lucakuca lucakuca komentáře u knih

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Bavila jsem se a moc. Tleskám autorům, moc se jim to povedlo! V jiné době by dostali řád zlaté vařečky, diplom za dobře odvedenou práci či obraz s jelenem. :-)
Ode mne mají tlesky tlesky plesk!

14.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Čtivé.
Každý má tajemství.
Zamotané, propletené, všechna tajemství světa, která se nechtějí prozradit a přátelé, kteří vlastně nejsou přátelé....
Proč proboha chtějí spolu trávit čas, když se vlastně nemusej???

20.05.2022 4 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Pohlazení po duši, zvednutí nálady a radostné očekávání dobrodružného stáří.
Líbí se mi ta italská doména, ta jejich laskavost, moudrost, humor, nadhled, a jak dokáží vidět krásu ve všem a ve všech.
A jdu si uvařit pastu :-)

11.05.2022 5 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Krimoška po česku s pupkatým panem vyšetřovatelem a jeho mladým kolegou.
Příjemná detektivka s příjemnýma vraždičkama. Vše decentně podávané jako kafíčko v porcelánu se zvednutým malíčkem.

01.05.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tím, jak to bylo vtipně opepřené, tím to drastické přicházelo o ostré hrany.
"Bylo tam dost mrtvol, ale fakt to byla sranda!"
Těším se na další vymazlený díl.

24.01.2022 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Dalo by se říct: "Vypusťte mezigeneračního Krakena do jiného prostředí!"
"Ach nech toho. Otázka zní, babi, jestli Londýn zvládne tebe."
"Došel jsem k závěru, že staré dámy jsou nejlepší spolubydlící. Obvykle dobře vaří, jsou přímočaré - nebo aspoň ty, co znám. A jsou pořád doma, což je bezva, když čekáš balíček. :-) Děkuju, žes mi otevřela oči."
Milé, čtivé, vtipné a samozřejmě HEPÍK!!!!!

10.12.2021 4 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Přímo umělecké dílo, které by mělo být povinnou četbou, alfou a omegou... No prostě to řeknu, jak to je:
Čtení je dar, který stojí za to rozvíjet.
A tahle kniha je geniální!
Díky za ni, za nápady a tipy.

09.12.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Jsem v týmu "zbožňuju Mayneho." Jeho hrdinové jsou prostě jiní. V hlavní roli Indiana Jones v sukni a v neoprenu. Hlášky, nedostatek kyslíku a hledání pokladu jako detektivka? Osvěžující změna.

04.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Halo halo! Byla jsem okradena! Někdo mi ukradl listy s příběhem! Cca po 34 letech (pouze odhaduji) života Eugenie je skok k její osmdesátce (kde je těch cca 40 let) ? To do tý Ameriky šla pěšky? A pak už jen zmínka ve 4 listech?

Dobře, jestli to tak má být a máme snad očekávat díl druhý, třeba Eugenie příběh ženy diplomata? Dobře. Beru.
A proč má kniha tak prozrazující anotaci? Já knihu vlastně nemusela číst. Já se všechno nejzásadnější dozvěděla z anotace.

16.11.2021 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Všichni jsou bez viny.
Všichni jsou vinni.

07.10.2021 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Četlo se to samo. Se to takřka vdechlo. Velká konkurence pana Kotlety tahle Panenka :-)

12.09.2021 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Proč ne? Mirek Dušín, který sešel z cesty a zase se na tu cestu vrátil a jde dál. A do cesty mu k nohám padá nepřítel zvaný
Život. Řekla bych podobný typ jako Lars, ale ne, neříkám. Lars je totiž větší hovado :-) :-)

09.08.2021 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Dočetla jsem.
Nemáme šílenství a smůlu v rodině. Ale často se zastaví na večeři nebo jenom tak na kafe, aby se s každým z nás důvěrně seznámili. – takhle bych asi popsala rod Brilky.
Obří román. Anotace mate. Není to oddechovka. Není to typický román, je to plnohodnotně historicko-politický román plný faktických informací. Když to otočím, jde o naučnou literaturu gruzínsko-ruských vztahů s příběhem.
Té čokolády tam na mě bylo neuvěřitelně málo, na tu voňavoučkou lásku jsem se nechala utáhnout a místo ní, jsem dostala kopec plný historických faktů, které jsem nechtěla :-(.
Četla jsem ji takřka 42 dní. Velmi zajímavé životní osudy všech hrdinů mě udržely a donutily knihu dočíst a neodložit.

11.06.2021 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Jako balíček chipsů! Ochutnáš lupen a přímo sežereš celou knihu! :-)

08.06.2021 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Čtivé, originální, postavičky jedna báseň! Sem tam krapet pomalejší.
Krundit :-) úžasné slovo, které v knize nahrazuje všechna... Jak to říct kulantně. Třeba takhle:

"Fajn, jen nevím, co je ta Estelle zač,ale předpokládám, že je to někdo, koho Orso krundí?"
Orso naprázdno polkl. "Kdysi to bývala moje známá."
"Vy jste krundil dceru svýho šéfa?"

No není to sladký?

18.05.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivé to je. Ale. Tam se nic nevyšetřuje, tam to prostě plyne... A s tou Julií Kellerovou. Je to divný, když hlavní postava v půlce změní svoji "životní situaci." Jsem si říkala a co teď jako? Ale je tu detektiv Bergman a je to dobrej týpek, něco ho trkne do oka a má šupajdá toho pravého pachatele.

18.02.2021 3 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

A mně se to líbilo! Růžová romantika jak má být, nějakej šmodrchel a zádrhel a spousta láskyplných pohledů, pár zlomených srdcí a pár nových párů. Vtipné, romantické, laskavé i dojemné. Nechcete-li přemýšlet, ale nechat se hýčkat nenáročností, pusťte se do čtení.

15.02.2021 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Drsný. Obdivuhodný. Hnus. Úžasný. Síla. Krása v ošklivosti. Ještě se to všechno ve mně pere... Pravdivý příběh - nemohla jsem číst na jeden zátah, musela jsem si dávat pauzu a vstřebávat...
"Minulost by se měla zakopat dvacet metrů pod zem a nechat shnít, ať už byla, jaká byla."
Úplně sedí tohle moudro od H. Forda: "Ať už věříte, že něco dokážete, nebo naopak věříte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu."

14.02.2021 5 z 5

Amálie Zubatá a jednorožčí páni Amálie Zubatá a jednorožčí páni Laura Ellen Anderson

Úžasně vtipné hlášky! Bavila jsem se :-).

Hraběnka byla tou myšlenkou tak nadšená, že ji vypadlo oko z důlku a s čvachtnutím přistálo ve Slunilčině porci špaget. Víla bulvu nabrala lžící. "Uteklo vám očko, hraběnko!" zachichotala se.

No a co teprve Květa a studna přání!!! No to byla chechtanda!!!

24.12.2020 5 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Jooo! Ta čokoláda po šesté voněla až sem. Bláto a krev jsem měla až za ušima a byla jsem taky pěkně zmrzlá a otlučená, jak jsem se válela v té jámě a taky ten chlápek s vrzajícím kolenem mě vážně zajímá... STOP! Potřebuji kafe! A hned! Vážně to byla jen knížka?!

21.12.2020 5 z 5