kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lenka Blažejová (p)

Tohle teda byla jízda. Přiznám se že jsem vlastně vůbec netušila co mám od knihy očekávat. Určitě v ní nehledejte žádnou akci.
Vlastně na knize kromě toho že byla výborně napsaná, nemám co hodnotit. Je to životní příběh, prošpikovaný peprnými sexuálními praktikami a to mi úplně nepřísluší soudit. O hodně sexuálních fantaziích jsem dosud neměla ani tušení, a přiznám jsem že nad některými jsem i kroutila hlavou, jindy jsem se musela vyloženě smát. Dokonce jsem se i trochu inspirovala.
Samozřejmě jsem si Lady Aradiu musela hned hodit do Googlu. Přikládám i ukázku z textu, který má na svých oficiálních stránkách. Trochu jsem si tam početla, a je to fakt zajímavý.
Určitě doporučuji knihu přečíst. I mě samotnou překvapilo, kolik toho vlastně o tomto odvětví ještě nevím.

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Znáte ten pocit, kdy se nemůže rozhodnout jestli se vám kniha vlastně líbí nebo ne? Já přesně tento pocit měla u této knihy.
Prvních 100 stran jsem četla hrozně dlouho, a přišlo mi, že jsem zestárla tak o 10 let. Pak se to zlepšilo, kniha mě chytla, ale potom zase nuda. Vlastně se mi to střídalo pořád dokola. Dobrý, a nuda.
Chápu že se jedná o první díl trilogie, ale za mě tam bylo zbytečně moc podrobného popisu, neustále opakující se situace, slova. Slovo les a vlk teď dlouho nechci slyšet.
Příběh měl ale velký potenciál, škoda že toho autorka patřičně nevyužila. Očekávala jsem víc akce. Možná i trochu víc romantiky. Dějová linka s Nei mě vůbec ale vůbec nebavila. Nějak jsem nebyla schopná pochopit její chování. Ze začátku jsem se i ztrácela v tom jak to vlastně všechno v Divém lese funguje. Reda i Vlk, byli za mě v pohodě.
I když se to ke konci trochu rozjelo, tak po pokračování asi nesáhnu.

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Já se přiznám že knihu jsem koupila ve výprodeji a ještě jen proto aby mi vyšlo doručení zdarma, takže jsem od ní moc neočekávala.
Ale tohle je fakt bomba. Uz od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinové, jsou skvěle napsaní. V knize jsem podezřívala snad všechny postavy. A stejně mě konec hrozně překvapil.
V příběhu je všechno co by v thrilleru mělo být. Pořádná dávka napětí a zvratů vás prostě nenechá vydechnout!
A vlastně nevím, proč kniha není pořádně propagovaná, protože jak už jsem říkala, je to bomba a zasloužila by si určitě více čtenářů. A já věřím že budou nadšení tak jako já!

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Tak tahle knížka dostala i mě. A to už je co říct, protože kdo mě znáte, víte, že jsem tak trochu šiblá. Tohle ale už bylo moc.
Hlavní hrdinka Helenka je podle mě prostě blázen, psychicky narušená a totální prase. Vůbec ale vůbec jsem si ji neoblíbila. Po přečtení knihy, mi ji bylo i celkem líto.
Pořád přemýšlím, co touto knihou autorka vlastně chtěla říct. (A doufám že příběh je jen smyšlený).
Třeba chtěla poukázat co s člověkem dovede udělat nepříliš hezké dětství a vyšinutá matka? Protože ta mi teda přišla taky dost na hlavu…
Nebo prostě autorka chtěla jen za každou cenu šokovat?
Každopádně mi v knize chyběl nějaký hlubší příběh. Nebýt těch nechutností, kvůli kterým jsem chtěla číst dál, protože jsem věřila že už to být nechutnější nemůže, asi bych knihu ani nedočetla protože v ní nebylo nic zajímavého.

Ke knize jsem se dostala v rámci štafety u @knihaopate
A moc ti teda děkuju.

Jestli si knihu chcete přečíst, posuďte vy.

