Knihomolka97 Online Knihomolka97 komentáře u knih

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Ze začátku mi chvilku trvalo se zorientovat v tom množství postav, ale potom už to jelo. Upozorňuji, že na konci knihy je glosář, který doporučuju přečíst před čtením.
Kniha je rozdělena na více dějových linek. Zjistila jsem až po dočtení, že části, které mi tu moc neseděly, jsou převzaty z jiných autorových knih. V druhém díle to bude dávat pravděpodobně větší smysl. Jestli jsem správně pochopila, tak je to jakoby 3v1. :D
Je trochu škoda, že o tom v anotaci není zmínka, aby nezasvěcený čtenář jako já nebyl zmatený. :D
Více mě tedy rozhodně bavily části s Claire, kterou jsem si moc oblíbila. Opravdu silná duše.
Moc se mi líbí autorův nápad s převtělováním duší, má to vše perfektně promyšlené. Vlastně hlavně kvůli tomuto tématu jsem si chtěla knihu přečíst.
Nebylo to předvídatelné, vůbec jsem nevěděla, co bude dál, komu věřit a hltala jsem stránku za stránkou.Překvapil mě důvod, proč byl zabit Finn (manžel Claire) a vlastně i samotná Claire. Čekala jsem všelicos, ale toto ne.

Druhý díl určitě nevynechám!

21.02.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Rande s knihomolkou je pro mě opravdu velké zklamání. Nebudu se nějak víc rozepisovat. Kromě začátku, který byl slibný, mi kniha vůbec nesedla. Nudný, plochý děj. Postavy, kterým je ke 30 let a chovají je jako náctiletí. Dělali z komára velblouda a zbytečné draaaamaa. Kdyby byli mladší, bylo by to asi uvěřitelnější. Co mi ze začátku přišlo vtipné, už pak bylo spíš trapné.
Skoro nulová chemie mezi hlavními hrdiny a ani na úplném konci jsem Kins nevěřila její city k Joshovi po jednom jejím prohlášení.
Josh byl úžasný a jeho kapitoly to trochu zachraňovaly. Také se mi líbila Joshova babička.

Pokračování si přečtu čistě z důvodu, že věřím, že příběh Sebastiana a Holley bude mnohem lepší.

20.02.2022 2 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Letos chci číst více thrillerů a detektivek a nemohla jsem začít lepší knihou!
Příběh mě vtáhl do děje doslova od první strany. Od začátku to bylo napínavé, zajímavé, nepředvídatelné, neustále se něco dělo, objevovaly se další a další skutečnosti a já měla víc a víc otázek. Kapitoly končily tak, že mě nutily číst bez přerušení a knihu jsem tedy přečetla na jeden zátah.
Hlavní manželská dvojice vyšetřovatelů Jan a Rica mi sedla a fandila jsem jim. Líbilo se mi, že jsem se o nich v průběhu děje dozvídala, kdo vlastně jsou, jejich minulost a podobně. Perfektně se doplňovali  - Jan byl vybušnější, neskrýval své pocity a Rica ho udržovala při zemi. A samozřejmě byli velmi chytří!
Některé postavy mě šíleně štvaly a nechápala jsem, že lidem z oboru takto hážou klacky pod nohy.
Občas se objevila nějaká drsnější, nechutnější scéna, ale nebylo jich tolik. Zjišťuju, že už nemám takový žaludek na takové scény, jako kdysi.
Jak jsem se dozvěděla, kde je hlavní příčina problému, zděsila jsem se. Je šílené, že je to tak reálné.
Oběti a hlavně jedné určité mužské postavy mi bylo hrozně líto. :(
Také jsem byla překvapená, že se příběh ubíral k nám do České republiky. Vždy mě potěší, když se v zahraniční knize objeví zmínka o naší zemi. :D

Doufám, že se brzo dočkám dalšího dílu !
Jsem nadšena, samozřejmě dávám plný počet a knihu moc doporučuju.

17.02.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Hejno havranů ještě předčilo má očekávání!
Miluju milostné trojúhelníky a tady jsem se dočkala pěkně žhavého. Cecílie, Sean a Dominik. Zajímavá to trojka, jen co je pravda.
Cecílii jsem kolikrát nechápala a říkala si, ať Seana pošle radši do háje. Jeho bych nejradši někdy něčím praštila. :D
Dominik mi sedl víc. Je to sice blbý, protože se choval jako pěkný hajzlík, ale na Seanovi mi vadila hlavně jedna určitá věc...a Dom byl prostě lepší. :)
Každopádně je kniha celou dobu neuvěřitelně tajemná, svým způsobem napínavá, zajímavá a sexy. Při čtení jsem byla neustále jako na trní, trochu (víc) jsem ztrácela nervy a přesto, nebo právě proto, jsem si to maximálně užívala. Ten konec mě sice úplně zničil a chvíli jsem si s tím lámala hlavu, ale těším se na další díl jako blázen!
Chvilkama jsem si říkala, že je to úplně styl Amo Jones, pokud se vám od ní knížky líbí, tak tahle by vás rozhodně neměla minout.

