Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Cena zítřka Cena zítřka George Pérez

Tuhle knihu jsem si koupila s očekáváním naprosté bomby. Superman s rudýma očima a slavnou Daily Planet koulí nad hlavou na obálce? To bude super, ne? Hmm...

...ze začátku to tak vážně i vypadalo. Od Péreze jsem ještě nic nečetla (mám připravenou jednu WW), tak jsem byla zvědavá. A začátek byl skvělej. Věci se mění. Nejenom ohledně scénáře, ale i ohledně postav vevnitř. Celé je to sice proti myšlení postav, ale už není nezávislé ani Daily Planet a jejich nový zaměstnavatel nemá Supermana vůbec v lásce. Po tuhle linku se z toho za mě dalo vytěžit strašně moc. Udělat ze Supermana nepřítele číslo jedno. Jenže ono se to straně táhlo, než přišel "zlý Superman". Ne, to je asi špatný výraz. Přišlo mi, že se to opakuje. Kdo četl, ví co tím myslím. A když se konečně dozvíme, co se děje, tak je konec tak rychle, že mě to mrzelo :(

Naštěstí se to zdá jako hlavní linií uzavřený příběh (teď půjdu na Tajnosti a lži) a myslím, že to je dobře. Jediné, co mi vadilo, byly nějak divně uchopené vztahy. Lois stále tvrdí, že je kamarádka, ale nechová se tak. Chová se jako mrcha. A asi bude ještě větší. A možná bude i žárlit? Na jeden díl ale až moc situací, kdy "je Clark divně pryč" a stále je zmiňovano jeho lhaní. To mohlo být rozmělněno.

Málem bych zapomněla na kresbu, jsem to ale popleta. Ta mě bavila. A velkým plusem je samozřejmě, že knihu sice dělali tři kreslíři, ale bylo to podobné, spolupracující spolu. Cena zítřka je krásně barevně provedený a bravurně nakreslený komiks, který tímto získává plusové body, které ubere vlastně jednoduchý příběh. Ale tak to u Supermana je vždy, ne? Buď je to moc "bum bum" a to je špatně. Nebo je to moc "jdeme na to filozoficky" a to je podle někoho taky blbě. Tady mi trochu vadil nepoměr, kdy tam autor chtěl dát obojí, ale víc se tam dalo toho "bum bum", ale ve výsledku a sečteno s kresbou, to byl dobrý čtenářský zážitek. 90%. Zasloužených.

Dávám do poličky Cenu zítřka, vytahuji Tajnosti a lži. (A napravim poté restík. Nemám zde komentáře k Action Comics. Hmm, tak je jasné, co se bude dělat na víkendovém sluníčku...)

13.04.2020 5 z 5

Užvaněný milionář Užvaněný milionář Gerry Duggan

První, co vás napadne je, jestli to nebude na jednoho moc Deadpoolů najednou.

Já jsem Deadpool.
Ty jsi Deadpool.
On je Deadpool.
My jsme Deadpool?

Deadpool je "daleko" a mezitím někdo usilovně dělá na tom, aby mu zkazil reputaci. Ve velkém. A to doslova.

Nápad dobrý. Měla jsem jenom jeden menší problém. Že to bylo strašně dlouhý, než se na scéně zjeví skutečný Deadpool, aby se o ty parchanty postaral a hlavně o toho hajzla největšího, co jim šéfuje.

Za mě zbytečně překomplikované. Buď to měli zkrátit nebo nějak natáhnout obsahem do víc sešitů. A opravdu hodně mě bavila a zajímala až druhá polovina. Takže doufám, že druhý díl bude stejně dobrý jako konec, potom by byl totiž pecka.

11.04.2020 4 z 5

Žádná sranda Žádná sranda Joshua Corin

Konec srandy, vážení. Spidey má depresi. Že by někdo (další) jeho vinou umřel? A do toho užvaněnej Deadpool, kterej všechno bere s klidem sobě vlastním. Je na čase, aby se Spidey srovnal a byl jako dřív! A nenechal se dolů táhnout svým zlobivým kamarádem!

("Ale to my přece jsme! Gebíme se smrti do tváře."..."Ale o to právě jde. Lidé umírají. Nevinní lidé. A možná kdybychom se tolik nesoustředili na svůj ostrovtip, tak jich zachráníme víc."..."Tím chceš říct, že bysme měli bejt vážnější?")