09.09.2024 2 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Jestli máte taky rádi, příběhy o sebepoznání, sebelásce, bezpodmínečném přátelství s pořádnou dávkou romantiky, tak tohle je přesně pro vás.
Musím říct že na tento díl série Pink Tatto jsem se velmi těšila.
První díl se mi moc líbil. I kvůli životním zkušenostem jsem se do Lilky dokázala s přehledem vžít. Druhý díl za mě byl trochu slabší.
Ale s Jasmínou mě autorka velmi potěšila.
Někdy mě teda hlavní hrdinka pěkně štvala. Na to že byla od Timona starší, se v některých situacích chovala jak zamrzlá puberťačka. Timon na mě chvilkami působil jako takové ucho, které se poprvé zamiluje, ale ve finále to vlastně bylo hrozně sladký.
Moc se mi líbilo, jak se všechny postavy v knize emočně vyvíjí.
Při “akčních scénách a hlavně erotických, jsem nedokázala přestat číst. Mezi hlavními hrdiny to prostě jiskří a vy to určitě pocítíte. Ale z osudu Timona je mi teda pěkně smutno.
Co musím vyzdvihnout je přátelství členů Pink tatto. Jak si jsou oddaní, podporují se, navzájem se chrání na život a na smrt. Prostě druhá rodina. To jejich pouto mi na celé této sérii přijde to nejlepší.
A co si budeme vykládat, ne jeden z nás, by chtěl mít aspoň jednoho takového kamaráda.
Za mě určitě stojí za přečtení.

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

No, přiznám se že tahle kniha mě teda vůbec nebavila. Celá anotace zní vlastně hrozně fajn a o to víc jsem byla zklamaná, když jsem zjistila že kniha je úplně jiná než jsem čekala.
Hlavní postava se mi nelíbila ani jedna. Titus je za mě nevychovaný pubertální spratek, co by potřeboval jednu přes tlamu. Ale zase na druhou stranu, díky jeho hormonálním náladám, slovníku a situacím, jsem se u knihy aspoň zasmála, když už nic jiného.
Celkový nápad vlastně vůbec nebyl špatný. Líbilo se mi že kniha je psaná ze dvou pohledů a dvou časů. Před vraždou a po vraždě. Ale chybí tam to něco, co vás nutí číst. Pořádně žádná akce. Celou knihu jsem čekala na ten “Wow efekt, který se bohužel nedostavil.
Mě kniha dost zklamala. Co na ni říkáte vy?

09.09.2024 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Musím říct že už se mi dlouho nestalo, abych měla až takovou averzi na hlavní postavu. Alice. To jméno mě bude pronásledovat ještě dlouho, protože její nelogické, sebestředné chování, mě vytáčelo už od první stránky.
Příběh je ale jinak super, i když se mi občas zdálo že děj se nikam neposouvá a autorka nám maže med kolem pusy opakujícími se frázemi.
Když ale opomenu tyto dvě věci, protože to bylo jediné co mě na knize štvalo, byla kniha jako celek hrozně fajn. Příběh vás vtáhne do děje téměř okamžitě a chcete zjistit jak to všechno vlastně je. Já sama jsem si v průběhu čtení vytvořila čtyři teorie, kdo je vrah.
No na konci jsem koukala jak puk s otevřenou pusou, protože ani jedna nebyla správná a o to víc jsem byla překvapená, možná i trochu zaskočená protože takový konec jsem vážně nečekala.
Je to moje první kniha od autorky a rozhodně nebude poslední.

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Řeknu vám že téhle knize jsem se vyhýbala jako čert kříži. Vůbec ale vůbec mě nelákala. Jeden z důvodu byla obálka. Takovýhle styl se mi prostě nelíbí a upřímně další důvod byl název. Zvrhlý král, no to zase bude kravina. Nechala jsem se ale zlákat výprodejem u KD a dobře jsem udělala. Bože. Tohle byla fakt jízda. Zvrácená jízda. Ale mě se to hrozně líbilo. Aidena jsem si zamilovala. Ten kluk je takový parchant, dominantní, sebestředný, destruktivní, manipulátorský psychopat. Ale já to miluju. Každý z nás měl někdy toxický vztah a tohle je tak toxický až je to vlastně dokonalý. Celou tu dobu jsem si vlastně říkala, jestli se do ni fakt zamiluje nebo ne. Ellsa je klasická subina s pevnými nervy. Některý situace byli přes čáru, ale pokud máte zkušenost s takovým člověkem, tak víte, že i takové situace můžou být reálné.
Erotické scénky jsem četla se zatajeným dechem a pořád jsem potřebovala víc. Asi jsem taky divná, ale mě tohle prostě bere. A jsem tak ráda, že se ke mě konečně dostala kniha, kde nejsou jen samá srdíčka, duha a romantické klišé.
Když jsem se dostala na konec knihy, byla jsem fakt naštvaná, potřebovala jsem hned pokračování. Které už mám mimochodem za sebou, protože tahle série je jak napsaná pro mě na míru. Jediné co mě trochu zarazilo, byl věk hlavních hrdinů. Ale to je jen maličkost.
Doporučuji přečíst, tohle vás totiž nenechá chladnou.

