Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Popravdě dle recenzí jsem čekala trochu víc. Kresba je opravdu úchvatná, ovšem děj první knihy mi moc zajímavý nepřišel. Druhá kniha ale byla skvělá!

07.02.2017 4 z 5

Hladová přání Hladová přání Tereza Matoušková

Další skvělá kniha od této autorky, která se mi moc dobře četla. Konečně bych měla začít číst tuto sérii popořadě, protože mě moc zaujala a tím, že jsem četla nejprve 5. díl a teď 3. mám pocit, že si knihy neužívám tolik, kolik bych měla. :) 3,5*

05.02.2017 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Příjemné čtení! Autorka opět potvrdila, že umí psát a já mám její styl moc ráda. Ovšem popravdě řečeno, bych byla raději za trochu jiný výběr povídek. Mnohem více bych ocenila povídky spíše ze života našich oblíbených hrdinů odehrávající se po knize Winter.... o životě Scarlet a Vlka na farmě, o cestování Thorneho a Cres, atd.
Ale knihu jsem si moc užila! Za mě byly moc hezké povídky Strážkyně, Malá androidka a rozhodně nejlepší byla povídka Něco starého, něco nového, u které jsem se culila jak blázen celou dobu čtení.

05.02.2017 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Hezký příběh i kresby, ale nic co by vyloženě nadchlo. Líbilo se mi originální rozuzlení. :) Knihu jsem kupovala ve slevě, ale koupit jí za plnou cenu, asi bych byla zklamaná. Hodnotím 3,5.

04.01.2017 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tuto sérii opravdu zbožňuji a Winter byl snad nejlepší díl ze všech (i když každý má něco do sebe). Napětí, akce, láska, humor, propracované postavy.. to všechno tato kniha má. Srdce se vám bude chvíli svírat úzkostí a chvíli tetelit blahem. Víc dalších knih z tohoto světa, s našimi milovanými hrdinky... víc knih od této skvělé spisovatelky.
(Škoda těch chyb, kterých bylo postupně v textu více a více.)

20.11.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Krásně napsaná kniha, která se skvěle čte a ihned čtenáře vtáhne do děje. Vše je vyprávěno z pohledu sympatického hlavního hrdiny.
Nevím proč, ale čekala jsem akční sci-fi a kupodivu se jedná spíše o psychologický román.
Moc doporučuji!

10.10.2016 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Opravdu fascinující kniha!
Jde tedy znát, že je psána 13. hochem a čtenář to musí respektovat, přesto je plná úžasných postřehů a myšlenek, až jsem nevěřícně kroutila hlavou.
Musím také pochválit úžasnou předmluvu D. Mitchella
Rozhodně skvělá kniha pro rodiče autistických dětí, kterým to bude velkou pomůckou, jak aspoň trochu nahlédnout do jejich světa.
Ale moc doporučuji komukoliv!

06.10.2016 4 z 5

Kniha se četla rychle a moc dobře. Ovšem kvalita knihy je opravdu ještě horší než kdejaká fanfikce na internetu - děj je místy hloupoučký, rozhovory hodně úsečné až odfláklé. Rozuzlení na konci knihy se mi líbilo. Scorpius je úžasná postava a občas měl vtipné hlášky u kterých jsem se nasmála. A jeho přátelství s Albusem se mi také moc líbilo.
Rozhodně to není HP jak ho známe od Rowling, ale za přečtení to stojí. :) 3*

04.10.2016 3 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Opět se ukázalo, že povídky jsou na mě moc krátký literární útvar. Když už mě některé povídky (Sídlo červa, Kamenné město) zaujaly svým dějem, prostředím, postavami,... tak náhle skončily a já byla vržena opět do jiného světa s novými hrdiny. A některé povídky (např. Rychlodružka) ani za moc nestály. Povídky si určitě najdou své čtenáře, ale za mě 2,5* a kniha poputuje dál.

30.09.2016 3 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Velmi dobrá kniha. Děj je od začátku napínavý, bez dlouhých popisů, spíše úsečný s hodně dialogy. Proto děj svižně ubíhá a čtenář se od knihy nemůže odtrhnout. Kniha mi místy přišla až moc ... nereálná, například prakticky nesmrtelný hlavní hrdina.
Je to má první kniha od Rollinse a určitě mě nalákala k přečtení dalších jeho knih, především sérii Sigma Force.

