Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Seriál jsem sledovala asi před rokem a půl, skončila jsem v polovině druhé série a zatím jsem se dál nedostala. Ale mám v plánu ho dokoukat, určitě. :-D
Nedávno jsem knížky objevila knihovně a půjčila si je.
Nutno říct, že se dost liší od seriálu. Postava, kterou jsem v seriálu milovala v knize ani není. :-D A našly by se i další chybějící postavy. Nicméně mě to bavilo, mohlo by to být klidně o něco delší ale co už. Přečetla jsem ji během pár hodin. Vyprávění z pohledu více postav Clarke, Bellamy, Wells a Glass zajímavé. Dobře se to četlo. Každý z nich měl svoje problémy, neřešila se jen jedna postava.
Druhý díl si v nejbližší době určitě přečtu, další pokračování v angličtině nechám osudu. :-D

10.08.2019 4 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Jsem zklamaná, hodně. Je to sice velmi čtivé, stránky ubýhají rychle, ale prakticky se tam polovinu knihy fakt nic neděje.
Až sázkou se konečně začaly věci dávat do pohybu.
Cassidy se mi moc líbila, její sarkasmus mě bavil. Dost jsem se smála hlavně kvůli ní.
Vtipné je, že jsem si oblíbila víc Thea než Coltona. A jak vidím nejsem jediná. :-D

09.08.2019 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

To bylo vážně, vážně skvělé! Zajímavý, originální nápad. Od začátku příběh vtáhne do děje, čte se to moc dobře, žádné zbytečné okecávání ani popisy.
A dlouho se mi nestalo, že bych neuhodla vraha.

07.08.2019 5 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Další perfektní kniha od autorky. A to už dávno nejsem cílová skupina, ale zkrátka mě tyhle příběhy baví! :-D Kniha mě rozesmála a dokonce i dojala. Ideální letní čtení.

05.08.2019 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Tohle bylo jiné kafe než Hvězdný šéf. Tušila jsem důvod Teova odjezdu, děj byl předvídatelný, ale mě to bavilo.
Konec byl vážně sladký. :-D
Trochu v tom vidím podobnost s Talismanem pro štěstí. Ale tohle je mnohem lepší. Hlavně kvůli Teovi. :-D

04.08.2019 4 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Když jsem viděla zdejší hodnocení, tak jsem se až zděsila. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit a knihu si přečetla.
Mně se to líbilo. Podobný typ knížek už jsem četla, mám prostě ráda tyto příběhy. Clarity byla opravdu hodně naivní a tvrdohlavá a Cameron to někdy až přeháněl a ano děj je předvídatelný, ale s tím se dá počítat. Jednoduché, odpočinkové čtení na léto. Nemyslím si, že si knížka zaslouží takové hodnocení, natož odpad.
Normálně bych dala asi 3 hvězdičky, ale o jednu hvězdu své hodnocení navyšuji.

04.08.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Už po pár stránkách jsem si říkala, tak tohle je jasné, dyť to ani nemůže být jasnější!
Cass mě svým nelogickým chováním pěkně štvala, úplně zbytečně si komplikovala život.
Zapomínání chápu, kdo někdy něco nezapomene že, ale proboha, některé věci mohla řešit jinak...
Když se blížil konec, jen se mi potvrdilo, co jsem tušila, nebylo to sice úplně přesně tak, jak jsem si myslela, ale překvapená jsem taky nebyla.

04.08.2019 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Zajímavá kombinace žánru detektivky a fantasy. Nikdy jsem nic takového nečetla, proto jsem byla hodně zvědavá. Vlastně jsem ani nevěděla co od toho čekat.
Ale tohle jsem nečekala..nečekala jsem, že to bude tak dobrý!
Příběh byl hodně pochmurný, napínavý a plný zajímavých odhalení. Že by byl konec uspěchaný mi ani nepřišlo, skončilo to zvláštně tojo, ale mě se to líbí. :-D
Vadilo mi jen občas nelogické chování postav a zdlouhavé popisy.

01.08.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jedno slovo PÁNI!
Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, autor má zajímavý styl vyprávění. Nicméně po nějakých 50 stranách už to jelo.
Překvapilo mě, že byl děj tak drsný. Možná pro někoho ne, ale já se teda přiznám, že některé scény mě až šokovaly. Zvlášť když vezmu v potaz věk našich hrdinů.
Mia byla skvělá, statečná, vytrvalá dívka. Trica jsem si také oblíbila. Takový milý hoch. :-D Některé další postavy jsem fakt nesnášela. Líbily se mi i žhavější scény, podle mě se sem hodily a bylo jich tam tak akorát. Navíc byly moc dobře psané. :-D
Ale co ten konec? Sice jsem začala v jednu chvíli tušit, jak by to mohl být, ale přesto jeden MOMENT, mě dost šokoval a naštval! Nechtěla jsem tomu věřit. :-D Netrpělivě budu čekat na další díl, protože jsem faaakt zvědavá, jak to bude pokračovat!
* ty poznámky pod čarou jsem vůbec nečetla, přišly mi zbytečné :-D *

28.07.2019 5 z 5

Temnota v něm Temnota v něm Alice Raine

To bylo fakt hrozný. Nevadil mi ani tolik samotný děj, nemůžu si stěžovat, vzala jsem do ruky erotickou knížku, tak jasně, že to bylo hlavně o sexu a to jsem chtěla. Ale šíleně mě vytáčela Rebecca. Bože, ta byla blbá! Naivní, ufňukaná nána. Prý ,,stydlivá'' jojo. Nicholas mi byl nesympatický a jeho bratr Nathan byl divný. Prostě to celé bylo divné.:-D Styl vyprávění mi neseděl. A ten konec mě fakt rozesmál, takový slaďák...
Ještě, že jsem si knížku jen půjčila v knihovně. Původně jsem si ji chtěla koupit, ale po hodnocení na databázi jsem si to rozmyslela a jsem fakt ráda!

