Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Mistrně napsaný román. Každé slovo jsem s chutí převalovala na jazyku a už při prvním čtení této knihy jsem se těšila, až se k ní jednou vrátím! Jednoznačně 5*.

10.02.2016 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Neviditelný byla skvělé povídka. Bohužel zbytek povídek už mě tak nezaujal, o většině za pár dní ani nebudu vědět o čem byly. Hodnotím 3*. Ale knihu doporučuji přečíst! Už jen kvůli Neviditelnému.

08.02.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Průměrná kniha. Příjemné, rychlé čtení, ale nic úchvatného. Postrádala jsem nějaké napětí a trochu více akce. Ani charaktery hlavních postav mě neuchvátily tak, jak bych podle anotace očekávala. Přišlo mi, že "výjimečnému" Jackabymu, který byl hlavním lákadlem knihy, se jaksi nedostalo dostatek místa svou výjimečnost projevit. Byl... trochu zvláštní, ale že bych si z něho sedla na zadek? To ne.
A ani detektivní případ, zde řešený, nebyl nijak úžasný a propracovaný. Vlastně bylo všechno vyřešeno až moc rychle, zaplácané stránkami, kdy Abi popisovala vše možné kolem sebe - což rozhodně nebylo nudné, ale připravilo to knihu a jakýkoliv spád a napětí.
Konec mi nepřišel nijak překvapivý, spíš... "poklidný". Neříkám, že je to špatná kniha. Čtení jsem si užila. Některé nápady a hlášky byly dobré. Ale prostě nic extra, spíše průměr. Hodnotím 3*. Ale další díl si ráda přečtu.

06.02.2016 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Asi nejslabší kniha co jsem od autorky četla. Všechno šlo nějak moc rychle, k žádné postavě jsem si nestihla vybudovat vztah. A ani děj celkově mě moc nezaujal.
Nejhorší na té knize je, že charaktery postav a vztahy mezi nimi jsou naprosto reálné, a hlavně proto je o nich tak nepříjemné a smutné číst. Autorka odkrývá lidské chyby a nedostatky. Je jen na nás, co si z knihy odneseme. Hodnotím 3*.

30.12.2015 3 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

Rozhodně lepší než 1. díl - čtivější, napínavější, smysluplnější s poutavějším příběhem. Pěkná kniha!

28.12.2015 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Skvělá kniha, jejíž čtení jsem si nadmíru užila a probděla polovinu noci, abych knihu dočetla.
Nutno říci, že se nejedná o "hloupý" romantický příběh, ale velmi inteligentní, propracovaný román o lásce, okořeněný skvělým humorem. Ale co si budeme povídat... to Don dělá knihu tak výjimečnou. Protože přesně to on je. :)
Hodnotím 5* a moc se těším na další díl.

26.12.2015 5 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Kniha se četla rychle a čtení mě opravdu bavilo.
Je sice pravda, že místy jsem nestíhala autorčiny myšlenkové pochody a nechápala, kam autorka děj směřuje, ale ke konci vše dává smysl. Je to také jedna z máma knih, kde bych uvítala více rozepsat určité věci - popis okolí, věcí, lepší popis autorčina vymyšleného světa a celkově charaktery a život hlavních hrdinů.
Spád kniha měla. Hodnotím 4* a těším se na další díl.

24.12.2015 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Krása. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Mně byla kniha tématem bližší než kniha Pod sněhem. Autorka zde má zajímavý styl psaní, přijde mi, že úplně jiný než u již zmiňované knihy Pod sněhem. Čtenář si musí chvíli zvyknout. A i celkově dějem byla tato kniha zajímavější. A prostě... všichni jsme byli jednou mladí.
Jen "konec" mi přišel takový uspěchaný. Hodnotím 5*.

17.12.2015 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Zbožňuji dramata od Karla Čapka.

