Langosh komentáře u knih
(SPOILER) Napínavé až do konce. Byť ten konec se dal čekat, mě ten závěr nepřekvapil, spíš jsem celou dobu čekal, kdy to přijde. No jo no, kdyby se pořád držela intuice a nenechala se zblbnout, tak by to tak nedopadlo. Však bylo celou dobu jasné, o co mu jde. Proč by mu gestapo vyhodilo barák do povětří, ti by ho spíš někde na služebně odkráglovali. Tohle je styl odboje. Nechápu, že tu většina píše, že ten závěr nečekal. Asi se nechali zblbnout srdceryvnými výjevy gestapáka, stejně jako hlavní hrdinka :D Škoda jen, že si autorka nedala práci s tím více popsat ten svět. Ale přečteno skoro jedním dechem. Dobrá jednohubka.
(SPOILER) Tempo knihy jako blázen, úžasně napsané.
SPOILERY JAKO BLÁZEN!!
Čekal jsem dobrý konec. Dočetl jsem to do té chvíle a nevím, jestli se mi to chce dočíst, protože mám hrozný vztek. Jak k tomu mohlo dojít? Nechce se mi věřit, že by se něco takového mohlo stát. Přihlásí se opravdový vrah, jediný svědek odvolá svědectví, tím se vlastně přizná k trestnému činu a všichni to zametou pod koberec? S podepsaným přiznáním jim zavřou dveře před nosem. Přitom stačilo pár hodin. Celou dobu jsem čekal, že někdo na poslední chvíli zavolá a zastaví to. A pak to přišlo a bylo po všem. A to přiznání, které z něho dostali ve vězení, ve kterém ho museli několikrát opravit, to bylo do očí bijící, že to není v pořádku. Si říkám, že jsou všichni blbý nebo navedený! A že Boyette nebyl důvěryhodný a měl být lhář proto, že měl kriminální minulost a už seděl? Ale vždyť logicky! Kdo jiný by mohl Nicole unést a zavraždit, než člověk, co již seděl za násilnosti? Co by těm soudům a guvernérovi udělalo popravu odložit třeba jen o týden o dva? V sázce byl lidský život, proboha!
Je pravda, že kniha řeší spíše válku s protifrancouzskou koalicí a to ne všechny boje. Revoluční dění ve Francii málo na začátku a na konci. Ale stačí. Jsou další knihy. Je to kniha čtivá. Nicméně mohlo být více prostoru věnováno příčinám revoluce a podmínkám ve Francii během revoluce.
Životopisy několika jezdeckých velitelů, protkané několika zajímavými příběhy, popisy, atd. Člověku by klidně stačily další díla pana Kovaříka, hodně se toho opakuje a toho nového, co by nebylo v jiných jeho knihách, moc není. Ale pokud by někoho zajímaly vyloženě jen Napoleonovi jezdečtí velitelé, tak je na správné adrese!
Kniha pojednávající o druhé světové válce z trochu jiného pohledu, hodně se točí kolem Židů a Arabů, jak říká název, ale nejen kolem nich. Mluví se tak nějak o celé druhé světové válce, byť zde nejsou žádné detailní popisy bitev, to by ani nešlo, nicméně autor poukazuje na to, že na problematiku Židů a Arabů je nutné koukat z globálního hlediska a každá bitva a událost byla pro jejich budoucnost důležitá.
Co bych knize vytkl, skákaní z tématu do tématu a skoky v čase, tak to kolikrát vypadá chaoticky. Tak se o některých událostech dovídáme několikrát a může to být matoucí. Když už to takhle musí být, tak by jako příloha mohl být nějaký výpis nejdůležitějších událostí chronologicky dle času.
Nicméně kniha obsahuje spoustu zajímavých věcí. O této oblasti se zas tolik neví, tak se čtenář dozví o tom, co se dělo v Iráku, Íránu, proč byl pro Brity tak důležitý Blízký a Střední východ (ropa, zásobování SSSR), o vztahu k Židům a Arabům, k Indii, atd. Nastiňuje důležitost bojů ve Středomoří, byť se může zdát, že to bylo nedůležité bojiště, ovšem jeho důležitost byla vysoká.
Docela pro mě zajímavá informace, že Židé nebyli moc oblíbení ani v Polsku, ani Britové jim nechtěli moc pomáhat a za vším sledovali vlastní zájmy. Jsem si myslel, že nápad odstěhovat Židy na Madagaskar měli Němci a ne Poláci...
