Lofda Lofda komentáře u knih

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Nejdřív negativa - nejsem jistě sama, ale vadily mi všechny ty zdrobněliny, a to dost! Dopřála bych tohle čtení i manželovi, ale už předem tuším, že on by to nedal, škoda.. Podobné to bylo i s těmi všemi vyznáními, asi bych nechtěla, aby tolik lidí vidělo tak hluboko do mého soukromí? Ale teď už k tomu, co já osobně vidím pozitivně. Tahle holka měla "koule" opustit všechno a všechny a šla si za svým snem. Několikrát jsem si říkala, že tenhle stesk po domově, který prosakuje vším tím vyprávěním, bych já prostě nedala. Klobouk dolů! Pro mě hodně zajímavé vyprávění, ať už na začátku, kdy si člověk najednou uvědomí, na co všechno jsou ty holky připravovány, tak i popis všech těch navštívených míst. Já mám prostě toulavý boty a hrozně mě to čtení bavilo, bylo to zase něco jiného. Není to typická kniha, ale já to beru, podle všeho to byl původně deník psaný hlavně pro rodinu a přátele. Kdyby byl od začátku plán to jednou vydat, nejspíš by to vyprávění bylo jiné, o to víc to ale pro mě bylo opravdové. Měla jsem dost často pocit, že je ta holka moje krevní skupina, těžko to popsat, ale prostě tím přístupem k životu.. Třeba to bude i tím, že máme narozeniny ve stejný den? ;-) Držím Terezo palce, ať si dál plníte sny..

11.09.2020 4 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Hodnotím na 3,5* - zaokrouhluji nahoru. Už jen proto, že jde o českou autorku a těm já prostě fandím. Raději bych četla příběh z českého prostředí, ale nevadí. Upřímně, dostala jsem víc, než jsem očekávala, tím spíš, že už dávno nejsem cílová skupina čtenářů. Je to podle všeho prvotina a já říkám Jen tak dál. Bavilo mě to, jediné co mi přišlo nereálné byla hlavní hrdinka. Občas ukňouraná, občas vzteklina, vlastně nevěděla co chce. O to víc mě ale bavil Maddox, už jen proto, že to všechno vydržel :-) . Vyprávění stejného děje z pohledu obou mi vůbec nevadilo, naopak jsem se těšila až se dozvím, jak to vlastně viděl ten druhý.. Ono totiž dost často každý vidíme stejnou situaci úplně jinak ;-)

30.07.2020 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Série byla fajn, každý z bratrů jiný, hezky se to četlo.. Jak to bude s Beccou bylo jasné už z minulých dílů, čekala jsem, jaký příběh se za tím vším schovává a zklamaná jsem nebyla. Co mi ale tentokrát úplně nesedlo, byla všechna ta touha, vášeň, emoce.. Kdyby autorka ubrala, příběh by byl mnohem reálnější.

02.07.2020 3 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Autorku jsem dosud vůbec neznala, vybírala jsem podle doporučení. Začátek se mi zdál nekonečný, pak příběh nabral spád a najednou jsem se těšila na každou volnou chvilku, až budu mít čas zase číst. K nejvyšším hodnocením se nepřidám, za mě 3,5*. K vyššímu hodnocení mi chybělo Něco.. I tak se těším, že si časem přečtu od autorky další příběh.

15.06.2020 3 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Příjemná oddychovka, ráda doporučím, ale ve srovnání s předchozí knížkou od autorky, Nečekej slitování, hodnotím max. ***. Připadalo mi to svým způsobem nereálné, trochu ošizené, nedotažené, přitom jsem si čtení dost užívala. Asi o tom moc přemýšlím.. Každopádně rozhodně to není poslední autorčina knížka, ráda si přečtu další.

13.05.2020 3 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Milá oddechovka. Chvílemi bavila, chvílemi míň a upřímně, chvílemi už vůbec. Nevadí mi knižní série, ale tady mi to připadlo zbytečně natažené.. Všichni přece od samého začátku věděli, jak příběh dopadne ;-)

28.02.2020 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Líbil se mi příběh jako celek, vývoj postav za ty roky, těch pár zvratů, některé myšlenky.. Ale všechno to chvění, motýli v břiše, uhrančivý pohled zelených očí atd. No, to už bylo na mě moc! Takže hodnotím půl napůl a jdu dál, nemám důvod se ještě někdy k tomuto příběhu vracet.

