kolacky kolacky komentáře u knih

Zmizení princezny Zmizení princezny Jaroslav Velinský

Nemůžu jinak a dávám zase za pět. Ten hajzl Suchomel si to zasloužil a škoda chudáka vraha. A koho jsem baštila, to byla bábi Hadrabová!

24.02.2022 5 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Áno áno, telefon je pro zlost, když spim v kuchyni na kanapi a čtyrykrát mi zvoní za hlavou... ale zase mi muže zachránit kejhák, když včas sežene policajty.

23.02.2022 5 z 5

Jak zpracovat podezřelého a kachnu na medu Jak zpracovat podezřelého a kachnu na medu Frédéric Lenormand

Ano, potměšilé, to tyhle příběhy jsou a je to moc prima. A veliký dík paní Misařové za to, jak bravurně ty špílce a jedovatostičky přeložila.
"Originál" od Van Gulicka miluju, ale je to někde jinde. Obojí je skvělé.

22.02.2022 4 z 5

Osud motýlka Osud motýlka Jaroslav Velinský

Připojuju se k nadšeným komentářům kolegů finkomilců. Vynikající čtení. A kupodivu se mi zamlouval i military klub Titanic.

21.02.2022 5 z 5

Bestie z Tamberku Bestie z Tamberku Jaroslav Velinský

Páni... Kam na ty nápady Kapitán chodil... Opět vynikající čtení.

21.02.2022 5 z 5

Konec perského prince Konec perského prince Jaroslav Velinský

Vynikající postřehy. Skvěle napsáno. A miluju, když někdo umí být drzý a ke všemu mít pravdu, abych nespoilerovala, najděte si stránky 171-173. I jinde...

20.02.2022 5 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Strašně zajímavá série. Narazila jsem na ni náhodou a jsem mile překvapená. Doufám, že se časem dostanu ke všem dílům, je to výborné čtení.

19.02.2022 4 z 5

Čarovná zátoka Čarovná zátoka Nora Roberts

Výborné počtení! Člověk jim prostě musí fandit. Jsou roztomilí jeden jako druhý až šestý. Jenom... pizza? Těstoviny? Dvě jídla, která vážně moc nemusím. Samé prázdné kalorie... (Ale co se divím, Eva Dallasová se nejradši krmí skoro tímtéž. :-))

19.02.2022 5 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

Vynikající čtení. Líbí se mi to magično a pospolitost. Jen jsem za každou stránkou čekala, jak Riley zakrouží rameny :-)

18.02.2022 5 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Jenom faktická připomínka - Zuzana si na Ischii musela najít kadeřnici, protože za těch kolik týdnů musela mít odrosty aspoň dvoucentimerové - znám to!

18.02.2022 4 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Opět super příběh. A Nora/J.D. zase poněkolikáté, jak ona to umí, ukázala, jak funguje spojená velká rodina - včetně spřátelených policejních sil. Nádhera.
P.S. A takového h.a.j.z.l.a snad ještě nechytali...

14.02.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Výborná věc, jako vždycky. Miluju Kate a její partu policajtů, makají do úpadu a daří se jim. A doufám, že se jí s Tomasettim povede i dál tak dobře.

13.02.2022 5 z 5

Falešné kosti Falešné kosti Kathy Reichs

V téhle knize to Tempe nemá ani trochu pěkné. Snad jen na konci...

12.02.2022 4 z 5

Svědectví kostí Svědectví kostí Kathy Reichs

"Zatímco (Birdie) chroupal speciální granule Hill's, já snědla bagel se smetanovým sýrem a vypila hrnek kávy tak silné, že v ní skoro stála lžička."
"Poslouchala jsem a pozorovala Birdieho, jak na hromádky hrášku a mrkve na podlaze vyplivuje další kuličku. Jeho třídící schopnosti jsem prostě musela obdivovat."

11.02.2022 5 z 5

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Asi - podle mě - nejlepší knížka o Temperance. Kamarádky z dětství a zvláštní "padouch", který se projevil jako charakter.

07.02.2022 5 z 5

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Boyd, kromě Birdieho hlavní postava!

06.02.2022 4 z 5

Star Trek – Klasické příběhy 02/1 Star Trek – Klasické příběhy 02/1 James Blish

"Hmm,", udělal Spock. "Zdá se, že nahodilé faktory pracovaly v náš prospěch."
"V jednoduché, nevulkanské angličtině," vysvětloval McCoy, "jsme měli štěstí."
"Cožpak jsem to právě neřekl, doktore?" pronesl Spock klidně.
(str. 162-3)

04.02.2022 4 z 5

Krize Krize Felix Francis

Ano, syn je dobrý jako taťka.

02.02.2022 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jako ostatní kolegové - měla jsem co dělat, abych knížku neodložila jako nedočtenou. Prvních tak 120 stránek byla čistá nuda, protivní lidé, nafrněná a nejistá matinka, nedozrálá děvčata a praštění bohémové, rozervaní a tápající. Prostě vztahový seriál jako vyšitý. Pak se objevila Daisy a jenom díky ní jsem to doklepala do konce, no, budiž, aspoň ta nakonec věděla, co chce.

29.01.2022 3 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Knížka mě hodně potěšila, jednak návratem do známého prostředí Castle Rocku, jednak chytrou Gwendy, která se nevzdává, a konečně uznáním Norrise Ridgewicka, který je fakt dobrý šerif.

27.01.2022 5 z 5