30.09.2016 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha obsahuje 3 povídky.
První povídka se mi velmi líbila. Kristýna mi byla trochu povahově podobná – proto je vtipné, že mě svým chováním často vytáčela. :D Bohužel u této povídky mě zklamal konec a celkově to, jakým směrem se povídky ubírala. Nejraději jsem četla zápisky z jednotlivých sezení. 4*
Druhá povídka, psána formou e-mailů, byla krásná! S Karolínou jsem soucítila a po celou dobu čtení jsem jí fandila a přála to nejlepší. Celkově mi povídka přišla neuvěřitelně reálná – jakoby Karolína seděla vedle mě a vše mi vyprávěla. K této povídce se ráda někdy vrátím! 5*
Poslední povídka z velmi zajímavého prostředí (zdravotnictví) byla velmi šokující (hlavně ten konec!). 4*
Takže celkově knihu hodnotím 4*. Příjemné čtení a moc doporučuji!

23.09.2016 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další skvělý díl série, i když začátek byl trochu zdlouhavý a nudnější, než se děj zase rozjel. Líbí se mi, jak jsou hlavní postavy knihy originální a jejich charaktery se postupně dále vyvíjí. Moc se těším na další díl a jsem moc zvědavá jak autorka vše promyslí a zakončí.

21.09.2016 5 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Skvělá a šokující kniha! Jedna z těch, u kterých bych nejraději vyběhla do ulic a její výtisky rozdávala všem na potkání!
Při čtení jsem se bavila nad historkami z autorčina života, občas se hlasitě smála, souhlasně přikyvovala a pochopila, kolik věci je i v dnešní době potřeba řešit (a změnit). Jediný co mi vadilo, byla až přehnaná snaha být vtipná v prvních pár kapitolách knihy - zasmála jsem se a pak mi to začalo být spíše protivné. Jinak moc doporučuji!

19.09.2016 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tento díl je opravdu mnohem lepší než ten první! Děj je od začátku promyšlenější, méně předvídatelný, informace do sebe začínají zapadat, dávat smysl a utvářet opravdu krásný propracovaný příběh. Velmi jsem ocenila častější kapitoly z pohledu Kaie, postava Vlka je naprosto bezkonkurenční a i Scarlet mi přišla sympatická, i když (hlavně ze začátku) je hodně hysterická a naivní. Také obálka knihy je opět překrásná. Nemohu se dočkat rozuzlení tohoto skvělého příběhu.
(Jediné negativum - vysoká cena za velmi nekvalitní vazbu!)

02.09.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Skvělá kniha s sympatickou hlavní hrdinkou. Možná trochu předvídatelné ohledně toho, kdo vlastně Cinder je. Svět do kterého autorka děj zasadila je rozhodně originální a zajímavý. Já si čtení velmi užila a nemohu se dočkat dalšího dílu!

26.08.2016 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Rozhodně zajímavý a originální námět, začátek byl dobré uvedení do děje. Pak se (na můj vkus) děj vlekl a bohužel jsem se pár desítek stran i nudila. Vývoj příběhu mrazivý, ale nějak se mi do děje nehodily prvky nadpřirozena. Nakonec zklamání. 2,5*

23.08.2016 2 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Za mě trochu pomalejší začátek a cestování po Ledovém kontinentu bych více rozvedla. Ale pořád se jedná o úžasné čtení od kterého se nedá odtrhnout. Navíc Fínka mi byla ze všech tří hlavních hrdinek zdaleka nejsympatičtější. :) Ilustrace opět naprosto božské a skvěle doplnily děj knihy - kéž by jich bylo v knize ještě více! Uvítala bych další knihu z Erilianu nebo aspoň povídku ze života Fínky a Edrika. :) Doporučuji. 4,5*

12.08.2016 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Úžasná kniha od které jsem se nemohla odtrhnout a zároveň byla zoufalá, jak rychle to čtení utíká. Popravdě mě překvapilo jak dobře je promyšlená, postupně odkrývá nová fakta a vše do sebe postupně zapadá. Jediné co bych změnila - víc (mnohem mnohem MNOHEM) víc Baze a Simona a jejich úžasného vztahu. Vážně jsem myslela, že kniha bude víc o tom. :) Moc doporučuji. :)

10.08.2016 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Opravdu skvělá kniha, promyšlená, napínavá s úžasnými rozhovory. Ale bohužel dvěma hlavním párům jsem jejich "lásku" vůbec nevěřila, což je u knihy tohoto typu celkem zklamání.

04.08.2016 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Autor píše neuvěřitelně dobré knihy. Vše má propracované do nejmenších detailů a často nevěřícně kroutím hlavou, jak to mohl všechno takhle krásně promyslet a sepsat. Ale opět mě zklamal konec - na mě je to prostě až moc přeplácané a překombinované. Takže nakonec 4*.

03.08.2016 4 z 5