L.Ady L.Ady komentáře u knih

Tahle kniha se mi moc líbila. Byla depresivní - to ano, ale velmi mě fascinoval konec.. Děj byl maličko táhlý ale to mi vůbec nevadilo. Hlavní postava je opravdová hrdinka.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou znají asi všichni. Dobře se čte, je celkem krátká a k maturitě ideální.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vím, že tato kniha má hodně svých obdivovatelů, avšak mě nikdy neoslovila. Nebyla pro mě zajímavá, spíš depresivní. Znovu už bych ji číst nechtěla.

01.10.2022 2 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Řekla bych že tento díl je lepší než první, líbí se mi zápletky, i když jde vlastně pořád o to samé. Vztahy, záporák, boj. Děj je ale i tak super.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Jakožto fanynka upířích deníků, jsem samozřejmě hned sáhla po knize. Je dost rozdílná oproti seriálu, avšak Elena mě štve stejně tak i v knize. Jinak ale pro lidi co mají rádi fantasy. Určitě doporučuji :).

01.10.2022 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Město z kostí mám opravdu moc ráda. Jace a Clary mají úžasný příběh a jako fantasy je skvěle vymyšlená. Dost originální děj a zápletky.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Povídky jsou zajímavé avšak dost ponuré, což se z názvu asi dalo čekat. Dobře a rychle se čte.

01.10.2022 3 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby je pro mě srdcovka. Miluji dobu v které je celý děj situovaný i charakteristika všech postav. Konec mě překvapil, rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

01.10.2022 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Skvělá oddechovka, pro milovníka koní, jako jsem já :). Jasný děj, ve kterém si neřeknete vyloženě "wow". Neubírá to ale kvalitě. Rozhodně si přečtu více knih od této autorky :).

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Myslím, že tuto knihu zná opravdu hodně lidí. Mně se na ní líbilo vyobrazení lásky - pozitivního citu, mezi strachem a chudobou v době války. Lucie mi připadala dost chladná.. zároveň o to víc mě překvapil konec knihy.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Vím, že na tuto knihu je spousta dobrý recenzí, každopádně jsem ji četla k maturitě a opravdu mě neoslovila. Zdlouhavá kniha za mě o ničem.. Rozumím pointě a poselství knihy ale jsem toho názoru, že jsou mnohem lepší knihy do povinné četby.

01.10.2022 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Děj a pointa, kterou si z toho člověk odnese je opravdu zajímavá. Hezky se čte a není zde až moc politického. Jak by se mohlo na první moment zdát.

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Jakožto povinná četba mi toto přišlo jako fajn volba. Dobře se čte, je to krátké a děj je celkem taky jednoduchý. Líbí se mi postavy a děj. Člověk musí být připraven na řádnou dávku realizmu .

01.10.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Za mě je tenhle díl Harryho Pottera úplně nejlepší. Miluju celý děj, postavy, zvraty, úkoly , atmosféru. Skvěle se čte ️.

01.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se čte hezky a sama. Je maličko depresivní, ale určitě stojí za to, si ji přečíst.

Havran Havran Edgar Allan Poe

Zajímavá povídka. Líbí se mi atmosféra. Zdá se, že je napsaná jako jednoduchý děj. Každopádně vystihuje mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Přírodní péče o pleť a vlasy Přírodní péče o pleť a vlasy Sophie Thompson

Krásné přírodní recepty. Jak na péči o vlasy, kůži tak i soli do koupele. Opravdu hezká, moderní knížečka :).

29.09.2022 4 z 5

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Tato kniha se příjemně četla. Mnoho zajímavých rad a tipů, které určitě využiju :). Líbilo se mi, že kniha je napsaná takovým stylem, že si připadáte jako při rozhovoru s kamarádkou na kávě.

29.09.2022 3 z 5

Harry Potter: Rekvizity a artefakty Harry Potter: Rekvizity a artefakty Jody Revenson

Spoustu zajímavostí ohledně natáčení a světa Harryho Pottera každopádně nesměla chybět v mé sbírce v knihovně :). Skvěle se četla. Všechno mě bavilo a nadchlo. Včetně rodokmenu Blacků, který je jako plakát na konci knihy. Doporučuji!

29.09.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala asi ve 13 letech k narozeninám. Ilustrace, popisy.. vlastně všechno je krásné a velmi detailně popsané. Určitě fanouškům stmívání doporučuji :).

29.09.2022 3 z 5