Takže aby Peter ulehčil svému svědomí, jako Spiderman chce získat jedny své staré fotografie Spidermana. A hele, ty má pro někoho ukrást i Deadpool. Týmovka? No...někdo je předběhl. A utloukl ostrahu velkou gumovou slepicí.

Jaká je potom šance, že to kluci vyřeší jako dva velký a dospělý chlapy? Velká gumová slepice! V New Jersey! Hned na začátku knihy! A to si slíbili, že budou vážný!

(Kresba úplně stejná jako v předchozích dílech, takže tady žádný problém.)

Takže? *****/*****

Druhý díl je taky skvělý. Jenom má větší a epičtější znaky dokonalé bromance. Spiderman se ocitne v Mordolandu. Deadpool se tam ocitne taky. Ale jako návštěvník v zákulisí. No, jak tohle dopande! No, už si povolili srandu (ale vocaď pocaď), tak snad dobře :O

(Práci tohohle ilustrátora už známe, není co vytknout.)

Takže? ****/****

Nechci spoilerovat, a evidentně jsem tady jediná při pohledu na hodnocení, ale mě se to líbilo. Ta jejich "žádná sranda" byla vtipná. Přestože mi přišel jako lépe hodící se originální název. Přeci jenom to znamená něco trochu jiného, že? Víc vystihující situaci...

Takže? Čtyři plus pět je devět. Devět lomeno dvěma, je čtyři a půl. To by dohromady nedal nikdo, co? Snad jsem v tom vzorci neudělala někde chybu. Jinak...hanba mi!

11.04.2020 5 z 5

Boj Boj Joss Whedon

První co mě dostalo hned po otevření knihy je to modré "X" na první straně, které má být jakýmsi pokračováním v kresbě z první knihy. A zafungovalo to perfektně. Není to 3D kresba, ale stará dobrá halda kresba.

Úvod je skvělý. X-meni jsou zase na misi, která nevychází tak, jak by měla. Tedy, oni to dají, ale akorát všude poletují ty amatéři z FF. A mezitím to "záškodník" zevnitř" rozjel ve velkém. A musím říct, že to bylo vážně skvělý! Vážně, vážně skvěle napsaný. A v co se to potom vyvinulo? (A to doslova!)

Takže o nedostatek skvěle napsané a nakreslené akce se nemusíte bát. Úplně jako v prvním dílu. A konec? Aj karamba!

10.04.2020 5 z 5

Nadaní Nadaní Joss Whedon

Na tenhle komiks jsem se moc těšila.

...protože ho nemám z černého kompletu
...protože Joss, kterého mám moc ráda (ale víc jako scenáristu)
...protože ten příběh je prostě skvělý (byť někdo může říct, že zbytečný v roce 2019, kdy znovu vyšel, když námět byl použit ve filmové zpracování)

Problém je v tom, že určité věci si musíte přečíst. A je jedno kdy. Musíte!

X-meni se snaží o "zlepšení své reputace", ale je to těžké. Dost věcí hraje proti nim. Navíc je tady ten "lék na mutanství". Chcete svojí dávku? A je to jen tak? Jen tak lék? Nic není nikdy "jen tak".

Akční i emoční jízda od začátku do skvělého konce s cliffhangerem jako ze starý školy.

Kresba je nádherná. Skoro jsem z ní viděla vítr, který Beastovi čechrá...no...chlupy na zádech. Stejně jako když Wolverine proskočí (projde? Podívá se na ní a ona strachy raději sama spadne?) stěnou a já skoro cítila prach z těch cihel, který poletuje ve vzduchu.

Jeden z nejlepších komiksů, který jsem kdy četla a jsem moc vděčná za jeho znovu vydání.

10.04.2020 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

"Seru na to. Tak to půjde po zlým."

A jak Finta řekl, tak v Bóďově těle udělal.

Celá tahle kniha je masakr. Jistě, trochu nenápadně, ať vás začátek zklidní, ale potom to uhodí. Přestože poslední díl série, už to do sebe finálně zapadne a není třeba to zběsile hnát celou knihu. Asi by to bylo navíc a zbytečné.

Konec byl...jo líbil se mi. Se vším všudy. Byť na mě té sentinentality bylo trochu moc. Když se ukázalo, že...no, spoileros!

06.04.2020 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

"Hope (Scream It Out Loud) - The Blackout"

Kniha, kterou jsem četla dlouho. Ne protože byla nudná nebo mě nebavila. Ale protože jsem si jí šetřila a vychutnávala. Hezky kousíček po kousíčku. Ostatně, je to tak lepší. Protože...