Podrobný popis bitvy ve Filipínském moři a vysvětlen význam této bitvy a příčin japonské porážky. Podrobné popisy dobývání Saipanu, Guamu a dalších ostrovů. Popisy krvavých bojů, ve kterých však měli Američani nad Japonci materiální i početní převahu.
Velmi čtivá jednohubka, přečteno za 4 dny o dovolené. Jen jsem osobně čekal trochu temnější, hroznější konec, s nějakým bojem na konci, víc napětí. Přesto ale chudák Ellie. Zajímavý styl psaní, kdy vlastně autorka postupně takovými flashbacky odkrývá, co se stalo, a čtenář se to vlastně dozví nebo začne tušit, jak to bylo, dříve než Laurel. Výtku mám k postavě Poppy, respektive k tomu, jak je vyspělá. Takové řeči od devítileté holky? Nevím nevím. Víceméně zázrak že přežila a že vyrůstala a vyvíjela se.
Zklamán jsem nebyl, kniha byla čtivá, taková dobrodružná romantika, hlavně první půlka, možná první dvě třetiny. Znám asi dvě zfilmované verze a tedy musím říct, že až na jména postav je kniha úplně o něčem jiném, tak jsem docela koukal, co se v knize děje.
Jen mě zklamal závěr. Natahovaný různými proslovy, monology, sentimentálními dialogy, aby pak velký závěr, na který se čtenář těší nejvíce, byl odbitý na pár stránkách a závěrečnému souboji věnováno pár řádků. A nějaké pěkné zakončení, svatba, zmínka jak hlavní hrdinové a hrdinky žily dál, nic takového. Nechápu, proč jsme na více než 20 stránkách měli číst lživou obhajobu Gonzagua u prince vladaře, aby pak ten velký závěr dostal tak málo prostoru.
Jen mě napadá otázka, proč se vlastně Lagardére nevrhl na Gonzagua rovnou v ten večer vraždy a na místě ho nezabil, příležitost měl, místo toho ho jen zranil na ruce. Ale to by nebyl zbytek románu :D
Velmi čtivé. Nicméně zločiny dost komplikované a dokázat je by bylo značně obtížné. Ale to tak někdy bývá i dnes.
Stejné jako další díl. Čtivé, zajímavé. Hodně příběhů o zločinech, hlavně tedy vraždy. Krátké, stručné, výstižné. Z některých příběhů fakt mrazí. Pár rozhovorů na konci to krásně doplňuje. Podcast neposlouchám, mám radši knižní formu. Za mě spokojenost.
Někdo tu napsal, že jde vlastně jen o přepis článků z internetu nebo překlad. Jak jinak to autorka měla sepsat? Když logicky jiné informace, než které jsou na internetu, nemá a nemůže mít? To má jet do Ameriky nebo jinam, kde se ten zločin stal a pátrat po informacích?
Ovšem pravda, že některé příběhy jsou až moc stručné, že byly jen na 2-3 stránky. Doporučil bych takové vynechat a víc probrat jiné případy, o kterých je více informací. I kdyby kniha byla delší nebo by bylo více dílů. Však by to nevadilo.
Uvítal bych určitě další díly :)
Hodně příběhů o zločinech, hlavně tedy vraždy. Krátké, stručné, výstižné. Za mě super. Z některých příběhů fakt mrazí. Pár rozhovorů na konci to krásně doplňuje. Podcast neznám, na knihu jsem narazil v knihkupectví. První díl jsem přečetl krátce po druhém. Oba díly mi připadají stejné.
Pěkná, i když čekal jsem víc bojů, více krve :D Válka mafiánských rodin byla na můj vkus až moc zjednodušena, zkrácená, pár vět a bylo po válce. Když jsem to četl podruhé, tak se mi tato kniha líbila ještě více. Jen si myslím, že ta vedlejší dějová linie kolem Johnnyho, Lucy a Nina dostala až moc prostoru, vůbec nechápu, k čemu tam byli a co to mělo co společného s Corleonovými. Místo jejich příběhu mohlo být více prostoru věnováno válce mafiánských rodin. Proto ubírám jednu hvězdičku. Naopak Luca Brasi dostal docela málo prostoru, čekal jsem, jak tam bude likvidovat nepřátele, podle toho popisu, jak je nelítostný. Jinak začátek a konec famózní, mělo to tempo, zajímavé myšlenky. Ale že by to bylo dílo zas tak úžasné, to si také nemyslím. Děj zpomaloval hlavně Johny a Lucy, čekal jsem od nich něco mafiánského, že Johny dostane úkol od dona, ale nic. Film (jedničku) jsem viděl a podle mě moc rychlý, kdybych neznal knihu, asi bych některé scénky nepochopil.
