lucakuca lucakuca komentáře u knih

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Čtivé!
O tom, jak malá hispánka nakopala prcku velkýmu árijci.
Těším se na další kopance od Niny.

07.09.2022 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Čím déle jsem četla, tím to bylo lepší.
Ze začátku zmatky v postavách. Každá má své suprhrdinovské jméno a pak jméno vlastní.
Zase se to vyvedlo a série o superhrdinech je na světě!

04.09.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tak odporné! Bolavé! Nepochopitelné! Nechtěla jsem to dočíst! Ne ne a ne! Tohle utrpení číst nebudu!
Samozřejmě, že jsem dočetla!
Čtivé až hanba.

02.09.2022 5 z 5

Byl jednou jeden život - mozek Byl jednou jeden život - mozek Jean-Charles Gaudin

Tak uvidíme, jestli to děti chytne. Legendární seriál formou komiksu. Nápad dobrý :-)

02.09.2022 4 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Retro krimi ve vintage čase.
A tady se muselo přemýšlet nejenom číst. Jak na všechno Cordelie přišla. Příjemné, nenásilné čtení.

28.08.2022 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Za mě nejlepší z celé série.
Neuvěřitelné. Vzestupná tendence u této krimi srandy z maloměsta, kde vlastně tak o zločin vůbec nejde. Hlavně pobavit. A to se podařilo.
Žádné složitosti, oddechovka, dovolenková senzace.

"Za nimi stála Divíšková a měla na obličeji celer. Vzápětí připajdala Kociánová - ta si pro změnu vyndávala ze záňadří mrkev a z z ofiny ji vypadl kousek brambory. Otočil se s pochybnostmi na Tvrdíka. 'No co, holky vaří,' usoudil komisař. "

25.08.2022 5 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Akční, napínavé, nečekané zvraty typu
"Tys nás zradil nebo ne?"
Ale je to tentokráte složité, vážně... No zkuste knihu někomu vyprávět, no schválně. Jak to jde? :-)
Bez pomoci předchozích dílů jste navždy ztraceni v ohni drhačském.
První díl top, druhý stále supr, ale už ne tak top a třetí? Ano jak říkají, se vlekl...
Hrdinové jezdí stále sem tam, prchají, pak zase se vracejí, aby pomohli to už vlastně jim nevadí, že před tím prchali, že jim šlo o život, při návratu se přece zachraňuje, tudíž se vrátit bez problémů mohou... No... Mám se pouštět vůbec do dalšího dílu?
Zase jsem škarohlídka :-)

23.08.2022 3 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Nejdřív, že se kouknu jen na fotky a ejhle kniha přečtená.
Nádherně napsané, citlivé a přesto upřímné. Paní Terezka, napsat knihu o mámě, zvládla s grácií.

21.08.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Z téhle fantasy jsem rozpačitá. A mrzí mě to. Čtivé ano, sexy záporák no jejda, hrdinka naivka no a jaká! A pořád mi to není dost dobré až sama nechápu, kde se ta moje škarohlídost nad knihou bere.
Připadala jsem si jako na tenise. Hrdinka běhala pořád sem a tam a nic z toho - z jeskyně, do města, do jeskyně, do města okouknout mrtvolu, zpět do jeskyně, zase se něco děje ve městě, šup tam a zase zpátky.
To prostředí Itálie mě nadchlo. Snad nikdy jsem ještě nečetla fantasy z této oblasti.
Celkově příjemné čtení.

21.08.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Ach jo, to zas bylo slzavé údolí, zalila jsem snad celý kraj.
Úžasné. Lehoučce mi to připomínalo knihu: Kde zpívají raci. Neumím to popsat, ale vy, co víte, víte a že jo?

19.08.2022 5 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Tuhle knihu musím rozdýchat.
Propracované, zvrácené, dojemné.

