lalela lalela komentáře u knih

Pouť Pouť Jan Hlubek

Tak jsem taková rozpačitá. Opravdu nevím, jestli se mi knížka spíš líbila, nebo nelíbila. Musela jsem se hoodně soustředit na čtení, aby mi neuniklo něco, co by bylo důležité, ale myslím, že zrovna klaun, který tam byl v hlavní roli tam vůbec nemusel být. Spíš to byla taková rychlokniha, ne kvůli tomu, kolik měla stránek, ale proto, že příběhy byly smrštěny do několika stránek.

11.04.2024 3 z 5

Hra žlutých loutek Hra žlutých loutek Jan Mašata

Tato knížka asi nebyla dobrým čtením pro mě. Nenašla jsem v ní nic, z čeho bych byla nadšená.

18.03.2024 1 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Za mě asi dosud nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla, opět polička To číst už nebudu.

18.03.2024 2 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Sice krátké čtení, o to hezčí knížka. Knížka, o které musíte přemýšlet ještě po té, co si ji přečtete.

21.02.2024 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Mám raději, když české autorky píšou české příběhy. Autorka se do příběhu snažila zařadit všechno možné, mafii, červenou knihovnu, nelegální práci. Jak se mi knížky Klary Janečkové líbily, tak tohle byl velký přestřel.

21.02.2024 1 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Dobré, ale těžké téma, rodina se po smrti matky rozpadla a všichni si žijou na vlastní pěst. Všechno zásadní se odehrává v srpnu, konec otevřený, ale pro mě méně zajímavá kniha.

10.01.2024 3 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Tak tohle byla skvělá knížka. Tolik jsem Juli věřila a tolik mě zklamala.

12.12.2023 5 z 5

Stoka Stoka N. P.

Dobrý náhled do policejní práce. Někdy vidíme věci, které se nám zdají jednoduché, a přitom jsou tak složité. Třeba policajti stojící u silnice, co zastavují auta. Kolik práce za tím je. Knížka mě moc bavila. Není na škodu nahlédnou do nějaké profese očima přímo toho, kdo ji vykonává.

12.12.2023 5 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Knížka, která krásně začala a skončila jako sladká romanťárna, těšila jsem se, že se dozvím drsnou pravdu, co se s těmito prodávanými dívkami děje. Ale dalších padesát odstínů šedi jsem po pár stránkách přeletěla spíše listováním. Pár hvězdiček alespoň za ten úvod, kdy to bylo fakt zajímavé.

06.10.2023 2 z 5

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Moc jsem se na knížku těšila, podle recenzí měla být skvělá. Ale...zase to ale. Děj se mohl odehrávat kdekoliv, vůbec nemusel být v cizině, stačilo děj zasadit do Tater, třeba? Navíc v knížce byly samé pocity, pocity a domněnky. Proč mě nemá rád, má mě rád, proč to tak je a ne jinak, co by kdyby. Byla to laciná průměrná kniha, která měla roztahaný a rozvláčný děj. Prakticky o ničem. Už nikdy více.

31.08.2023 1 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Po přečtení jsem stále na rozpacích. Knížka nebyla špatná, ale trochu se mi pletly postavy, trochu jsem tušila, že zaklínač nebude ten, o kterém si to všichni mysleli, ale hlavně!!! na rozuzlení si ráda přijdu sama, ne že mi někdo napíše, jak to všechno bylo a nebylo. Jinak stále nevím, jak se k Fitzekovi postavit, má svůj styl psaní, ale pořád mi na tom něco chybí.

20.08.2023 3 z 5

Mamina lož Mamina lož Viktória Dominová Drgoncová

Celou dobu nuda nuda, přeskakování dozadu, dopředu, stále si říkám, dočtu ji, je krátká, byl to opruz, nutila jsem se do čtení, když už mi zbývalo pár stránek, tak najednou jakože cože????? já si tu knížku musela přečíst nekecám fakt znova, abych to pořádně pochopila. To byla pecka! Kdo miluje netradiční konce, ten si přijde na své a já seděla po dočtení s vyvalenýma očima!

16.08.2023 5 z 5

Padlí andělé Padlí andělé Věra Fojtová

Námět knihy skvělý, přesně to, co se tady začalo dít po revoluci, naivní dívenky a práce v cizině, trochu tajemna, chata na bývalém sklepení a vršku, kterému říkají děs. No a pak jsem zjistila, že číst knihu je opravdu děs. O některé postavě se skoro nic nedozvíte, o dalších toho víte přespříliš, chaoticky přeskakujeme z jedné situace do druhé, Monika je tak naivní, že to snad ani není možné a Eva jakbysmet. Sklepení, o které v začátku knihy šlo, tam hraje jen pramalinkou roli, což je škoda. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale jelikož to nevzdávám, a každou knihu se snažím dočíst, tak jsem to s velkým úsilím dala. Ale byl to opravdu děs.

