Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Pro fanoušky skupiny Kryštof a jejich nádherné písničky Zůstaň tu se mnou je tato kniha určitě nutností. Hezky dokreslí úžasný, emočně nabitý klip s Richardem Krajčem, již zmiňované skladby.
Příběh je velmi čtivý. Smutný, ale nadějeplný. Žádné hluboké myšlenky nečekejte, ale určitě u něj oddechnete.
Palec nahoru za obálku a ilustrace.

06.01.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak nějak o ničem... A přece o všem.
Jsou to opravdu příběhy ze života, které můžou potkat každého z nás. Místy vtipné, místy smutné. Vhodné pro odreagování. Nic úplně hlubokého a zapamatovatelného nečekejte.

11.12.2018 3 z 5

České pohádky České pohádky Slávka Kopecká

Klasické pohádky psané velkými písmeny - ideální na nácvik čtení pro začínající čtenáře. Obsahově velmi osekané.

22.11.2018 2 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Novinářka Nora se opět dostává k mezinárodnímu případu, tentokrát zmizení manželky slavného íránského básníka. Manžele osud rozdělil na útěku z Íránu do Londýna. Manéš skončí v Dánsku a Amina se v Londýně propadne do země... Nořiným úkolem je vypátrat Aminu dřív než bude pozdě. Při pátrání začne rozmotávat nepěkné praktiky jedné korporace, která dělá pokusy nejen na zvířatech, ale i na lidech. Zda se Manéš dočká své milované Aminy, světla jeho očí, duše jeho srdce, si musíte přečíst...
Také se dozvíme, jak daleko se posune vztah Nory a jejího policisty Andrease.
Čtivá, svižná detektivka, doporučuji.

26.08.2018 4 z 5

Kapesní slovník česko- psí/pso-český Kapesní slovník česko- psí/pso-český Jean Cuvelier

Velmi pěkně zpracovaný slovníček "psího jazyka", který popisuje nejčastější situace v komunikaci mezi páníčkem a pejskem. Pojmy jsou abecedně seřazeny a rozděleny do tří částí - pes vysílá zprávu pánovi, pán psovi a nakonec jak psi komunikují mezi sebou. Celou knihou vás provedou hezké a vtipné ilustrace. Milé, praktické a poučné, doporučuji.

26.08.2018 5 z 5

"Ježíšmarjá, na tragickej život sem já pes!"
Kdo z nás by toto zvolání neznal? Ano, většina z nás ho má v paměti díky úžasně natočenému seriálu Vlak dětství a naděje, který díky skvělým hlavním postavám Heleny Růžičkové alias Amazónky a Stanislava Zindulky alias "srágory" činí toto dílo nezapomenutelným.
Avšak tato kniha nejenže vypráví příběh ještě dál než filmové zpracování, ale má prostě svoje kouzlo, jak už to tak u knižních předloh bývá. Děj je vyprávěn dospívající "cérou vlasti", která příběh podává jakoby snově, svýma dětskýma očima, přitom vůbec nezlehčuje probíhající válečné události.
Holič Sepp se stává její noční můrou, která ji pronásleduje z Frývaldova, přes válečné Brno až na poválečnou Vysočinu. Jeho postava je v knize ztvárněna o mnoho "hrůzněji" než v seriálu. Za jeho trápení kocoura Jolyho jsem ho vážně nenáviděla.
Příběh uzavírá kapitola Dítě svoboděnky, která dává naději a nechává doufat v lepší zítřky...
Skvělé, doporučuji!