...už jenom anotace je dost náročná a když jsem se začetla do příběhu, bylo to ještě hlubší a drsnější. A dost se mnou zacloumalo. Vím, proč mám Jeffa Lemira ráda. A poměrně dlouho jsem ho měla ráda pouze jako autora scénáře. Ale ty dvě knihy, kde (si) dělal i kresbu, které jsem četla, to změnilo všechno. To je odstřel na jiný level. Protože Rváč je kresbou úplně jiný než Essex County. Přestože některé autorské prvky mají společné. Protože...

...stejně jako různé odstíny černé barvy mluví, mluví i ty tyhle vodovkové kresby. A to hlavní je v nich. Každá emoce. Co není ve slovech, a že Derek není ukecanej, to je ve výrazu tváře. Nebo ve stínování. Nebo způsobu čmouhy. Je vidět, že autor svými příběhy žije, ne že jeho příběhy žijí, aby on žil (čti měl na nájem). Jak jinak by bylo možné, že čtení ve mě vyvolá přesně ty stejné pocity, jaké mají postavy v příběhu, jenž prožívají?

("Dáš si čaj?"..."Kafe by nebylo?"..."Žádný kafe. Indiáni pijou v lese čaj."..."Jo. Jenže jsem indián jen napůl."..."Tak ti naleju jen půl hrnku.")

Navíc rozdělení příběhu barvami sedlo mnohem vím než napsat titulek "Současná mizérie" a "Minulá mizérie", určující "Teď" a "Tehdy" a momenty, kdy se to srazilo spolu. Plus ty věci v červené z přítomnosti. To se mi moc líbilo.

A ty velké dvoustránkové kresby, kde je převážně les a sníh? To bylo dokonalé.

Autor opět rozebírá dopodrobna podstatu toho našeho veškerého bytí a jde mu to opět na jedničku. Protože svoje postavy dostal až do trpkého konce ohledně svých rozhodnutí. Ale za současné situace, je něco podobného vůbec možné? Nedá vám odpočinout stejně jako svým postavám. A jsem ráda, že jsem knihám Jeffa Lemira přišla na chuť.

SPOILER Taky jste tomu hajzlíkovi skočili na špek, že je konec knihy, když tam byla ta černá stránka? Já jo! Uf! Potom přišel epilog! Což bylo dobře. SPOILER

06.04.2020 5 z 5

Nick Fury jr. Nick Fury jr. Matt Fraction

Začnu tím, že dát dohromady, co v tomhle komiksu bude, bylo asi náročné.

Jak v tom neudělat v hlavě guláš, pokud jste nečetli Válečné jizvy? Dát tam první číslo Válečných jizev. Jo, to udělali a podle mě naprosto zbytečně. Protože stejně po tomhle sešitu přijede "Dosud se stalo...". A oni vám to hezky napíšou a na konci klasická historie postavy. Ale v ten moment mi ten jeden sešit přišel zbytečný. Ne proto, že jsem Válečné jizvy četla. Ale i pro toho, kdo je nečetl. Nakousne se zajímavý příběh, kterého nedostane pokračování a proto působí trošku zbytečně. Ale zase se v něm dozvíte něco o Marcusovi. Čili zpátky na začátek. Asi ten úvod vybrat nebylo jednoduchý. (Já bych ho tam nedala a rovnou šla na shrnutí.)

Potom následuje minipiďi sešit Marvel NOW! Asi aby všichni měli jasno v tom, jaká je teď nová funkce juniora ve Shieldu a všichni se o to víc těšili na to, o co v téhle knize jde především. Secret Avengers. (V téhle jejich variantě. )

(Jinak k obálce tohohle sešitu, použitého též jako obálka knihy. Junior zde vypadá, až na to oko, jako Henry Oswald Simmons, Jr., což mi přišlo lehce úsměvné ....)

A teď hlavní příběh. Avengers už nejsou. Tak jsou na čase Secret Avengers. Pod vedením Shieldu, které bude na vodítku držet Nick Fury Jr., a ve složení...na někoho působící jako "tihle měli jako jediní zrovna čas", ale ve skutečnosti se rozjede vážně dobrý příběh. Zní mi to jako vyřez z pár epizoda agentů? Jo. Bavilo mě to proto? Jo. A hezky se všema blbinkama, které k tomu patří!

Kresba se příběhu moc hodí. Tohle je civilní a komornější příběh a odpovídá tomu kresba. Není v ní nic specifického nebo tak. Prostě je průměrná. Ničím nekřicí ani nebije do očí, aby neodváděla od hlavního. A to příběhu.

("To vám mám vysvětlovat, jak povolává moc Pána strachu k teleportaci, jen tak přes vysílačku během třiceti vteřin?"..."Ne. JAK to dělá?"..."Aha...no, rukama."..."Perfektní. Tak..."...A junior hajzlákovi zlomí roku. Vtipnej a efektivní chlápek ;) ...)

Čtyři za kresbu, která byla dobrá, ale nebyla skvělá. Pět za příběh, který byl sice dobrý, ale jinak snadno zaměnitelný (hlavně se obávám, soudě podle konce největší sranda začne v druhém díle, který u nás nevyjde). Ale jako komiks na zabavení na odpoledne doporučuji.

Ne 4. Ne 5. 4,5.

(Bohužel kniha končí jako všechny příběhy kompletu. Dosti napínavě s nulovou vidinou na vydání pokračování ...)

Přesto! Už je to docela dlouho, co jsem si naposled koupila "červený Marvel". Poslední dobou dost nezajímavé. Takže dobrý :P

05.04.2020 5 z 5

Maria Hillová před soudem Maria Hillová před soudem Nick Spencer

Ok, ok, tohle bylo psycho. Které se v druhém díle rozjelo solidně. Už konečně víme o co jde Capovi i Red Scullovi. No, vlastně o to stejné. Jenom by se pokřik z "Hail Hydra!" mohl změnit na "Hail Captain!".

Moc mě bavilo dětství Herr Stephena v Pevnosti. Navíc, když se na scéně ukáže jeho kamarád z dob studia, hned vám dojde že to "Steve Rogers otevírá dveře – a tajemství za nimi ukryté otřese Marvel universem do základů" z anotace, bude pecka. Já se na závěrečných pár stran těšila moc. Protože tady si to nejlepší nechají na konec (což je snadno odvoditelné od způsobu vedení příběhu).

Vážně to bylo moc době napsané. Díky tomu začnete víc věcí chápat z prvního dílu, který musel být pro českého čtenáře dost náročný, a ubyde též okamžiků, kdy stejdu gogla žádáte o pomoc a dovysvětlení kvůli návaznostem do jiných sérií. Ale i tak, ty Thunderbolts zamrzí. No, uvidíme, co bude v dalším díle.

Těším se a doporučuji ;)

02.04.2020 5 z 5

Hledaní Hledaní Brian Michael Bendis

Na začátku knihy hned vlítneme do akce na několika frontách. A nevíme, kdo, co, proč a za kolik. Jenom víme, že všichni kromě Thinga (kterej si najde babu), skočí dost mizerně. Což je v rámci strážců dosti relativní...že?

Takže jo, má to akční začátek, aby nebyla nuda a k tomu kdo, co, proč a za kolik se dostaneme až chvilku. Přeci jen...když se má parta rozdělit, bude to buď sranda nebo velkej průšvih...

...protože tenhle komiks je akční pecka, dobře naservírovaná, děj má hlavu a patu a provedeno v luxusním balení, protože kresba je skvělá. Valerio Schiti už na strážcích dělal, ale v Nových strážcích kraluje sám. A mě se to líbí. Sedl mi.

Dějově jsou strážci stále stejně dobří jako na začátku. Stále se stejně bavím a kresba je skvělá. Tohle mě bude bavit i v budoucnu :)

02.04.2020 5 z 5

Věčné zlo Věčné zlo Geoff Johns

"Born With Nothing, Die With Everything - Papa Roach"

Už to asi začínám brát jako samozřejmost. Že nejkrásnější kresba je vždy zkažená vydavatelem. Jak stojí Syndikát před všema padouchama země? Za ty prachy bych nečekala...tohle provedení. No, dost to otráví hned v úvodu! :(

Což je škoda, protože úvod je skvělý. Syndikát sejmul ty dobrý a osvobodil ty špatný. Je čas se spojit. Ale ne všichni o to mají zájem. A protože ne všichni dobrý jsou ze hry, je čas na útok zpátky. Protože plán k odhalení zbytku hrdinů je svou jednoduchostí vlastně geniální.

A kde je Lex? Čeká na něj a jeho "nedopečeného" společníka práce...

Nešetří se ubližováním postav. Jak dobrým, tak špatným. A zohlednění, že i padouši mají jistý morální kompas a do toho co je už moc, nejdou jenom proto, že to po nich Syndikát chce. Čili, kdo z padouchů se přidá k Lexovi?

A kde je Batman s Catwoman a jeho tajemstvíčka v boji proti Syndikátu?

A kdo z klaďasů se přidá k Lexovi?

Hláška knihy rozhodně patří Black Mantovi: "Syndikát zabil Aquamana. Vzali mi to jediný, co jsem kdy chtěl. Tak na oplátku vezmu všechno já jim."

Protože v okamžik, kdy se to roztýmuje a do písku se nakreslí čára, začne ta nejzajímavější část knihy, přestože to předtím bylo taky dost poučné.

Nemám obavy, vím to jistě. Kdyby tuhle sérii psal někdo jiný než Geoff, není to tak dobré a epické. A hezky to do sebe zapadne s knihou 3,5 a Americkou ligou. Navíc...Finch. Nebýt těch pár vad ze strany vydavatele, které jeho kresbu narušily, nic to nemění na tom, že je na "ach" i "wow". A jak mě máte prokouklou, tohle je největší možné znamení spokojenosti.

Věčně zlo mi udělalo radost. Navíc se teď moc těším na Věčné hrdiny. Už jsem v to ani nedoufala, že vydají i další díly série. Jupí!!!

01.04.2020

Frank Frank Jason Aaron

"Anthem Of The Lonely - Nine Lashes"

Skvělý komiks. Obě linky.

Frank je ve vězení. Ale než se dostane k ostatním vězňům, musí se dát dohromady. A během toho a potom i ve vězení vzpomíná, co ho dostalo až právě sem.

Což asi ovlivní vaše hodnocení. Zda máte o toto zájem nebo ne. Zda vám to přijde jako zbytečná vata zabírající celý díl nebo si nakouknutí pod pokličku užijete. (Že není vám scénář nedá zadarmo). Ale je pravda, že jsem čekala, že to ve mě vyvolá trochu víc emocí. Tedy, kromě těch posledních pár stran, kde se to hezky shrne. (Komu v ten moment nedojde, že to nebyla vata, neměl by tuhle sérii vůbec číst.)

Škoda. 4,5. Ne 4, ani 5.

Kresba stále stejná. Přeci jen tuto sérii píše a ilustruje stejný člověk.

31.03.2020 5 z 5

Temný vesmír Temný vesmír Grant Morrison

"Welcome To The End - 12 Stones"

Příběh třetí knihy nás hodí hned do akce vzhledem k tomu, jak skončila dvojka. Liga se rozdělí a každý si musí vybojovat své, zatímco Flash skončí...doma...?...doma?

Byl to dobrý díl. Ale po dvou předchozích peckách bych čekala něco lepšího. Většího. Protože od čtvrtého sešitu si kniha začne hrát něco hlubokomyslnýho, což je, hup, během dvou stran, až moc velký přechod. (Píšu komentáře vždy během čtení. Jsem v polovině druhého sešitu a začínám mít strach, že dám jenom čtyři hvězdy.) A potom zase hup akce? Mrzí mě, že Metal není trochu delší. Pár sešitů navíc. Aby to mohli autoři trochu víc rozebrat. Právě v třetím díle to mrzí extrémně. Navíc v druhé polovině se začnou jen tak zjevovat, kdo ví odkud všichny další hrdinové, aby to dávalo smysl (kdyby tam bylo alespoň pár oken navíc, taky by je neubylo, ale blížil se konec). A na to, jak dlouho jsme šli na konec příběhu, zdál se mi narychlo a uspěchaný :(

Na tomhle díle pracovala spousta dobrých kreslířů. Třeba Liam Sharp. Ale všechno to bylo takové " stylově podobné", ne jako v druhém díle. Stále jsem se nerozhodla, zda to je dobře nebo špatně...

Znáte to. Už jste přečetli dost knih, tak si naivně myslíte, že už jste viděli všechno. No...potom přijde "Flashmobil" a zase spadnete z mráčku :D

Bohužel jsem v celé knize nenašla žádnou "wow dvojstránku" jako v předchozích knihách. Jistě, byla tam ta s Victorem, ale ta nebyla na "wow" ... ale obálka je luxusní. Jako u každého Metalu. Stejně jako všechny na konci knihy.

PS: sešit s Hawkmanem celý jenom s ním, od Jeffa Lemira, považuji za nejpovedenější část knihy :)

30.03.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Bryan Hitch

"Hemorrhage (In My Hands) - Fuel"

Tenhle díl byl skvělý. Jsme v budoucnu, o 22 let později, potomci členů ligy se vrátí do přítomnosti jejich rodičů, aby pomohli zabránit katastrofě, kterou způsobí právě oni.

První co vás napadne: "Dobře, že jsem u toho grupáče nebyl." Čili odpustím si tu logickou výtku, že dost ze členů ligy je v šoku, že by nějaké dítě vůbec mělo a zároveň ví, že do dvaceti let to přijde...hmm...jako všichni v jednom velkém baby boomu? Kdyby děcka byla nakreslená jako puboši, tak ok, ale někteří z nich tak nevypadají.

Jasně, tímhle "reunionem s budoucností" si někteří z nich dost věcí uvědomí a jejich dosavadní chování začne dávat smysl a do budoucna se asi dost změní. Jenže...není základním pravidlem při cestování do minulosti nepotkat někoho, kdo vás zná? A už vůbec mu všechno nevykecat? Neriskujete potom svojí vlastní přítomnost v budoucnosti? Možná je polovina z toho, co jsem napsala špatná úvaha. Ale nepíšu to poprvé. Cestování v čase není moje parketa....

Ale k ději samotnému, pryč od technikálií. Třeba Serenity. V ten moment se muselo Meře děsně ulevit. (A vypravěčská vsuvka byla dobrá. Jasan, že to už jsme četli! ;) ...) Už nejenom z toho důvodu, že podle anotace bude Zlomená koruna brutální. A každej si hned řekne: "Jo, to bude dobrý, asi to všichni daj tady i tam." Chápete? Já a cestování v čase s sebou přinášejí úvahy, které jinak přicházejí ve tři ráno po dlouhé noci...
(Nejlepší a nejemotivnější linka příběhu i kvůli dalším věcem je právě z vody.)

Navíc ta věc z anotace. Jako vážně? Dokázali by jste zabít svého rodiče pro záchranu světa, a tím vlastně způsobit, že se sám nerarodíte? Hmm...a jak to potom dopadne?! Koukala jsem...

Navíc vždycky když se cestuje časem, vždy je pro děj lepší, že se na vás přisaje stopař. A v tomhle případě to bylo brutální. Na konci jsem měla chuť zamáčknout slzu, ale vykašlala jsem se na to a nechala si jí žít vlastním životem.

Dědictví je poctivý komiksy jehož příběh má sice hodně akce, ale v poměru se o trochu víc zaměřuje na postavy. A v tomhle ohledu je bezkonkurenční. Kdo by to řekl, že k záchraně světa stačí tak málo! Přečtěte si to, já vám tady spoilery psát nebudu! Na tohle jsem čekala od začátku série. Na okamžik, kdy do sebe věci zapadnou a bude to všechno dávat smysl. Perfektní!

29.03.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

"Crazy - Meredith Brooks"

Jako kdyby nestačilo, že se Gertruda jmenuje Gertruda. Ona se dokonce dostane do pohádkové říše. Cesta ven je. Jenom kde, ta mrcha je? Protože ona tam je stále a i po skoro třiceti letech hledá ty blbý dveře, aby se dostala pryč! A do toho ten debilní vypravěč! Komu by to nelezlo na nervy? Vevnitř stárnete a venku jste furt malá holčička. A do toho ten debilní vypravěč! Slavnej měsíc s kulkou ve voku hadr! :D

("Varovala jsem ho."..."Tak fajn. Ale co všichni ti svědci? Myslíš, že to nevyzvoní?"..."Uch. Možná, ale proč riskovat? Ty budeš řídit...a já střílet!")

A že jí to všechno projde? Gertruda zlobí furt. No, královna už se pouští do opatření. Protože...každá kouzelná země má svoje pravidla. Z toho důvodu začne být druhá polovina víc než zajímavá, ne jenom o sladkém zabíjení.

Skvělý příběh, který si bere, co potřebuje, aby žánr pohádka byl i pro dospělé. Aby si to užili víc jak děti samotné. Nedoporučuji jako předčítání před spaním svišťum. Chápu, že má sociálka v současné situaci jiné starosti, ale pro jistotu ;)

("S radostí bych si tvých teorií poslechla víc, ale zrovna teď v duchu bliju, protože sosáš pivo, do kterýho sis načural.")

Scottie Young je vtipnej chlap ve své tvorbě i v realitě a tohle je toho důkazem. Když chceš něco napsat, tak to napiš! Takže si to napsal a zároveň i nakreslil, ale dost bizarní kousek provedl i člověk, kterej dělal barvy. Protože naprostá nádhera. Je to totiž...

...plné krve, vážně hezky barevné krve. Příšerek a různých prapodivností. Obálka nelže a je moc krásná. A co jsem koukala do světa, obálka hardcoverového vydání je vážně luxusní. Skoro jako kdyby to fakt byla pohádka ;)

("Kumla drát!")

Doporučuji všem. Číst tohle měsíc zpátky, napíšu: "Pokud se budete stydět číst knihu v mhd, není to kniha pro vás.". Hmm, teď spíš napíšu: "Zásadně nedoporučuji do dopravních prostředků. Víte, když se stále smějete, rouška nevydrží tak dlouho. Nechte si to na doma." Protože na posledních dvou stranách jsem chytla ultra mega obrovskej záchvat smíchu...

("Zabít tě nemůžu, ale jestli nepřestaneš s tím, co považuješ za zpěv, střelím tě do krku.")

Jo, on i ten Gertrudy průvodce na cestě za klíčem k otevření dveří je hustej sekáč. Chápejte, on je celou dobu s ní...

PS: možná, ale jenom možná bude mít i prase křídla.

("No to mě potěr.")

Knihu lze momentálně zakoupit pouze u vydavatele. Každá podpora se hodí.

28.03.2020 5 z 5

Temní rytíři Temní rytíři Dan Abnett

"Fire Escape - Civil Twilight"

Druhý díl začne a už od první stránky pořádně z vostra. A nebudu lhát, měla jsem strach...

Tohle je totiž klasický druhý výplňový díl. Ok, takže se dozvíme, jak vznikly Temní rytíři. Hezký detailně. Čili obavy, aby to nebyla nuda, a vlastně stále dokola to samé, jenom vždy Batman sejme někoho jiného, byly oprávněné (jak se Bruce stal Green Langernem ne Batmanem by mohl být hezký alternativní příběh, který si umím představit klidně i v samostatné sérii, to já ráda). Ale nakonec to bylo strašně dobré. Uznávám, kdyby tam byly krátké flashbacky, zabere to míň místa, ale...klasický druhý vyplňový díl. Který má to štěstí, že je zatraceně dobře napsaný!

V tenhle okamžik musím zmínit kresbu, která mě dostala.

Carmine di Giandomenicu...psala jsem to už, je úplně úžasnej. Flash v jeho podání je skvělý a tady v tom trendu pokračuje. Hned úvod mě tedy po vizuální stránce ohromil. Jako vždy, posílám polibky.

Ricardo Rederici...u nás mu nic jiného ještě nevyšlo, ale jestli je každá jeho tvorba jako sešit, který měl na starost, chci víc! Totální bombička! A když už píšu slovo "bombička", tak to je vážně velký. A ta část příběhu, kterou kreslil byla dokonalá. Vážně perfektní.

Francis Manapul...vážně překvapení. Od něj jsem četla zatím jednoho Batmana, a o to víc se těším na Anarky. Nemá trochu úchylku na žlutou barvu? Zajímavý způsob kresby, hodně specifický a vážně jsem se bavila.

Riley Rossmo...vzal mi dech. Jako vždycky. Škoda, že měl tak málo prostoru :(

Škoda, že v knize těchto rozměrů a její ceny není latková záložka :(

Závěrečná dvoustránka se tentokrát povedla. Protože to důležité nebylo směrem ke hřbetu knihy.

27.03.2020 5 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

(Ke čtení si pusťte Bowling for Soup. Ať rušíte sousedy dvakrát. Muzikou a smíchem.)

Můj komentář bude prokládán reakcí významných osobností ze zadní strany knihy. Takže...pro citlivý srdíčka a dušičky...to je citace, tam můžou bejt i sprostý slova...

Tohle jsou moje druhé stripy. U těch prvních jsem psala, že to asi nebude pro mě forma, ale tohle bylo lepší. Tady jsou vždy jenom čtyři okénka a jede se dál.

"Vždycky když čtu Pac & Pussy, mám chuť někomu hrozně rozbít držku." - Mahátma Gándhí

Černobílá kresba obou protagonistů je tedy v podstatě stále stejná, jenom se trochu mění, pohledem do strany nebo přidáním potřebných propriet do vtipu.

