lucakuca lucakuca komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Pěkný, smutný, pěkný.
Hnusná jízda jednoho skvělýho manželství nebo skvělá jízda jednoho hnusnýho manželství?
Jako na houpačce - naděje stíhá smutek, že jako konečně jo, ale vlastně ne.
Jestli někdy, tak to bude fakt dobrej film, na kterej se už teď moc těším.

28.06.2023 4 z 5

Ruka - kompletní průvodce Ruka - kompletní průvodce Magda Garguláková

Ruka je nastroj nástrojů!
Vše a ještě víc! Obrázky, poutavé čtení a zajímavé informace.

Ruce nahradí oči, zastoupí uši a pusu.
Cítí a poznává.
Levá a pravá.
Co všechno ruka umí.
Ruka jako míra.
Kdyby neexistovaly ruce.
Anatomie ruky.
Co s rukama nedělat...
A mnoho dalších úžasných kapitol, které mě vtáhly a vyplivly až na konci...

25.06.2023 5 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

(SPOILER) No teda!
Budu si vážit ještě víc tepla, vody a energie.
SPOILER:
Když v půlce knihy měla soutěž končit a co jako teď, jsem si říkala? Budou boje pokračovat v civilizaci? Co tam chce autorka narvat do děje? No a autorka si řekla:"tss nejsem amatérka" a narvala tam nejzajímavější a nejnapínavější část z knihy.
Ten konec bych v civilizaci víc rozrochnila a víc skandalizovala.... Ale kdo já jsem, abych radila, že jo. :-)

25.06.2023 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Příjemné čtení ve třech časových rovinách = 3 hrdinky. Rodokmen k rozeznávání postav na začátku knihy je fajn.
Každý příběh zajímavý, ale tak nějak příběhy neměly šťávu, málo času jako na seznamce. "Máš 60 sekund a řekni mi o sobě všechno!"
Málo času s nimi soucítit, sdílet hoře, lásku či bolest.

24.06.2023 3 z 5

Kocour a mops Kocour a mops Bai Cha

A proč ne? Vtipné, k pláči, k zulíbání pravdivé. Zajímavý komiks o domácích mazlíčcích.
Rozhovor koček:
"To je ale tlusťoch! Zbytečně promarněný život."
"Moje řeč. Kočka, co si nedosáhne na zadek, je skoro stejně zbytečná jako lidi."

23.06.2023 4 z 5

Ve vzduchu se vznáší tajemství Ve vzduchu se vznáší tajemství Anna Ruhe

Cítím rozmanité vůně přes obrázky, zažívám dobrodružství v nové vilce, s novým kamarádem, super bráškou a společně zachraňujeme město od divno....
Jejda to se mi neděje? :-) To je škoda, tak aspoň o tom čtu.

23.06.2023 4 z 5

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Další citovka o citech pro děti.
"Přiznat, že se necítíme dobře, to chce někdy mamutí kus odvahy!"

21.06.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Pohádka, co neomrzí. Láska laskyplná.

17.06.2023 4 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Četla jsem dlouho.... A přitom je kniha tak jiná, tak zajímavá a zároveň nudná a zdlouhavá. Pro děti a mládež vážně ne.

15.06.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Bylo to zajímavé. Hooodně zajímavé. Napínavé, skvělé, odsýpací, zvrat za zvratem, ale...
Zjistila jsem, že mě paní spisovatelka pěkně zmlsala. Je to skvělé, ale není to originální tak, jak jsem u ní zvyklá. Je to JEN další skvělá detektivka o únosu, bez nějaké reganovic pecky, třešničky či nějakém dozvuku. Víte přece, co tím myslím, že jo?
Předchozí díly něčím vyčnívaly, byly vždy výjimečné.

