Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Když spadnete z velké výšky, nikdy nevíte, jak to dopadne.

Jaké to je, když se vám přihodí nějaká tragédie, která vám změní život. Myslíte si, že se budete muset vypořádat jenom s tou tragickou událostí: pořád se vám to vrací ve vzpomínkách, v noci nespíte, donekonečna si to všechno přehráváte v hlavě a ptáte se sami sebe, jestli jste udělali správně, jestli jste řekli všechno, co jste říct měli, jestli jste nemohli něco změnit, kdybyste něco udělali jen o malinko jinak.

Právě pocit viny nám často brání jít v životě dál.

Zármutek v člověku dokáže probudit chování, které ani sám nechápe.

Nemusíš dovolit, aby ta jedna jediná věc určovala, kdo jsi.

Pokračování se mi líbilo. Každý se se ztrátou vypořádává jinak.

06.04.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vědění je moc.

Když jste najednou vrženi do úplně nového života - nebo vás aspoň tak prudce strčí někomu do života, jako by vás tváří přitiskli na jeho okno, donutí vás to přehodnotit, kdo vlastně jste. Nebo jak můžete jiným lidem připadat.

Člověk musí vědět, co je důležitý.

Jak to, že ty máš právo zničit mi život, když já nemám právo mluvit ti do toho tvého.

Nádherný příběh. Ač je v podstatě celou dobu velmi smutný, tak si myslím, že o tomhle by si měl každý rozhodovat sám.

06.04.2021 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

To, co jsme měli, je příliš krásné, abychom na to zapomněli.

Bez naděje člověk nemá nic.

Číny vypovídají hlasitěji než slova.

Minulost je v minulosti a tam taky musí zůstat.

Sny jsou zadarmo.

Život je občas nespravedlivý, ale člověk musí co nejlíp využít to, co má.

Život může být křehký. Proto žijme každým okamžikem, každou minutou, každou hodinou a každým dnem.

To bylo tak plný čistý lásky. Nádherný příběh.

31.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přestaň reptat, dělej co můžeš, a všechno ostatní už se poddá. Když se necháváš vyprovokovat, je to jen důkaz toho, že se nedokážeš ovládat.

Zklamání může člověk pocítit, pouze pokud měl příliš vysoká očekávání.

Skvělý příběh. Bavila mě Animant, s jakou kuráží se postavila k práci a k tomu, čemu ji společnost nutila. Mela skvěl, drzý přístup ke všemu a to se mi líbí. Možná jen byla zbytečně dlouhá kniha...

29.03.2021 5 z 5

Venkovská svatba Venkovská svatba Barbara Hannay

Život nikdy není jen procházkou růžovým sadem, ale jednou jsi nahoře, jednou zase dole.

Vždycky je nějaké zítra.

Láska často vyžaduje velmi obtížné volby.

Pokud něco stojí za to, pak i rozhodnutí, která se v dané době zdají být špatná, jsou obvykle ta správná.

Máma rda příběhy, které se prolínají s minulostí. Ale tady jsem měla problém, než jsem se v tom zorientovala. Ale jinak to byl moc pěkný a milý příběh.

27.03.2021 4 z 5

Konec přirozeného smutku nespočívá v tom, že zapomeneme na toho, kdo už tady není, ale v tom, že ho dokážeme zařadit na správné místo dokončeného příběhu a plně se zapojíme do aktivní činnosti a věnujeme se plánům a tuzbam, které dávají životu smysl.

Počkej, až čas udělá své, neplač, poslouchej své srdce...

Člověk vždycky kráčí hlavou proti zdi.

Mile, smutné, ale šťastné zároveň.

25.03.2021 4 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Člověk se někdy musí věcem postavit sám.

Rozhodnutí, která člověk provede sám, jsou nejhorší že všech možných. Nikdy se nedokážeme na problém podívat objektivně, protože máme tendenci vidět jenom jednostranné.

Svou minulost změnit nemůžeme. Je naší součástí. Musíme odpustit sami sobě. Dokud to neuděláme, nikdy to nepřekonáme.

Tenhle díl byl zatím nejlepší. Milé, rychlé a čtivé.

24.03.2021 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Na svou minulost zapomenout nemůžeš. Minulost tě utváří, a jestli se s ní nevyrovnáš, může tě pronásledovat navždycky. Útěkem před ní nic nevyřešíš.

Odvahu chce všechno, co zkoušíš a co je nově nebo jiné, ale zapojit do toho emoce? To je hodně odvážné.

Příjemné čtení.

22.03.2021 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Mozek je plný záhad. Síla tvojí mysli je neomezená.

Reknete nahlas, co cítíte. Pravda sice někdy bolí, ale je správná. Nikdo vám neumí číst v hlavě, proto se musíte vyjadřovat jasně.

Jedním z důvodů, proč se utrhujeme na lidi, které milujeme, je to, že v hloubi duše víme, že nám bude odpuštěno.

Druhý díl byl mnohem lepší.

21.03.2021 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

To, jak vidíš okolní svět, jak jednáš s lidmi, je ovlivněno tím, jak jednali s tebou.

Láska tě neoslabí. Práva upřímná láska tě posílí.

Dobře věci si vždycky zaslouží oslavu s dortem.