Podrobná a zajímavá analýza příčin prohry německých ponorek za 2. světové války. Plná čísel a informací o technice, radarech, atd.
Velmi dobře a čtivě napsané. Zajímavé pro mě o to víc, že přesně v tomto konkrétním Bizáru, o kterém mluví Bizárka, pracuji, byť na velmi nízké pozici v mimopražské pobočce. Představa, že tahle Kobra sedí v představenstvu naší společnosti....
Zajímavě pojatá kniha o 1. světové válce. Čtivá, zajímavá. Osudy několika účastníků války na obou stranách. Co beru jako hlavní pozitivum, že zde byla zaznamenaná válka vlastně téměř na všech frontách, i osud námořníka.
Zaujal mě osud R. Nogalese, který do války ani nemusel, ale přijel jako dobrovolník z Jižní Ameriky a hledal, kde by ho chtěli, nakonec ho chtěli jen v Osmanské říši.
Dále minitažení v Africe v podání osudu A. Buchanana. O této oblasti se příliš neví, nešlo o žádné velké bitvy, ale spíš taková partyzánská válka, nahánění nepřítele, lov. Krom vojáků jsou zde zastoupeni také civilisté na obou stranách, letec.
Plešatá zpěvačka je teda pěkná pitomost, ale pobavila :D
Kniha čtivá, zajímavá, napínavá (nikdy nevíte, odkud se vynoří Raptor a koho zabije), úplně jiná než film. Jen mě štvala Lex s tím jejím věčným "mám hlad", zatímco kolem zuří boj s dinosaury :D
Skvělé klasické dílo. Plno příběhů, čtivé, vtipné, zajímavé. Sice jsem nepřečetl na jeden zátah, vždy jsem tuto knihu vzal, přečetl nějaký příběh a četl jinou knihu, ale vždy jsem se k Dekameronu rád vracel. Je ze 14. století a jak moc se lidé změnili? Přiiš ne.
Pěkná, i když čekal jsem víc bojů, více krve :D Válka mafiánských rodin byla na můj vkus až moc zjednodušena, zkrácená, pár vět a bylo po válce. Když jsem to četl podruhé, tak se mi tato kniha líbila ještě více.
Jen si myslím, že ta vedlejší dějová linie kolem Johnnyho, Lucy a Nina dostala až moc prostoru, vůbec nechápu, k čemu tam byli a co to mělo co společného s Corleonovi. Proto ubírám jednu hvězdičku.
Naopak Luca Brasi dostal docela málo prostoru, čekal jsem, jak tam bude likvidovat nepřátele, podle toho popisu, jak je nelítostný.
Jinak začátek a konec famózní, mělo to tempo, zajímavé myšlenky. Ale že by to bylo dílo zas tak úžasné, to si také nemyslím. Děj zpomaloval hlavně Johny a Lucy, čekal jsem od nich něco mafiánského, že Johny dostane úkol od dona, ale nic.
Film (jedničku) jsem viděl a podle mě moc rychlý, kdybych neznal knihu, asi bych některé scénky nepochopil.
Popis ukrutností ve východní Evropě spáchaných SSSR a Německem. Neuvěřitelné, co všechno se mohlo dít. Až mě po přečtení napadlo, že je škoda, že válka po kapitulaci Německa nepokračovala zničením také SSSR. Sovětský režim byl stejně zvrácený, nemorální, vražedný, krutý a nelítostný jako nacismus, ale tehdy se o tom nevědělo. Pak ještě ta fraška při Norimberských procesech. Poprava nacistů, kteří vraždili po tisících? V pořádku.
Ale potrestal někdy někdo ty horlivé bolševiky, kteří podobně vraždili rolníky, Poláky, aj? Potrestal někdo Stalina za vyvolaný hladomor, který způsobil smrt milionů lidí? Potrestal někdo velitele gulagů stejně jako velitele německých vyhlazovacích táborů?