konicekbily konicekbily komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jako důchodce, jemuž se v životě něco stalo a něco prožil, jsa požádán kolegyněmi o názor na bestseller - je to červená knihovna, anebo je to porno? Odpověď - rozhodně záměrně protahovaný vláčný děj je zacílen na obě kategorie, aby se tam každá čtenářka našla a hodně se toho prodalo.

20.12.2015 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Více mne baví humorné dialogy vyšetřovatelů než vleklé - rozvláčné vyšetřování 17 let staré vraždy se souběžným krimiipříběhem vymyšlené sekty. Kdyby se mu to povedlo napsat na méně stránkách, dostal by hvězd pět.

18.12.2015 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Každý je prý nahraditelný! A Jo ukázal, že to půjde i bez HH.

17.12.2015 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Z pomalé procházky dvou hlavních se vyklube postupné představování možných pachatelů. A jako obvykle nás vede po falešných stopách až jedinému možnému logickému vyústění, neb nám vše po malých dávkách ukryla v předchozím ději.

14.12.2015 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

(SPOILER) Agatha nás zase obalamutila tajemnem a vymyslela dokonalou zápletku. Kdo to řídí, kdo je vrah a jak se to dělá - to vše vysvětlí. Ještě, že jsou detektivové amatéři, když Poirot a Marplová jsou už tam nahoře.

13.12.2015 4 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

S humorem a nadsázkou líčí na činnosti policistů život ve společnosti po doufám, že poslední, naší revoluci. Jemný humor hlavních postav příběhu je vyvážen hrubými výrazy a lidovou mluvou - a je to k dobru knihy. Je to moje první kniha autora a líbila se mi. Navazující mucholapku mám již objednánu a docela se na ní těším.

12.12.2015 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Trochu moc drastické!

10.12.2015 3 z 5

Operace Bruneval Operace Bruneval Jiří Šulc

Kniha se autorovi povedla. Něco jsem o tomto věděl ze studia historie a pomohla mi si o tom udělat lepší obraz.

07.12.2015 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Horší než Skočný příliv. Příběh je uměle protahován, jakoby autoři měli zaplaceno za počet stran - a kvalita utrpěla.

07.12.2015 2 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Poklad světové literatury.

06.12.2015 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Krásně složitá a zamotaná zápletka s překvapujícím koncem je znehodnocena složitým přeskakováním z jedné linie děje na druhou a hodně nepřehledným množstvím postav. Velice špatně jsem se v ději chytal.Tedy pouze "dobrá".

06.12.2015 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Na prvotinu autora rozhodně poutavý napínavý příběh. Doširoka pojatý příběh s polootevřeným a možná i trochu nadbytečně komplikovaným koncem bude mít zajisté pokračování. Kruh určitě stojí za přečtení.

02.12.2015 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Velice dobře napsaná, možná trochu zbytečně dlouhá v některých pasážích-dotýkajících se rodiny hlavního hrdiny. Očekávám na trhu další autorovy knihy, snad se dočkám. Vítám novou autorskou hvězdu!

30.11.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Domnívám se, že u Červenky si Jo uvědomil, že se může z HH stát celosvětový hrdina a tak se roztáčí více-knižní děj podezření, konspirace, korupce a boje za odhalování kriminálních činů. Syna jsem ještě nečetl a pro mne to celé prozatím skončilo Přízrakem.

30.11.2015

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Po několikáté a po mnoha letech jsem se ke knize vrátil, a dobře jsem udělal. Pan Spisovatel se ve své době opravdu vyznal v životě tehdejšího světa. A dobrodružné romány psát dovedl dokonale.

30.11.2015

Šachy - Základy strategie Šachy - Základy strategie Marek Vokáč

Myslím, že kniha splnila svůj cíl.

30.11.2015 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Na prvotinu slušná kniha, na mě až moc detailů při patologickém vyšetřování obětí.

28.11.2015 3 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Pomalu se odvíjející průběh vyšetřování ubírá zápletce na zajímavosti.

23.11.2015 3 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Nevím, zda by nějaká žena měla tak dlouho krýt tyrana a podvolovat se násilí, když se přihodí další událost radikálně ovlivňující její budoucnost. Neobrací se na příbuzné, ani na policii a prchá před zlem s vědomím, že ji minulost dožene a ona se zlu nebrání ani v budoucnosti!

23.11.2015 3 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Na pozadí událostí od konce První světové války do nástupu Hitlera k moci se podařilo vytvořit výbornou literární fikci nutící ke studuji dějin Evropy před sto lety. Díky autorko za motivaci!

19.11.2015 5 z 5