03.02.2020 3 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Jejda, to byla ale naivní romantická pitominka ;-) Jenže já sáhla pro historický romantický příběh u kterého vypnu a přesně to jsem dostala.. Jestli vám nevadí pár nelogičností a neuvěřitelných shod náhod a naopak oceníte jednoduchost a hezky plynoucí příběh, mohu doporučit. A já si časem ráda přečtu i příběhy ostatních sourozenců.

17.12.2019 4 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Krásná kniha! Jsem moc ráda, že se mi do rukou dostal tento mnohovrstevný příběh o druhých šancích. Střídání časových rovin a vyprávění z pohledu obou vám postupně rozkrývá příběh a vy sledujete, jak se velká láska postupně mění, protože oba jsou tak rozdílní, tvrdohlaví až možná zabednění, neochotní nebo možná neschopni kompromisů.. A když chybí komunikace, je to začátek konce. Autorka popisuje ty situace a mně za ně bylo tak smutno a říkala jsem si To přece ne, to nemůžete připustit, vždyť když jste se brali, věděli jste to o tom druhém a teď si to vyčítáte? Upřímně, dlouho jsem dávala spíš vinu Leovi a nechápala ho. A jak se příběh rozkryje, pochopíte, že už není cesta zpátky.. A tím jste vlastně na začátku příběhu ;-) a vy doufáte, že tu druhou šanci, co jim život dal, už nepromarní. Nádherná knížka co donutí k zamyšlení. Doporučuji!

12.10.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Podle obálky a anotace jsem čekala vlastně něco úplně jiného.. Pro mě trochu pomalejší začátek (za to ta *dolů), zdálo se mi to jako další kniha z mnoha. Ale pak se začal rozvíjet zajímavý příběh, hlavně když se ukázal ten "strašák" z Tiffaniny minulosti a opravdu mě to začalo bavit. Rozhodně zajímavé téma! A Leon byl.. Prostě Leon :-* Za sebe můžu jen doporučit.

17.08.2019 4 z 5

Šumava - Roklanská hájenka Šumava - Roklanská hájenka Erika Zemanová

Moc pěkně napsaná knížka, vzpomínání na to, jak se žilo na Šumavě před 100 lety vyprávěním příběhů z jedné rodiny. Je to útlá knížka, přečteno za dva večery. Všem co mají rádi Šumavu mohu doporučit.

14.07.2019 5 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

První dva díly jsem si zopakovala a těšila jsem se moc, až si přečtu i tento závěrečný díl. Přemýšlela jsem chvíli, jestli opět hodnotit plným počtem, ale ano, pět hvězdiček si zaslouží :-) Moc se mi líbí, že autorka vymyslela úplně jiný příběh, od předchozích se lišil téměř ve všem a zklamaná rozhodně nejsem. Poprvé jsem se "podívala" i severněji než do Stockholmu a doufám, že někdy třeba i já uvidím na vlastní oči polární záři, je to můj sen. Vždyť díky knížkám této autorky mě kdysi napadlo, že bych chtěla vidět Stockholm a letos to vyšlo. Je to krásné město, které stojí za návštěvu a navíc je fajn, když si místa popsaná v knize dokážu představit. Tentokrát mě moc nebavil příběh druhé dvojice, ale nevadí, Tom a Ambra mi to vynahradili.. Ne vždy mi Tomovo chování sedlo, ale do příběhu to patřilo a nějaké drama prostě nemůže chybět ;-) Víc už neprozradím, přečtěte si, doporučuji!

12.07.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Celou knížku jsem váhala mezi hodnocením 3 nebo 4 *, záleželo na části, kterou jsem zrovna četla. Třeba kapitola 28 mě hodně pobavila ;-), ale k ostatním vysokým hodnocením se nepřidám, můj závěr je pořád 3,5. Knížka je nakonec jiná, než by se na první pohled (i díky obálce) zdálo, příběh sám o sobě je úžasný, moc se mi líbilo to postupné poznávání hlavních postav.. Co mi ale vadilo, byly stále se opakující komentáře typu "ponožky velké holky" a to neustálé "kadí, kadí.." Nevím, na to jsem asi už opravdu stará.. jestli to poprvé bylo vtipné, popadesáté už mi to opravdu štvalo. Ráda jsem si příběh přečetla, už jen proto, že já mám fotbal ráda ;-), ale mezi nadšené recenzenty této knihy se nepřidám.