24.08.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smekám před autorem klobouček - nebo snad raději kápi?
Prostě umí... umí vymyslet do detailu propracovaný svět, který jednoho vtáhne a nepustí. V tomto světě jsou na vrcholu "potravního řetězce" Smrtky, které mají poslední slovo nad životy jinak celkem spokojených, dlouhověkých lidiček.
Citra a Rowan přijdou k učednickému řemeslu Smrtek jako slepí k houslím.
C. s. Faraday si je vybere jako vhodné kandidáty hlavně kvůli jejich správňáckým smrtčím vlastnostem. Zanedlouho jsou však postaveni proti sobě a jen jeden z nich se stane Smrtkou a dalšího čeká pokosení.
Nechte se vtáhnou do fantasy světa a zjistěte, jak to s mladými učedníky dopadne, ale také co znamená rozplesknout se, co jsou to nanity, jestli je rok Ocelota nebo Kapybary, co je to Nimbus, kdo jsou tonisté, co znamená otočit list a mnohá další.
Těším se na další díl, doporučuji!

12.08.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherná kniha. Silný příběh rodiny Kepplerových vás chytne a nepustí, zasáhne vás přímo do středu hrudi. Chvíli s nimi pobudete v Indii, chvíli ve Zlíně, bohužel také v Terezíně i Osvětimi. Ocitnete se i na frontě a na pláži v Normandii. Proč? Je to moc? Ano, je... ale nakonec pochopíte, kruh se uzavře.
Ústřední příběh Ráchel a Toma je smutný a plný lásky. Ale ani syn Daniel to neměl lehké, s ním jsem trpěla snad ještě víc...

"Máma byla samozřejmost. Jako vzduch. Jako chleba. Ještě naposledy jsem se k ní přivinul. Cítil jsem důvěrně známou vůni, kterou kolem sebe šířila.
- Pamatuj si, že nikoho z lidí, které doopravdy miluješ, nemůžeš nikdy ztratit."

Ach, kdyby to bylo tak jednoduché...

08.08.2018 5 z 5

Saze na hrušce Saze na hrušce Miroslav Horníček

"Když člověk stárne, začíná si stále častěji a podrobněji vzpomínat na své dětství. Ohlíží se a dívá se zpět. Pak uplyne ještě pár let a on začíná vyhlížet. Dívá se vpřed. Cesta před ním už je daleko kratší než za ním."

Pan Miroslav Horníček s nostalgií vzpomíná na své dětství v Plzni, na rodiče, prarodiče i strýce, ale také na místa, která v něm zanechala hlubokou, nesmazatelnou stopu. Milé povídání... přečtěte si ho, ať se dozvíte, odkud se vzaly saze na hrušce :-)

"Když člověk píše vzpomínky, má k dispozici dvojí pramen: rozum a cit. Mozek a srdce. Obojí má svou vlastní paměť a nelze plně spoléhat ani na jednu z nich, nelze jen s jednou z nich vystačit."

07.08.2018 3 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Je to tak trochu netradiční detektivka, protože Cal není klasický drsný vyšetřovatel s bouchačkou u pasu, je to profík oceánograf, který rozumí mořským a oceánským proudům a větrům a na vlastní triko pátrá po různých věcech ale častěji hlavně po mrtvolách. Zda se mu podaří rozluštit čtvrt století starou záhadu, kdy žena jen tak vešla do moře, ale už z něj nevyplavala, to si budete muset přečíst.
Příběh vás zavede do skotského Poltownu, uzavřené komunity, která chce svoje tajemství nechat spát. K životu ho ale přivede paní A. (mimochodem hrozně nesympatická peklířka), která se tím chce všem pomstít. Svým dopisem přivede do městečka mladou Violet, která začne pátrat po stopách své matky. Pátrání je svede dohromady s Calem, se kterým budou postupně odkrývat stará tajemství.

30.07.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Když jsem přečetla prvních pár stránek, tak jsem si říkala, po čem jsem to zase sáhla... další nemocná náctiletá, opět zamilovaná... furt na jedno brdo.
No tak dobře, omlouvám se, předsudky se nevyplácí.
Není to nudné, není to jednoduché a není to jako ostatní knihy. Ba naopak, je to neotřelé, plné hlubokých myšlenek, komplikovaných vztahů a vyvolává to spousty otázek, coby kdyby, nebo JAK JEN MOHLA?
Maddy a Olly - přála bych vám šťastný a spokojený život, plný zdraví a lásky, ať se vám splní všechno, úplně všechno!

