lyriq lyriq komentáře u knih

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Prostě šílenost, blbost, kupa super hlášek, pořádně naklepaná kotleta a funkční erekce.

11.06.2016 5 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

S veškerou úctou k českému komiksu - přednost Děsivých radostí je v tom, že ilustrace nepůsobí česky. Myšleno v nejlepším slova smyslu, směle se může rovnat US komiksům. A co se týče příběhů, stačí dvě slova - Ondřej Neff.

Po opětovném přečtení mi nezbývá než doufat, že dvojice autorů se spojí u dalšího projektu a Michala Suchánka budu napjatě sledovat.

07.11.2015 5 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

Tohle bolelo. Předchozí dva díly byly dost odlišné od zbytku série, ale pořád tam byl typický Colferův humor, který výsledný dojem z knihy značně zvedal. Poslední strážce se odklonil od scifi a vařil si čistší fantasy čočku, do které se s humorem šetřilo, nebo možná jen nefungoval. Hlavní je, že bych byl pro reparát. Tohle vážně není důstojný konec série.

P.S.: Česká obálka je fakt hnusná.

19.10.2015 2 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Pohlazení po duši. Milá kresba s jemným absurdním humorem. A teď hurá na seriálové zpravování na Apple TV a samozřejmě i na druhý díl. :)

13.08.2023 5 z 5

Galaxy Trucker: Drsná štreka Galaxy Trucker: Drsná štreka Jason A. Holt

V podstatě nemám, co bych dodal, neboť bych jen opakoval hodnocení SONP. Zábavná kniha, navíc zdarma. :)

19.10.2022 4 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Super nápad, kniha je čtivá a zábavná. Teď mě omluvte, jdu na další díl.

14.01.2020 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Zábavná a čtivá knížka, která na pár místech odkazuje na autorovu prvotinu. Na Inkvizitora se teď v blízké době chystám, snad mě bude bavit podobně, jako právě Loď. P. S.: Docela bych si dal líbit i sequel, tenhle svět mě baví.

15.10.2019 4 z 5

Superholky Superholky Anna Marie Kyšová

Vážně nevidím důvod si stěžovat. Je to srozumitelné, čtivé i pro dospělého, prostě pecka. Pokud někdy vyvedu mladý, něco takového jim budu číst před spaním. :)

02.04.2019 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Čtivé, místy napínavé, ale co je hlavní: není to naivní a ploché. Není jen dobro a zlo, dobří Jediové a špatní Sithové. Banea a jeho motivaci po většinu knihy čtenář chápe a dost možná s ním i soucítí. Drew rozhodně nezklamal a já brzy popeláším pro dvojku.

20.03.2019 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Podobně jako samotná Andromeda je tenhle komiks zklamáním. Je to takové zmatené, nijaké... Velká škoda.

16.01.2019 2 z 5

Jak lvové Jak lvové Petr Schink

Jsem na vážkách. Aktuální příběh je protkán spoustou obsáhlých vzpomínek, které osvětlují, co se dělo v mezičase mezi vzpomínkami a "současností" první knihy. To je na jednu stranu super, ale místy je to už takové rozvleklé, stejně jako příběh aktuální. Fastynger pořád baví, ale jak již uvedli jiní, chtělo by to krapet pokrátit, aby kniha měla větší spád. Rozhodně doufám ve třetí knihu, která van Hautenovu reputaci napraví.

30.10.2018 3 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Horší Dick. Stále čtivý, stále napínavý, ale závěr je zklamáním. Možná jsem jen něco nepochopil, přeci jen PKD byl mistrem vrstvení a zřídkakdy zachytíte aspoň většinu toho, co autor zamýšlel, po prvním čtení. Tentokrát je to za mě slabší, třeba po druhém přečtení...

15.05.2018 3 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Jako celek rozhodně stojí za přečtení, bohužel se mi osobně zdála první půlka vyváženější a tak nějak příjemnější. Neříkám, že v té druhé jsou povídky horší, ale minimálně mě tolik nesedly. Nicméně pokud máte rádi fantastiku, připište si Ve stínu Říše do své povinné četby.

TOP povídky:
- O lidském dobytku (Roman Bureš)
- Dos grojse genereraj (František Kotleta)
- Chlad věčnosti (Jakub Mařík)

04.03.2018 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Váhal jsem, Den trifidů je čistá genialita. Nejraději bych dal 3 a půl, autor měl nelehký úkol a tři je málo, protože výsledek je napínavý a čtivý. Ano, je to mnohem akčnější, ale zůstala depresivní a tíživá atmosféra, která byla velkým plusem první knihy. A pokud vás zajímá, jak se svět pod nadvládou trifidů dál vyvíjel, nebudete zklamaní.

Každopádně, v závěru autor vytvořil vrátka k třetímu dílu, který dosud nenapsal a dost mě tím nasral.

16.01.2018 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Super záležitost. Ale Rychlonožka mě prostě nepřestane srát. :D

27.11.2017 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Kopřiva je borec. Jeho typický humor se objeví i zde, nicméně v mnohem menší míře. Autor se soustředí na realistické postavy a detaily, díky čemuž stvořil první detektivku, která mě opravdu bavila. Škoda, že od té doby je zase ticho po pěšině.

22.10.2017 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Čteno v angličtině spolu se znovuobjevenou čtvrtou částí, kterou se autor původně rozhodl nevydat. Na jednu stranu ho chápu, na druhou musím říct, že je skvělá. Co jsem tak pochopil, v češtině zatím ona část nevyšla, což je veliká škoda.

07.01.2017

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Kotleta se vrací k postavě Gerharda v jeho klasické šabloně: zrada - sbírání sil - pomsta. Za mě to ještě prochází, protože jeho styl psaní mě prostě baví a tentokrát je šablona odlišena usazéním do éry mečů a sekyr. Spousta krve, sexu, vlkodlaků, krve, sexu, ... Jen to mohlo být delší. Knihu dofukuje ukázka z prvního Nářezu, bez ní jsou Vlci v podstatě brožurka. Ale čtivá brožurka. Nicméně mi trochu vadí "překvapivé" vyústění. To mě napadlo už během prvních stránek...

24.12.2015 3 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Doplnění příběhu v líbivé kresbě. Taková jednohubka, spíše pro hráče KCD. Neznalému nic neřekne.

27.02.2023 2 z 5

Špinavá práce+ Špinavá práce+ Petr Schink

Na novou knihu páně Schinka čekám jak na smilování, žel ohlášený titul nikde. Tuhle sbírku povídek jsem četl již před lety a můžu s klidem říct, že plusková verze stojí za koupi i pokud vlastníte tu původní. Nejen pro dvě nové (parádní) povídky, ale (konečně) i ukázce z nové knihy, která má atmošku a já se sakra nemůžu dočkat, až vyjde.

30.06.2020 5 z 5