14.02.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Na knihu jsem se těšila od doby, kdy jsem zjistila, že vyjde. Měla jsem vysoká očekávání, ovšem dle recenzí z posledních dní jsem raději v očekávání ubrala.

Nakonec se přikláním k těm, které se kniha spíš líbila. Ale je ohromná škoda, že je tak podobná Odstínům. I ty detaily mi vadily - kousání do rtu, jizvy, výtah atd..  - to už tu prostě bylo. Čekala jsem víc originality.

Také mi chybělo to královské prostředí, intriky, neměla jsem pocit, že čtu o princi. Věřím ale, že tohoto se dočkám spíš v pokračování a tento díl byl pouze rozjezd (kde šlo hlavně o sblížení a sex :D ). Pepper to tam trochu v tomto směru trochu "oživovala", ale štvala mě, ne že ne. :D

Zatím jen neguju, tak pojďme na pozitiva.
Četlo se to moc dobře, Alex i Clara mi sedli a oblíbila jsem si i další vedlejší postavy.  Třeba Edward byl zlatý....
Pikantní scény mě bavily, bylo jich fakt hodně, ale to jsem čekala. Ovšem některé výrazy nebyly přeloženy asi úplně šťastně.
Měla jsem v hlavě otázky a líbilo se mi, jak jsem postupně dostávala odpovědi. Pár momentů mě dokázalo překvapit.
Poslední kapitoly jsem přečetla rychlostí blesku a vyvolaly ve mě nejvíc emocí.
Jsem rozhodně zvědavá na další díl, protože si myslím, že ten teprve bude ta správná jízda!
3,5⭐/5⭐

03.02.2022 3 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

(SPOILER) Už od samotného prologu jsem věděla, že mě tento příběh chytne za srdce a že to bude velká emoční bomba.

Autorka píše velmi čtivě, poutavě, neustále se něco děje. Čtení jsem si dávkovala po kouskách, abych si ho víc vychutnala. Hlavní příběh se odehrává v období těsně před a v průběhu druhé světové války z pohledu Soničky. Sledujeme život její (pro mě dost zvláštní) rodiny a osud jí samotné.
Soničku jsem si neskutečně oblíbila, vžila se do ní a vše prožívala s ní. Statečná, sarkastická, sympatická žena se srdcem na správné místě. Úplně jsem chápala její dilema ohledně Hoffmánka. Ano, v příběhu se objevuje nespočet zdrobnělin, které mi ale v tomto případě vůbec nevadily.
Mnoho krásných myšlenek jsem si musela poznačit.

Jsem asi divná, ale mám hrozně ráda příběhy z druhé světové války, kde se do sebe zamilují "nepřátelé", přesně jako tady. Tato komplikovaná, trnitá romantická linka má u mě velký palec nahoru.
I když jsem věděla, jak to dopadne, konec jsem obrečela. Celý příběh je velice smutný, ale poslední třetina obzvlášť. :(

Určitě se k příběhu někdy vrátím, protože už teď mi svým způsobem chybí!
A musím pochválit i obálku, která mě zaujala na první pohled.
Plný počet a prozatím je to nejlepší kniha nového rok 2022.

31.01.2022 5 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Od této české autorky jsem přečetla knihu Kdo zastaví déšť a byla jsem z ní byla nadšená.

Stejně nadšená jsem i ze Saudade. I když jsem se děsila délky, přečetla jsem ji na tři zátahy a jsem opravdu naprosto unešená. V knize je krásně do detailu popsané prostředí a život v Portugalsku a i když mě tato země nikdy moc nelákala, tak teď bych nejradši vyrazila na poznávací túru. :D
Autorka umí místa popsat tak, že máte pocit, jako byste tam byli.

V příběhu sledujeme osudy vícero postav v průběhu několika let, které jsou navzájem propojené. Nechybí romantika, přátelství, rodinná tajemství, hledání pravdy, smutné události, poznávání nových míst, lidí, kultury...