Život se skládá z okamžiků. Z různých okamžiků. Smutných, veselých, dobrých i horších a pak těch dobrých. Všechny dohromady pak vytvoří skládačku, a to je váš život. Uschovejte si je všechny - hlavně ty skvělé chvíle. Pomůžou vám snést ty ostatní.

Hezký napsaný příběh, ač téma už je lehce ohrané.

21.03.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Když nemůžeš být nejlepší, ještě pořád můžeš být nejhorší.

Tajemství jsou jako skryté poklady.

Tajemství jsou klíčem k přátelství.

Za své trable si všichni můžeme sami.

Začátek byl zdlouhavý a trochu o ničem, ale příběh byl moc hezký. Chválím i prostředí, ve kterém se odehrával.

19.03.2021 4 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Odvaha je mít ten nejděsivější strach, ale přesto vyskočit do sedla.

Zapomnění není žádné neštěstí, není to nehoda, která se vám stane. Je to čistě přežití.

Minulost je všude kolem nás.

Odvaha nás strachu nezbaví. Odvaha je, když se svému strachu postavíme.

Temnota je tak snadná. Tichá. Otupující. Když v ní zůstaneme příliš dlouho, už nikdy nenajdeme cestu ven.

Svět nám přisuzuje role na základě ukvapených, povrchních soudů. Díváme se na lidi, ale vlastně je ani nevidíme.

Láska je nešťastná pouze tehdy, když si milující není jistý, že bude opětována.

Jít vpřed neznamená zapomenout. Znamená to jen pustit se bolesti a nechat ji za sebou.

V popelu se vždy ukrývá i krása. Jen ji někdy nevidíme.

Každý má své jizvy. Jen některé nejsou tak dobře vidět.

Bála jsem se, co mě čeká za smutný příběh. Nedovedu si to představit.. Ava byla neskutečně silná holka. V 16 letech se dokázala postavit a žít dál.

18.03.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Když se má strhnout náplast, nikomu se do toho pořádně nechce. Protože ať už to uděláte rychle, nebo pomalu, vždycky to zabolí.

Zajímavá kniha se smutným příběhem. Přišlo mi, že se příběh najednou utnul... Ale téma knihy, aby se člověk zamyslel, zda v životě dělá co opravdu chce, bylo dobré.

17.03.2021 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Život je krátký. Zítřek nemá nikdo jistý. Máme jen dnešek. Když chceš něco říct, řekni to.

Abychom překonali strach, musíme si z toho udělat výzvu a tomu strachu se vystavit.

Život troei malé okamžiky, které se v tu chvíli třeba ani nedají nijak důležité, ale když se nad tím zamysli, právě ony tě dostanou tam, kde jsi.

Život jde dál s tebou i bez tebe.

V životě žádné chyby neexistují. Všechno, co děláš, je otázkou volby. Některé volby jsou dobré, jiné nám pomůžou růst a něco nás naučí. Volby nás vedou k věcem, které máme zažít.

Klobouk dolů před Heather, byla neskutečně silná a vyzrálá na svůj věk. A Noah byl muž s velkým M.

16.03.2021 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Cesta k vítězství je pomalá, ale jistá.

Někdy je třeba přijít o všechno, aby si člověk uvědomil, co doopravdy potřebuje.

Říká se, že když něco pustíte a už se to k vám nevrátí, nikdy to ve skutečnosti nemělo být vaše.

Naprosto skvělý příběh. Jsem se smála hned od začátku. A ta koza neměla chybu. Druha část byla smutná, ale vlastně o tom život je..

15.03.2021 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Příjemná oodychovka plná čisté lásky.

15.03.2021 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Je dobře, když člověk od života něco chce. To však neznamená, že to dostane.

Lizzie a Ben byli sladký. Taková něžná tečka na konec. Jen by me zajímalo, kdy se furt berou ty sexy rockový chlapi.

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Nemůžeš ovlivnit, co si myslí jiní. Když si chtějí myslet to nejhorší, tak si to myslet budou.

Někdy věci, které nedávají ten nejmenší smysl, jsou ty nejsprávnější.

Láska je složitá, do jednoduchosti má daleko. Skládá se z vrstev emocí, myšlenek, vzpomínek, které se spolu mísí a mísí až do jediného okamžiku, kdy si uvědomíte, že jediný konkrétní člověk pro vás na celém světě znamená víc než co jiného.

Láska je jedna z velkých záhad života. Je fascinující, jak s vámi dokáže vyjebat, a přesto zůstat tak tajuplná a záhadná.

V úvodním díle nebyl Jimmy zrovna hezky vykreslený. Ale velmi mile mě překvapil. Leba ho prostě zlomila.

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Každá bitva přináší své oběti.

To už je lidský úděl chtít víc, než je možné.

Mal byl skvělý, sexy a vtipný. A Anne byla taky skvělá.

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Láska a zal z vás udělají naprostého pitomé a zoufale. Abyste se přes to přenesli, říkáte nesmyslné věci v naději, že jim jednou budete věřit.

Kniha nabrala hned rychlý spád a to mě bavilo. A líbilo se, že i přes to, jaký byl David drsný rocker, byl ve skutečnosti milý.