06.04.2019 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Páni! Teď jsem dočetla a nemám pořádně slov, protože tahle knížka (a hlavně posledních cca 55 stránek), to byla prostě smršť emocí. Je to první má kniha od této autorky a rozhodně ne poslední, protože ona prostě umí vyprávět.. Po většinu knížky na mě dýchal jakýsi smutek, víc jsem asi prožívala vyprávění Elizabeth formou jejich "úkolů".. Bylo mi neskutečně líto vidět, kam se její život za ty roky dostal. Alice a Nick mě střídavě štvali a říkala jsem si, jak jste tohle mohli dopustit?! A pak to všechno zapadlo do sebe a vás napadne, že někdy člověk nepozorovaně "sejde z cesty" a pak už možná ani není cesta zpátky..?.. "Napravil bych to, kdybych mohl, člověče." A v tomto případě bylo asi opravdu požehnáním, že se Alice praštila do hlavy. Protože možná každý z nás by někdy měl zastavit a přehodnotit.. Minimálně ti z nás, kteří žijeme už nějaký ten rok v manželství, protože i když se nám to třeba nebude líbit, v tomto vyprávění se alespoň někde poznáme.. ;-)

17.02.2019 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Elle Kennedy opět nezklamala.. Čtivé, vtipné, má to spád. Chvílemi byly Blakeovy myšlenkové pochody sice zarážející, na mě lehce pubertální, ale ano, další díl ze série si určitě ujít nenechám ;-)

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Možná se mi příběh z pohledu Deana líbil ještě o trochu víc.. Vyrovnat se se vším kolem Les, pochopit jak to všechno bylo s Hope. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale přiznávám, že jsem dočítala spíš ze setrvačnosti, protože jsem hlavní dějovou linku znala. A proto jsem ráda za dopis od Les na samém konci, byl to ten poslední kousek skládačky..

30.12.2018 4 z 5

S autorem jsem se setkala poprvé, takže nemám srovnání s jinými jeho knihami, ale toto téma mě zajímá obecně. Milá jednohubka, novela co přečtete za chvíli. Ale asi delší chvíle bude potřeba na to, abych to v sobě zpracovala. Je to smutné téma, ale je to realita a tady opravdu krásně zachycena.. Hodně jsem vzpomínala na svého dědu a babičku a na své dětství, které díky nim bylo v mnohém stejně kouzelné jako u Noahnoaha.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Začala jsem číst v letadle směr dovolená a knížka mi dělala prima společníka u moře. Kateřina opět nezklamala! Jen jsem si říkala, proč já čtu ty komentáře ke knihám? Tady jsem nepotřebovala vědět, že knížka bude dobrá. S hlavou v.. a Pekáč buchet jsem si užila a i tentokrát to nebylo jinak. Takže nebudu psát kdy bylo a nebylo jaké překvapení, přečtěte si sami, opravdu škoda prozradit cokoliv dopředu.. Já byla zpětně naštvaná sama na sebe, protože mi z komentářů (byť náznaků) došlo vše podstatné.. Ale i tak, smála jsem se, pobrečela si.. Prostě další parádní kousek a těším se z toho, že mám ještě po čem od autorky sáhnout. A doufám, že její knihy budou přibývat!

30.12.2018

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Druhý díl byl stejně dobrý jako první, jakoby seriál pokračoval, jen jsme dostali pohled na všechny ty události z jiného úhlu. Trochu jsem nechápala vztah Sierry a její matky, přišlo mi to celé rychle a divně vyřešené.. Ale to je má jediná výtka, Mitch byl moc fajn a neskutečně trpělivý a příběh tak nějak plynul sám od sebe.. A já teď potřebuji získat trochu té trpělivosti, protože další díl zatím v nedohlednu. Škoda.

02.05.2024 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Mám tyhle autorčiny detektivky pro holky ráda, takže ano, čtení jsem si užila. Trochu jsem se na začátku ztrácela v tom kdo s kým a proti komu, ale jak to vlastně tenkrát bylo a onu záhadu "zapomenutého deníčku" jsem neodhalila, i když ťuknout mi to tedy mohlo ;-).. Takže ano, hodnotím vysoko a brzy se pustím do dalšího dílu.

PS: opět děkuji Google mapám, že jsem si mohla spolu s hlavními hrdiny užít další virtuální výlet, New Orleans musí být úžasné..

09.04.2024 4 z 5