kolacky kolacky komentáře u knih

Význam lásky Význam lásky Stephanie Laurens (p)

Lady O. se tady tentokrát jenom mihla, ale vůbec to nevadilo.
Kousek Cynsterovské ságy bez Cynsterů, ale se stejným šmrncem - napětí, romantika, hrad, padouši, kamarádství a stmelená komunita. Proto máme Stephanii rádi.

21.11.2023 4 z 5

Květ zla Květ zla Alexander Stainforth (p)

Pěkně zlověstné. Selina musela prokázat neskutečnou sílu, aby se z těch "úžasných dětských let" vzpamatovala. Naštěstí měla anděla...

21.11.2023 4 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Příjemné počtení! Atmosféra předvánočního Edinburghu je skvělá a pana McCredieho budete milovat.
A docela mě potěšilo, že jsem většinu knížek/autorů, zmiňovaných v textu, znala...

21.11.2023 5 z 5

Prokletí domu U Dvou růží Prokletí domu U Dvou růží Jan Bauer

Zatím asi nejlepší kniha o soudci Melicharovi. Dobrá zápletka, mazaný soudce a tentokrát ne tak hloupý Božetěch.

19.11.2023 4 z 5

Strážci polární stanice Strážci polární stanice Grigorij Nikitič Grebněv

Když jsem byla školou povinná, nebylo až tak moc dobrodružných knížek, tak jsem byla vděčná za cokoliv. A tohle tenkrát zas tak špatné nebylo.

18.11.2023 4 z 5

Smrt hraje vrhcáby Smrt hraje vrhcáby Martina Novotná

Je znát, že se autorka krásně vypsala. Ačkoliv je tenhle příběh vydaný jako třetí, je to vlastně začátek, kde se dozvíme, jak pan Tadeáš k Vítkovi přišel. Už se těším na jejich další příběhy.

Čarovný svět Čarovný svět Marie Majerová

Krásná knížka. Jak píšou kolegové čtenáři, od dětství dodnes...

Keltské pověsti Keltské pověsti * antologie

Moc hezké pohádky. Jednu jsem znala pod názvem O černém býku norvéžském ( Anglické pohádky), jednu ze sbírky Čarovný svět - Jan Čermáček. Pořád kouzelné...

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

No tak to bylo na hraně! Ty stínové postavy a jejich osud... Asi bych se pokusila utéct, ale jak se dozvíme, nepomohlo by to. Věřila jsem, že Margot přijde na správné řešení, a držela jsem palce moc moc.

13.11.2023 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Jak se to všechno krásně porovnalo! To mám na romantice ráda. Příjemně napínavý děj, kdy víte, že to dobře dopadne.

13.11.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hodně dobře napsaná knížka. Nemusí to být detektivka, která se autorce povede! Bergmana můžu se samozřejmě taky, ale tohle bylo něco jiného. Nejlepší postavy - Jura a Laďa!

11.11.2023 4 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

(SPOILER) Moc dobrý druhý díl. Rozpracované děje byly dost drsné, Králové se zdáli být neporazitelní a Nei měla víckrát nakročeno k zániku. Naštěstí měla sestru milující až za hrob... Konec byl smířlivý. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že Reda a Eammon přišli o svůj vnitřní zlatý les.

11.11.2023 4 z 5

Vinen či nevinen Vinen či nevinen Felix Francis

Nebylo to špatné, ale autor má lepší.

05.11.2023 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Klasický vyvražďovací horror. Ne že bych je vyhledávala, ale dostal se mi do ruky, anonce byla zajímavá... ale jedno přečtení mi stačilo.

04.11.2023 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Tak smutnou, nenávistnými lidmi prolezlou knížku jsem dlouho nečetla. Dobře napsané, on to pan Kyša umí. Ale ten děj mě docela rozhodil. Protože by se to bylo klidně bývalo mohlo stát...

04.11.2023 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Zajímavá kniha. Otec by si zasloužil sekerou do hlavy hned po narození, ale to bychom zase neměli chytrou a odhodlanou Maud. Neměla to vůbec lehké, při té ignoranci všude kolem, ale udělala, co mohla.

03.11.2023 4 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Vynikající příběh! Jedna linie záhad a nebezpečí je za námi, druhá doufejme začne - ta o Vinci Raderovi, zasloužil by si to. Už se těším na další příběhy!

03.11.2023 5 z 5

Kronika hříšného kněze aneb Bestie z Karlštejna Kronika hříšného kněze aneb Bestie z Karlštejna Naďa Horáková

Moc dobře napsané. Paní Horákovou čtu ráda, i historické i současné knížky. Tady se nespletu.

01.11.2023 4 z 5

Oběšencův vrch Oběšencův vrch Veronika Černucká

Jako obvykle, bohužel... Peníze jsou až na prvním místě. Ještěže je Tara tak všímavá holka.

01.11.2023 4 z 5

Pařát smrtky Pařát smrtky Jan Bauer

Tak trochu ukecané. Blasius se nemůže nabažit ženských, hříšník jeden, a jen tak mimochodem spolu s Protivou a biřici vyřeší nemorovou smrt.

31.10.2023 4 z 5