11.12.2015 4 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Nereálný? Na dnešní dobu mi tedy příběh přišel reálný až moc. :)
Jen se pořád neumím rozhodnou, jestli jsem ráda, jak to skončilo nebo ne. (S ohledem na děti.)
Jinak milé oddechové čtení. Jen musím souhlasit, že místy zdlouhavější. 4*

10.12.2015 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Spíše zklamání. Pochválit můžu možná tak čtivost příběhu a pár zajímavých charakterů postav.
Jsem zvyklá, že autorka píše spíše dějově "jednodušší" knihy, ale dokáže je něčím okořenit, (ano hlavně humorem!), což se zde jaksi nepovedlo. Dále jsem postrádala jakýkoliv vývoj vztahu - prostě se neměli rádi a najednou si zřejmě řekli, že by se mohli milovat. :D
Ale zase,... kdo by nechtěl takového plyšáka. :)

13.11.2015 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Krásná kniha, ale na 1. díl neměla. Přišlo mi, že kniha postrádá spád, ale i tak se četla skvěle a rychle.
Jo mě svou osobností nijak zvlášť nezaujala, ale Bobby (!! :D) je fajn chlap.
A chtěla bych samostatnou knihu o Johnnym! Ten chlap je úžasný! :D
Hodnotím 4,5*. Těším se na další díl.

10.11.2015 4 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Ale jo, šlo to, takový průměr. Bavil mě vztah mezi Evou a Roarkem. Samotná detektivní zápletka obyčejná, nic extra. Některé rozhovory mi přišly moc zdlouhavé a nudné. Naopak autorky scifi svět, je zde opravdu jen lehce nastíněn, což mě mrzí, protože mi to na celé knize přišlo to nejzajímavější.
Plánuji i další díly. Hodnotím 3,5*.

07.11.2015 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásný místy dojemný příběh Augieho a jeho přátel a rodiny.

31.10.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Zvláštní, velmi reálná kniha nás nechá nahlédnout do života členů jedné rodinky a jejich komplikovaných vztahů/nevztahů. A možná ona reálnost může čtenáře odradit, protože zde opravdu nenajdeme dokonalé postavy, které by prožívaly lásku tipu: a žily šťastně až do smrti...
Ze začátku se mi četla špatně, ale zvykla jsem si na autorčin styl a ke konci mi bylo líto, že kniha nemá minimálně ještě jednou tolik stran. 4*

28.10.2015 4 z 5

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Rozhodně lepší než 1. díl. Akční děj, rozvoj osobností hl. hrdinů a vztahů mezi nimi.
Jsem nadšená a nemohu se dočkat, až se pustím do pokračování. A zároveň se bojím - přijde mi totiž, že autorka se s ničím nemaže a naše milované hrdiny rozhodně nešetří.
Hodnotím 5*.

04.10.2015 5 z 5

Tohle je opravdu ta nejzvláštnější kniha, co jsem kdy četla. Nevím, co si o ní myslet. A asi to ani nikdy vědět nebudu... Ale četla se skvěle a nenechala mě vydechnout.

25.09.2015 5 z 5

Rubínový klenot Rubínový klenot Robert Anthony Salvatore

Bohužel mi přijde, že série se točí stále kolem toho samého. Hlavně popisy bojů už mě začaly nudit. Zkusím ještě jeden díl a pokud série někam nepokročí a nezlepší se kvalita, bohužel Drizzta opustím.
Hodnotím 3,5*.

21.09.2015 4 z 5

Příběh mě opravdu ničím neoslovil a nedokázal vtáhnout do děje. Abych knihu vůbec dočetla, musela jsem se do čtení nutit.
Navíc fotografie mi nepřišly nijak úžasné - spíše se mi nelíbily.
Hodnotím 2,5*.

11.09.2015 3 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

První dvě třetiny knihy úžasné, ale pak mi přišlo že se děj táhl. Což je co říct, když se jednalo o konec knihy, kde by vše mělo gradovat.
Pochválit musím úžasné charaktery postav a skvělé dialogy. Celkově dobře vymyšlený svět, i když mi přijde autorkou moc chaoticky popisovaný. Trochu těžší fantasy.
Hodnotím 3,5* a jsem zvědavá na další díl.

10.09.2015 4 z 5