kob kob komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

V příběhu je tolik děje, že by vydal aspoň na tři knihy. Čtenář se ani chvíli nenudí a dva úhly pohledu jsou zajímavé.

05.02.2017 4 z 5

Ruku na srdce, náhody neexistují Ruku na srdce, náhody neexistují Petr Rajchert

Přečetla jsem celkem se zájmem, ale přistihla jsem se, že jsem si po měsíci nemohla vzpomenout, o čem vlastně byla, což se mi u dobrých příběhů v knihách ani ve filmech nestává.

25.01.2017 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá a napínavá od začátku do konce.

29.12.2015 5 z 5

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Bylo to krátké, svižné a zajímavé.

03.07.2024 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Napínavá od začátku do konce, který byl dost rychlý a překvapivý.

18.06.2024 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Vysvětlení, co je to kleptomanie si člověk lehce najde na internetu a nic užitečnějšího knížka z mého pohledu neobsahuje. Naopak z ní dělá něco jako příjemnou a napínavou kratochvíli, kterou se bavila už i matka a babička hlavní hrdinky.
Možná, že kdyby tihle lidé vždycky dostali jednu pořádnou přes ruce, neukládal by si jejich mozek příjemný pocit z krádeže, ale uložil by si, že to sakra bolí, když se krade.

14.06.2024 2 z 5

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

Přehledné shrnutí problematiky. Jen ten reálný boj se zažitými blbostmi je často velmi vyčerpávající, ale nutný.

04.04.2024 5 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Příběh byl dobrý, ale nevyhovoval mi autorčin styl. To věčné vysvětlování právnických pojmů velmi narušovalo plynulost vyprávění. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějakou příručku.

09.03.2024 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Olga měla docela smutný osud, ale takových byla spousta. Příběh mě nezasáhl, dost jsem se nudila a do čtení nutila.

28.02.2024 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, i když mi to finále na chvíli připadalo hodně nepřehledné.

20.02.2024 5 z 5

Svedok obžaloby (11 povídek) Svedok obžaloby (11 povídek) Agatha Christie

Audiokniha asi nebyl úplně nejlepší nápad. Kdybych četla každý den jednu povídku, vychutnala bych si je. Takhle se na mě v autě vyvalila spousta postav a příběhů, vznikl guláš, a po týdnu z toho nevím dohromady nic. Odvyprávět bych dokázala asi jen jednu povídku, která se mi v hlavě z nějakého důvodu zachytila ;)

23.01.2024 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Co z knihy plyne za poučení? - Buď hloupá, nezodpovědná, nepoužitelná a hysterická, pak se ti splní všechno, co chceš. Trošku na hlavu, ne? I když ono to tak v reálu často funguje.

15.12.2023 2 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Popravdě - moc mě to nebavilo. Slabý příběh, nesympatická hlavní hrdinka. Po Skladatelce voňavého prádla jsem si chtěla sehnat všechny autorčiny knížky, ale po téhle mě to už nějak přešlo.

09.11.2023 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Čtení je to díky politice poněkud náročnější, ale rozhodně zajímavé a poučné. O historii Gruzie jsem skoro nic nevěděla, tak jsem velmi zajímavou formou doplnila mezery.

03.11.2023 4 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Někdy jsou ty životní cesty a cestičky hodně klikaté, a ty, které vycházejí z brněnské Venuše bývají obzvláště zajímavé :) Nejspíš jsme se tam s autorkou svého času potkávaly, tak snad bude někdy možnost společně zavzpomínat.

18.10.2023 5 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Vlastně jsem ani nečekala, že to bude tak dobré... a skřítek glosátor má určitě sourozence - jeden žije se mnou a občas mi dokáže pěkně zavařit

18.09.2023 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ač fantasy nevyhledávám, vsadila jsem na oblíbené autory krimi. Námět je originální, ale v Přístavu to bylo hrozně zdlouhavé, a té krve tolik, že čtenář otupí a ani už ho to neděsí.

29.08.2023 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Tak sobeckou a nepříjemnou hlavní hrdinku románu hned tak nenajdete. Ona byla celá ta rodina jakási divná, taková studená. Moje sympatie měla asi jen Heda.

06.08.2023 3 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Občas si ráda některé detektivky od ACH připomenu, ale musím přiznat, že už je nehltám jako kdysi. Na dnešní dobu už je to pomalé a upovídané, ale klasika je klasika.
Raději však příště dám přednost filmovému a televiznímu zpracování.

02.08.2023 4 z 5

Ani se nechce věřit, že tahle krátká a poměrně depresivní povídka posloužila jako námět pro tak krásný film.

30.05.2023 4 z 5