem. :D Opravdu doufám, že se dočkám dalšího dílu.

07.09.2022 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Retellingy mám ráda a Sněhurka patří mezi mé nejoblíbenější pohádky. Kniha měla takový potenciál! Ale za mě totálně pohřbený díky hlavní hrdince. Název Otrávená přesně vystihuje mé pocity při čtení. Princezna Sophie je nejen naivní, ale také hloupoučká a neschopná se ponaučit. Když někdo takový má zachránit království, jen těžko je to uvěřitelné.. Jasně, že se z princezny, která vyrůstala v přepychu, nestane přes noc bojovnice. Ale jde o to, že jsem u ní neviděla skoro žádný vývoj..
Romantická linka se vyvíjela celkem pomalu a vlastně mě nijak nezasáhla. ‍️
Oblíbila jsem si vedlejší postavy, třeba Arno mě fakt bavil, svět byl pěkně vymyšlený, obálka nádherná... škoda, škoda.
Asi bych příběh doporučila spíš mladším čtenářům, i když ten začátek byl teda drsný.
2,5⭐️/5⭐️

07.09.2022 2 z 5

Blázzznivé námluvy Blázzznivé námluvy Robyn Neeley

Velmi příjemné překvapení, nečekala jsem, že příběh bude tak dobrý!
Jednohubka na odpoledne se sympatickým hrdiny, krásnou romantickou linkou odehrávající se v úžasném prostředí. Sice nechybí klasické klišé nedorozumění, ale zkrátka to funguje. A dohazovačka Belle? Taky bych takovou potřebovala... :D
Opravu moc milý, velmi vtipný, odpočinkový příběh, který mi přesně padl do nálady propršeného víkendu.

29.08.2022 4 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Ze začátku, možna prvních cca 90 stran, mě příběh vůbec nebavil, bylo to nudné, ploché, bez emocí a hlavní hrdinka Susan mi povahou neseděla. Měla jsem chuť knihu odložit a netrápit se. Naštěstí se to pak zlomilo a příběh mě pohltil.
Susan je prostě jiná. Vidí jen sebe, svou pravdu, je panovačná, nedá si říct, chvilkama je jak robot. Nicméně v průběhu jsem se "napojila" na její myšlení a čtení bylo mnohem lepší, ovšem sympatická mi tato osoba stejně není. Něco na ní ale přece jen je, ne že ne.

Susan v honbě za "spravedlnost" odhaluje a zjišťuje tajemství její rodiny. Jeden moment byl docela šok. Překvapila mě romantická linka, čekala jsem že se bude ubírat jiný směrem, ale jak se nakonec vyvinula, mě velmi potěšilo! A ten konec byl moc hezký.
3,5⭐️/5⭐️

29.08.2022 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Můj oxfordský rok začal jako taková oddechová, pohodová, romantická četba a nakonec se příběh otočil směrem, který jsem nečekala. Probrečela jsem snad čtvrt knihy.. smutkem, chvilkama dokonce i dojetím. No jsem hrozná cíťa.
Kniha je ale nádherná, plná lásky a odhodlání. Je škoda, že nemá lákavější obálku..
Jediné, co mi v knize vadilo, bylo chování hlavní hrdinky Elly. To, že v červnu odjíždí, zmínila snad 100x (to chtěla přesvědčit sama sebe nebo nás čtenáře? ) a občas se chovala jako spratek.
Jamie byl zlatíčko. I když.. lhát se nemá, že, Jamie? :D

18.08.2022 4 z 5

Pražský Casanova Pražský Casanova Andrej Líbal

Kdyby se nejednalo o štafetu, knihu ani nedočtu. Nelíbilo. :(

17.08.2022 1 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Je to velmi silný příběh, který mě chytl za srdce a dost mě zasáhl.
Chvilkama se to nečetlo se vůbec lehce, skoro celou dobu to bylo smutné, šílené, ale dojemné, ach ta rodičovská láska.
Jediné, co mi v této knize moc nesedlo, byla romantická linka a to říkám já, coby velká romantička..
Na konci mě překvapily fotografie.

15.08.2022 4 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Kniha mě nalákala zajímavou anotací a příběh nezklamal. Líbilo se mi prostředí, tajemno a odhalování tajemství okolo domu, kam se přestěhovala hlavní hrdinka Rebecca. Byla velmi odvážná, houževnatá a tvrdohlavá. Já bych asi brzo zdrhla. I když.. kdyby nějaký duch vypadal jako náš pan tajemný, tak bych možná i vydržela... :D
Jeho kouzlu jsem postupně propadala stejně jako Becca, neustále jsem vyčkávala na moment, kdy se zase objeví.
Jejich konverzace a trávený čas jsem si užívala a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
Ten zvrat ke konci jsem nečekala, skvěle vymyšlené a samotný závěr to jen dovršil. Nejdřív mě ale mrzelo, že už je konec, klidně bych brala ještě pár stran.
Oddechové čtení s nádechem tajemna a romantiky určitě doporučuji.

15.08.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Příběhy od Vi a Penelope miluju a tento se řadí mezi oblíbené. :)
Od prvního momentu jsem si Declana zamilovala a Molly jakbysmet. Od začátku mezi nimi byla cítit chemie a těšila jsem se na jejich sbližování. Líbilo se mi, jaké se mezi nimi vyvinulo přátelství.
Romantická linka je hodně sloow-burn, ale to já ráda.
Bylo to velmi vtipné, Declanovi hlášky jsem úplně žrala a ta jeho jídla? Uch dala bych si. :D
Celou dobu jsem ale nedokázala pochopit, co je tak zajímavého na Julii, do které byl Declan delší dobu "zamilovaný".
To samé u Willa, kterého zas "milovala" Molly. Ten mi přišel tak strašně falešný a vychytralý.
Co autorky umí naprosto skvěle, jsou konce! Tady byl přímo snový.

12.08.2022 5 z 5