L.Ady L.Ady komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Zajímavý námět o posmrtném životě. Jak je u Larse klasika, nechyběla dávka brutality a realizmu. Knížku bych znovu ale číst nemusela.

06.08.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížky od této autorky mám moc ráda. Občas mám problém s velkým počtem podezřelých, ve kterém se prostě musíte naučit vyznat. Děj byl zajímavý a do konce mě nenapadlo, kdo byl opravdu skutečným vrahem.

24.07.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

K této knížce jsem se dostala díky výzvě. Řekla bych že neurazí ani nenadchne. Taková romanťárna pro teen :).

09.07.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Souhlasím s komentáři. Moc zdlouhavé a každá kapitola skoro o tom samém.

08.06.2023 2 z 5

Pohádkové pohromy! Paleček Pohádkové pohromy! Paleček Fabrice Colin

Nemůžu říct že je to pohádka pro děti, možná tak dorost :D. Je to celkem brutální..

01.06.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super knížka. Hodně mi toho dala. Je zajímavé vidět co v životě bereme jako samozřejmost a kolik si toho vyčítáme. A nakonec dojdeme k tomu, že svůj život máme jen ve svých rukách.

27.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Skvělý díl. Přečteno za pár dní. Děj je napínavý až do samého konce. Hlavní záporák a rozuzlení - skvělé. Jediné co mi tam trochu chybělo byla Lumi. O té tam byla zmínka asi jen jednou. Jinak doporučuji všemu deseti :).

21.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tahle knížka byla velmi zajímavá. Nahlédnete do zákulisí života hvězdy z Hollywoodu - Evelyn. Její život, manželství s vztahy jsou opravdu pozoruhodné. Kniha je napsaná velmi čtivě. Některé části byly hodně emotivní a nečekané. Za mě doporučuji :).

18.05.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobrá knížka, i když už jsem od autorky četla asi i lepší :). Nejvíce nabušený je konec. Prostředek knížky se docela dost táhl. Jinak ale doporučuji.

16.05.2023 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tahle kniha mě moc nebavila. Oddechovka na jeden, dva dny. Ale že bych ji musela číst víckrát, to asi ne :).

11.05.2023 2 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Tento děj jsem viděla nejdříve v seriálovém provedení s Danielem Redcliffem a velmi mě zaujal i pobavil. Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a nebyla jsem zklamaná :). Realismus a humor vás knihou provedou za jedno odpoledne.

04.05.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Dočtena celá série. Jak jsem psala už u předchozích dílů, děj se pořád dokola opakuje. Nemůžu ale říct, že by mi to vyloženě vadilo. Je to fajn oddechovka, která mi vždy zvedne náladu svým humorem. Pro relaxaci doporučuji :).

03.05.2023 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Darcy a její knížky jsou opravdu něco. Nejedná se jen o obyčejný trochu strašidelný příběh. Opravdu napínavá, strašidelná, vtipná a super knížka.

28.04.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Dobrá divadelní hra, která se nebojí ukázat syrovost a realitu života.

26.04.2023 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Taková klasika, která nesmí chybět v žádné knihovničce. Vtipné, zábavné čtení a příhody mladého Grega vás hodí do pohody. Líbí se mi, že je zde hodně ilustrací, takže i pro začínající čtenáře naprosto vhodná, jelikož se nejedná o dlouhý text na jedné straně.

26.04.2023 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Zábavné čtení, které nejen pobaví ale i ponaučí a vrátí vás do dětských chvil :).

26.04.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farmu zvířat jsem četla k maturitě a chytla mě za srdce. Líbí se mi myšlenka, ponaučení a mnoho dalšího.. Přečtete ji za chvilku a ten pocit z ní si nesete ještě pár dní. Každý by si ji měl přečíst.

26.04.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je taková klasika. Poučná, ponurá, skvěle napsaná. Není to jen nudná maturitní četba :).

Vše o koních Vše o koních Judith Draper

Moc hezká a povedená knížka. Všude jsou ilustrační fotky a popisy, které ale nedělají knihu nudnou "příručkou". Doporučuji :).

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Děj této knížky mě opravdu chytl za srdce. Hodně poučná a zajímavá. Rozhodně by si ji jednou za život měl přečíst každý, nejen k maturitě.