Kopretina Kopretina komentáře u knih

Má nejmilejší kniha Má nejmilejší kniha Markéta Pilátová

Jsou knihy, které člověka dokáží pohltit, pootočit jeho úhel pohledu na život a vyjít ze sebe. A tato kniha beze sporu taková je. Na mě možná až dost silná. Musím si na ni dávat pozor :) !

18.02.2016 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha je za mě velmi autentická a silně napsána. Číst o den déle, asi se psychicky propadnu. O houbách mě bavilo číst, obdivuji ten přehled a popis. Chybí mi světlo na konci tunelu. A věřím, že i člověk, který zakusí i taková traumata, může se postavit na nohy a žít důstojný život.

05.10.2024 4 z 5

Hovory s Bohem I.-III. Hovory s Bohem I.-III. Neale Donald Walsch

Za mě brak, přečetla jsem ji prolistovanim. Určitě nejde brát za křesťanskou literaturu, odporuje křesťanství. Možná New Age. Ne, takový Bůh z mého hlediska není.

21.09.2024 odpad!

Jih proti severu - V bouři Jih proti severu - V bouři Margaret Mitchell

Příjemné čtení o minulé době v nepříjemné situaci. Popis války severu proti jihu z pohledu Scarlett je zajímavý a pro mě, jako pro ženu, přijatelný.

17.05.2024 4 z 5

Boží průlom v římském podsvětí Boží průlom v římském podsvětí Chiara Amirante

Knihu jsem hltala po večerech a nemohla se od ní odpoutat. Duchovní život autorky mě velmi oslovil a myslím si, že tak by měl vypadat život každého křesťana - stále naslouchat Bohu a nechat se jím vést. Jak zvládala nemoci a obtíže jsem téměř probrečela, bylo mi to tak blízké! Následný rozvoj služby byl jen výsledkem toho všeho. Autorce držím palce a žehnám ji, neboť je prorokem moderní doby.

04.05.2024 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Nemám ráda popisy násilí a to i slovního v dětských knihách, zvláště když má sloužit k pobavení, viz Mikulášovy patálie. Zde ale nakonec bylo dobře vidět kontrast dobra a zla a vítězství dobra. Nebýt soutěže na Martinus, asi bych se ke knize nedostala.

10.03.2024 5 z 5

Hora hoří: Balada o Křížovém králi Hora hoří: Balada o Křížovém králi Jaromír Tomeček

Úplně jiný level než moderní knihy. Najednou se zastavíte, všímáte si kapek deště, zpívajícího ptáčka, stopy v bahně. Čas neexistuje, pokrok je na přítěž, důležité je tady a teď a Matka příroda. Takový je Tomeček...

13.02.2024 4 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Milá kniha o přátelství dvou zraněných žen, které nevěděly, co s životem a jejich přátelství jim pomohlo k dalším krokům. Nicméně jsou to dost ponuré příběhy a často ne úplně pochopitelné. Jinak plně souhlasím s oběma komentáři pod mnou. PS jsem moc ráda, že přišel v mém životě čas, kdy jsem si mohla projít některými bolestmi znovu a nechat si je zahojit, strašně se mi ulevilo.

03.02.2024 3 z 5

Sejdeme se v pět Sejdeme se v pět Vladimíra Černajová

Knihu jsem si vybrala podle obalu, hodila se do čtenářské výzvy. Avšak se mi nelíbila, jednak se mi nelíbí autorčin styl a ani příběhy mě nezaujaly. Popravdě, i když nejsem mladá a naivní, přesto nechápu, že se někdo vyspí s někým, koho nezná a kdo se mu nelíbí.. Pardon.

27.01.2024 1 z 5

Pan Pip Pan Pip Lloyd Jones

Viděla jen kousek filmu a do knihy se mi nechtělo kvůli scéně s prasaty. Čtenářská výzva mě donutila. A nelituji. I když převážná část knihy je plná hrůz, závěr je klidný a hluboký.

15.01.2024 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Moje dcera sjíždí sérii podruhé a tak mi to nedalo a pustila jsem se do toho také. První díl jsem zhltla s napětím a už se těším na druhý!

03.10.2023 5 z 5

Neříkej autista, to se nehodí Neříkej autista, to se nehodí Natalie Ficencová

O autismu čtu ráda a ráda se i něco přiučím, pochopím, protože i s těmito lidmi pracuji. Kniha mě ale zklamala. Odložit jsem ji chtěla už na začátku, ale nechtěla jsem to vzdát.
Asi mi nejvíc vadí poučování autorky, jako kdyby autisté byli ve svých zvláštnostech normální oproti těm, kteří nejsou ok, protože nejsou zvláštní. Jakoby měla neustálou tendenci ostatní populaci poučovat o svých názorech. Např. str. 237 "Proč nad tímhle lidí běžně nepřemýšlí? Pro mě není den, kdy bych neměla alespoň maličkou vtíravou myšlenku tohoto typu. " Ona ví, o čem lidi přemýšlí?
Dále si asi myslí, že běžní lidé jsou nudní, nemají fantazii a neradi se smějí. A jak asi ona nemá ráda, že ji někam škatulkují, tak já mám podobný nepříjemný pocit z jejich názorů.
Velmi se mi líbí ilustrace a řazení kapitol, struktura.

16.08.2023 1 z 5

Počítačoví piráti Počítačoví piráti Thomas Brezina

Bezva, člověk by tomu uvěřil.

23.06.2023 4 z 5

Fantom z fotbalového hřiště Fantom z fotbalového hřiště Thomas Brezina

Pěkně. Zase jsem si po dlouhé době přečetla jednu Brezinovku, a byla ráda, že jsem občas něco uhodla.

23.05.2023 4 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Moudrost jednoduše a esteticky.

12.05.2023 5 z 5

Lízinka roznáší poštu Lízinka roznáší poštu Alexander Steffensmeier

Moc krásně ilustrovaná, milý text.

20.04.2023 5 z 5

Kamil neumí lítat Kamil neumí lítat Jennifer Berne

Moc hezký příběh o nás, knihomolech. Krásné ilustrace!

22.03.2023 5 z 5

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Moderní pohádka, dceři (10 let) se líbila. Zajímavá myšlenka a ztvárnění.

22.03.2023 3 z 5

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

To jsme se doma nasmáli! Dcera nám četla nahlas o nových nohách a velkém a málem myšákovi. Musela jsem si ostatní dočíst sama.

16.03.2023 5 z 5

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel