Lofda Lofda komentáře u knih

Ledové dvojče Ledové dvojče Jude Deveraux (p)

Hotovo, přečteno.. Jeden z těch naivních románů pro holky, u kterého je lepší moc nepřemýšlet o reálnosti děje. Ale nebylo to úplně zlé, skoro celou dobu jsem se culila a o to přece u takových oddychovek jde, ne??

26.09.2020 3 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Možná nadnesené, ale dávám 4*. Pro mě zatím nejlepší knížka, kterou jsem od autorky přečetla. Mělo to všechno co má, podle mého, taková romantická oddychovka mít. Trochu vtipu, tajemství.. Dalton byl přesně ten chlap, který.. Prostě se to taaak dobře četlo ;-)

08.02.2020 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Páni.. Nejdřív jsem se nemohla začíst, tolik pro mě neznámých lékařských pojmů. A pak se rozvinul úžasný příběh a já jsem četla a měla z vyprávění pocit, že jsem tam s Luciem a.. Najednou se začal blížit konec a já si uvědomila, že se s ním ještě nechci rozloučit a přitom jsem tolik chtěla vědět jak to všechno skončí?! A i když je závěr úplně jiný než jsem čekala a doufala, je nakonec vlastně ještě lepší a já musím dát plný počet hvězdiček, tohle je jeden z těch příběhů co mi ještě dlouho zůstane v hlavě. Děkuji!

09.01.2020 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Moje první audiokniha. A vzhledem k tomu, že ji namluvila sama paní Pawlowská, je o to víc autentická. Láskyplné i smutné vyprávění z jejich společného života. Neměli to spolu vždy lehké, byť je to podáno s humorem, ale ono to tak opravdu v životě chodí.. Z jejího vyprávění cítíte, že se měli rádi a byli spolu rádi a o tom partnerství je. A já si zas musela říct, že nikdy nevíme co bude zítra, takže já navečer svého muže pohladím a připomenu mu, jak jsem šťastná, že ho mám :-)

05.11.2019 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Tohle bylo pohlazení po duši, jinak to napsat neumím. Dva romantické příběhy v jedné knížce a kupodivu, i když to opravdu nejvyhledávám, nevadilo mi ani trochu toho kouzla ;-) Čekala jsem jednoduché odpočinkové čtení, dostala jsem něco navíc. Kdo má rád romantické příběhy s trochou milého humoru (ten tady bohatě obstará malá Holly), mohu doporučit!

20.10.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Chtěla jsem jednoduchou oddychovku, tu jsem dostala. Vysoké hodnocení mě nalákalo, ale já až tak vysoko hodnotit nemůžu. Allie mě docela štvala, na tyhle pubertální (sorry, místy až hysterické) výkyvy nálad už jsem asi opravdu stará. Kaden mě naopak bavil hodně a moc se mi líbila přezdívka, kterou jí dal. Takhle mi říkala moje babička, když jsem byla malá :-D

20.09.2019 3 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Dostala jsem co jsem očekávala, tzn. lehkou oddychovku, která se sice dobře čte, ale za týden už nejspíš ani nebudu vědět o čem že to bylo..

19.07.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Byla to moc hezká romantická pohádka.. Vážně hezký oddychový příběh, dobře se čte, jen mi trochu nesedlo to umístění v čase. Tolik emancipace na začátku 13. století? Vážně?

08.06.2019 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Nechci být negativní, mé hodnocení je asi půl na půl.. Ve spoustě věcí s autorkou souhlasím! (buď jsem k tomu dospěla nebo četla již tolikrát jinde?), jen jsem měla chvílemi pocit (někdo už to tady také napsal), že jsem obklopena samými jedy a všechno je špatně. A také bohužel nemohu souhlasit s tím, že autorka dává na výběr a svůj názor nevnucuje. Viz téma menstruačních kalíšků. Vůbec nic proti jejich používání nemám, každého volba, ale já prostě patřím do té skupiny "moderních žen, které se přece o novinky nezajímají a preferují složité, nepříjemné, neekologické a nákladné řešení před jednoduchým, pohodlným, šetrným a levnějším" ;-) Tolik asi k toleranci těch, kteří dělají něco jinak než autorka. Škoda :-( Hvězdička navíc za krásné (nejen) grafické zpracování, dlouho se mi takhle pěkná kniha do ruky nedostala.

