L.Ady L.Ady komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se čte hezky a sama. Je maličko depresivní, ale určitě stojí za to, si ji přečíst.

29.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jak jinak než skvělá kniha od skvělé autorky. Opravdu promyšlené a napínavé od začátku až do konce.

27.01.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farmu zvířat jsem četla k maturitě a chytla mě za srdce. Líbí se mi myšlenka, ponaučení a mnoho dalšího.. Přečtete ji za chvilku a ten pocit z ní si nesete ještě pár dní. Každý by si ji měl přečíst.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je taková klasika. Poučná, ponurá, skvěle napsaná. Není to jen nudná maturitní četba :).

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Milovaná knížka z dětství :). Mám na ni jenom skvělé vzpomínky, když mi ji mamka četla před spaním.

26.04.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha z povinné četby, která mě ale oslovila, i když bych po ní sama od sebe nesáhla. Atmosféra je neskutečná, a pointa taktéž. Doporučuji přečíst každému.

01.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super knížka. Hodně mi toho dala. Je zajímavé vidět co v životě bereme jako samozřejmost a kolik si toho vyčítáme. A nakonec dojdeme k tomu, že svůj život máme jen ve svých rukách.

27.05.2023 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Děj této knížky mě opravdu chytl za srdce. Hodně poučná a zajímavá. Rozhodně by si ji jednou za život měl přečíst každý, nejen k maturitě.

26.04.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nemám co vytknout. Úžasná knížka, skvělý děj. Líbí se mi že je děj pomalu trochu více ponurejší a nepřipomíná pouze "pohádku".

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tuhle knihu doporučuji všemi deseti. Mnoha nečekaných zvratů, napínavý děj až do posledního slova v poslední kapitole. Opravdu skvěle vymyšlené, a za mě velmi chytlavé.

03.05.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku této knížky jsem myslela, že půjde o klasický "obyčejný" román. Musím ale říci, že jsem se spletla. Tolik emocí, situací a překvapujících událostí jsem nečekala. Opravdu mě moc překvapila, tím, jak dokáže chytit za srdce a jak skvěle je napsaná. Přečteno jedním dechem. Moc se těším na další díl. Doporučuji!

19.02.2023 5 z 5

Upřímně, na to jaký tahle kniha byla boom jsem čekala mnohem víc. Povídání celkem o ničem a nakonec ani nepřijdete pořádně na to, co si z ní máte, jako z motivační knihy, vzít.

01.10.2022 2 z 5

Úžasná knížka, která ve mě zanechala a vyvolala tolik emocí, že nevím kde začít. Přečetla jsem ji za pár hodin.
Zpracování - vtipné, věcné, zábavné. Obsah je za mě moc zajímavý a podaný takovou formou, která zaujme snad každého. Moc se mi líbila dávka sebereflexe a sebeuvědomění na konci. Velmi cením Toma za to, že neustále mluví o ostatních lidech, ne jen a pouze o sobě - jak byste to v autobiografii asi čekali :).
Miluju, miluju, miluju.

07.12.2022 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Asi jsem od autorky po přečtení většiny předchozích děl čekala více. Nebyla to vyloženě špatná knížka, ale moc mě nenadchla.

27.08.2024

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Skvělý díl. Přečteno za pár dní. Děj je napínavý až do samého konce. Hlavní záporák a rozuzlení - skvělé. Jediné co mi tam trochu chybělo byla Lumi. O té tam byla zmínka asi jen jednou. Jinak doporučuji všemu deseti :).

21.05.2023 5 z 5

Příběh opravdu srdcervoucí.. skvěle napsaná kniha, která vás pohltí. Nemohla jsem ji přestat číst.

26.04.2023 4 z 5

jakožto milovník světa kouzelníků a zvířat, je tato knížka pro mě to pravé. Opravdu nádherná kniha se spoustou zajímavostí, které jste se ve filmu i knihách nemohli jen tak dozvědět. Doporučuji.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Skvělá oddechovka, pro milovníka koní, jako jsem já :). Jasný děj, ve kterém si neřeknete vyloženě "wow". Neubírá to ale kvalitě. Rozhodně si přečtu více knih od této autorky :).

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Děj a pointa, kterou si z toho člověk odnese je opravdu zajímavá. Hezky se čte a není zde až moc politického. Jak by se mohlo na první moment zdát.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jsem velkým fanouškem zaklínače, tudíž můžu jedině doporučit :).

12.01.2022 5 z 5