09.09.2024 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Přiznám se že jsem měla velká očekávání která se naplnila. Celý příběh je temný a strašidelný. Několikrát jsem měla pocit sklíčenosti a celkově mi bylo tak nějak divně. Přece jenom, co když ve vesmíru opravdu něco takového je?

Autor se s ničím moc nemaže, téměř hned vás hodí do vody a za mě je to moc fajn, žádná zbytečná omáčka okolo.
V příběhu je naťuklá i romantická linka, která je tak akorát.
Víceméně všechny postavy jsem si během čtení oblíbila.

Byla jsem hrozně překvapená tím v jakém roce je kniha napsaná. Pokud bych to nevěděla, ani bych to nepoznala.
Styl psaní mi vyloženě sedl.

Kniha je i několikrát zfilmovaná ale neviděla jsem ani jeden z filmů. Určitě to napravím a jsem fakt zvědavá jestli se i tady potvrdí pravidlo že kniha je lepší než film.

09.09.2024 5 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Přiznám se že stejnojmenný podcast jsem neslyšela. A vlastně je mi to teď celkem líto. Kniha se mi líbila, dozvěděla jsem se spoustu novych věcí, ztotožnila se s různými názory a ještě víc se utvrdila v tom jak chci vychovávat svou dceru. A hlavně jakým směrem ji vést.
Čtení je to spíš takové oddechové, formou rozhovoru a jestli jste samonasírací jako já, tak s knihou opatrně.
Četlo se to samo.

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Přiznám se že tento díl se mi líbil mnohem víc než předešlá kniha. Konečně to mělo ten správný spád a samozřejmě se vyronilo pár dalších otázek na které zatím neznáte odpověď. Některé situace mi přišli zbytečně zdlouhavé a uměle natahované. Jména postav pro mě španělský guláš, chvílemi jsem se ztrácela kdo je kdo než jsem se do toho zase dostala a oproti předešlému dílu se počet postav zredukoval.
Jinak musím zase vyzdvihnout krásně popsané prostředí a přírodu Grónska. Ze stránek na mě ta surová zima přímo dýchala.
Kniha se mi i přes malé pro mě nedostatky velmi líbila.

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

ahle kniha mě vzala za srdce. Tolik emocí. Už dlouho jsem si takhle nepobrečela.

Nepředstavitelná zvěrstva a já se pořád ptala proč? Sakra proč?

Mrzí mě, že téměř jediné o čem se u nás mluví a z historie se probírá, jsou Němci a druhá světová válka.
Já třeba o této události neměla ani potuchy a je hrozně velká škoda že takovéto příběhy nám jsou skryty. Je jedno jestli se to stalo u nás nebo v Africe nebo kdekoliv jinde. My lidé bychom si z toho měli vzít ponaučení, ať se to stalo kdekoliv.

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Nějak nevím kde mám začít protože kniha pro mě byla velké zklamání, slátanina všeho možného.

Začátek knihy mě chytnul, okamžitě vtáhl do děje. Dokonce jsem se i nějak smířila s tím že hlavní hrdinka je tak trochu naivka a občas jsem nechápala její myšlení.
Vylepšoval to Nick. Nebezpečný, charismatický a potetovaný. Jestli jste blázni jako já, hned si ho zamilujete. Ovšem do té doby než se zamiluje. Z našeho nebezpečného Nicka se stane citově dámička s pindíkem, začne rozdávat rány na potkání a ve finále vám svou citlivou a ukňouranou duší, změní celý pohled na jeho postavu. Což si myslím, že je vážně škoda.

Některé situace byli na můj vkus fakt přestřelený. Autorka šíleně tlačila na pilu, některé věci fakt nedávali smysl a velkou část knihy jsem si pokládala otázku proč?

