kob kob komentáře u knih

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Temné, depresivní - krutost, která provází boj o moc. Tak velké množství postav, které se neustále vzájemně vraždí a vydírají, že jsem v nich měla chvílemi zmatek.

17.09.2020 3 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Kniha je napínavá, hodně drsná, nemá hluchá místa, jen způsob, jakým se hrdinové dostávají ze smrtelných nebezpečí je často dost pohádkový.

02.09.2020 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Ač jsem začala číst sérii od konce, moc se mi to líbilo.

10.07.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Z autorových knih se mi tahle líbila zatím nejvíce. Mimo napínavý děj dostane čtenář spoustu zajímavých historických informací, což mám ráda a inspiruje mě to k hledání dalších souvislostí. Především je však kniha znepokojující svým hlavním tématem, obzvláště v aktuální době pandemie.

11.05.2020 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Milá knížka, taková pohádkově pozitivní. Škoda, že také v reálu nepomůže kdejakému tragédovi šťastná náhoda ????

02.01.2020 4 z 5

První díl se mi moc líbil, ale tohle jsem v půlce vzdala.

29.12.2019 1 z 5

Na náš pohřeb do smrti nezapomenete Na náš pohřeb do smrti nezapomenete Vít Pokorný

Vydržela jsem dvacet stránek - ztráta času.

05.10.2019 odpad!

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Mám ráda historické romány, ve kterých se něco zajímavého děje a které mají silný příběh, což jistě není tento uvzdychaný případ.

17.04.2019 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Pokud autor vymýšlí a popisuje až takovéhle příšernosti, viděla bych to především u něj na nějakou psychiatrickou diagnózu ;-)

17.03.2019 2 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Skoky z jednoho oddělení na druhé a občas do minulosti jsou tak rychlé, že jsem měla co dělat, abych se chvílemi v postavách úplně neztratila. Nicméně - nudit se určitě nebudete.

04.03.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tak jsem si říkala, že si na nějakou dobu oddychnu od severských autorů, sáhnu po Klevisové - a šup, jsem v Norsku ;-) V žádném případě však nelituji - líbila se mi.

16.04.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moc jsem si knížku užila - je skvěle napsaná, napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

02.01.2018 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Líbila se mi moc, ale chvílemi jsem se ztrácela v postavách a musela listovat zpět, abych si připomenula, který z těch vesničanů to vlastně je. To se mi u českých knih s českými jmény většinou nestává.

20.03.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Napínavé od začátku do konce. Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsanou knihu.

06.05.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka člověka úplně vtáhne do historie, nutí navštívit ta místa a hledat další informace, protože je těžké smířit se s tím, že už žádná žítkovská bohyně neexistuje.

05.08.2015 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Přišlo mi to trochu chaotické, chvílemi zajímavé, chvílemi hodně divné, ale i půvabné a plné fantazie - kniha ve mně vzbudila nečekaně rozporuplné pocity.

13.09.2024 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Klasická, velmi dobře propracovaná anglická detektivka, jen hlavní postava je naprosto nereálná. Jedenáctileté dítě se prostě takhle nechová a neuvažuje. Když si Flavii představíte tak o pět let starší, už je to uvěřitelnější.

26.08.2024 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Za mě super - knížka mě moc bavila, užila jsem si ji ;)

18.07.2024 5 z 5

Bandita pro brněnskou baladu Bandita pro brněnskou baladu Jiří Kamen

Neskutečně široký záběr - netuším, kde se v člověku může vzít tolik energie.
Díky za zajímavé vzpomínky.

07.05.2024 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Zajímavá ich-forma z pohledu nájemného vraha. Čtenář mu vlastně fandí.

03.05.2024 4 z 5