kuky921 kuky921 komentáře u knih

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Moc mě to nezaujalo, ke čtení jsem se musela přemáhat ... sice Vondrušku všude opěvují, ale můj šálek kávy to určitě není

21.06.2017 2 z 5

Dílna zázraků Dílna zázraků Valérie Tong Cuong

Prima čtení na cestě do práce. Pád může být odrazovým můstkem pro hledání něčeho nového...

06.06.2017 3 z 5

All inclusive All inclusive Hans Gunnarsson

Knížka se dobře čte, jen jsem očekávala, že z těch jednotlivých střípků (životních výher či proher jednotlivých účastníků) bude ve finále spleten konečný příběh. To se nestalo a vyústění se mi zdálo mimo.

22.05.2017 3 z 5

Zločin a vášně za rady Vacátka - Nové příběhy z pražské Čtyřky Zločin a vášně za rady Vacátka - Nové příběhy z pražské Čtyřky Blanka Kovaříková

Velmi pěkně zpracovaná knížka, která každého potěší.

12.01.2017 4 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Velmi příjemné čtení o společném putování dědečka, syna a vnuka ke svých židovským kořenům. Zároveň vypráví o životě Židů za nástupu Hitlera.

08.01.2017 5 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Zaujala mě obálka, proto jsem si knížku vybrala v knihovně. Asi do půlky jsem se bavila střetem italského a německého světa, zejména co se týče "pravidel". Poté mě to začalo trochu nudit a ve finále jsem knížku odložila.
Mám z ní pocit, že mi nic nedá...

31.12.2016 3 z 5

Odkaz mezopotamského písaře Odkaz mezopotamského písaře D.J. McIntosh

Začátek příběhu měl spád, ale asi od půlky to přestalo mít náboj a ve finále jsem knížku odložila.

17.11.2016 2 z 5

Měsíční drak Měsíční drak Cornelia Funke

Přečteno za pár minutek, ale ty ilustrace jsou překrásné. Příběh je jednoduchý, ale dětičkám se velmi líbil.

06.11.2016 5 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Velmi příjemná kniha, do půlky se zdá, že se jedná o pohádkový příběh, ale jakmile se dá Leo o vyprávění skutečnosti, má ta knížka najednou úplně jiný ráz. Krásný příběh o životě.

26.10.2016 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Velmi příjemné čtení, které zahřeje na duši. Také zastavení v kouzelném městečku San Ireneo daleko od všeho shonu a spěchu.

21.10.2016 4 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Velmi lehká detektivka s velmi naivní hlavní hrdinkou Elenou. Pokud chcete oddychovku na cestě do práce, tak je to dobrá volba.

06.10.2016 3 z 5

Hloupežníci Hloupežníci Miloš Kratochvíl

Velmi jednoduchý příběh, který ani neurazí ani neuchvátí. Knížku čtou povinně děti ve 4. třídě a je mi těch dětí líto. Jsou lepší knížky.

03.10.2016 2 z 5

Návrat do ráje Návrat do ráje Rosalind Miles

Na filmové zpracování si pamatuji jen opravdu útržkovitě, ale knížka je opravdu prima čteníčko.

31.08.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Oddychová detektivka s velmi neodbytnou hlavní hrdinkou. Velmi pěkně se četla a také mě zaujala velmi pěkná obálka knížky.

29.07.2016 4 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Velmi příjemná knížka. Kdo by poté nechtěl bydlet mimo město :-)

24.07.2016 4 z 5

Kronika rodu Hrušínských Kronika rodu Hrušínských Marie Valtrová

Velmi zajímavá kniha o vzniku tohoto rodu. Co mě zaujalo, tak vznik samotného jména "Hrušínský" - za všechno může náhodně utržená hruška.....

09.06.2016 4 z 5

Jak si vycvičit rodiče Jak si vycvičit rodiče Pete Johnson

Velmi je čtivá, občas jsem se velmi pobavila. Dcerku to moc nezaujalo. Takže souhlasím s tím, že je to spíše pro starší čtenáře. Myslím, že to hlavně ocení rodiče s mladšími dětmi - takové nakouknutí z jiného pohledu.

03.06.2016 4 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Pěkný příběh, ale velmi podobný příběh už jsem četla - jen nevím, kdo od koho opisoval :-(
Knížka je čtivá a je to prima odlehčení.

01.05.2016 3 z 5

Pohádky pro holky Pohádky pro holky neznámý - neuveden

Pěkná knížka s velmi pěknými ilustracemi. Jedná se o soubor zkrácených příběhů pro mladší slečny. Řekla bych, že velmi povedená.

13.03.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížka jsem četla asi měsíc, jelikož těch emocí by na mě v jednom tahu bylo moc. Je velmi čtivá, rozdíl od absolutně nečitelných Kateřin.
Je to krásný příběh o mladých lidech, kteří i přes nepřízeň osudu, nic nevzdávají. Snaží se s životem rvát, dokud mají síly.

11.03.2016 5 z 5