Abych knihu jen nehanila, obálka je krásná a moc se mi líbila scéna ze závodů.

Mě tahle překombinovaná knížka teda moc neoslovila, ale věřím že mladší čtenáře určitě nadchne.

Coura Coura Jana Bernášková

Od téhle knihy jsem neměla téměř žádná očekávání a i tak mě mile překvapila.

Lucie, Lucie ty jsi ale herečka. To mě napadalo snad na každé druhé stránce a taky to, jak moc mi je tahle herečka Lucka nesympatická a že si už těch průserů v první knize prožila dost tak proč se sakra tak chová? Jak? Jako nána. Ale ruku na srdce, když jsem se vcítila do některých situacích, reagovala bych nějak podobně.

Lucie je v knize hrozně nerozhodná, nejradši bych ji nafackovala.

Hodně jsem četla že pro některé ty vulgarismy už byli moc. Ale za mě to bylo v pohodě, krásně to k příběhu sedlo a dalo mu to takovou tu autentičnost všedního života a situací.

V hodně věcech jsem se našla a zjistila že se občas taky chovám jako pěkná nána.

Dějová linka s Petrem mi už pak přišla zbytečně zdlouhavá a natahovaná.

Nemůžu si pomoc, ale Káju jsem pořád viděla jako starého dědulu.

Kniha je výborná jako oddechové letní čtení.

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Příběh je svižný, čtivý a okamžitě vás to vtáhne. Kniha se čte sama a i když kapitoly byli delší, v tomto případě mi to nijak nevadilo.

Pak tu máme Lily a Aleka nebo Alexe, říkejte mu jak chcete.
Začneme s Lily. No, moc se mi líbil nápad autorky udělat z hlavní hrdinky téměř slepou a k tomu ji do rukou vložit těla svalovců. Lily mi byla vážně sympatická i když někdy na mě působila jako totální nanda. Jednou byla za naivku a stydlivku a za pár dní z ní byla charismatická a sebevědomá žena. Trochu zvláštní kontrasty chování…

Alex - tohle bylo něco. Ragbista. Čekala jsem že Alex bude drzý, nebezpečný a potetovaný ragbista který bude výbušný a nedá vám spát.
Nemohla jsem se více zmýlit. Alex je možná tak potetovaný ale mírný jak beránek a ke sportu který dělá se vůbec nehodí. Dost mi vadilo že autorka o jeho životě nezmínila téměř nic, takže jsem z celého příběhu měla dost odosobněný pocit.

Další věc která mě zarazila, byla časová linka. Čtete kapitolu, uprostřed strany si jde lehnout a najednou se posunete o tři dny, pět ale někdy skoro i o týden.

Autorce se musí nechat že použila tým ragbistů, který opravdu existuje a tu Haku si určitě vyvooglete. Já byla překvapená, jelikož jsem o tomto sportu moc informací neměla.

Kniha není špatná, příběh je fakt poutavý a nutí vás číst dál ale něco mi tam prostě chybělo, přišlo mi to málo propracované a chyběla tomu taková ta “omáčka.

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Jooo tak tohle se mi líbilo i když kniha byla občas předvídatelná, vůbec mi to nevadilo. Autorka vás bude napínat až do samého konce.

Jsem sama matka a představa ztraceného dítěte je pro mě strop nejděsivější noční můry. Díky tomu jsem knihu nemohla odložit a zvládla ji za jeden den.

V celé knize jsem našla asi dvě takový zvláštní věci, které se týkaly chování postav. Ale ty už jsem zapomněla, takže asi zase tak důležitý nebyli.

Oceňuji krátké kapitoly, protože i to je jeden z hlavních důvodu proč vám stránky budou utíkat pod rukama.

Bylo super číst pohledy ostatních postav a dozvědět se i informace z jejich životů.
Nory mi bylo strašně líto.

Kniha měla vše co by pořádný thriller měl mít.

Takovýto konec jsem tak nějak očekávala a stejně když jsem otočila poslední stránku, chvilku jsem si nemohla spojit nějaké souvislosti. Nakonec ale do sebe vše zapadlo jako skládačka.

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Do této knihy jsem vkládala velké naděje, jelikož první díl mě moc neoslovil, naivně jsem si myslela že se mi takhle kniha bude líbit víc.
Spletla jsem se.

