lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Úžasná knížka plná leckdy morbidních pohádek a skvělých přirovnání.

15.10.2015 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Moc se mi líbí autorův styl psaní a popis absurdní politiky feministek. Poněkud slabší než Malevil a Smrt je mým řemeslem.

29.09.2015 5 z 5

Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla Nacistická okultní válka - Hitlerova smlouva se silami zla Michael Fitzgerald

Velmi povedená kniha pro ty, které zajímá druhá světová válka. Doporučuji.

28.08.2015 5 z 5

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Poslední díl trilogie rozhodně nezklamal. Čtivé, dějové, postavy se dále vyvíjejí a mění - hlavně Georg. Až na sentimentální konec vynikající kniha.

12.08.2015 5 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Velice poučná kniha pro ty, kteří chtějí sepsat rodinnou kroniku. Pomůže vám s formou textu, utříděním jednotlivých větví rodokmenu i datováním starých fotografií.

09.08.2015 5 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Krásné slovní hříčky, ale nepovažuji ji za to nejlepší, co Shakespeare sepsal. A závěrečný monolog Kateřiny mi byl trochu proti srsti :)

25.07.2015 4 z 5

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Má nejoblíbenější komedie od Shakespeara.

11.07.2015 5 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Můj druhý pokus s četbou Pratchetta opět skončil zklamáním. Zkrátka jsem od této knihy čekala víc.

07.07.2015 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Poněkud nudný začátek autor vynahradil skvěle napsaným koncem. Kniha jasně ukazuje, že ač se tváříme jako skvěle fungující civilizace, ve skutečnosti jsme jen divoši lačnící po krvi.

29.04.2015 4 z 5

Jak se kamarádí s kočkou Jak se kamarádí s kočkou Aida Brumovská

Už je to hodně let, co jsem tuto knížku četla, ale stále si pamatuji, jak se mi jako dítěti líbila.

07.04.2015 5 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

Kniha se mi moc líbila. Hagen byl vskutku zajímavá postava, žádný věčný "klaďas", které nemusím. Jediné co by se dalo vytknout, je skákání děje do přítomnosti.

19.02.2015 5 z 5

Lví Charlie Lví Charlie Zizou Corder

Knížka se mi moc líbila. Škoda jen, že nevyjdou další díly.

19.02.2015 5 z 5

Mikroekonomie - základní kurs Mikroekonomie - základní kurs Libuše Macáková

Poměrně přehledná kniha o mikroekonomii. S trochou vůle se z ní dobře učilo.

10.02.2015 4 z 5

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

Četla jsem několik kapitol kvůli škole. Zajímavé informace, i když někdy docela nudně předkládané. K této knize se jistě vrátím, až bude více času, přečíst ji celou.

27.01.2015 4 z 5

Jak se žilo v Horních Dubenkách a Janštejně Jak se žilo v Horních Dubenkách a Janštejně Daniela Syrovátková

Velmi povedená kniha, ocení ji hlavně ti, kdo Janštejn a Dubenky dobře znají.

27.12.2014 5 z 5

Základy sociologie Základy sociologie Eliška Novotná

Tuto knihu jsem četla kvůli studiu. Přehledná učebnice s grafy a citacemi od slavných sociologů. Sociologie mě nezajímala, ale kniha byla dobře psaná, tak jsem to nějak zvládla :)

03.12.2014 5 z 5

Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Joe Navarro

Poutavá kniha o neverbální komunikaci, gestech, významu oblečení atd. v obchodních vztazích.

30.11.2014 5 z 5

Opatov: obec, domy, obyvatelé Opatov: obec, domy, obyvatelé Jaroslava Paulusová

Další skvělá kniha, která mi pomohla při tvoření mého rodokmenu.

12.11.2014 5 z 5

Dušejov: rody a popisná čísla Dušejov: rody a popisná čísla Jaroslava Paulusová

Výborná kniha. Smekám nad práci autorky, díky jejímu výzkumu rodů z Dušejova jsem se v rodokmenu posunula zase dál.

12.11.2014 5 z 5

Finština - konverzace Finština - konverzace * antologie

Praktický slovník na cesty. Snad se do Finska jednou podívám.

06.10.2014 5 z 5