14.08.2022 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

(SPOILER) Tak spíše zamotaná detektivka, než nějaké fantasy. To vůbec.
Spoiler:
Jen ve správném čase a na správném místě zavrzaly trubky či spustil mandl.
Ta rozmanitost hostů, personálu, úkoly, lásky na každým rampouchu, teror od hvězdiček a detektivní zápletka navrch. Že by iluminati? :-)
Jako bych tam byla, kryndapána, já tam být chtěla!!!! U všeho!

09.08.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Napínavé, čtivé a ty musíš vědět, kdo je vrah. To je jasný!
To, že už tam něco pokulhává, není čas zas tak moc řešit, protože čteš jak drak a ty musíš vědět, kdo je vrah!
To, že v lesích nejsou připraveni na nepřízeň počasí, čert to Vem, mají ledový bar a ty musíš vědět, kdo je vrah!
No a přijede policie, Každýho vyslechnou a buch něco najdou a ty víš, kdo je vrah!
Nějaký rychlý, ne?

07.08.2022 4 z 5

Co nám říká kočka? Co nám říká kočka? Helga Hofmann

Nějaké krátké, nějak málo.
Chci toho víc :-) a podrobněji.
Fotky super.

05.08.2022 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

No to ne.
Jak jsem byla nadšená, že je to skvělý nápad, tak se to rozjelo směrem do čtecího pekla.
Nejdřív je hlavní hrdinka chytrá a odvážná a od půlky je blbá a naivní? Jak se stane blbou, ustoupí do pozadí a v hlavní roli najednou její kluk? Moc divoký, moc myšlenek, moc upachtěný konec.

04.08.2022 2 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Úplně skvělá kniha!
Ale...
Ze začátku ten hasičskej hantec, ten mě dost ubíjel. Pořád listovat dozadu na slovník, abych věděla, o čem si to ti kluci povídají - begéčko, flekla, glycka, galletka a k tomu MDT, MO, PK, PNP, saturka a nesmím zapomenout na EPS a EPV.
Ale...
Pak se to rozjede, jak F1 a je mi vlastně jedno, že nemůže najít nějakej hooligan, hlavně jestli už konečně našli a zachránili a jestli to zvládnou a stihnou?!!!!

31.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Každý z nás si aspoň jednou za život řekne, co by kdyby...
A Nora má to štěstí to kdyby zažít...
Závidím :-)
Líbí se mi hravost a čtivost vážného tématu. Čtenář cítí tu beznaděj, ale nestáhne ho zkusit to taky. "Noro počkej, taky si cvaknu pár prášků..."

Napsal nikdo, kdo se stal někým, a pak každým.

30.07.2022 4 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Jako...... Co tam dělá Trump?????
Hromada násilí, zajímavý příběh, celkem se to dobře četlo, ALE přitom.... NUDA.
Když jsem dočetla, tak jediná reakce u mého kamenného výrazu byla:
"Hm, aha. Mně je to vlastně jedno. "

27.07.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Ach jo.
Tak druhý díl je taková harlekýnka.
Bla bla city city bla bla.
"Cože? Ty jsi princ? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty se chceš ženit? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty jsi měl bejvalku? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Ty jsi se zaslíbil? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

Cože? Já zářím? Praštím tě!" "Ty jsi tak rozkošná." mlask mlask mucky mucky.

První díl byl plný všeho a rovným dílem. Druhý tento díl fakt jen city city a pojď si o tom popovídat. První akce až na str. 208.
Ale zajímá mě, jak to autorka všechno zkoulí a zakončí a budu doufat, že se to vrátí stylem k původní jedničce.

26.07.2022 3 z 5

Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Eva Mašková

Nečekaná pecka!
Milé, vtipné a samozřejmě čtivé. Kdyby to šlo, hned utíkám do útulku pro podobného Oskara :-).
"Chybovat je lidské, odpouštět psí."
"Jsme smečka. Jeden za oba, oba za jednoho."
Pesemesky :-) :-) :-) :-)
Celou dobu, když jsem četla o Hradčanech a Dagmar, jsem viděla paní Dášu Veškrnovou/Havlovou a vůbec bych se nedivila :-).
Tu mi z hlavy nikdo nevymaže ani Savem.

24.07.2022 5 z 5