"Pac & Pussy jsou na mě zlý, a proto nedostanou žádný dárečky a nepřijdou do nebíčka." - Ježíšek

Jo, bylo to zmíněno, takže humor. Dnes jsem měla náladu na něco vyloženě vtipného, ale v knihovně nic nepřečteného a zároveň vtipného už nebylo. Takže jsem se do knihy začetla ráda. Něco bylo vyloženě vtipné. Něco bylo tak trapné, až mi bylo studno, že jsem se zasmála. Ale to je ten smích, který rychle zapadne. A něco bylo vyloženě na reakci " Cože? Proč to jako?!?!". Sami to určitě znáte. Čili to je i dost sprostá kniha, tak ruce od ní pryč dětičky, jste naše budoucnost. Máte si to pos$#t sami, ne to potom svést na nás, že jste četly, co jste neměly ;)

"Pussy se mi moc nelíbí, ale Pac je pěknej bílej kluk." - Adolf Hitler

Vážně nevím, kdo je Smuten. Že je to dílo "facebook to book" jsem se dozvěděla až tady v diskusi (kniha byla přílohou časopisu, který jsem si koupila). Takže základní pointa knihy mě baví, ale snad další nebude stejná. Aby se to neokoukalo. Mluvím jako kacíř nebo ten, který jenom pluje kolem, co? Neva. Myslím mě... ;)

(Co je pussy podle Miloše Zemana vynechám, nechci tento komentář špinit...ale ups...jméno jsem už zmínila :( crap!)

Ale kolem a kolem dobrá kniha. Ale...pošlu klidně dál...

25.03.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Možná je lepší, že jsem to četla až teď a ne před Vánocemi. Asi bych se rozsypala ještě víc než dneska. Malý a milý příběh o životních rozhodnutích a jejich následcích. Naprosto chápu, proč kniha nesedne každému. Asi na ní zároveň musíte mít mimo jiné i náladu. Právě jsem dočetla důkaz, že je Backman jednička. Ve všem. I na 80 stránkách :)

24.03.2020 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

"Memories Of Misery - Hawthorne Heights"

"Bacha na něj, Bety. Tenhle ti začne vyprávět o nějaké naší nebezpečné akci v přístavu a než ti dojde, že v Praze není moře, už se u tebe sprchuje."

Trochu odlehčení na začátek, než začne jít do tuhého.
Když váš bývalý parťák unese malého kluka, je přece hned jasné, co se děje. Že?
Vzhledem k tomu, jak a proč a kvůli komu odešel od policie. Že?
Ale vážně je to tak? Už jsem se u autora naučila, že v jeho knihách nejde až tak moc o zločin samotný. Ale je to o lidech, co je k tomu vedlo, o jejich příběhu. A jsem ráda, že autor nezvolil změnu stylu vyprávění jenom kvůli prvku překvapení. (Proto si nemyslím, že to je spoiler, je to prostě autorům styl.)

Přesto musím tentokrát bohužel napsat, že to není čistých 100%, ale spíš tak 95%.

24.03.2020 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

"Narcissistic Cannibal - Korn"

Další Goffa.

Tentokráte ale trochu jinak. A jasně, přestože většina lidí si asi řekne: "Může si za to sám, že to tak dopadlo a skončilo.", háček je v tom, jak je celá postava Adama a jeho příběh napsaný. Je to napsaný tak jak to je. Aby jste si udělali názor samy ze všech důkazů, ne pouze ze základních faktů, které ho většinově automaticky odsoudí. Ale, bacha! Žádnej stockholm po dočtení. Jenom v ruce držím knihu, kde se mi autor nesnaží vnutit černou nebo bílou. To je mi víc než sympatický. Plus dokonale promíchané časové roviny. Což je asi věc, na kterou když si zvyknete, už to potom při čtení ani nevnímáte (a u autora prostě očekáváte).

Kniha není ale detektivka. Je to spíš takový psycholoický rozbor. Přeci je jen Adam už ve vězení. Teď se jenom dobrat všeho, co tomu předcházelo.

Dobře napsáno, opět perfektní výběr slov, situací, prostě bych se už opakovala. (Napravím restík a dám autora do oblíbených.) Autor mi sedl úplně ve všem, takže tady problém nemám. Navíc téma...opět víc než aktuální.

19.03.2020 5 z 5