Některé momenty, zvláště ke konci, mě dohnaly k slzám. Ano jsem cíťa a poslední dobou často brečím. :D
Po dočtení mi bylo líto, že už je konec!

30.01.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

(SPOILER) Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Anity ve dvou časových rovinách - minulosti a přítomnosti. Z minulosti - od jejího raného dětství, dospívání až po dospělost - se postupně dovídáme, jak se dostala tam, kde je teď - bez manžela, syna, práce.. ona vlastně ani nežije, jen "přežívá".
Celý příběh je o jen o tom jednom, stále dokola, kdekoli, kdykoli, s kýmkoli. Kvůli chvilce uspokojení a potěšení se Anita dobrovolně nechává neustále ponižovat kdekým, ať je starý, mladý, tlustý, plešatý, ženatý... A ona to sama moc dobře ví, cítí se znechucená sama sebou, ale touha je zkrátka silnější než rozum. Těžce jsem to nesla, fakt těžce. V duchu jsem na ni skoro řvala: odolej tomu, dyť se k tobě chová jak ke kusu hadru, neděj to.. No nepomohlo nic. :D
Nutno ale říct, že měla ve svém životě hodně, hodně smůly a bohužel byla "za mlada" dost naivní a díky tomu se dostala do šílených situací. Bylo mi jí hrozně líto, chtěla prostě cítit něčí blízkost a cítit se milovaná...
Navíc jsou tady teda skoro všichni muži vylíčeni jako nevěrní parchanti a neuvěřitelná hovada, pardon. :D
Anita mě ovšem někdy dokázala fakt vytočit svým povýšeným, bezohledným chováním. Já vím, že za to vlastně ani nemohla a taky jsem k tomu tak přistupovala, ale někdy už to bylo prostě přes čáru. Hlavně jeden moment před koncem. Chápu že se cítila ukřivděná. Proč mají mít ostatní všechno, když ona nemá nic?
Se samotným závěrem nejsem spoko, cítím se ochuzena. Takové konce a já zkrátka nejsme kamarádi. :D

26.01.2022 4 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Bohužel jsem zklamaná, což mě moc mrzí. V knize jsou dvě časové roviny - druhá světová válka a rok 2018.
Dlouho jsem si zvykala na styl, kterým autorka knihu psala. Přišlo mi to nezáživné, plné odboček k pro mě nezajímavým informacím, které jsem vědět "nepotřebovala". Hlavně tedy v lince z roku 2018, kde vystupovala spisovatelka Ida. Nečetlo se mi to moc dobře. :(

Osobně si myslím, že buď autorčin styl psaní sedne a nebo nesedne, což dokazuje i její první kniha Porodní sestra z Osvětimi. ‍️

Více mě rozhodně "bavila" linka z minulosti, kdy jsem se o každé z přítelkyň postupně dozvídala, jak žily před táborem a jak se tam vlastně vůbec dostaly. Bylo to zajímavé, smutné, kruté.. Jejich životy jsem s nimi prožívala a chvilkama si pro sebe nadávala.
Naštěstí tam nebylo tolik detailního popisu, jak se k nim ty zrůdné dozorkyně chovaly, jak s nimi zacházely (i těch pár momentů stačilo). Je fakt hnus, když žena ubližuje a ponižuje takovým příšerným způsoben jinou ženu. A kvůli čemu? :(

Před čtením jsem si o samotném táboru dohledala pár informací a udělala jsem dobře. V příběhu se objevila i jména skutečných vězenkyň - včetně známé češky.

Velké plus má za mě poslední třetina knihy, kterou jsem zhltla jako malinu. Kéž by to bylo tak poutavé celou dobu.
Myslím, že kniha je zbytečně dlouhá...

Slabší 3⭐/5⭐.

24.01.2022 3 z 5

O svobodě myšlení a slova O svobodě myšlení a slova John Stuart Mill

Na to, že je to dílo z 19. století, je opravdu neuvěřitelně nadčasové. Měla jsem pocit, jako by bylo psáno přesně na tuto dobu.
Občas mívám problém udržet pozornost a tady se mi to nestalo. Délka knihy je podle mě ideální a hlas pana Martina Hoffmana (který audioknihu namluvil) se dobře poslouchá.
Autor se věnuje kromě svobody slova a názorům také třeba náboženství. V průběhu poslechu jsem si dělala poznámky a zapisovala si myšlenky, které mě zaujaly.. a že jich bylo. A hlavně byly tak pravdivé až to bolí.
Určitě knihu doporučuju přečíst, protože i já jsem se sama nad sebou dost zamyslela.

