Makrela Liška Makrela Liška komentáře u knih

Polomyšín Polomyšín Dario Fo

Milá vyprávění, nálada italského venkova mi připomněla Pagnolovy romány. Uvítala bych jen trochu víc vzduchu a pomalejší tempo vyprávění,což by z celé knihy udělalo opravdu krásný zážitek

31.12.2013 4 z 5

O kočkách a Kodani O kočkách a Kodani James Joyce

Taková malá milá banalita, zaujme na ní pedevším kontext

31.12.2013 4 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Jako i Prostopášný modlitební mlýnek mi tahle knížka za hranicí reálného přišla sice velmi vtipná, ale trochu přitažená za vlasy a děj příliš hnal a jednoznačným směrem. Určitě stojí za pozornost, ale nebude patřit k mým skutečně oblíbeným z Paasilinnovi knihotéky

27.11.2013 4 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní byl místy tak příliš ženský a obrazný, až sem se v něm přestávala orientovat, přesto mě právě tyto dva aspekty donutily knihu dočíst, protože z ní dělali dílo v mnohém zajímavé a neotřelé.Uvítala bych větší čitelnost pro tak působivé příběhy a v případě Aniely trochu menší repetitivnost motivů

09.09.2013 4 z 5

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Příjemná oddechovka, trochu jako byste z Marquézových Sto roků samoty udělali román pro ženy

09.09.2013 4 z 5

Nanobook Nanobook Mardoša (p)

fascinovali mě ilustrace, kterými si mě Cajs jako autor docela naklonil na svou stranu

09.09.2013 5 z 5

Abarat: Absolutní půlnoc Abarat: Absolutní půlnoc Clive Barker

Působivě rozehraná taškařice, nastínilo se tu tolik nových možností a dalších zápeletek, že sem se při čtení neodvažovala skoro dýchat a jen trnu, co přinesou další dva díly. Už aby tu byly! Ilustrace jsou úžasné a ještě dramatičtější než dosud, krásné komplexní dílo.

22.08.2013 5 z 5

Roční období Roční období Blexbolex

nádherná grafická hříčka pro velké děti s fascinujícími asociacemi a úžasným výtvarnem..

05.08.2013 5 z 5

Medvědiv Medvědiv Wolf Erlbruch

Miluju Wolfa! měli by k nám přeložit daleko víc jeho dílek, nejen ta krásně banální

18.07.2013 5 z 5

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

jednoduché a krásné

18.07.2013 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

skvěle napsané, už dlouho mi kniha nejitřila sny, ale téhle se to zas jednou povedlo. Výživný kus potemna

25.03.2013 5 z 5

Kuriózní lenoška a jiné příběhy Kuriózní lenoška a jiné příběhy Edward Gorey

Podivné postavy, divné příběhy, trocha erotiky a hromada absurdit, navrch úžasná kresba, nevím, co by mě mohlo potěšit ještě víc než tahle kniha, kterou jsem objevila právě až díky databázi knih. Díky bohu! Navíc jméno pana Cílka jakožto předmluvce a překladatele mě velmi mile překvapilo. Tato půvabná kniha by si určitě zasloužila mnohem větší popularitu

10.03.2013 5 z 5

Octárna ... a jiné příběhy Octárna ... a jiné příběhy Edward Gorey

Boží! Miluju Rozšmelcované dětičky a jejich malé tvářičky

08.03.2013 5 z 5

Skutečný příběh Cílka a Lídy Skutečný příběh Cílka a Lídy František Skála

krásné, nádherné, blízké

08.03.2013 5 z 5

Ryba Ryba Erlend Loe

krásně mi to teď zvedlo náladu!

17.01.2013 5 z 5