LiLinka LiLinka komentáře u knih

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Úžasná kniha, která mě naprosto uchvátila. Se Shell jsem se naprosto sžila a prožívala každou stránku společně s ní. Opravdu jedna z mála knih, které mě takto zaujaly, ráda bych ji měla ve své knihovně a četla ji znovu a znovu. Rozhodně doporučuji! :)

05.10.2014 5 z 5

Asi jsem měla moc velké očekávání. Proto mě tato kniha zklamala a vůbec mě nebavila. Dočetla jsem ji, protože nerada knížky nechávám nedočtené. Nepřišlo mi nic vtipné a to je na přebalu hodnocená jako nejzábavnější kniha? :)

02.10.2014 3 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Skvělá oddechovka! :) Knihu rozhodně doporučuji všem, co si chtějí chvilku odpočinout u zábavné knihy. Rychle jsem se s hlavní hrdinkou Samantou sžila a hltala stránky jednu za druhou.

30.08.2014 5 z 5

Panoptikum bizarností Panoptikum bizarností Frederick Drimmer

Ačkoli kniha byla velice zajímavá, dávám nízké hodnocení. Přišla mi až moc obsáhlá a přecpaná informacemi. Kdyby autor vybral jen několik zajímavých lidí, možná by se to četlo lépe. Takto samé letopočty a tisíc informací ztrácí prožitek z knihy, alespoň pro mě.

24.08.2014 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Pro mě velice inspirativní kniha, která mě donutila zapřemýšlet nad mým dosavadním životem. Moc nechápu jedince, kteří tu píší, jaká je tato kniha odpad. Neříkám, má své mouchy, ale to má spousta knih. Podle mě je to jedna z těch povedenějších. Četla se mi dobře a rychle, za sebe doporučuji! :)

04.08.2014 4 z 5

Tuto knihu už jsem měla dlouho na "Seznamu přání" a konečně se mi dostala do rukou. Čekala jsem něco malinko jiného... nebo vlastně... co jsem čekala a mohla čekat? Velice prapodivný příběh, který čtenáře plně vtáhne do děje a zastavíte se až u poslední strany. Jak už zde bylo zmíněno, první polovina knihy je bomba, poté už přechází do "jiné dimenze" a to mě až tak nebere... ale celkově velice povedená prvotina, těším se na další díl.

23.06.2014 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Velice silný příběh, který donutí člověka přemýšlet... a pokud není bezcitný, tak ho dokáže i rozplakat. Není to obyčejný román z červené knihovny, má zvláštní sílu.

20.06.2014 4 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Podle přebalu mě kniha nezaujala. Dva roky mi ležela v knihovně a já neměla chuť si ji přečíst. Nyní jsem jí dala šanci a líbila se mi nad očekávání. Ačkoli není zrovna nejkratší, má rychlý spád a příběh mladých slečen zavlečených do víru velkoměsta, spousty peněz a slávy je až neuvěřitelně pravdivý. Velice povedené dílo.

15.06.2014 4 z 5

Jsem nebe Jsem nebe Iva Hercíková

Odpočinkové čtení. Příběhy mě však bavily a přečetla jsem je během chvilky. Povídky rozhodně neurazí a pokud máte volnou chvíli a nemáte náladu na nějaké složitější čtení, tak toto je přesně to pravé. :)

26.02.2014 3 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Má první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě mile překvapila. Zajímavé příběhy, rychlý spád.. :) Musím však přiznat, že zpočátku mě od knihy odrazoval obal, ten mi vůbec není sympatický.

21.02.2014 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Příjemná oddechová kniha, doporučuji těm, kteří občas chtějí "vypnout" a nechat se unášet... kniha má rychlý spád, je v ní plno vtipných, ale zároveň i za hlavu se popadajících pasáží. Autorka má jistě svůj osobitý styl psaní a tím tak rychle šplhá na vrchol.

18.02.2014 4 z 5

První polovina knihy poměrně uspávací a nezáživná... závěr je však strhující. Autobiografické literatuře se málo co vyrovná...

03.02.2014 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Silný příběh, ze kterého až mrazí... ať kvůli čisté lásce... nebo kvůli hrůzné době okupace.

22.01.2014 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Pro Oscara Wilda mám slabost. Dokonalé dílo, stejně jako Obraz Doriana Graye. Vtipné a úžasně zpracování postav. Doporučuji! :)

21.01.2014 5 z 5

Od knihy jsem čekala něco víc.. proto mě až tolik nenadchla. Zdála se mi tak "nudná", že jsem chvílemi odbíhala myšlenkami úplně jinam. Je to však skvělé dílo poválečné doby, realisticky popisující život v táboře a jeho krutou realitu.

14.01.2014 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nadčasové dílo... najdete v něm nejenom hrůzy 1. světové války, ale také úžasné charakteristiky postav. Rozhodně doporučuji, skvělá "maturitní četba".

09.01.2014 5 z 5

Měsíce Měsíce Karel Toman (p)

Když já na tu poezii moc nejsem... dílo však promyšlené, plně vystihuje všechny roční období a pocity lidí.

31.12.2013 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály jsem si Johna takříkajíc zamilovala. Po přečtení Hledání Aljašky jsem se do jeho knih však totálně zbláznila. Skvělé dílo, které nenudí do posledního okamžiku a nechá ve vás "velké Něco".

28.12.2013 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Velice povedené dílo od skvělého autora... já mám ale bohužel problém s tím, že když čtu dílo k maturitě a hledám v něm znaky doby, tak se tolik nesoustředím a knihu si nevychutnám, proto nehodnotím 5 hvězdičkami..

21.12.2013 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Asi jsem tuto knihu četla moc ve spěchu.. a také jsem byla myšlenkami trošku jinde, proto jsem si ji dostatečně nevychutnala a mrzí mě, že musím dát díky tomu nízké hodnocení. Kniha je jinak opravdu moc krásná a stojí za přečtení.

11.11.2013 3 z 5