23.07.2019 2 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

No...sama nevím, jak knihu hodnotit. Nebylo to úplně špatné, bylo to zajímavé, ale upřímně, kdyby byla kniha o pár desítek stran kratší, vůbec bych se nezlobila. Začátek začal slibně, postupně mi to ale přišlo zbytečně zdlouhavé, nudné a překombinované, že jsem se v tom začala ztrácet.
Ke konci jsem byla fakt zmatená, samozřejmě chápu, že to byl záměr, ale za mě myslím, že to spíš uškodilo.

22.07.2019 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Z tohoto dílu už nejsem tak nadšená jako z předešlých, ale i tak jsem moc spokojená.
Příběh rychle ubíhal, nechyběla i troška napětí, i když na konci to vyšlo spíš vtipně.
Emily mi úplně neseděla, v některých momentech mě její chování docela vytáčelo. :-D
Henry byl vážně takový živý plyšák, ale oproti Michaelovi a Robertovi byl pro mě nevýrazný.
To zní krutěji než jsem zamýšlela, ale..chápete. :-D
* ta Robertova ,,proměna'' je suprová, skoro jsem ho ani nepoznala :-D *

22.07.2019 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Táákže, po prvním dílu jsem byla nadšená a teď jsem úplně nejvíc nadšená! To bylo naprosto boží! Roberta jsem si oblíbila už v předchozím díle (možná ještě o trošku víc
než Michaela, je víc charismatičtější) a moc jsem se těšila na jeho příběh. A nezklamal.
Ani v nejmenším. Joan byla vážně žena pro něj stvořená. Inteligentní, silná, nebojácná, která ho umí zkrotit. :-D Amy byla největší zlatíčko, chytrá, veselá a prostě úžasná.
Johnny je mega týpek. :-D Co věta, to perla, dost jsem se nasmála!
Jsem zvědavá na závěrečný díl. Henry je zajímavá postava, ale zatím mě moc neoslnil.

19.07.2019 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Zuzana Francková

Kdyby byla kniha o něco delší vůbec bych se nezlobila. Mám ráda téma zakázané, tajné lásky, ale tohle bylo až příliš rychlé, uspěchané, prostě hrrrrr. 125 stran je strašně málo. Navíc hlavní hrdinka Monika byla opravdu příliš naivní a štvala mě. :-D Ale jako oddechovka je to ideální volba.

18.07.2019 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Sérii jsem četla už před nějakým časem a naprosto jsem se do ní zamilovala. První díl je rozhodně nejlepší a tento poslední pro mě asi nejslabší, ale přesto krásný.
Hardin a Tessa je moje oblíbená knižní dvojice. Teď už i filmová. :-)

16.07.2019

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Začátek mě moc nebavil, nemohla jsem se začíst a postavy mi neseděly. Ovšem nakonec se mi příběh zalíbil. Zde byla ukázka toho, že každý se může změnit a každý si zaslouží odpuštění a druhou šanci. :-)

15.07.2019 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Krásný příběh, nenechal mě ani na okamžik vydechnout.
Střídaly se ve mě emoce od naštvaných, šťastných až po smutné.
Ke konci jsem byla úplně naměkko. Asi proto, že jsem Erice přála, aby vše pro ni dobře dopadlo.

09.07.2019 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Bohužel, tohle nebylo dobré. Nelíbilo, nebavilo. Už jsem myslela, že to ani nedočtu.
Pavla byla vyloženě blbá, naivní a nesympatická. V 17 by už snad měla mít rozum, boha, s tím ,,Davidem" to bylo jasný už od začátku! Jako jasně, chápu, co tím autorka chtěla říct, ale....Navíc jsem nechápala, že jí nedošlo dřív, kdo za tím stojí, když to podle mě bylo taky víceméně jasné.
Marian, to byla taky kapitola sama o sobě. Nechápala jsem ho. Byl by docela fajn kdyby...se dokázal rozhodnout dřív.
Lubošova ,,povedená'' rodinka, byla třešinkou na dortu. Hlavně tetinka a Eliška. Že to trvalo, než se Pavlina mamka vzpamatovala. Ale lepší pozdě než nikdy.
To je poprvé, co mě autorka zklamala. Achjo. :-(

08.07.2019 1 z 5

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

Je to trošku jiné, než autorčiny ostatní knihy, co jsem prozatím četla. Takové vážnější. Není to jen o lásce a šmitec.
Nevím, kterou sestru jsem měla radši, chvilku Elen a pak Adélu.
Ke konci jsem byla chvilku opařená, takový zvrat jsem nečekala, i když jsem to po jedné scéně začala tušit. Ale nakonec to skončilo moc krásně. :-)

07.07.2019 4 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Skvělý příběh, četla jsem ho jedním dechem. Aurora i Dominik byli sympatičtí. Byl mezi nimi znát ten věkový rozdíl. Nechtěla bych se dostat do situace jako Aurora. Že se dokázala vrátit zpět, mě velmi potěšilo. Přála jsem jí to.
Celkově mě kniha vážně mile překvapila, nečekala jsem, že z ní budu tak nadšená. :-)

06.07.2019 5 z 5