30.06.2023 2 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Na začátku knížky jsem si říkala, jaká je Linda silná skvělá žena, bohužel jen po seznámení s Jakubem. Celá knížka je vlastně postavená na zoufalství jedné mladé ženy a nesmyslné hondbě za chlapem, který jí za to ani nestojí. Čtenáři se o něm nedozvědí nic jiného, než jak umí milovat, jak je arogantní a bezcharakterní. Nevím ani, jestli si ta knížka zasloužila tolik stránek, jestli má paní spisovatelka posunuté hodnoty u mužských jiným směrem než většina žen, nebo v době psaní zažívala lásku, která ji ošálila mysl. Tato knížka mi vůbec nic nedala, jen to, že se k ní dozajista vracet nebudu.

15.06.2023 1 z 5

Něco na tom asi bude... Něco na tom asi bude... Ladislava Horová

Takový všední deník jedné obyčejné rodinky. Žádné překvapení, žádné wau se nekonalo, ale jako oddychovka se mi knížka líbila. Takže vypněte starosti, usaďte se a počtěte si o jednom z mnoha životů jedné rodinky.

04.06.2023 3 z 5

Čínská ruleta: Příběh bohatství, moci a korupce v současné Číně Čínská ruleta: Příběh bohatství, moci a korupce v současné Číně Desmond Shum

Jak lze nahlédnout do života v Číně, kde komunistická strana je gigant, přes kterou nejede vlak, bují tam korupce, smetánka si létá soukromými tryskáči do Evropy a USA za nákupy. Vlivní a bohatí se předhánějí, kdo bude mít lepší styky, lepší auta. Vše je výrazem postavení, a moci. Kniha je opravdu dobrou sondou do života, který je odlišný od našeho. Vše co v Číně uděláte, má skrytý význam, takže musíte nejlépe pečlivě předvídat. Kamarádit se s těmi správnými lidmi a nejraději zapřít svůj původ, pokud není dobrý.
Když knihu čtete, přijde vám to trochu jako fikce, protože je to natolik odlišný život od toho našeho evropského. V celé knize létají peníze, ale ne obyčejné, peníze v řádech milionů, desítek milionů, ztrácejí se tam lidi, každý na někoho něco ví, a ve správnou chvíli to použije.
Kniha se mi moc líbila, a tak si říkám, není lepší žít v té naší malé zemičce?

16.04.2023 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

Několik povídek, kde jsou v pár stránkách shrnuty bolístky ale také kostlivci několika lidí. Každý z nich se s tím vyrovnává po svém, jak může. Dá se říct, že mně tato knížka trochu v pozdním věku rozšířila obzory. Vůbec jsem netušila, kolik aplikací například mezi mladými koluje a k čemu slouží. Docela bych si přečetla více takových knížek.

27.03.2023 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Nejdříve jsem viděla seriál, který se mi moc líbil, byl plný nečekaných zvratů, tak jsem byla zvědavá na knížku. Možná to byla dobrá volba podívat se nejdřív na seriál. Knížka se mi moc líbila, bylo v ní dotaženo spoustu věcí, co v seriálu nebylo, lépe jsem si představila hlavní hrdiny, sice jsem věděla, o čem knížka je, ale přesto se mi moc líbila.

11.03.2023 4 z 5

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

Je mi jasné, že hlavní zápletka knihy má být taková, jaká v knížce je, ale kdyby ji autorka vynechala, tak by mi to vůbec nevadilo, přiklonila bych se k většímu povídání o Pavlíkovi, Pavlíně a rodině Sukových. I když, jak už trochu znám autorčino psaní, opět bylo řečeno vše, co mělo být. Akorát přeměna pana Suka byla moc hr a najednou, člověk luskne prstem, obrátí stránku a čtete o jiném panu Sukovi. Za to ubírám jednu hvězdu. Jinak knížka je opět čtivá a těch 229 stránek přečtete jako nic.

07.02.2023 4 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Nemám ráda předmluvy, a když už v knížce jsou, tak by měly být velice stručné a krátké. U této mi přišlo, že ospravedlňuje už na začátku vše, co je v knížce napsáno. Druhá věc je, že jsem asi čekala od knížky víc, už název nám napovídá, o čem knížka bude, ale to je v knížce zmíněno jen jaksi okrajově. Po té strašné události, která je v knížce možná popsána půl odstavcem se příběh táhne líně jako pomalá řeka, nic moc se už nedozvíme, vše je stále dokola. Za mě velké zklamání

18.01.2023 2 z 5