19.01.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Při hodnocení Prázdných slibů jsem musela hodně přemýšlet. Na jednu stranu se mi kniha líbila, četla se dobře a chtěla jsem číst neustále dál a dál. Ovšem na druhou stranu mě dost věcí štvala. Třeba hlavní hrdinka Brie zatím nepatří mezi mé oblíbenkyně..
O velkéé podobnosti některých jiných knih mluvit nebudu, i když chvilkama jsem měla pocit, že čtu druhou Selekci a Dvory. A nevím jak vy, ale já jsem viděla podobnosti i u hrdinů - Ronan (=Tamlin) a Finn (=Rhysand).
V příběhu se tedy objevil mírný milostný trojúhelník, které obecně miluju.
Od prvního momentu až do samotného závěru jsem měla bez jakéhokoli zaváhání svého favorita.
#teamfinn
Chvilkama jsem při čtení byla zmatená, jak autorka skákala v ději, prakticky nic nevysvětlila a já měla neustále nové a nové otázky. Byl to trochu takový chaos všeho dohromady. A kdyby jedno slovo mělo vystihnout celou knihu, tak by to bylo slovo MANIPULACE.
ALE moje hodnocení hodně navyšuje poslední třetina knihy, kdy to byla velká jízda!
Něco bylo předvídatelné, ale něco mě dokázalo překvapit. Jsem určitě zvědavá na pokračování a doufám, že se ho dočkáme brzo.
Nakonec dávám 4⭐/5⭐

16.01.2022 4 z 5

Opět jsem se dost pobavila.. :D

12.01.2022 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Vtipná jednohubka. Někdy jsem se až podivovala nad tím, jak jsou někteří úplně blbí...

12.01.2022 4 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

(SPOILER) Tato kniha je pro mě velkým překvapením. Půjčila mi ji sestřenice, které se moc líbila. Sama od sebe bych si ji nepřečetla, protože obálka se mi nelíbí a anotace taky nezní bůhví jak. Což je škoda! Ohromná škoda, protože v samotném příběhu se skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Hlavní hrdinka mi ze začátku nebyla moc sympatická, ale jakmile jsem ji poznala a zjistila, jak žije, chápala jsem její chování a víc a víc jsem si ji oblíbila. Její humor byl velmi podobný mému.
U Jaye jsem čekala, že bude klasický bad boy a ono ani omylem!
Romantická linka mě chytla za srdce. U pár částí jsem bulela jako želva, smutné a dojemné zároveň.
A nebudu lhát, epilog mě překvapil. Čekala jsem, že to dopadne jinak. Takže klobouk dolů za překvápko.
Každopádně tahle kniha si, myslím, zaslouží více pozornosti.

12.01.2022 5 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

(SPOILER) Život za oceánem ještě předčil má očekávání. Přečetla jsem ho na jeden zátah a nemohla ho vůbec odložit!
Je to příběh pro ty, kteří hledají sami sebe a své místo ve světě. Čtivý příběh plný krásných myšlenek, které jsem si vryla do paměti.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická a držela jsem jí palce, ať najde, co hledá. Bohužel v Americe, coby au-pair, neměla moc štěstí na rodinu - všichni se k ní chovali fakt hrozně - ale zato si našla dobré přátelé. :)
Pozor spoiler!
Nechyběla také romantická linka, která mě ze začátku příjemně překvapila. Z ničeho nic ale na mě později čekal (a nejen na mě) docela šok, který jsem nedokázala až do konce knihy vstřebat. Nicméně, to je prostě život.. ‍️ Konec spoileru!
Suma sumárum dávám plný počet a knihu určitě doporučuju přečíst!

11.01.2022 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

(SPOILER) #rereading
Lepší zakončení této série si ani neumím představit. Je to celou dobu napínavé jak kšandy a romantická linka je dokonalá. Gideon si mě v tomto díle úplně získal.
Je úžasné, jak všechny kousky skládačky do sebe postupně zapadají. Myslím, že tam bylo vysvětleno opravdu vše, na co jsem chtěla znát odpověď a co mi vrtalo hlavou.
Na úplném závěru jsem ani nedýchala, protože jsem úplně zapomněla, co se tam stane. V hlavě jsem totiž měla hlavně film, který jsem viděla víckrát a tam to bylo celé úplně jinak. (V knize je to ale rozhodně lepší :D ).
Každopádně - POZOR SPOILER - mě strašně pobavila ta část , kdy se objevil na scéně "mladší" Gideon. Chudák. KONEC SPOILERU.