14.06.2023 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Tak toooohle je neuvěřitelná chechtací pecka!!!!! Kosprd a Telecí kámoši až za nebeskou bránu, jsou rozhodnuti, že za každou cenu utečou z nápravného zařízení zvané ŠKOLKA! :-)

To už paní učitelka Součková držela Leušku Koutnou za nožičky hlavou dolů. Snažila se z ní totiž kuličku vyklepat. Leuška měla ale pusinku pevně zavřenou a nechtěla, aby z ní kulička vyšla, protože byla velká legrace vidět celý svět hlavou dolů.
Ze sanitky se hlavou dolů vyřítil pan doktor a křičel, taky hlavou dolů: "Kdo všechno to pozřel?!"
Paní učitelka Součková se zeptala zoufale dětí: "Spapali jste ještě někdo červenou kuličku?"
Přihlásili se všichni, protože chtěli, aby je paní učitelka taky vzala za nohy.
:-)

14.06.2023 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Čtivé, hutné, plné.... Jako bych popisovala výběr z hroznů, a ona zatím skvělá detektivka. :-)
Úplně vidím film či seriál z knihy a ten konec! Hlavně nejuchat, že mám za sebou už 450 stran, protože pak začne teprv ta správná spojovačka. Zpomalit tempo a skládat, hlavně nic úspěchat a odměnou je zajímavé rozuzlení.
No a ta policajtka. Tak tvrdá, tak bezcitná a tak neempatická přezdívaná robot z NASA je fakt třída taková Saga Norenová ze seriálu Most (ne ten českej, ale dánsko - švédské krimi)...

09.06.2023 4 z 5

Sám v muzeu Sám v muzeu Petra Braunová

Zajímavý způsob jak nalákat děti do muzea. Na vlastní oči vidět vše, o čem se právě čte? To je přece paráda :-)

09.06.2023 3 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Se vším souhlasím s viz níže, co napsal Grimik. Nenapsala bych to líp ani nijak.
Jen s tím rozdílem, že jsem nedočetla. Odkládám na straně 69 a mrzí mě, že nejsem lapena touhle knihou. Knihu do Dtbz výzvy tedy nemám, musím najít jinou.

08.06.2023 1 z 5

O hlemýždi Hynkovi O hlemýždi Hynkovi Ana Serna Vara

Takové zvláštní.
Samozřejmostí jsou krásné obrázky, ponaučení, velké přátelství a bum bác nic.
Na konci jsem byla rozpačitá.

07.06.2023 3 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Milé čtení o přátelství. Duchařinka, která zahřeje, i když je plná stínů a tmavých zákoutí...
Taková Wednesday po česku. Amélie není ostrá jako břitva, když je potřeba, umí být nepříjemná jako rozzuřené kotatko....

05.06.2023 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Humor v ruku v ruce s láskou a v objetí smrti.
Cesta jako terapie.

04.06.2023 4 z 5

Kde je ten pravý balon? Kde je ten pravý balon? Katarína Macurová

Výbuch smíchu.
"Zase si čteš?"
"Jo."
"A co?"
"Kde je ten pravý balon?"
"Uka!"

Víc není třeba. :-)

02.06.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

To byla ale hustá kniha!
Začátek měl úplně skvělý rozjezd, dokud nenastala poslední třetina, která to totálně zabila. Tam se to tak divně motalo a táhlo, až mně narostly nehty a musela jsem si je ostříhat. Pak jsem musela zavřít okno, vynést odpadek a... Proč si vlastně nečtu? Asi výhybka???
Usínala jsem při ní a přemýšlela, kdo je vlastně zlo a kdo hodňousek. Jako bych byla omámená, čtení mi přišlo těžkopádné, a čím to autorka chtěla nakopnout, tak mě to podráželo nohy a zpomalovala jsem ve čtení. Ale dočetla.
Hm jasně, tak za všechno může jen... My přece ztráta paměti.
Bohužel.

30.05.2023 2 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

No dobře to napsal pan spisovatel!
Rozehrál tak temnou střední školu, že i Beverly Hills se může jít pást! Je tam všechno, co si YA čtenář může přát.
Jako bych dostala ovladač a jen přepínala žánry a trable hrdinů, jak se měnili vypravěči.
Kniha se čte neuvěřitelně rychle, vlastně úplně sama a musela jsem ji dočíst teď hned!!!

28.05.2023 5 z 5