30.07.2018

Pod brněnskými věžemi Pod brněnskými věžemi Marta Šrámková

Zajímavé pověsti z města Brna doplněné hezkými ilustracemi.

30.07.2018 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Tuto knihu jsem si vybrala proto, abych poznala další českou autorku a taky proto, že mě zaujala obálka - moc povedená. Trošku jsem se bála, že jsem dávno za cílovou kategorií, ale ač kniha spadá do žánru young adult, tak se kdokoliv starší nemusí jejího přečetní obávat. Autorka píše velmi vyspělým jazykem. Zvolila ponuré téma deprese, které může být vlastní každému, nezávisle na věku. Viki bojuje s traumatem z maminčina umírání na rakovinu a následné smrti. Introvertní táta jí v tom boji vůbec nepomáhá, a tak se bohužel objeví nevítaná Černooká přítelkyně, která Viktorii stahuje hlouběji a hlouběji do temného světa její mysli. Celý příběh je napínavý, ale konec vás dostane! Doporučuji.

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

"Město, příběh a všechny osoby v této knize jsou smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečnými událostmi je čistě náhodná..." takto nás autor pobaví hned v začátku knihy :-)
Koho zajímá, jak fungovalo slovenské podsvětí a politická skvadra na Slovensku v porevoluční době, tak vzhůru do toho. Není to sice úplně nejlehčí čtení, ale určitě stojí za to. Druhá, detektivní linka, s vraždou stařenky, se čte o poznání snáz a je neméně napínavá. Těším se na další příběh!

23.07.2018 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

I přesto, že válečných i poválečných příběhů už bylo napsáno dost, tento opravdu stojí za přečtení. Nejen proto, že je velmi poutavě a napínavě zachycen, ale i proto, že stále budou čtenáři, kteří nevědí a neznají tyto hrůzy a hanebné chování...je třeba to znovu a znovu připomínat.
Troufnu si říct, že příběh malé Kláry a zapomenuté Helgy vás chytne za srdce...mě chytil...doporučuji!

O myši Alici O myši Alici Gottfried Herold

Vzpomínky na dětství!
Krásné, milé, malé leporelo o myši Alici a jejích dětech. Je celé slepené, ale i po třiceti letech má své kouzlo. Přežilo mě, sestru a prvního syna, tak doufám, že přežije i toho druhého :-)

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Dobrá kriminálka, četlo se to samo, napínavé to bylo, Nora byla sympaťačka... co víc si přát? Snad jen další díl... uvidíme, jak bude autorka zrát, věřím, že jako víno :-)

08.07.2018 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Moje první dánovka a koukám, že jsem hnedka kápla na pěkně brutální kousek. Líbilo se mi to, ač to místy bylo hodně hrubé čtení (to úplně nemusím), tak to mělo spád a nenechalo mě to knihu odložit. Ondrej se mi hnusil. Kriminalistický tým se mi líbil. Povedené. Jdu na další :-)

06.07.2018 4 z 5

Nelidské zdroje Nelidské zdroje Monika Petrlová

Opět milé, oddechové povídky ze současného děsně (možná někdy i děsivě) moderního světa. Některé vtipné, jiné na zamyšlení a taky jedna fakt o ničem. Nejvíc se mi líbila povídka Chemické dítě a Laktaportál.
A taky nesmím opomenout opravdu vydařené ilustrace!

05.07.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Já když se do nějaké série zamiluji, tak neznám bratra, ani kritiku :-) Prostě mám pro Robertovy knihy slabost... Erika je perfektní ženská i vyšetřovatelka a úplně mi vyhovuje. Každé její vyšetřování je hezky proloženo i jejím soukromým životem a to příběhům dodává šťávu. I toto pátrání po vrahovi malé Jessiky bylo napínavé a zajímavé. Přiznám se, že jsem od začátku měla tušení, které se mi potvrdilo, ale na příběhu mě to neochudilo, protože je to opravdu hezky zamotané.
Chcete znát vraha? Čtěte! Opět doporučuji.

27.06.2018 5 z 5