Jediné co se mi na knize líbilo, byl humor mezi Jackem a Riley.
A potom Jack. I když jsem nebyla schopná kvůli jeho povaze představit si ho jako toho agresivního ragbistu, stejně byl boží. Chlap se srdcem na právem místě. Díky těmto dvou věcem, jsem knihu dočetla.

Riley. Až se budou rozdávat ceny za napsání nesympatické, sobecké, pokrytecké a hlavně nesmírně hloupé postavy, autorka tuto cenu rozhodně vyhraje protože když už mi Riley přestala vadit, zabila to jedním svým skutkem a následným nepochopitelný chováním.

Kniha za mě klidně mohla mít míň stran. Některé situace byli zbytečně zdlouhavé a hlavně nepochopitelné.

Autorce se musí nechat že má talent celkem na originální téma a situace ale jinak ani tento druhý díl mě nepřesvědčil o tom, že si od ní ještě někdy něco přečtu.

06.09.2024 2 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Do téhle knihy jsem se pustila s nulovým očekáváním a vůbec jsem nevěděla o čem kniha je. Byla jsem nemile překvapená když jsem zjistila že hlavní téma knihy je pandemie. Nejsem moc velký fanoušek tohoto žánru a neoslovila mě ani covidová pandemie natož potom vir na který umírají jen muži, který můžete vidět v této knize.

- Je zajímavé jak se autorka krásně trefila téměř do všech nařízení při covidu. Ač takové knihy nemám moc v oblibě, celkový námět této knihy má velký potenciál. Autorka si připravila půdu na velmi dobrý příběh ale bohužel to aspoň za mě, nedotáhla do konce.

- V knize bylo tolik postav, tolik úhlu pohledů, zbytečných informací a vycpávkových kapitol že jsem se několikrát ztratila a bylo dost těžký se zorientovat.

- Celá kniha je dost depresivní, stejně tak postavy ale to je asi pochopitelné vzhledem k tématu.
Konec byl celkem smutný.

- Vlastně ani nedokážu říct jestli se mi kniha líbila nebo ne. Nenadchne ani neurazí, nic co byste chtěli číst ještě jednou.

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

No to snad ne. To bylo první co jsem si pomyslela když jsem se do knihy začetla.

Tahle kniha je tak naivní, hloupá a pro mě celkově nepochopitelná. Úplně že všeho nejvíc nechápu, co to ta Zoey proboha vymyslela za pomstu. Snaží se dokázat že není lehká děva tím že se vyspí s chlapkém před lidmi a ještě k tomu za peníze? To jako vážně?

Zoey - naivka kterou jsem nepobírala od prvních stran. Přišlo mi že má víc osobností.
Rhys - na šéfa takového podniku bych teda vybrala úplně jinou charakteristiku postavy a proto mi k tomu všemu moc nezapadl.

Celkově pro mě bylo v knize dost nejasností co se týkalo informací o klubu. Dost k smíchu mi přišla všechna pravidla k dodržení anonymity která vlastně platila asi tak prvních deset stran knihy, pak už samozřejmě jedeme ten klasický mood. Porušíme všechny pravidla!

Tohle vážně nebyla kniha pro mě a po pokračování už určitě nesáhnu.

06.09.2024 2 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Tahle kniha není pro slabé povahy.

Násilí na dětech je pro mnohé znáš téma s několika vykřičníky a psáno v rudých barvách. Osud Judea a Kylea byl hrozný, celou dobu co jsem knihu četla, se mi sviralo srdce a naivně jsem doufala že toto žádné dítě nezažívá.

Téma bylo za mě dobře zvolené, to vždycky v lidech nechá kopec emocí. Ale chyběli mi takové detaily. Jakože třeba proč si toho nikdo nevšiml, nebo že nikde není zmínka o tom jestli kluci chodili do školy.

Díky tomu že jsem se do knihy dokázala velmi dobře vcítit jsem po pomstě prahla stejně jako hlavní hrdina. O to víc mě zklamal způsob provedení. Za mě teda žádný extrém a asi bych si s tím popisem víc pohrála. Za mě to bylo moc rychle hotové. Ale to je jen můj osobní problém, já tyhle mordy ráda.

Takže jestli někdy budete mít chuť se nechat citově rozdrápat, sáhněte po této knize.