15.04.2019 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Přiznávám, že po přečtení ostatních komentářů jsem zvažovala, že tenhle díl přeskočím, ale to by byl Omyl ;-) Asi jo, první díl byl propracovanější, na konci už jsem měla trochu pocit, že se jen autorka snaží děj rychle ukončit a jít dál.. Ale i tak, bavila jsem se a celkem hodně! :-) Od takovéto knížky nečekám hluboké myšlenky, čekám relax a zábavu a obojího se mi dostalo spoustu.
PS: znovu přečteno a vidím to opět stejně.. Bavila jsem se a jsem ráda, že jsem se do opakování pustila ;-)

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Colleen umí psát, umí hrát na city, rozvířit emoce, skrýt zápletku a postupně odhalovat. Vždycky když jsem si říkala, že už je vyřešeno a odhaleno, ale objevily se další otázky a pak je třeba číst dál a hledat odpovědi. Krásný příběh, plno smutku, ale i naděje. Možná moc náhod a zvláštních řešení, za mě trochu neuvěřitelné, že po tom všem čím si prošli se vlastně všechno vyřešilo.. Ale i tak doporučuji přečíst.

30.12.2018 4 z 5

Podle optimistického názvu a obalu jsem si vybrala úplně jinou knihu než jakou ve skutečnosti byla. Už dlouho jsem se u čtení nerozbrečela, tady se mi to stalo několikrát. Četla jsem o autorce, že je psycholožkou a věřím, že se ve své praxi s podobnými příběhy potkává. Jestli někoho Diane rozčilovala a nechápal její jednání, já mohu pouze říct, že asi málokdo dokáže říct, co by v takové situaci dělal on. Víc mě někdy štval Edward, ale víc prozrazovat nebudu. Každopádně je to hodně smutný, hodně zvláštní, ale zároveň krásný příběh o tom, jak je někdy těžké najít sílu vstát ráno z postele a prostě žít.. Jsem opravdu ráda za konec knihy tak jak byl, nic přeslazeného. Můžu se těšit na další díl a těm kdo ještě nečetl, doporučuji..

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Super pohodové čtení, moc se mi líbilo, jak se ten jejich vztah vyvíjel postupně. Dobře všechno doplnili i ostatní, jakože Roman, Beck a nakonec i Alexa.. Dávám ale jednu* dolů (ráda bych půlku, ale to nejde), protože ten konec byl jaksi podivně přeslazený a zkrácený nebo nevím? Všechno celou dobu plynulo tak hezky postupně a pak bum, prásk a hotovo..? Škoda ;-) Nicméně milovníkům (spíš milovnicím) tohoto žánru rozhodně doporučuji!

30.12.2018 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Páni!!!...(a ta výpustka sem rozhodně patří ;-) ) Tak tohle byla jízda...Budu se opakovat, vše už tu bylo napsáno ;-) Ano, Jake měl dost "osobitý" způsob vyjadřování, leckde bylo možné "ubrat", ne každý zrovna tenhle styl ocení, ale jako celek?! Inteligentní erotický román? Jde to? V rámci žánru už lze jen těžko přijít s něčím novým, něčím originálním, ale tady se to autorce povedlo na 100%! Bylo to celkovým pojetím "knihy v knize", množstvím zvratů, skvělých vtipných, až ironických, situací.. Už jen když mi došlo, kam směřuje scéna s jejich seznámením, už tehdy mě poprvé napadlo Páni! a musela jsem se fakt smát :-) Takže já přidávám tuto knihu mezi svoje TOP, rozhodně DOPORUČUJI k přečtení a budu doufat, že se na trhu objeví od Whitney G. něco dalšího!!