10.01.2022 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

#rereading
Jak se říká, že druhé díly bývají "vycpávkové", tak v tomto případě to rozhodně neplatí. Ostatně hodnocení na DK to dokazuje.
Modrá jako safír začíná tam, kde skončil díl první, což je skvělé. :D
Těšila jsem se na Xemeriuse, to je takové zlatíčko! Hned bych mu koupila kočku nebo psa. :D :D :D
I druhé čtení bylo velice dobré, zajímavé, napínavé a emotivní, hlavně na tom infarktovém konci. Sice už vím co, jak, proč a tak dále, ale stejně jsem to všechno prožívala s Gwendolyn, jako by to bylo poprvé...

Jen mě tak napadlo, že je docela škoda, že tam není více částí s Paulem a Lucy. Oba jsem si totiž hrozně oblíbila a i v těch pár okamžicích byla úplně cítit jejich láska a hlavně snaha za každou cenu zachránit.. někoho, koho tady nebudu prozrazovat. Protože se jistě najde někdo, kdo knihy ještě nečetl. :D

07.01.2022

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

#rereading
Sérii Drahokamy jsem četla v roce 2016 a moc se mi líbila. Nedávno jsem si na ni vzpomněla a řekla si, že si musím dát rereading.
První díl této trilogie Rudá jako rubín má trochu pomalejší rozjezd, ale po nějakých 60 stranách se příběh rozjede a už nepustí. Téma cestování časem mě hrozně baví a tady má fakt zajímavý systém fungování.
Přiznám se, že si pamatuji hlavně to nejdůležitější, ale dost věcí už jsem zapomněla, takže to bylo skoro jako bych četla poprvé. Každopádně Gwen je přesně tak skvělá, jak si pamatuji a Gideon... je prostě Gideon. Tenkrát to byl moje velká láska. :D
Romantická linka se samozřejmě teprve rozjíždí, to jejich popichování na začátku a postupné sbližování je ale skvělé.
4,5⭐/5⭐
A určitě můžu doporučit také filmy, které jsou dle knih natočeny. Jsou samozřejmě pozměněné, ale stojí za vidění.

05.01.2022 5 z 5

(SPOILER) ! Upozorňuju, že recenze může obsahovat spoilery!
Ve výsledku jsem určitě spokojená, ale pár výhrad přece jen mám. Příběh mě chytil od prvních stran, i když to bylo hodně drsné..tolik mrtvol na začátek. Brrr, masakr.
Musím upozornit, že v průběhu tam byly docela nechutně popisovány některé ehm... situace. Nebylo jich moc, ale přesto.
Tanu jsem si okamžitě oblíbila, i když mě pak trochu štvala svou naivitou. Její ex přítel Aiden byl ze začátku trochu jako osina v zadku, ale zlepšil se chlapec.
No a Gavriel byl.. zvláštní týpek, jen co je pravda. Ty jeho hlody neměly chybu. Trošku šílenec, no a co. :DD
Hlavní padouch byl docela charismatický, skoro mi ho bylo líto.. skoro. :D
Romantiky bylo pramálo, původně jsem jí čekala víc, ale musela jsem uznat, že do tohoto příběhu se ani nějaká velkaa lovestory s pikantnostmi nehodila.
Nebylo nouze o pár nečekaných zvratů. Něco bylo samozřejmě předvídatelné, ale autorka mě párkrát dokázala překvapit, hlavně ke konci.
Líbilo se mi prostředí, takové zvláštní, tajemné, krvavé, smradlavé, ideálně popsané, žádné zdlouhavé popisy.
Také chválím skoky do minulosti, které byly skvělé na vysvětlení některých věcí. Některé části byly velmi zajímavé.
Jen si nejsem jistá, jestli jsem spokojená a uspokojená takovýmto koncem...

03.01.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) Chata ve Švýcarsku je první kniha, kterou jsem přečetla z této série. Vtipné, že je to zatím poslední sedmý díl, který je u nás vydaný. Rozhodně se ale vrhnu na další.

Na začátku jsem se dokázala naštvat do běla po tom, jak se k hlavní hrdince zachoval její přítel. To byl fakt ubožák největšího kalibru. Už proto jsem ji pak držela z celého srdce palce.
Muž, který se v příběhu později objevil, mě okouzlil od prvního momentu a čtení jsem si od té chvíle nesmírně užívala. Romantická linka, která zahřeje u srdce.
Líbilo se mi to kouzelné prostředí Švýcarska a měla čím dál větší chuť na čokoládu!! A taky sýry!
Opravdu lepší knihou jsem rok 2021 snad ani zakončit nemohla.

01.01.2022 5 z 5