30.12.2018 5 z 5

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Mám stejný rozpor jako u předchozího dílu, takže hodnotím půl na půl. Příběh sám o sobě mě bavil moc, ta "krimizápletka" se povedla a přiznám se, že jsem s tipem na padoucha byla úplně vedle ;-) Četla jsem a četla, zvědavá kdy to bouchne, užívala jsem si zmínky o postavách z předchozích dílů, ale chvílemi jsem se neubránila tomu, abych se divila sama sobě, proč to vlastně čtu. Všechny ty emoce a oči barvy whisky, vzdychání atd. To bych si s radostí odpustila..

10.05.2024 3 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Mám knížky paní Lindy ráda, jen jsem tentokrát měla jakousi čtecí krizi.. Ne že by mě to nebavilo, ale nedokázala jsem se pořádně začíst. Celý ten svět agentů CIA je určitě zajímavý, ale celé to bylo až moc zamotané, ani ten hlavní záporák nebyl až takový záporák.. ;-) Začátek skvělý, závěr vše vylepšil, ale jinak se mi příběh bohužel dost vlekl, těm dvěma jsem úplně nerozuměla, bylo to celé trochu na sílu.. A neodpustím si poznámku k překladu, všimla jsem si, že Jess McPherson byl v prvním díle muž, zato tady se stal dávnou kamarádkou. Maličkost, ale mě tyhle chyby docela vadí. No nic, časem si ráda od autorky zase něco přečtu, teď si dám určitě na čas pauzu.

17.04.2024 3 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Sáhla jsem po třetím dílu série, aniž bych četla první dva a vlastně to asi ničemu nevadilo. Zaujala mě anotace, protože příběhy "od nenávisti k lásce" bývají zábavné a ani tady jsem neudělala chybu. Čtení jsem si užila, na druhou stranu hodnotím max. 3,5*, protože příběh ničím nevybočuje z řady.. Jako oddychovku ale ráda doporučím a časem nejspíš sáhnu i po dalších dílech série ;-)

02.03.2024 3 z 5

Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Gabriella Santos de Lima

Rozumím tomu, že tohle čtení není pro každého, ale lituji toho, že má knížka tak nízké hodnocení. Nemůžu si pomoct, i když jsem se občas ve všech těch myšlenkách ztrácela, ztrácela, ztrácela.. tohle čtení jsem si opravdu užila a zamilovala. Nechci tu filozofovat o tom, jak strašné je ztratit jako teenager nejlepšího kamaráda, protože já tu zkušenost mám a je to vlastně nepopsatelné a i když už dávno nejsem teenager, tohle ve vás zůstane.. Ale spojit všechno do tak krásně sepsaného příběhu, klobouk dolů. Užila jsem si první díl, užila jsem si čtení i tentokrát. A budu se těšit na další díly a určitě se ke čtení již přečteného vrátím, protože si chci všechny ty myšlenky znovu přečíst a užít. A příště si dám ještě tu práci a pustím si úplně celý playlist, tentokrát to bylo jen pár písniček..

26.02.2024 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Neumím říct, jestli se mi druhý díl líbil víc než první.. Každopádně hodnotím téměř plným počtem, tenhle zvláštní svět plný "bohů" z Olympu mě baví, a to hodně. Psyché a Eros byli možná i zajímavější než Persefona a Hades, i když v prvním díle byla zase asi o špetku lepší zápletka??.. Opět chválím povedenou obálku a budu se těšit na další díl.

04.01.2024 4 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Knihy této autorky nezklamou. Tentokrát to bylo jiné, víc vtipné, i když chvilkama to byla už trošku parodie ;-) Vraha jsem skoro uhádla, při slovních přestřelkách těch dvou jsem se dobře bavila, takže za mě spokojenost.

04.12.2023 4 z 5